Draculovy nevěsty

• Velká Británie The Brides of Dracula (více)

Z legendární hororové dílny Hammer Film pochází dnes již klasický upírský kousek. Když mladá učitelka Marianne osvobodí pohledného muže z okovů, ve kterých ho drží jeho matka, netuší, že vypustila do světa nevídané Zlo. Baron Meister, jeden z následovníků mrtvého hraběte Draculy, začíná opět šířit svou nesmrtelnou moc celou Transylvánií. Naštěstí se na scénu vrací také nejslavnější bojovník proti silám zla – slavný doktor Van Helsing. Ve svém boji je však osamocený, a Meister tak ze studentek dívčí školy tvoří, jednu po druhé, své nemrtvé nevěsty… (Řitka video)

Caelos

Horor jak má být. Pokud se na to dívám očima diváka v době, kdy byl film natočen, měl bych z toho docela hrůzu. V dnešní době už ne, to ale nic nemění na tom, že tomuhle filmu nic nechybí. Skvělé obsazení, atmosféra, napětí a dobrá, hodící se, hudba. Paráda. Koukám, že jsem to svým hodnocením posunul do červených čísel, což je jen dobře. EDIT: Tak už to je zase v modrých, někdo to pokazil:-( ()

corpsy

Štýlové, neuveriteľne štýlové. Dokonalý hammerák, určite jeden z najlepších, ktorého temná a hustá atmosféra na hodinu aj pol poctivo zahltí vaše zmysli. A po skončení si tento film budete chcieť zopakovať. A budete pátrať po ďalších filmov tejto úžasnej spoločnosti. ()

liquido26

Pro mě jeden z nejlepších filmů drákulovské série od Hammeru, ne-li vůbec nejlepší. Sice se tu nesetkáváme s Drákulou, ale to vůbec nevadí. Peter Cushing coby Van Helsing je opět úžasný, jak u něj bývá zvykem a představitelkou hlavní ženské role není konečně blondýna, ale docela sympatická zrzka. Co bych ještě tomuto filmu přičetl k dobru je to, že se mu podařilo několikrát vyvolat lehké mrazení na zádech, což se u mě povede málokterému hororu :-) ()

Astaroth12

Fisher vie z jednoduchého príbehu spraviť príbeh parádne prepracovaný.Príbeh je dosť iný ako som zvyknutý o filmoch z Draculom. Plusy tohoto filmu sú silná atmosféra a to hlavne kvôli temno mrazivému prostrediu a krásnemu interiéru,vynikajúci Cushing a Fisher už u Frankensteinov ma ty to dvaja presvedčili,že svoju robotu odvedú vynikajúco. Atmosféra v niektorých scénkach bola priam ohromujúca.A mínusy hrad nevzbudzoval vôbec hrôzu ani strašidelnosť,mladý upír bol viac na smiech ako na pôsobivé vystrašenie,herci tiež toho herectva moc neukázali okrem už spomenutého Cushinga. Dracula ladený do gotiky ma veľmi baví,ďalšia z podarených Hammeroviek. ()

pepua

Tenhle film se moc nepovedl, špatní herci včetně představitele Draculy, atmosféra minimální a scény, které se snaží o humor, jsou spíš trapné a zbytečné... ()

M.i.k.e

moje první setkání s Hammer film a je to přesně takové jaké jsem čekal že bude. Herci lehce přehrávají a celé je to chvílemi takové roztomile naivní, ale nikdy to nesklouzne za hranu a celkem si umím představit že před více jak šedesáti lety to mohlo leckoho slušně poděsit...65% ()

Martin741

Vacsinou som zvyknuty, ze Draculu hral Christopher Lee, tuna hra Peter Cushing. Sud dobre hovori, ze z dnesneho uhla pohaldu uz ani nejde o horory. Terence Fisher ako reziser sa vyznal do hororv, jeho filmy su elegantne, maju stale i po tolkych rokoch namakanu hororovu atmosferu. Dracula ako ma byt  67 % ()

Rodriguez

Studio Hammer vsadilo na neobvyklé obsazení hraběte Drákuly ve volném pokračování jiným hercem. Dle mého to nebyla ta pravá volba, na mě působil Drákula tak nějak nemastně neslaně. Potěšila alespoň postava doktora Van Helsinga, kterou opět ztvárnil Peter Cushing. Příběh je taky celkem slušně vystavěn. 50% ()

destroy83

Tak z tohohle Hammeru jsem nadšený. Překrásná výprava, úžasní herci atd. Dějově je snímek velmi zdařilý, nenudí ani na chvilku. Marianne cestuje za prací do dívčí školy, na cestě zastaví v hostinci, kde se objeví tajemný muž po jehož příchodu se vesničané rozprchnou, včetně Mariannina kočího. Pomocnou ruku nakonec mladé dívce podá baronka Meinsterová z nedalekého zámku věznící svého syna, kterému nic netušící Marianne pomůže prchnout...řady nemrtvých se můžou rozrůstat. Na scénu přichází i slavný Van Helsing v podání skvělého Petera Cushinga. Dávám zasloužený plný počet. ()

MJMilan

Klasika nezpracovaná klasicky :-) Tak by nazval tento v jiných zemí asi již kultovní snímek, kde místo některých mužů jsou obsazeny ženy, avšak na pointě tomu nějak zvlášť neubírá. Milovníci upírských filmů rozhodně nebudou zklamáni. ()

hans500

Excelentní (jako vždy) Peter Cushing je možná nejlepší filmový Van Helsing. Režie Terence Fishera zajímavá a scénář dobrý. Dracula chybí, místo něj je tu baron Meinster, zahraný (spíše podprůměrně) Davidem Peelem. Kvalitní horror od Hammer studia s typicky béčkovými (ale zároveň zajímavými) kulisy. ()

filmmovier

Naprosto s přehledem jedna z nejlepších klasických hammerovek. Už od začátku má úžasnou dobovou (i gotickou) atmosféru, příběh je velmi zajímavý, to správné žánrové napětí tu místy opravdu nechybí. Zajímavé jsou i postavy, děj odsýpá a jedinou vadou je snad jen to, že ústředního upíra (jinak také výborně napsaného, první polovina filmu je vážně skvostná), hraje tak děsně prkenný herec. Jenomže o něj naštěstí ani tak nejde, v centru dění je Van Helsing v podání opět nezklamavšího mistra Cushinga. Úžasná dobová paráda, která je opravdu skvěle natočená a zrealizovaná a proto působí skvěle i dnes. 7,5/10. ()

Dreadd

Jako správná Hammerovka neměly Draculovy nevěsty příliš vysoký produkční rozpočet, přesto však vynikají velmi slušnými kulisami. Scény před příchodem Van Helsinga jsou zbytečně natahovány až na půl hodiny, což je při tak krátké stopáži velmi znát a závěrečný střet je tak zbytečně odbyt během pár minut. Upír je archetypálně naprosto odlišný od Drákuly, spíše než démonického nemrtvého připomíná mladého šlechtického playboye, který si pro sebe shání harém. Ne že by to něčemu vadilo, ovšem jako upír by přece jenom mohl představovat pro člověka horšího soupeře. ()

Ironfood

Takový klasický upírský příběh ze staré školy, který se drží osvědčených postupů. Dnes už nikoho nevystraší, ale to je pro mě jakožto pro strašpytla v podstatě plus. Cushing jako van Helsing solidní, horší už je to s Davidem Peelem v roli jeho protivníka. Slabší mi přišel i závěr, i když tríček s lopatkami větrného mlýnu byl pěkný. ()

Han22

Veliké zklamání. Z Drákuly zůstala skvělá výprava a kamera a také Peter Cushing jako Van Helsing. Jenže místo dokonalého hororového zážitku to máme rozbředlou nudu, kde atmosféru má akorát začátek s mladou Marianou a jejím příjezdem na zámek. Jakmile se na scéně objeví Van Helsing, děj se potácí od ničeho k ničemu, postavy se chovají naprosto nesmyslně až amatérsky a to včetně upírů, děj porušuje pravidla stanovené v rámci minulého dílu i předchozích upírských filmů a korunu všemu dává odfláklé finále v mlýně. Navíc zde ještě máme přitepleného upíra místo Leea a korunu všemu nasazují gumoví netopýři, kteří jsou stále stejně směšní jako v prvním Drákálovi z roku 31. ()

TERRORDROME

Od predchádzajúcej topornej Drakuloviny rozhodne veľký pokrok. Nie je to síce žiadne filmové veľdielo, ale má v podstate všetko čo by človek od Hammeru mohol chcieť, od rozprávkovo gotických, veselo farebných aj plazivo zahmlených inter a exteriérov, cez hrniec naivného, ale funkčného šialenstva až po dokonale spoľahlivého Petera Cushinga ktorý čnie nad tým všetkým ako upírobijec Van Helsing. Napriek názvu nie je vo filme žiadny Dracula, len nejaký iný druhoradý upírsky aristokrat ktorého matka drží na reťazi, až kým ho súcitná dievčina neoslobodí. Po nejakej tej pol hodinke nastupuje Van Helsing aby natrhol ciciakom pozadie, aj keď si to nanešťastie s onými nevestami nerozdá, tie sú tam len na to aby cerili zuby v nočných košeliach. Zato s upírskym barónom sa neváha pobiť takmer v štýle Tonyho Jaa, až sa zdá že sú všetky temné superschopnosti k ničomu a dokonca aj pohryznutie si proste vypáli kutáčom ako Rambo. V závere potom upíra epicky dorazí pomocou lopatiek veterného mlynu z ktorých vytvorí kríž, aj keď samotný skon je bohužiaľ len prosté odkväcnutie bez nejakého tradičného zhorenia či roztečenia. A čo sa samotného upíra týka, ten mi prišiel lepší než Christopher Lee v predošlom filme. Nie že by bol nejako desivý či charizmatický, ale je to aspoň dosť slizký hajzlík, čo musí pre tentoraz stačiť. Toto je solídna klasika. ()

tenebrae86

Vynikající, klasická Hammerovka s Peterem Cushingem, krásnými kulisami a kouzelnou atmosférou, která vás dokonale vtáhne do děje. ()

molcan2

Peter Cushing vo vrcholnej forme sa snaži odháňať dievčatá do pána Peela aby z nich nerobil svoje nevesty. V jednej hlúpej scéne, pán Peel požiada slečnu Monlaurovú o ruku a ta jeho ponuku hneď prijme, hoci sa poznajú sotva pár sekúnd. Vyvrcholenie pri starom mlyne je bohaté na atmosféru a invenciu (všimnite si ako sa Cushing vynájde pri hľadaní kríža dosť veľkého na toho cuciaka krvy), a prehliadka krásnych žien lahodí oku. Je to pútaví Hammer so skvelými hereckými výkonmi a klasickými upirími situáciami. ()

Yarwen

Van Helsing se tentokráte postaví baronu Meisterovi. Vydařený kousek, evokující atmosféru Zániku domu Usherů, si i přes nevelké napětí (ve své době však byl film dozajista brán vážně) udržuje svou kvalitu až do konce. Na to, s jakou skepsí jsem k filmu přistupoval, jsem byl velmi příjemně potěšen. ()