Lekce neslušného chování

• Velká Británie Easy Virtue (více)

Larita, krásná a rozvedená Američanka, se ve Francii seznámí s pohledným anglickým mladíkem Johnem a záhy se za něj provdá. Ihned po svatbě se vydávají k jeho rodičům na starobylé anglické venkovské sídlo, aby jim John představil svou okouzlující ženu. Johnova matka má ihned averzi vůči své nové snaše. Naopak Jim, Johnův otec, v ní nalezne spojence a spřízněnou duši v tomto staropanensky nudném prostředí. Začíná hra bez pravidel... V níž ten (respektive "ta") nejdůvtipnější vyhrává. Anebo prohrává...? Komedie, plná typicky sarkastického anglického humoru.V hlavních rolích účinkují Jessica Biel (Iluzionista) a Ben Barnes (Hvězdný prach). Jejich výkony dokreslují Colin Firth (Deník Bridget Jonesové) a na cenu akademie nominovaná Kristin Scott Thomas (Anglický pacient). (oficiální text distributora)

Michalechal

"Příšerná tchýně" z roku 2005 a "Žena se špatnou pověstí" z roku 1928 (mimochodem od A. Hitchcocka) pojatá více sofistikovaně s lepším hereckým obsazením :-) ()

boro123

film si mě získal svojí atmosférou, hravými gagy, výborným soundtrackem...nic zvláštního jsem od něj nečekala ale velmi příjemně překvapil. Colin Firth jako sarkastický veterán nebo "Jen" z IT crowd jako prvotřídní slepice jsou neodolatelní. Film se navíc nevyhýbá ani vážnějším tématům, které prokládá výborným britským humorem....Let's misbehave! ()

Harapes

Jessicu Biel znám jako hezkou tvářičku,která vždy obohatila film svým půvabem a krásou,nikoliv herectvím.Ale po shlédnutí tohoto filmu musím změnit názor,tak vynikající a přesvědčivé zahrání její role v tomto filmu mne velmi překvapila a nebýt jí,tak tento film slončí někde na dně v zastavárně,ale rád si jej pustím znovu,kvůli této herečce. ()

yoco

Moc jsem od tohoto filmu nečekala, ale Řekl jsem si, že se na něj podívám kvůli pozitivním recenzím. Příjemně mě však překvapil. Dávka lehkého anglického humoru pro někoho může být na první pohled nudnou vyhlídkou, ale já jsem se příjemně pobavil a určitě nejsem sám. Jediné, co mě zklamalo bylo, že od začátku jsem již věděl, jak to dopadne. Není to nejlepší film, ale jsem rád, že jsem ho viděl. ()

Kejt.lin

film, který se na první pohled tváří, že nemá žádnou hloubku ..a pak zjistíte, že jí tedy vážně má.. okouzlující ()

lucijelucije

J. Biel zde byla opravdovou dámou, smyslnou a neuvěřitelně sexy. Celý tento snímek je postaven na neuvěřitelném sarkasmu a ironií, a tím se tahle komedie vyzdvihla úplně do jiných kolejí. Věřím, že pro příznivce takového humoru, musel Easy Virtue postoupit do výšin. Pro mě však je tahle "neslušnost" průměrnou záležitostí. ()

Zyne

v konecnem vysledku je to dobry film, ktery kvalitne pobavi a clovek se u nej ani na chvilku nenudi. mohlo to byt ale i jinak. mohla to byt totiz naprosto vynikajici komedie, cemuz by taky odpovidal uvod filmu. behem filmu se ale tvurci opravdu nemohou rozhodnout, co vlastne toci - chteli skutecne komedii nebo existencialni povalecne drama? ona uvolnenost z uvodu filmu se postupne bohuzel vytraci a zustava uz jen v hudbe - mimochodem soundtrack filmu je naprosto luxusni a jen on si zasluhuje jednu samostatnou hvezdicku. takze, film doporucuju, urcite stoji za to, ale jak rikam, kdyby se jelo az do konce spis na te komedialni lince a vsechno by se tolik nedramatizovalo, bylo by to jasnych 5 a zarazeni do prednich mist meho zebricku top komedii 21.stoleti... ()

KatRi

Přestože se jedná o poměrně tuctový příběh, který nepřekvapí po stránce filmové, ani dějové, má to jedno velké plus. Smějete se, přestože to není nikterak vtipné, nenudíte se, přestože to není nikterak světoborné a místy jste v šoku z prazvláštních kombinací (např. song You are the sexbomb při honu). Nejvýraznější je samozřejmě Jessica Biel a nutno uznat, že nejen díky roli sebevědomé a samostatné ženy z počátku 20. století a díky vděčným zápletkám typu tchyně + synova manželka. A Colina Firtha tady taky nelze jinak než hypnotizovat, na roli sympatického a charismatického fotříka, který na výmysly "své staré" rezignoval, je jako zrozený. ()

sona123

Na můj vkus je to tu silně nadhodnocené, ale nijak mi to zvlášť nevadí, nebyl to špatnej biják...Jen jsem vlastně celou dobu nevěděla, na co že se to dívám...spíš romanticko-historický film styl Austenová-Brontë, nebo drama spějící k tragickému vyvrcholení, či snad komedii v lehce dobových kulisách? Aby toho nebylo málo, i hudba mě mátla - Sex bomb jako kulisa k tradičnímu honu na koních? Vyděsil mě i tanec Colina, copak mu to nestačilo v Mamma mia? Asi ne. Jediné štěstí, že laťka byla ze začátku nastavena hodně vysoko, takže když se film hledal, až se našel (respektive jeho tvůrci), neválel se v trapném bahně, ani se ztěžka neplatil po kolenou...Takže si ode mě tři hvězdičky zaslouží, i když potenciál byl pravda vyšší. ()

gocatgo

Parádní film k žehlení. Duo Biel a Firth těžce tlačí na pilu jízivého humoru a člověk se vcelku slušně pobaví. Má ovšem neduhy každého filmového přepisu divadelní hry. Typicky britská záležitost. ()

lareinna

Tento film si nezapínajte ak máte práve chuť na niečo svetoborné. Z môjho pohľadu ide o jednoduchý snímok, jednoduchý dejovo, ide predovšetkým o vzťahy, typické – nevesta, nová rodina, nie veľmi príjemná svokra..a podobne. Jessica Biel ozaj výborná, bola hlavnou postavou, okolo ktorej sa všetko točilo a ak mala vyniknúť, tak sa to maximálne podarilo. Výborná atmosféra, skvelí herci (mimochodom, napríklad ja nemám vôbec nič proti Benovi Barnesovi, nemám dôvod, neviem prečo ho toľko ľudí kritizuje) spolu vytvorili príjemný filmový zážitok. Veľmi pekné. ()

Yardie

70%. Tohle musí být úžasné v divadelním provedení. V TV se trošku ztratí ta atmosféra a nepřenese se ta lehkost a taškařitost z TV jako v divadle. A tím se trošku ztratí z vtipu a zábavnosti. Ale i přes to je to zábavná a uvolňující podívaná, při které se zasmějete, odreagujete se a odpočinete si. Chtěl bych to ale viděl v divadle, to musí být min. na 4*. Howgh! ()

fredisek

Nevím proč, ale adaptace divadelních komedií zpravidla drhnou. Naposledy Bůh masakru. To, co zvládne divadlo, nedokáže film. Naopak si dost dobře nedokážu představit adaptaci nějaké fantasy na jevišti. S Lekcí neslušného chování to nebylo jinak než s Bohem masakru. V divadle bych se asi válel smíchy, tady mě dostala scéna s rozsednutým psem (ano, mám radši kočky), ale jinak maximálně úsměv. ()

suzanne1997

Jak bych to asi napsala, tenhle film ve mně vyvolává docela dost rozporuplné pocity, jednou se chci smát, protože souboj mezi matkou a snachou je prostě k popukání, jindy mi film připadá velmi pochmurný, jako deštivý podzim, třeba v situaci, kdy se rozhodne udělat pro sebe, ale i pro své okolí tu správnou věc. Nevím, jestli jej doporučit nebo ne, co bych ovšem rozhodně brala pozitivně byla náklonnost vůči otci, který stejně jako Larita toužil po svobodě. Rozhodnutí, zda-li shlédnout tento velmi rozmanitý snímek nechám na Vás, za sebe mohu jen dodat, že mne velmi překvapil. ()

dickadonna

Velmi milé překvapení, přepychováno anglickým suchým humorem, skvěle vykreslená atmosféra tehdejší doby, Jessica Biel exceluje, Colin Firth taky výbornej.Rozhodně doporučuji shlédnout. Myslím, že napodruhé půjdu na 5*. ()