Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

rigby

Pokus o natočení amatérského filmu s širokou plejádou profesionálních herců zvučných jmen. Bohužel ani zábava se neděje. ()

Infalín

Dvě třetiny filmu se přemýšlí, stojí, váhá nebo čeká. Divák se v první polovině nemá čeho chytit. Scénář byl sestaven na principu: Čím víc bláznů, tím větší legrace. Petr Váša zde hraje sám sebe. Ale přiznávám, že jsem se párkrát zasmál, kolotoč a přejezd se vyvedly. ()

mouzi

nechapu, proc musi mit 80 % domacich filmu vzdycky tak otresny zvuk.. rozumel jsem tak kazdemu desatemu slovu, prinejlepsim ()

sAreOn

Klasická česká komedie, která sice nepřináší nic moc nového, ale zabavit Vás dokáže a občas Vás také donutí zamyslet se. ()

pcarogers

Tři a půl. Herci výborní, prvek vábení jelenů originální, zbytek už takové klasika. Docela jsem se pobavil, i když jsem ještě v prní půli doufal, že z toho dostanou víc. Ale poměrně inteligentní, jemnější, žádný humor na povel podávaný na talíři až do chřtánu a to vždy vítám. ()

zodiak217

Nuda, nuda a ešte raz nuda. Nechápem ako sa dá na tému usporiadania súťaže vo vábení spraviť dobrý film. Veď na tom sa stavať nedá. Ale ako som zistil pre českých tvorcov nič nie je nemožné a zrejme chceli dosiahnuť aby si diváci kvalitne zdriemli v kine za patričné peniaze samozrejme. Okrem skvelého hereckého obsadenia na ktorom si zgustne každý divák a príjemnej hudby je to dosť veľká bieda. Určite by som do 2x pozeral iba zo strašne veľkej nudy. Dej bol rozvláčny až banálny skoro vôbec mi neprišiel vtipný a nikto to tam neoživil ani jeden herec nevyčnieval nad ostatnými. A so zakomponovaním akože ministra ktorý sa má postarať o novú cestu, to bol tiež veľký trapas. Jednoznačne zaspatý celý film, tak ako zaspatá bola tá dedina. ()

david666

Tento film jse nepochopil. Co tím chtěl básník říct?. Skládačka trapných a směšných scének. A další věc. Kdo to zvučil? Sice jsem to neviděl v kině, ale doma jsem rozuměl pořádně tak každé 2. větě. Hlavně že hudba je hlasitě. Ale možná je dobře, že některé "hlášky" nebylo slyšet. ()

heger

Výborne napísané, výborne zahrané. Vo svojej striedmosti a autenttičnosti porovnateľné asi len s Divokými včelami. ()

miza

Snad jen slovní hlášky mě trochu pobavily.Jinak to bylo pro mne docela zklamání.Čekal jsem ucelený humor.A mnohdy nebylo hercům rozumět jak je psáno v komentáři od Jossie. ()

jirka.maso

Po druhém zhlédnutí překvapivě o dost slabší… Čekal jsem, že film časem poroste, bohužel je tomu právě naopak. Nejde nezmínit zcela zásadní fakt, že filmu NENÍ rozumět! Herci se překonávají v tom, kdo svou repliku nejlépe zamumlá a zvukařem byl snad sám Zekon. Dál film sráží stupidní charaktery jako idiot předstírající neandrtálce, nebo Vančurová, která s*re za gauč (či co???) a každý je pro ni starý. Naopak Trnavský s tím jeho telefonem na krku, to je jiná liga. Hodně si to užíval a za tu skvělou scénu na přejezdu stojí film vidět. :) ()

honzzaq

Muži v říji jsou zvláštní film. Jejich rozporuplnost začíná už u pochybného traileru, který (snad záměrně) vábí a láká na vulgární lidovou taškařici, přičemž těžiště snímku leží zcela někde jinde než v podbízivém vysmívání se vesničanům. O venkov tady totiž primárně nejde, ten je jen prostředkem pro jednoznačnější formulaci vztahů mezi postavami; není ale obtížné představit si přenesení dějových a potažmo i významových struktur třeba i na úroveň hlavního města. V případě zvoleného prostředí mám ale problém s nedůsledným používáním jazyka, kdy se (alespoň dle mého) zcela náhodně v dialozích vyskytuje obecná čeština, aniž by u konkrétních postav (např. u starostovy dcery) byla něčím motivována. Příjemným překvapením je naopak umírněný projev Zedníčka a zejména suverénní Martin Trnavský (ale stydět se nemusí ani Dulava s Hanzlíkem). _____ Osobně jsem měl ze začátku problém s orientací v ději, v průběhu ale film i přes jistou neucelenost začíná poměrně dobře fungovat a při druhém zhlédnutí se lze plně zaměřit na postavy, které jsou napsané lépe (plastičtěji), než by se přes jejich jistou archetypálnost mohlo na první pohled zdát. Jsou dokonce napsané tak dobře, že se na film někdy v budoucnu nebudu bát podívat potřetí. Protože jestliže jsem na začátku psal, že Muži v říji nejsou pokusem o žádnou veselohru, tak zdánlivě paradoxně proti tomu jsem se bavil a nasmál daleko víc, než u všech ostatních českých filmů z posledních let, protože Sedláček má jednotlivé charaktery i situace dobře odpozorované a zobrazuje je s lehkou nadsázkou, aniž by se snažil o nějaké zesměšňování. ()

fafejt001

Vcelku vtipné , solidní Zedníček a Dulava ,no i Bareš pravda . Pěkné vábení , Čáková nebrala telefon a nakonec zazpívala . Váša zvláštní role a nakonec plány cesty přes obec skončily v poli . A tak je to téměř se vším u nás . Jde to do brambor . U toho filmu je to naopak , tož pěkné . ()

Druhácena

Nemůžu si pomoci, Všichni dobří rodáci pro začátek 21. století. Napoprvé zaujal, napodruhé totálně odstřelil. Neskutečně reálné vyobrazení naší (nejen) venkovské společnosti. Sedláček má dobré všechno, ale tohle se doufám bude za pár desítek let (až lidé prozřou :-)) promítat jako pomůcka na filmových a dějepisných seminářích. ()

werxix

Film je typický zástupce českých filmů posledních let. Čili trochu humoru, ale hodně málo autentičnosti či originality. Postava Dana, vesnického blázna pobavila a byla příjemným vzpružením během všudypřítomného čekání na nějaký pořádný děj či zvrat (nakonec jsem se dočkal). Jako velice zajímavé mi přišla proevropská vsuvka (Film natočen v roce 2009, kdy nadávat na EU nebylo tak úplně v módě a hlavně to nebyl národní sport jak to vidíme dnes (2018). Premiér z křesťanské unie rovněž zaujal svým pozitivním až ale kontraproduktivním postojem k EU. ()

Kozlowski8 odpad!

Škoda, že vesnička, v níž jsem prožil kus dětství u dědy a babičky, je spojena s tak neskutečnou trapárnou. 5 %. ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží