Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

Tuniak DF

Buried je fantastický film. Predovšetkým pre svoju originalitu a najmä preto, čo si film dovolil a čo v divákovi zanechá. Filmu dávam plný počet, aj keď niektoré chyby má (a keďže ich tu vidí každý, sú aj veľmi očividné). Had v truhle je nanajvýš odveci scéna (bez nej by film mal 85 minút, čo by vôbec nevadilo). Veci ako signál (pritom to sa mi nezdalo až tak nereálne) a kyslík (ktorého množstvo v truhle už nereálne ASI bolo) pri type tohoto filmu sa dajú brať s nadhľadom, pretože to nebolo prvoradé čo film chcel ukázať a týmito "chybami" film nejak nepoškodil. ((Len by ma zaujímali štúdia koľko skutočne človek dokáže prežiť pochovaný v truhle pri takýchto podmienkach)). Po skončení filmu stíchla celá kinosála, ľudia ostali obarený (ja tobôž), a zrazu nemohli prestať nad filmom rozmýšľať a vybavovať si záverečné minúty. Ak toto film dokáže, jeho hodnota tým stúpla astronomicky. 95% Update: po prečítaní niektorých komentárov, ktoré označujú film ako "nudný", dokonca si myslia, že "Občas bych prostě uvítal, kdyby se z té bedny vykouklo někam ven" (J*A*S*M), musím upozorniť, že film nie je pre mainstream divákov ktorí potrebujú príliš jednoduchú úroveň zábavy alebo potrebujú akciu bez emócií alebo scítenia sa s postavou. ()

driftm

Nic smutnějšího jsem neviděl.Konečný stav hrdiny mě nehorázně emotivně dostal.Tak mě i dostaly lži všech,všichni o něm věděli,věděli co se děje,ale každý dělal jako nic.A to je fakt.Opravdu brilantní film.Já nevim co jiného dodat. ()

Forsetino

Vcelku jsem se na tenhle film těšil. Námět byl velmi zajímavý a čekal jsem, jak se s tím tvůrci vypořádají. Bohužel z mého pohledu se s tím popasovali katastrofálně. První, co hrdina v rakvi udělá, že zapálí zapalovač, rozhlédne se po rakvi a pak si na chvilku pospí... A pak už následovala jedna debilnější scéna za druhou. I přes nemožný přísun vzduchu Paul v klídku dýchá, s vysokou pravděpodobností by neměl ani telefonní signál, ale to by se dalo prominout. Neprominu už ale postupné nacházení předmětů jako v nějaké dětské adventuře. Nakonec v rakvi najde 4 zdroje světla a ostatní předměty, kterých by si jistě dřívě nevšiml, ale najednou je má pod rukou, když se mu můžou hodit. Had, který mu vyleze po hodině z kalhot mě už naprosto dokonale kysele rozesmál. Škoda, že v rakvi nebyl MacGyver, ten by s tíhmle inventářem vyrobil teleport a pak by se pomstil celému Iráku, americké vládě, nadnárodní firmě a určitě něco navíc! Chtěl jsem dát alespoň 2 hvězdy za dobrý konec, který jsem ale vytušil půl hodiny před tím, než nastal, takže vlastně dobrý nebyl. Trapný pokus natočit něco originálního. Navíc mě iritovali zbytečně natahované záběry a na můj vkus dlouhé prostřihy tmy (černé obrazovky), což zbytečně natahovalo stopáž. Kdyby to byl kratkometrážní snímek s omezeným množstvím nereálných blbostí, tak bych klidně dal za 5 hvězd. Tohle je ale podvod na diváka, nikoliv mysteriózní thriller. ()

limbi

Nápad? Skvělý! Provedení? Uspokojivé. Problém? Ano jeden tu je. Samozřejmě, je cool natočit a zachytit pocity zaživa pohřebené osoby, ale v hodině a půl to může začít trochu nudit. Reynolds toho zažije ve svém "příbytku" opravdu hodně, ale stejně mi to připadá natahované, na délku celovečerního filmu. Napoprvé to byl zážitek. Napodruhé trošku zdlouhavé. ()

DJ Kritik

Určite by to nik nechcel zažiť. A tým to celé dostáva príbeh nad hranicu priemeru. Pretože každý, kto zazrie už prvé minúty tohto filmu si na toto pomyslí. Jeden herec, úplne malý priestor a skutočne napínavý príbeh. Miestami pritiahnuté za vlasy, ale v rámci žánru, sa to dá pretrpieť. Vtiahnutie do deja: **** Akcia: * Napätie: **** Realita: ** ()

Swayne

Uf... ťažký film, veľmi ťažký... minimalistický... dramatický... mrazivý... skvelý! Viac sa o ňom nedá napísať, všetko by bol snáď spoiler. Snáď iba to, že naozaj stojí za to pozrieť si ho a na konci filmu iba nádych-výdych a znovu nádych-výdych. ()

Dinsberg

Film, který se vám dostane pod kůži. Nedá vám pokoj ani když sledujete titulky. Vždycky mě fascinovali filmy, kde se objeví jen jeden herec, vždy to ale bylo kompenzováno nějakou retrospektivou. Tady ale zůstáváme s hlavním hrdinou celou dobu a zažíváme jeho tělesnou i duševní stísněnost. Je fakt, že po shlédnutí chybí chuť i motivace film vidět znovu, ale to jen proto, že větší niterní otřes už nemůže způsobit. Škoda, že se poprvé dá vidět jen jednou. Velikost Ryana Reynoldse roste s každým jeho dalším filmem, a byť se jedná v tomto případě o film nezávislý, Ryan předvedl téměř oscarový výkon. A jméno Rodrigo Cortés je určitě hodné zapamatování, určitě se o něm ještě uslyší. ()

J.Cobra

Hned jsem si vzpomněl na Telefonní budku a jak jsem si říkal, že nic "menšího" natočit nejde. No a ejhle, ono to šlo. A dokonce celkem dobře. Chvílemi jsem film hltal jako malé děti Krtečka. Není asi nic výraznějšího, co bych filmu vytknul. Prostě další skvělá "one man show". ()

Romeroo

Tak určitě bude ještě jedna projekce, protože jsem plnej rozporuplných pocitů, chvilku jsem se nudil a klepal si na čelo...pak mě to neskutečně vtáhlo...pak pustilo...a konec rozebral, čekal jsem že zavolá Linda...ale, že to bude takhle to opravdu ne....zatím dám silnější tři hvězdy....a opakovaná projekce rozhodne :) ()

Paja.93

Až na začáteční neuvěřitelně dlouhou tmu, kdy už jsem to chtěla vypnout a nereálnou zásobu kyslíku, to bylo prostě vynikající. Po zhlédnutí filmu jsem byla plná vzteku, ale ne kvůli hlouposti filmu, ale kvůli jeho poselství. No a správný film by ve vás měl vyvolat emoce ne? Viděla jsem 2x a 2x jsem se rozčílila až doběla. Navíc, ikdyž je film dost dlouhý příjemně graduje a já teda na tom nic předvídatelného neviděla. Díky tomu, že scéna byla pořád na tom stejném místě a stejnak zaujala, proto 5*. Smekám. ()

Kortexo

Zajimavý film, který kazí jen dojem utiskovanejch američanů v okupovaných zemích, kteří za cenu svých životu chtějí jen pomáhat, a ne krást ropu a suroviny. ()

Ferenzo

Co se dá natočit na 2 metrech s jedním hercem, to jsem teda netušil. Mazec. Nevěřil jsem že bude celý film v rakvi a stalo se. Skvělý nápad, rozhodně ale nedoporučuju pro klaustrofobiky, protože chvílema šla úzkost i na mě. Reynoldse registruji jako vedlejšího herce již v několika filmech, ale tady si střihnul luxusní one man show. A konec ? Ten je o infarkt a rozhodně by na něho neměli koukat kardiaci. 80%. ()

warhammer

Ve filmu figurují dvě postavy a jedna z nich je had :D Musím říct, že jsem se opravdu dobře bavil. V tomto filmu je vyloženě prvotřídně vystupňované napětí! Když si představím co lze natočit za film s pár prknama, telefonem, tužkou, zapalovačem, placatkou a svítící tyčkou tak nevycházím z údivu. Klobouk dolů, protože tohle je pecka! ()

otilrak

Luxus. Až mi to připomnělo 127 hodin. I když tohle je na jiné úrovni. To se tak probereš a hned víš, že jsi v řiti... ()

anyonecek

Nebudu říkat, že to byl špatnej film, bylo to docela koukatelný, ale na to že to byla určitě pěkná nízkorozpočtovka a jediné místo kde se točilo byla dřevěná krabice, tak mi tu unikalo nemálo detailů a to by se v takovém filmu určitě nemělo dít. Navíc jsem se tak nějak distancoval od pohřbeného Paula, a vůbec mě to nevtáhlo dovnitř do děje abych s ním soucítil. Můžu velice pochválit za slušný děj a dobrý zvrat na konci, ale provedení a diaolgy na takový film byly opravdu slabé. Když to srovnám s filmem Phone Booth, tak tohle byla opravdu slabá citová vydíračka. To samé přirovnání k filmu 12 Angry Man, kde se v jedné místnosti sázely na stůl skvělé diskuze, to tu prostě chybělo. ()

BlueFourOne

Brutálně napínavé. Takže k thrilleru stačí jedna rakev, jedna kamera, jeden Ryan Reynolds, jeden telefon, pár drobností a snad rozpočet $2mil. Masakr! Ideální na 90-ti minutové zamrznutí k obrazovce :D Nevidět Telefonní budka, dal bych tomu 5* ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová