Pohřben zaživa

• Česko Pohřbený (festivalový název) (více)

pajjaH

Spíš tak 2 a půl..S tim signálem v rakvi je to fakt blbost,na podobnej film Telefonní budka to zdaleka nemá. ()

raininface

Rozmýšlel jsem se, jestli za ten depresivní konec přidat nebo ubrat 1* a nakonec jsem ji ubral. Nojo, už nejsem asi takovej tvrďák jako zamlada. ()

Mazi23

Ne, že by to byla opravdu taková pecka, abych musel dát 5*. ALE, pokud od filmu chceme, aby v nás vyvolával emoce a dokázal nás strhout, byl čím si originální (samozřejmě že takové filmy už byly, ale není to prostě klasický střední proud), byl slušně zahrán a chtěl něco sdělit, pak se ptám co tomuto filmu vytknout. Sám si odpovím, že v podstatě nic. PS: Všem kdo mají klaustrofobii, či jsou jim malé prostory alespoň lehce nepříjemné, tak si tento film opravdu užijí. ()

Rossemary

No film celkovo prekvapil aj keď zo začiatku ma to nudilo stále sa pozerať na jediného Reynoldsa no nakoniec som sa prekonala a nemusím ľutovať aj keď ten koniec bol trošku krutý. ()

JoKeR1

Veľmi dobrý nápad natočiť niečo také.Do toho filmu som sa tak vžil,no fakt niečo úžasné.Nikto by sa nechcel ocitnúť v takej situácií,preto tento film posobil dosť silnými emóciami.Myslím že dobre vybratí herec. ()

hito

3* len kvôli záverečnému napätiu. Inak obrovské nedostatky (kyslíku na niekoľko hodín, pri horení, rozprávaní, atď). Akurát tak pre primitívne publikum. ()

Dr.S

Tak tenhle film je asi jeden z nejhorších filmů které jsem kdy viděl. Má to možná půl hlavy a půl paty jinak nevim jak bych film správně definoval. Shrnul bych to že se celý film neděje nic akorád je chlap zavřený hodinu a půl filmu v bedně, se které se stejně nedostane. Můj názor. ()

Jiesaj

Snímek vcelku průměrný, který si vystačí, díky prostředí, kde se vše odehrává, s nízkým rozpočtem, ale za ten konec, za ten to musím povznést na 4*. ()

milunech

Tedy konec mne dostal...pořád jsem čekala, že to bude dál...a ono ne. Strašně ráda bych vám napsala, o co šlo :D, neee, nebojte neudělám vám to a podívejte se. Některé scény by mne usmrtily hned, např. had v kalhotách. Moc pěkná scéna. Film je celkově zajímavý a scénář se povedl. Opravdu nemá cenu zkoumat, jakého operátora má a proč zapalovač vydrží takovou dobu a baterku v mobilu můžu jen závidět.....ale nenudila jsem se. ()

gfrusvk

Presne toto som od filmu s takouto tématikou očakával. Počas celého filmu sa v podstate nepohneme z tesnej drevenej rakvy, a toto je to najväčšie plus. Konečne film, ktorý je postavený na stupňovaní napätia a nepotrebuje žiadnu retrospektívu ani spomienky do minulosti. Celý čas sledujeme len jedného jediného herca, ktorý postupne prechádza rôznymi psychickými stavmi a náladami, od strachu cez hnev až po nádej a zasa hnev.. V rakvi už na nudu neostalo miesto... Super film.. jedine toho hada si mohli odpustiť.. ()

Vlad

Milo prekvapil. Nečakal som, že ma to chytí. Čakal som skôr 1,5 h klaustrofóbnej umeleckej agónie, ale ono to bolo nakoniec celkom záživné, miestami až akčné :) ale hlavne prekrásne čiernohumorné, ironické a tragikomické. Klobúk dole, opäť jeden z dôkazov, že španieli vedia točiť filmy. ()

MiaScifian

Tak na tento film som sa dlho odhodlávala. Celý film natočený pod zemou v nejakej drevenej bedni s prevažne jedným hercom? Tak to bude nuda nie? Omyl ! Opomeniem večnú zásobu kyslíka a signál niekde v púšti pod zemou avšak ktorý film je dokonalý, prejdem k úžasnému hereckému výkonu Ryana Raynoldsa a naozaj zaujímavý film stvorený vlastne skoro s ničím. Pre mňa dostatky určite prekročili nedostatky a od tohto filmu je pre mňa Raynolds Pán herec. Zaujímavý od začiatku, napínavý až do konca. ()

baronGrga

Pro začátek si prosvištíme pár slovíček: klaustrofobie - strach z uzavřených prostor, pnigofobie - strach z udušení, tafefobie - strach z pohřbení zaživa, ofidiofobie - strach z hadů. Buried slibuje procvičení všech. A to je bohužel vše. Je jasné, že v tomhle filmovém experimentu, kterému nelze upřít body za odvahu, se velkých dějových zvratů nedočkáme. Paul během hodiny a půl udělá pár backspinů, počmáře rakev a ogratinuje hada. Jenže stejně jednotvárné jsou i dialogy, které si vystačí s omezeným repertoárem jako shit, fuck a I don´t know, což je bohužel stejně napínavé, jak kdyby Colin Farrell protelefonoval 90 minut s operátorkou okresního archivu v Ústí nad Orlicí. 50% ()

CitySP

Poslední dobou jsem si začal říkat, že Ryan Reynolds je celkem dobrý herec. Pak si pustím Buried a zjistím, že je to opravdu vynikající herec! Hodina a půl naprostýho napětí. Cortés dokázal v jednom prostoru a víceméně na jednom záběru ve mě rozpoutat tolik různých emocí. No, konec tedy opravdu skvělý, žádné klišé kdy se hlavní hrdina opět štastně shledá se svou rodinou. Pocity jako sem měl na konci tohoto filmu sem ještě nezažil. Opravdu skvělé :) ()

stuj

Ze začátku to vypadá na 4 hvězdičky, i když se týpek občas chová divně. Jenže časem si na dobrý námět zvyknete a zábavnost klesá k průměrným třem hvězdám. A ke konci jsou to dokonce i zrychloval, protože téma bylo už vyčerpané. ()

quido.morava

Sugestivní, až neuveřitelný příběh, jehož tempo se pomalu jakoby vytrácí, až ten závěr to zase zachrání. Velmi neotřelé téma. ()

Adushka91

Celý film se díváte jen na jediného špinavého chlápka, zavřeného v bedně s pár věcmi a na konci ještě dostanete "facku", kterou nečekáte... Prostě skvělý zážitek :) Bavilo mě to, plynulo to rychle a kvůli tomu stísněnému pocitu a závěru vím, že nejspíš nebudu mít nervy se na to podívat znovu... ()

GOTFAN

Tak takhle si představuju kvalitní film. Dokázali hodně a to s týpkem v rakvi který je jediná osoba kterou vidí člověk během filmu. Emotivní film s ukázkou zmrdství mnoha lidí . Aby vám někdo volal do rakve kvuli pracovní smlouvě tak to už bylo i na mně moc. Do poslední chvíle napínak. ()

Nadpřirození De Niro a Weaverová

Nadpřirození De Niro a Weaverová