30 minut nebo méně

• Česko Do třiceti minut (více)

Nick (Jesse Eisenberg) rozváží pizzu na malém městě a žije si obyčejným životem až do chvíle, kdy se stane součástí velkých plánů dvou rádoby geniálních zločinců (Danny McBride a Nick Swardson). Tahle nevyzpytatelná dvojice Nicka unese a nutí ho vyloupit banku. Pro samotného Nicka je to nemožný úkol, proto se spojí se svým bývalým nejlepším kamarádem Chetem (Aziz Ansari). V neúprosném souboji s časem se oba musí utkat s policií, nájemnými vrahy, plamenomety i vzájemnými neuspořádanými vztahy. (oficiální text distributora)

genetique

Fleischer potvrdil, že so Zombieland-om to nebola žiadna náhoda, a že dokáže takéto chuťovečky natáčať jedna radosť. Šialená zápletka, strelení herci, bizarné situácie, kopec fresh nápadov, čierneho humoru, bláznivých hereckých výkonov a k tomu fungujúci scenár. To všetko dokopy len málokedy dá tú správnu súhru, ale keď sa tak podarí, tak je to presne typ filmu, pri ktorom sa dá totálne vypnúť a užívať si hollywoodske výstrelky. 85%. ()

korbitch22

Velké očekávání se bohužel nenaplnilo,na druhou stránku to ani nezklamalo.Humorem,no ´´´humorem´´ víc nabitý Fleischerův Zombieland mě paradoxně bavil míň. 30 Minutes or Less by si určitě zasloužilo víc paradoxních a vtipnějších scén,ale Fleischer to pojmul víc vážně a film mu překvapivě režisérsky sedí jak přibitá bejska k hlavě vyhuleného puberťáka.Oddychová kriminálka,kde vás svým herectvím baví Jesse Eisenberg,který jasně dokazuje že mezi mladými herci v Hollywoodu je elitou.Dialogy s jeho talibanským kamarádem mají grády a baví vás takovým tím ´´chytrým´´ humorem,který není excentrický,ale o to silnější,např. vykradení banky v jejich podání mě rozsekalo :) Co se týče dvojice hlavních padouchů,vsadil scénáristou na mě příjemnější notu,kdy ona dvojice není úplně vymaštěná a humor se netýka jenom jejich nízkého iq ( jako v podobně laděném Flyppaper ) ale oba dokáží vymslet slušnou boudu a asi má diváká bavit neustále sexuální narážky v podobě McBride ( který kretén nic jiného ani neumí ).Film uteče rychle a furt se v něm něco děje,mohlo to být daleko lepší,ale zabavilo mě to a hlavně musíte do toho jít jako do buddy movie a ne do šílené ujetiny jako byl Zombieland a tahle komediální kriminálka vás svojí lehkostí určitě zabaví,mimo jiné je tenhle film dalším důkazem že Verbal je debil.Odpočinkových 70%. ()

Chrustyn

Tak nevím jestli to byl akční thriller s prvky komedie nebo komedie s prvky akčního thriller, každopádně vím, že to nefungovalo ani v jedné rovině. Jesse E. dokazuje, že je dobrý herec jen v případě, že ho vede dobrý režisér (Social Network) a Fleischer dokazuje, že má dobré oko na vizuální nápady ale nedokáže pro ně vymyslet zajímavý příběh nebo postavy. Nudné, nevitpné a nudné. ()

Spooner

Celkem zklamání. Čekal jsem totiž po vzoru Zombielandu hláškama natřískanou komedii, jenže jsem se nakonec dočkal jenom 2 výborných scén, jinak nic co by vyčnívalo z průměru. Hlavní dvojice není moc sympatická a Jeese Eisenberg si tady připisuje první nevýraznou roli. Naštěstí to docela zachraňuje McBride se Swardsonem, který si to docela užívaj. Ale i tak jsem čekal víc. Ještě, že to bylo tak krátký ()

Crawler-D

Mohl by to být studentský film nebo kraťas. Název zvolen hloupě, dodávka pizzy hraje minoritní roli. Každá postava se chová nesympaticky a stojí snad jenom na tom, že jsou sprosté. Ale jejich neschopnost v oboru vraždění, vykrádání bank a podobných zhůvěřilostí slabomyslných není tak vtipná, jako kdyby se do toho pustili Coenovci. Skutečný polotovar s neujasněnými postavami. ()

• Po závěrečných titulcích následuje ještě jedna scéna. (Zix.)
  • Film je volně založený na skutečném incidentu, kdy byl unesen muž jménem Brian Wells, který rozvážel pizzu. Měl provizorní bombu připoutanou k hrudi a byl nucen vyloupit banku. Později zemřel, když bomba explodovala dříve, než ji policie stihla zneškodnit. (Kroup4)
  • Třetí film Jesseho Eisenberga v řadě, kde jeho postava má spojitost s Facebookem. (Kroup4)

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

Kristen Stewart: Drsné porno, drsná akce

01.05.2012

Ačkoli se nás v Twilight sáze ze všech sil snaží přesvědčit o opaku, pořád věříme, že je talentovaná a umí hrát. Sněhurka a lovec patří k nejočekávanějším filmům tohoto léta. A pak nám Kristen dokáže… (více)