Skupina mladých archeologů pod vedením profesora Johnstona provádí průzkum bývalé pevnosti La Rogue a přilehlého kláštera ve Francii. Celá akce je sponzorována vývojářskou firmou ITC, která vyvíjí přístroj pro teleportaci předmětů. Jednoho odpoledne se profesor vypraví do firmy s tím, že chce ze svých sponzorů dostat více peněz na archeologické práce. Profesor odjede a zanedlouho se dva z archeologů v klášteře propadnou do dosud neobjevené podzemní místnosti. Ke svému překvapení zde objeví středověkou listinu z doby, kdy byla pevnost dobyta Francouzy (Stoletá válka). A na této listině archeologové najdou profesorem napsané volání o pomoc. Proto se začnou zajímat, kam se jejich šéf ztratil. Vysvětlení, které dostanou z ITC, je šokující. Profesor pomocí stroje času odcestoval do roku 1357, ale bohužel v minulosti uvázl a firma je potřebuje poslat za ním, aby ho vyhledali a zachránili. Archeologové souhlasí, a tak skupina čtyř archeologů doprovázená třemi zaměstnanci ITC vyráží do minulosti. Hned po přistání na místě určení jsou cestovatelé v čase napadeni útočícími anglickými rytíři. Ti zabijí dva ze zaměstnanců ITC. Skupina se dál vydává do vesnice u pevnosti a kláštera, kde hledá profesora. Před Angličany jsou cestovatelé zachráněni místní dívkou, ze které se vyklube Lady Claire, sestra velitele francouzských vojsk, Arnauta. Ve zmatcích bojů o vesnici je to naopak jeden z archeologů, Andre Marek, kdo Lady Claire zachrání před Angličany. Archeologové se však ve vesnici rozdělili, a tak se Marek vydává zpět najít své přátele a osvobodit profesora. Ostatní zatím byli chyceni Angličany a ve vězení se setkávají s profesorem. Po něm chce velitel Angličanů, Oliver, aby mu vynalezl řecký oheň, vysoce hořlavou látku, která má Angličanům pomoci v bojích proti postupujícím francouzským vojskům. Pevnost s Angličany je obklíčena a začíná dobývání. Marek s hrůzou zjišťuje, že Angličané opět chytili Lady Claire a že ji chtějí Francouzům pro výstrahu pověsit na hradby... (TV Prima)

kilobyte

SPOILER! Taková ta klasika. Když vezmete pár vědců a vojáky do nebezpečného prostředí, tak samozřejmě jako první umřou ti vojáci. Navíc i když jsou to skoro všichni vědci, ani jeden z nich nepomyslí na možné důsledky jejich činů v minulosti. Nejvíce mě asi pobavil brilantní taktický plán "nočních šípů", tedy střílet v noci nezapálené šípy, aby je protivník neviděl. Takovou taktickou výhodu by nevymysleli ani Alexandr, Napoleon a Rommel dohromady. ()

joho

Cestovanie v čase patrí k mojim oblúbeným témam,no horšie spracovanie som ešte nezazrel. Hrozné herecké výkony,plytký,nezaujímavý dej tento film úplne zatracuje a je urážkou žánru,vlastne ani neviem prečo som mu dal *.. ()

E lan

Průměrný film vhodný spíše na dlouhé zimní večery strávenými před televizními obrazovkami. Richard Donner už dávno ztratil slávu a schopnost produkovat skvělé filmy. Přesto toto stačí na dobré dvě hodiny slušné zábavy. ()

waska

Opět jsem od toho čakel více, jak už vždy čekám od filmů s touto tématikou. Alespoň to bylo o krapet lepší než Stroj času (2002). Ale potenciál opět nebyl využit. Montrózní hudba a pěkná středověká bitva maličko vylepšují zcela průměrný dojem z filmu. Prostě mě to nevtáhlo do děje. ()

Acrobat odpad!

Donner by mal radsej miesto tychto blbosti pracovat na Smrtonosnej zbrani 5. Ine mu ozaj nejde. (Kriste, Walker v stredoveku!!!). ()

danny_21

Ani Donnerovi se nepovedlo vyždímat z upřímně průměrné Crichtonovy novely to nejlepší a pozdvihnout Proud času výš. Naopak ještš to víc zadupal nezajímavou režií, neatraktivním středověkým prostředím, scénářista to osekal tam, kde neměl a casting vybral herce s kvalitami, řekněme diskutabilními - 40 % . ()

seithas

"Vynašli sme náhodou stroj, kt. sa dá cestovať v čase len na jedno miesto a v jednu dobu." Bez ďalších zbytočných otázok, všetci tomu uverili a odcestovali ako by sa nič nedialo. Slabé. ()

rublik05

Předlohu jsem nečetl, o to větším překvapením pro mě samotný námět byl, cestování v čase je vždy zajímavou, byť lehce ošemetnou záležitostí, při pohledu na režisérský post a zvučné obsazení však nic nenasvědčoval tomu, že by se mohlo jednat o nějaký průšvih. Kdybych měl vyjmenovat věci, co mě nějakým způsobem oslovily, tak je to jednoznačně velice působivý vizuál a výborná hudba. Negativně vnímám značně proměnlivé výkony všech herců, tempo je místy zbytečně moc pomalé, nešlo si nevšimnout velkého množství nelogičností, které doprovází prakticky celý příběh. Proud času bych shrnul jako v podstatě takovou přihlouplou nudu, vůbec nechápu, kde soudruh Donner udělal chybu, že natočil takovou ohavně podprůměrnou záležitost. 3/10. ()

Nix

Tento film je tak roztomilý až je hloupý. Příběh je prostě strašná blbost, ale občas prostě se někdy ta blbost zalíbí a tohle je pro mne ten případ. Paul je tu mladý, Gerard tu dobře sekunduje a vrácení do minulosti je příjemný. Celé to odsýpá a tak nějak mi to sedlo. Rozhodně je to lepší film o stroji času aspoň pro mne než některé jiné kousky. Pro mne je to lepší průměr a rád se k tomu filmu vracím, ale jelikož to není nic spešl, tak do většího hodnocení bych nešel. Ale i tak bych se rád vrátil do minulosti. ()

danielwanderer

Snáď som nečakal nejakú pecku... Prúd času má jednoduchý, ba až stupídne vymyslený systém na cestovanie v čase, ktorý má toľko medzier ako klávesy na klavíry, ale i tak dokázal nastoliť na začiatku solídne otázky, na ktoré v priebehu aj odpovedal, čo si cením. A dokonca Francúzsko z roku 13niečo vyzeralo celkom prirodzene. ()

Ashnobe

Dle mého hodně podprůměrný film, mizerné výkony herců, efekty taky nic moc... nějak mi nedochází, co na tomto filmu stálo 80 milionů $. ()

lenzi

Sklamanie. Na to, že sa jedná o tematiku cestovania v čase, je tam príliš málo interakcie súčasného a minulého. Kľudne to mohol byť (iba) historický film. ()

web-dat

Celkově mám rád filmy, ve kterých jde o cestování časem ... ale i moje obliba ve sci-fi má své meze. A právě proud času je film, který mě nebavil tak jak bych to od takové (pecky - co se týká filmového obsazení čekal). A tím více toho lituji, protože Walker patří mezi mé top 5 nejoblíbenějších herců. ()

RedRose

Neni to nic extra originalniho ale je to slusne napsane i slusne natocene a z celkoveho pohledu neni nic moc co by se filmu dalo vyrazne vytknout. Mam rad sci-fi i stredovek takze namet mi skvele sednul. Mozna i proto jsem se pri sledovani dobre bavil a nenudil se ani minutu. Film jsem po letech videl znovu a rad jsem vydrzel az do konce... 71% ()

Zemřel autor Jurského parku

Zemřel autor Jurského parku