Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Rokle

Nedokázal jsem si představit, že uvidím po celých 95 minut jen jednoho herce v rakvi. Bude to zajímavé a fungující? Ryan Reynolds dělá v stísněných podmínkách co může a závěr je nesmírně dramatický. Nemohu si ale pomoct s poznámkou, že kdyby ten film trval pouze něco přes hodinu, tak by byl o stupeň lepší. Na několika místech jde už vidět, že scénárista vařil z vody a nutně chtěl příběh prodloužit, což bylo na škodu. ()

Eeuanmainyaq

Jednoduchý /aj keď tuctový/ nápad, príjemné a unikátne prevedenie, pokus o hlbšie myšlienky, silná dramatizácia, no na druhej strane (podľa môjho uváženia - nakoľko zo skúsenosti hovoriť nemôžem) priveľa kyslíku, jemne neuveriteľné správanie a občas dáky ten záber, ktorý by si zaslúžil byť z filmu vystrihnutý (vyháňanie hada). Avšak všetko spolu tvorí veľmi zaujímavú zmes ktorá človeka nechá sedieť až do konca, ktorý je tiež krásne dotiahnutý. Očakávania som mal nízke, no som veľmi príjemne prekvapený. ()

sbl

Wow! V roce 2010 se k nám nenápadně připlížil nenápadný, přesto vyjímečný film. Ryan Reynolds je můj oblíbenec, který navíc umí a pro tento film to je tutovka. No a Rodrigo Cortés? Když dokázal vytvořit takhle originální a vyjímečný film na tak malém prostoru, rozhodně mě zajímá co provede, když dostane větší plac a víc peněz. ()

dave14

Silný, překvapující a ironický konec. A výborný Ryan Raynolds. A fakt, že celý film se odehrává pouze na jednom místě a přesto nenudí ani na okamžik znamená, že Cortés natočil opravdu dobrý film. ()

Ben Nevis

Tomu říkám z hovna bič ukroutit. Nevěřila jsem, že se dá s jedním hercem a s jednou scénou natočit celovečerní film. Zjevně dá, i když osciluje mezi realistickými scénami (hysterické záchvaty hrdiny, postoj zaměstnavatele) a nelogickými (vzduch mu vystačí na nekonečně dlouhou dobu, s posledním čtverečkem v mobilové baterce natočí video a stihne několik hovorů). Plné hodnocení si asi nezaslouží, ale geniální prvky přehluší ty slabší. 90% ()

Wargoo

Chcel som dať 3*, ale keďže tu takýchto "one man show in the coffin" máme ozaj málo :) musím to zdvihnúť. Síce na podobný film je 95 minút ozaj trúfalosť, dovolím si povedať, že napätie bolo rozdelene veľmi slušne. Fandil som Reynoldsovmu Paulovi, no a ten koniec ??? Slušná napínavá drámička, kde nápady sú ozaj tým hlavným, čo film drží nad vodou. O výbornou Reynoldsovi ani nehovorím. Dobrý film !!! Silnejšie 4**** a 79,822% ()

Hapretor

Jediné, co film v mých očích zachraňuje, je ten neotřelý nápad - jen jedno totálně statické prostředí po celou dobu filmu, to chce dost kuráž - a smutný konec (happy endy moc nemusím). Ryana Reynoldse taky nemusim, ale zahrál to dobře. Kamera byla zajímavá, ale co se scénáře týče, ten v celku pokulhává. A ten nemilý návštěvník? Blbost! A k tomu - je zahrabanej a má vyjednat výkupný? Blbost! Tímto způsobem by teroristi opravdu ničeho nedosáhli. Tak mě napadá - není tento film taková parodie ("antiagitka") na terorismus? ()

Gismo.kv

Tak od tohoto filmu jsem čekal hodně, proto jsem po zkouknutí byl malinko zklamán. Ne že by to byl špatný film, to ani náhodou, jen mi tam něco chybělo, nejspíš zajímavější zápletka. Občas tam byly hluchý místa, jako by filmaři nevěděli, jak zapltnit celých 95 minut. Kdyby dali film do pouhé hodiny, určitě by mu to prospělo. Každopádně film působil na mě hodně skutečně a rozhodně těch 95 minut nelituji. ()

Eluin

Zajímavý nápad - bezesporu. Vynikajícím způsobem zpracované titulky, přesvědčivý herec, originální pojetí. Ano, bavil jsem se, byl napnutý jako struna od piana a na konci prožíval každé dýchnutí Paula Conroye. Svým způsobem - hlavně ze začátku - mi to přišlo i jako kritika současné byrokratické společnosti. ()

agassi68

Telefónna búdka pod zemou. Bol som zvedavý, čo sa ešte dá vyžmýkať z témy x-krát natočenej a zistil som že nič. Režisér si mohol dať aspoň tú námahu a odstrániť tie najväčšie nelogickosti a klišé /nekonečný zapalovač, blbci na druhom konci telefónu, signál v hrobe, atď./ Nuda, a paradoxne ma sklamal aj koniec, kde by svedčalo oslobodenie aj keď happyendy nemusím.. ()

mackey

Nesdílím všeobecný nadšení, pro mě byl tenhle film jednoznačně zklamáním. Reynolds mi zrovna nesedl a násilnej, na konci předvídatelnej děj taky zrovna ne. Nic to sice nemění na tom, že jsem se u filmu bavil, ale čekal jsem prostě víc. ()

Floydie

Jasně, celý film nevylézt z rakve je originální, ale přináší to jistá úskalí. Dramatický nájezd s kamerou na hrdinu se holt v takovém prostoru nedělá snadno a udržet tempo je ještě obtížnější. Reynolds a povedený závěr však film spolehlivě dotlačili ke slušným 70%. ()

DHDV

Realistický film v nereálném prostředí! Nikdy se nedívám na logiku filmu, ale tenhle film pár vad měl… PS: konec jsem očekával! ()

Darkslayer

Človek by si povedal, že film, odohrávajúci sa výhradne v malom priestore rakvy nemôže udržať pozornosť diváka počas celých 95 minút no opak je pravdou. Film pomaly naberá na napäti (aj keď nedostahuje závratných výšok) ktoré takmer vôbec nepoľavuje. Obrazovú monotónosť narušuje nápaditá práca so svetlom a kamerou. Obsadenie je veľmi štastné a Ryan podáva solídny výkon (klučinu mám celkom rád). Iste film obsahuje niekoľko logických lapsusov ( ako veľká zásoba vzduchu, mobilný signál, či rýchlosť výbíjania baterky telefónu), ale tie sa dajú ľahko odpustiť :). Ide o podarený, netradičný a nepredvídateľný snimok. 4* ()

Elbarto08

Jako klaustrofobik jsem se na film díval jinak. Kontroval jsem, zda nemám na stranách a nad sebou dřevěné desky. Cítil jsem úzkost, kdykoliv se Ryan snažil více se pohnout ve svém budoucím hrobu. Oceňuju a hlavně gratuluju panu režisérovi, že jedním tématem, jednou lokací a jednou malou krabičkou dokázal zaplnit téměř hodinu a půl psyhického náporu. ()

GOREGASM

Velmi intenzivní snímek, který spoléhá na přesvědčivého Reynoldse a trochu méně přesvědčivého režiséra, který výborně začne a zakončí, ale středová pasáž místy působí natahovaně. A to jsem ještě hodně tolerantní vůči funkčnosti Reynoldsova mobilu, ale budiž. Ryan Reynolds ustál svou one-man-show se ctí a konec filmu je silný a dramaticky dotažený. Ubrat tak čtvrt hoďky ze středové pasáže a byl by to claustrophobic thriller intense as motherfucker. 60% ()

J. T. Kirk

Celý film se vlastně odehrává pouze v rakvi. V dnešní době, kdy je většina filmů plná efektů a tím pádem stojí hrozné prachy je příjemné vidět film, který vlastně nestál skoro nic. Pravda, i ty 3 miliony jsou docela hodně, šlo by to natočit i za pár tisíc. Film je napínavý od začátku, až do samého konce. Když už mluvím o tom konci, tak ten je na celém filmu nejlepší. Reynolds je super, ostatně, jako vždy. ()

gootchy

Ultralevnej, zabedněnej film, ve kterém můžete telefonovat s proměnlivou výdrží baterie i pár metrů pod zemí. Included chřestýš, který se až v půlce filmu probere, ačkoli hlavní hrdina dělá už od začátku takovej bordel, že by probudil i mrtvýho( Snad mi tvůrci nechtějí namluvit, že se tam ten had protáhnul tou škvírou v rakvi). Děs! ()

Folky

Výhoda Buried je v tom že se neobjevují žádné flashbacky. Celou dobu jste s Ryanem Reynoldsem v rakvi a tam jenom sledujete jak se potýká se situací, ale kupodivu to není vůbec nudné, právě naopak,myslí že nudit se u toho nebudete. Rozhodně stojí za zmínku konec,který je prostě skvělý. ()

WillyMarks

Originální snímek... Emocionálně extrémně působivý, napínavý a perfektně zahraný film. Sice tu jsou slabé stránky, protože, co vše chcete výmýšlet v dřevěné bedně někde v zemi. Nicméně pro mě opravdu působivé KO na konci.... 75% ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová