Dantovské peklo

• Japonsko Dante's Inferno: An Animated Epic (více)

Dante Alighieri se vrací z křížové výpravy domů za svou milovanou Beatrice, kterou však nalezne umírající v tratolišti krve. Ve chvíli, kdy její duše opustí tělo, zjeví se samotný Lucifer a Beatrice odtáhne do pekla. Zdrcený Dante zapřisáhne bohu svou duši a vydá se do samotného pekla, aby vysvobodil jedinou nevinou duši v pekle, kterou kdy miloval. Průvodcem mu bude sám slavný básník Virgil, jeho odvaha a víra v boha. Avšak muž, jenž se nebojí zemřít, bude brzy čelit hrůznějším nepřátelům než pekelným hordám – bude se muset postavit svým temným hříchům… (t_gon)

Yoshimitsu

Danteho průchod peklem byl výborně ztvárněn, tak jako samotné fighty s takzvanými bossy v jednotlivých průchodech. Beatrice měla velké kouzlo za, kterým by se každý hnal. Dávám 75% ()

Trustme

Film inspirovaný konzolovou hrou. Hra inspirovaná básní. A báseň inspirovaná očistcem. To zní inspirativně! Korejsko - japonská animovaná ukázka evropského Pekla. Na filmu pracovalo několik animačních studií, přesto je dosažen jakýsi univerzál obrazu, který nejvíce připomíná japonský styl se svou brutalitou i šíleností v nápadech a postavách. Film však opravdu připomíná hru a tak Dante kosí, kosí a ...... kosí. Přesto filmík doporučuji pro ukázku všech těch pekelných stvoření, která jsou opravdu nepohádková, tudíž - děti veselé čertíky v tomhle pekle nenajdete! ()

hroubek

Filmeček ke hře,která se stějně jako tento film sničím nepáře sex,nasíli a ztvárnění každého kruhu pekla všechno působí sirově a povšech stránkách působivě.Škoda,že si tvůrci nedali víc práce s příběhem a delším představením každého kruhu. ()

Petr23

O předloze jsme se učili v literatuře, a musím říct, že jsem si toho z hodin moc neodnesl. Tudíž jsem rád za toto "epické" oživení. Jistě, jsou zde ústupky věrnosti ztvárnění vůči stylovosti a svižnosti, ale koho to zajímá? Ten kdo chce literární hodnotu - nechť si přečte knihu nebo zajde na divadelní přestavení... Pro nás ostatní je tu kvalitní animované zpracování s úžasným audiovizuálním zpracováním, a s takovým spádem, při kterém se ani na chvíli nezačnete nudit. Líbilo se ztvárnění "pekelných příšer" a perfektní lokace pekla. A co se týče jednodušších dialogů - u tohoto typu filmu to nikoho nezajímá! Pro mě určitě velmi příjemné překvapení. ()

cpt.Lynch

Ultra animák vycházející z Alighieriho Božské komedie (předlohu jsem nečetl, tak si neodvažuji tvrdit, nakolik se ji film drží, ale je nasnadě, že jen velmi okrajově :) ). Akce, brutalita, hnus, smyslnost, filozofie a i ta historie, smíchaná tak, že film upoutá a nenudí. Větších přesahů netřeba hledat, protože akce převyšuje vše ostatní. Celou dobu jsem si říkal, že je to jak koukat na počítačovou hru, a hle, on je to animák ke hře (nebo hra k animáku??). 4,5* ()

ghatos

Dlouho jsem váhal, jestli dát příležitost Dantemu. Po několika měsících jsem se k tomu odhodlal. Ukázalo se, že jsem to neměl odsouvat. Tento atmosférický snímek zaslouží velkou pochvalu. V rámci svých možností nabízí maximální zábavu. Jeho velkou předností je dynamika a pěkné vyprávění. Opravdu jsem se ani chviličku nenudil. Animované zpracování je téměř bezchybné. 80%. ()

Ravi

Zapomenout na Danteho předlohu a nechat se unášet strhujícím animákem je pravá cesta k filmovému zážitku z tohoto výtvarného díla. Skvěle udělané, epické, barevně omamné, hudebně dramatické, nefalšovaně syrové a celkově sladěné dílo. Bohužel mu na kráse ubírá to, čemu se blíží celou dobu - za každou cenu sympatický hlavní hrdina, který je vlastně hrozný parchant. 85% = 4/5 ()

Pedross800

Jako že animáky já vůbec nevyhledávám a ze začátku mně to přišlo až dětinské, nakonec jsem jen zíral na ten fascinující a podmanivě hrozivý obraz pekla, který se přede mnou otevřel. Vskutku zajímavé! LETNÍ KINO 2017 ()

Jaro.Krafcik

Anime veľmi nepozerám, ak mám pospomínať tak asi som videl naposledy Naruta. Ale to je celkom niečo iné. Danteho peklo je brutálne, krvavé a aj desivé ale len miestami. Bohužial animované spracovanie nebolo take ako hra od milovanej EA. Peklo parádne vyobrazené aj démoni. Ale celé je to dosť chaotické. Kto ale čítal knihu jednoznačne mu dá film viac. Aj napriek tomu je danteho animované pekelné dobrodružstvo celkom dobré. 3* ()

Pecival

Božská komedie pro začátečníky. Možná se Alighieri otáčí v hrobě, ale protože jsem to četl pradávno a houby si pamatuju, parádně sem se bavil. Žádné zbytečné okecávačky a rovnou do akce. A že to není jenom ledajaká akce, ale pořádná rubačka. Obří kosa (jak se na anime slučí dvakrát větší než chlap) nemilosrdně kosí tucty různých démonů za doprovodu hektolitrů krve. Každých deset minut čeká nějaký boss nebo větší monstrum, prostě přesně jako v nějaké arkádě. K tomu suprová animace. ()

sedm.1

Omlouvám se všem příznivcům ať už hry,Danteho,anime,či filmu samotného,ale mě prostě toto dílo vůbec nic neřeklo.Kdyby se chtěl někdo do tohoto námětu pustit v "živém" provedení,tak to by byla sakra jiná,zároveň by šlo ale i o ten nejdražší,nejkrvavější,nejkontroverznější a asi i na celkové zpracování nejnáročnější film vůbec(takže nemá vlastně šanci ani vzniknout :) ),ale takto jsem z toho neměl fakt žádný požitek,žádné emoce,jakýkoliv pocit.Jak děj,animace,zpracování,tak atmosféra,spád,prostě nic mě tu neoslovilo,v ničem jsem nenašel zalíbení a zájem.A tak jsem si odnesl alespoň ponaučení,že bych se měl příště filmův v tomto provedení a tohoto typu obloukem vyhnout,neboť toto jdezkrátka naprosto mimo mě! ()

Arkanoid

Bolo to fakt peklo. Epickosť neuveriteľných monštier a nepriateľov kazí ich kvantita a predvídateľný priamočiary dej. Žiadneho nepriateľa si v tom rýchlom slede totiž nedokážete vychutnať, tak ako najlepšia téma ostáva boj s vlastným svedomím, ktorému občas vadia tí nepriatelia. Animácia fajn, len aj tu pri tej všetkej veľkoleposti chýba dôraz na niečo konkrétne, čo by bolo farebne výraznejšie a tak zapamätateľnejšie. Tempo slušne odsýpa. Celkovo u mňa vládne spokojnosť po pozretí filmu, ktorú kazí uvedomenie si fatálnych nedostatkov. ()

DavidS.

Nutno vnímat opravdu jako doplněk ke konzolové akční řeži...Jinak se jedná samozřejmě o brutálně zjednodušenou, okleštěnou, místy smyšlenou, účelově převyprávěnou, méně poetickou i absolutně nefilozofickou variaci na Alighieriho Božskou komedii...Nicméně mnoho pekelných výjevů má svoji obrazovou sílu i nápad... ()

Herráček

Jeden neuvěřitelně dlouhý trailer... To, co je v každém traileru zajímavé, je tady tolikrát, až to začně nudit... Kruhy pekla jsou zajímavé, ale co Danteho pýcha? A navíc nevím, proč je sice devět kruhů, zato hříchů tam sedm určitě není... Ale což... Pokud se hra (po)nese ve stejném duchu, tak si své příznivce určitě najde... ()

Spike23

Vesměs pěkná prohlídka pekla snad s nejlepším zpracováním, které jsem kdy viděl, ale ani to mi nakonec k dobrému hodnocení nestačilo. Mohlo z toho být něco o dost víc a ne jen velice skromné shrnutí příběhu herní předlohy na ani ne hodinu a dvacet minut. Co se týče brutality v animacích, která je tu tak vychvalována, v porovnání s některými anime mi to opravdu zas až tak úžasné nepřišlo. Dabing ale na druhou stranu úžasný opravdu byl, samozřejmě taky nemohu kritizovat někoho, kdo byl hlavním charakterem v mé oblíbené sérii :). Dante's Inferno je tedy sice skvěle odvedená práce, ale zážitek, jaký budete mít ze hry je s filmem naprosto nesrovnatelný. Po dokončení doporučuji to zhlédnout, ale jednou a dost. ()

Seti

Výtvarná stránka pekla naprosto výborná, zbytek průměrná rubačka (pravděpodobně jako stejnojmenná hra). Vampire Hunter D zůstává mým anime králem i nadále. ()

casioa....

"The earth is another form of Hell and men are it´s daemons. " Variácia na Aligieriho vrcholné dielo (nie len) stredoveku - "La Divina commedia"...alebo inak "Peklo, Očistec, Raj" (ktorá končí v Očistci) zrejme ani nemohla byť animovaná lepšie - i keď som bol zo začiatku skeptický. Ale tento krvavý boj za očistenie sa od "hriechov" ma odzbrojil (viac menej). Virgil (Publius V.Maro) ako The Good, Lucifer ako The Bad....a Dante Aligieri ako The Ugly (Sinner)...tentokrát nie na divokom západe, ale v "živote do po smrti". PC hra ma neláka, ale Aligieriho si hodlám prečítať :) ()

killjezor

Možná je chyba, že jsem nejdřív hrál a pak se díval. Nepřišlo překvapení a získání porcovacího nástroje je přece jen ještě o dost drsnější. Naopak mě trošku zamrzel odklon až k bezduché řežbě, když začátek navodl atmosféru splatteru, komentovaného úryvky přímo z Dantova pekla. Dante pak peklem projíždí až moc ladně, skoro jako by pověstný nůž nezdržovalo ani máslo. To, co bylo ve hře výzvou, je ve filmu jen další maso na porážku. Nicméně...ano, tohle můžu! ()

iXtr3m3

WTF, tak tvrdé R na poli animácie sa len tak nevidí. Jediná snímka, ktorá tomu môže konkurovať je len séria Dead Space. ()