The Horseman

Australská variace na populární téma pomsty nám v komorním podání přináší příběh otce, do jehož rukou se nečekaně dostane videokazeta s nahrávkou jeho zavražděné dcery. Návštěvou distribuční společnosti hledání pravých viníků smrti mladé dívky teprve začíná. (Ricky_CZ)

heyda

Po delším odstupu cítím, že výmluvnější budou 3 hvězdičky než 4. Začnu negativy. Největším problémem je děj. Kdo si potrpí na propracovaný scénář a bohaté dějové linie, bude zde smutnit. Je to totiž jednoduchá přímočará akce, kde v podstatě nenarazíte na nějaké větší překvapení. Tohle bylo samozřejmě nejvíc znát v první půli filmu, která poměrně nudila. Druhým negativem je podle mě kamerový filtr. Dneska je to hodně moderní všude ho cpát, ale ne vždy je to výhra. A třetím docela výrazným problémem je absence hudby. Ta tam buď není vůbec nebo jen hodně střídmě, což zrovna u akčního filmu není v pořádku. Pozitiva jsou jasná. Brilantní herecké výkony, krutost a surovost, rychlý střih, a solidní závěr. Přesto mi tu chybí více propracovaný motiv. Tomu chlápkovi jsem vůbec nefandil a to je škoda. ()

J*A*S*M

V podstatě naprosto souhlasím s tím, co napsal Pedestrian. Akorát já s tím filmem nejenom nesouhlasím, mne ten film, omlouvám se za vulgarismus, přímo nasral. Jakýkoli exploitation naprosto nutně musí vybudovat pozitivní vztah mezi hlavní postavou a divákem, jenž musí pochopit její motivaci, cítit její bolest, ponížení, sdílet její touhu po pomstě. To se v The Horseman absolutně nestane, hlavní hrdina reaguje tak nepřiměřeně, že soudný člověk mu musí kategoricky odmítnout fandit. Mizerný film nehodný toho, aby jím kdokoli ztrácel čas. ()

Bloody13

Australské exploitation-drama, ve kterém psychicky zničený otec jde po stopách tvůrců porna, kteří zfetovali a znásilnili jeho dceru v jednom takovém videu. Zhrzený muž nachází jednoho po druhém a díky své výbavě pro hubení škůdců je nejprve vyslechne, a na to co nejdrsněji popraví. Není to ale o nějakém systematickém popravování, hodně času se to tam řeže holýma rukama, nohama a vším, co je zrovna po ruce. Takhle nějak to občas vypadá v žižkovských barech :) ne, tohle je rozhodně řezničina, a i když mnohdy docela přehnaná (šest chlapů na jednoho a on je stejně všechny zlikviduje, se mi realistická moc nezdá), má to spád, koule, a jelikož se pracuje s tmavými filtry, tak je to i dostatečně depresivní. Těch 80 procent tomu sluší. ()

Frajer42

Je dost nešťastné, že ve snímku, který se tváří hrozně drsně a sází na syrové akční scény, se neobjeví ani dva údery po sobě bez střihu. Neuvěřitelně mě to sralo. Příběh je naprostá klasika o pomstě - v tomto případě dosti neopodstatněné, kdy otec hodil chyby své zanedbané výchovy na partičku lidí, kteří si užili s jeho dcerou hezké chvilky. Příjemné bylo, že se snímek vrhl do akce prakticky ihned. [30 %] ()

Big Bear

Zase překvapení. Australský - Ctihodný občan - v drsnější a syrovější podobě. Konec konců Australáci už jsou takoví :-) Na rozdíl od Ctihodného občana kdy mu rodinu vyvraždila parta gangsterů, je nevinnost Marshallovi dcery obestřena nejasnostmi, které až s dějem nabývají jasných kontur. O tom, že sama dcera asi nebyla žádné neviňátko a snad měl na tom vinu i sám hlavní hrdina asi není pochyb. Proto chápu námitky zde o oprávněnosti drsné protiakce osiřelého otce. Každopádně jako otec vzal právo do svých rukou. Myslím, že každý otec kterému nějaký deviant či podobná parta zabije dítě (nebo k tomu přispěje), bude uvažovat o pomstě. Obzvlášť když soudnictví pracuje všude stejně. Snímek má od první minuty neuvěřitelné obrátky, které ke konci gradují do pekelných otáček. Peter Marshall hraje jako o život (doslova) :-) a předvedl neskutečný výkon. Tohle je opravdu thriller drsné australské školy u nějž se divák musí třást napětím jako osika. Slabším náturám musím důrazně doporučit jít od tohoto snímku pryč. Já ale nemohu jinak než dát 4 hvězdy. * * * * A mimochodem, v tomto filmu zaznělo nádherné vyznání v několika větách jaké je to být tátou a mít děti. Jsem taky táta a přiznám se, že mne to dojmulo. Každé z těch slov bych podepsal. ()