Dvaja priatelia Carl Taylor (CHARLIE SHEEN) a James St. James (EMILIO ESTEVEZ) sa živia na inteligenciu nenáročným povolaním pracujú ako smetiari. Každý deň obchádzajú svoju trasu, vysypú odpadkové kontajnery a odvezú smeti do mestskej spaľovne. Carlovou najväčšou zábavou je teleskopom pozorovať svojich susedov. Jedného večera vidí akéhosi muža v hádke so svojou príťažlivou susedkou Susan Wilkinsovou (LESLIE HOPEOVÁ), manažérkou firmy Berger. Keď Susan odíde, ktosi muža postrelí. Spolu s Jamesom Carl vidí dvoch mužov, ktorí odnášajú telo. Na druhý deň ráno sa pokojný život oboch kamarátov rapídne zmení. V jednom smetiaku totiž objavia telo mestského komisára, muža, ktorého zastrelili v predchádzajúci večer. Čo s ním? Ak to nahlásia, môžu ich obviniť z vraždy a pravého vraha skorumpovaná polícia hľadať už nebude. A tak sa rozhodnú telo ukryť, kým neodhalia pravých vinníkov. To je však pre dvoch jednoduchých mládencov mimoriadne ťažká úloha. Našťastie, pomocnú ruku im podá bláznivý vietnamský veterán Louis Fedders (KEITH DAVID) a tajomný rozvážač pizze (DEAN CAMERON). Zistia, že v pozadí je znečisťovanie životného prostredia a obrovská korupcia... Príjemná, nenáročná komédia je v poradí druhým režisérskym počinom Emilia Esteveza. Znalci kinematografie však určite vedia, čím iným sa snímka vyznačuje je to herecká účasť bratov Charlieho Sheena a Emilia Esteveza (ten si nechal meno po matke). S chuťou si zahrali smetiarov, ktorí prejdú cez rozum nielen mafii, ale aj polícii. (oficiální text distributora)

Schlierkamp

Americká komedie o dvojici popelářů, jejichž nenáročný život je přerušen nalezením mrtvoly místního starosty. V hlavních postavách mužů zaměstnaných v technických službách se představili dva skuteční bratři Ch. Sheen a E. Estevez, pro něhož je tento film zároveň jeho druhým režisérským počinem. Snímek, zpočátku se seriózně tvářící se postupně proměňuje v nepříliš hlubokou taškařici. Nelibě vonící pracovní náplň obou mužů je odsunuta na okraj a do popředí se dostává souboj s mafiánskou organizací znečisťující životní prostředí. Některé nápady nebyly vůbec špatné, například neustálý pohyb s mrtvolou po městě, postava magora Luise, jenž neměl rád policisty či totálně dementní dvojice mafiánských přisluhovačů. Vynechám-li fakt, že nejsem příznivcem fekálního humoru, jenž je zde mnohými nepochopitelně vyzdvihován, hodnotím mnohé jiné gagy (jež se hromadí zejména k závěru) jako mírně řečeno infantilní, mám na mysli nelogické chování postav, Sheenovo tragické nabíjení či proměna všemocného bosse podsvětí na ubohou karikaturu. Přestože toto dílo hodnotím čistě průměrně, musím dodat, že si mě režisér Estevez tímto snímkem nezískal. ()

Razzor_82

"Vozeňí odpadu musíš brát jako přestupnou stanici do ráje." Dobová bláznivá komedie s výborným smyslem pro humor. Charlie Sheen a Emilio Estevez v netradičních rolích popelářů. K tomu do tria výborně hláškující Keith David. Krimi zápletka je slabší ale celé to působí bezstarostně. Stará komedie, která má i po letech něco do sebe. 7/10 ()

Urukhaj98

Lehce, ale opravdu jen lehoučce nadprůměrná krimikomedie, ve které exceluje především démonicky charismatický Keith David. Ten chlap je fakt borec. Kdyby se prosadil trochu víc, mohl z něj být druhý Samuel L. Jackson. 6/10 ()

marshall

Určitě to znáte; znovuobjevit film, který vám starší sourozenec bez váhání pouštěl jako na kolovrátku, až se vám jednotlivé scény a dialogy vpijí do kůže, aby pak na desetiletí upadl v totální tmu a zapomnění... Že ne? Tak to vás upřímně lituji. Věřte nebo ne, Muži v práci se s jejich originálním smyslem pro pořádek a čistotu, či jednoduše nenapodobitelným vkusem pro využití volného času, neodvisle od věku,výborně postarají o to, abyste s nimi vydrzeli az do uplneho konce ()

Acrobat

Ako by som na hodine náboženstva parodoval smetiarov (bez ktorých by sme sa váľali vo vlastnom hnoji v drahých oblekoch) a privádzal spolužiakov do nesmierneho smejúceho sa popuku, pričom rádová sestra v bielom habite nevedela, či sa má pridať, skromne utíšiť, alebo....iné mi nenapadá. ()

007.

Originální přístup k práci, naschvály mezi kolegy, střílení z brokovnice a ksichty Emilia Esteveza, když se na něj chystal Keith David stály za to. 71% ()

boni

Fillm, jenž mám zafixovaný pod mnohem příznačnějším názvem Muži v práci, se pro mě postupem času stal v podstatě kultovním. Jedna z těch perel, které většina lidí ani neobjeví, protože někoho odradí starší datum vzniku, někoho zase hodnocení 65%. Ono to jako celek není žádná pecka, ale to pochopitelně kultovní film ani být nemusí. Dočkáme se zde velkého množství skvělých hlášek a neopakovatelně pohodové atmosféry, a když se do toho přidá ještě n**r, co nesnáší policajty, tak máme před sebou opravdu skvělou komedii s typicky osmdesátkovou zápletkou (akorát tedy z roku 1990). ()

14neo11

U tohoto filmu se neubráním úsměvu. Pamatuju si jak ho strýc měl na kazetě a já na něj pořád hleděl. Žádný jiný film o popelářích jsem neviděl a vždy když vidím poletující popelnice, jak si svoji práci náramně užívali, to mě dostává do kolen ještě dnes. Znamenitý takt pro vtipné postavy od Charlieho a jeho kolegy jsem si opravdu vychutnal. Není to bůhvíjak kvalitní snímek, ale myšlenka je originální. A to se cení. ()

Sir Ludvig

Súrodenecké duo v ľahkej komédii o práci smetiarov s ekologickým motívom. Všimnite si, že kedysi sa dala natočiť dobrá sranda aj bez toho, aby v nej niekto grcal a pod. Scéna so vzduchovkou a nasledovné nájdenie mrtvoly v smetiaku sú nezabudnuteľné. Odporúčam ľudom, ktorím lezú aktuálne kinové komediálne hity na nervy. ()

Kuba11

Pro mě to je klasická kultovni komedie meho mladi.Především s vynikajícím českym dabingem, kerej je tak šílenej až je naprosto skvělej a jen ten sam o sobě je humornej.Co se tyče filmu, Sheen a Estevez bros. Dokonalá dvojka!:-) ()

Ivec

ˇUplná paráda. Dvojka Emilia a Charlieho bola super voľba a námet priam dokonalý. Rehotal som sa v kuse. Scéna za scénou ma dostávala do kolien a prejav oboch hlavných postáv bol tak strašne uveritelný a sympatický, že na to nikdy nezabudnem. Jedna z najlepších komédií natočená v danom roku. Jednoducho originálne. ()

zly.dvojce

Asi jediný neobjektivní hodnocení založený vyloženě na sentimentu. Ale poctivé čtyři by dostlai Men at work i teď. A ta pátá? No řekněme že je to za ty svázaný fízly na kolotoči :-) ()

Steggles

V ranných dobách videa, když na celý film stačil jeden dabér, kolovala na kazetách i tato komedie. Celkem mě bavila - zvlášť Keith David a jeho hláška: "Strážní službu. Tu taky nemám rád." ()

Gladi

Ja som jednoducho este nevidel zlu komediu s Charlie Sheenom :-) a jeho brat mu velmi dobre sekundoval. Film z mojho detstva. ()