Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

salahadin

Fascinuje mě, jak moc nám chybí smysl pro nadsázku. Ti, kdož tvrdí, že jde o útok proti starým lidem, mrkněte na rozhovor s tvůrci - není tomu tak. K pochopení téhle frašky je to nutná záležitost, abyste si tu nevymýšleli o útocích proti základům moderní demokracie a podobné vychytávky. Tak asi nepatřím ke zdejší inteligenci, jelikož se mi klip vcelku líbil, i když s ním místy nesouhlasím. A proč? Asi jsem jedinej, kdo ho bere 1) s nadsázkou a humorem a 2) obrazně. Jak řekl Tvrdík, voliči levice jsou lidé s nižším vzděláním, většinou nemají moc zkušeností s internetem a z bot jim čouhá sláma. Proč tak nízké hodnocení? To už je dnes skoro trestné se veřejně přihlásit a říct svůj názor? A kdo tu shazuje formu a "scénář", zkuste něco natočit vy, já to tu pak vesele ohodnotím. Takže v mých očích je Přemluv bábu vcelku povedená recese s několika palčivými fakty. Nic víc, nic míň. Nebudu se tu přestrojovat za mudrce. A jestli je video urážlivé? Nemyslím si. Spousta starých lidí levici nevolí, naopak. A já, když se bavím s kovaným levičákem ve středním věku, odkazuju ho na tohle video, abych ho nasral na nejvyšší možnou míru... PS: Nejsem ani levičák, ani pravičák, žabomyší války mezi těmito dvěma tábory nevedu, na to mám důležitější věci na práci a nahlas se nad oběma skupinami královsky bavím, myslel jsem, že když už si říkáme "nejvyspělejší civilizace s nejrychlejším technickým pokrokem", že máme na víc, než se tu hádat nad pravou a levou.......Absolutně mě překvapuje, jak to někteří zdejší uživatelé berou vážně. Dobře, nadávejte do morálních poklesů, ale pak to podložte fakty (kde a čím?). Já v tom vidím jen záměrnou kontroverzi a vtip, nedostávám se tu do existencionálních problémů jsoucna a nejsoucna........... ()

Deimos

YouTube/// Obsazení 610 Děj 4/10 Hudba 4/10 Efekty 2/10/// To je snad špadnej Joke!?! Ani nevím jak to hodnotit. No aspoň, že je to (ne)chtěně vtipné, a vlastně i pravdivé, ale jak se k tomu mohli ti tři propůjčit. Když už ale mám ten prostor se tu vyjádřit :-) Za sebe říkám, že nevím koho budu volit, přijde mi že politika je sprosté slovo a politici jsou prasata, která se chtějí jen nažrat./// Celkem se smíšenými pocity dávám 40%/// ()

666teen odpad!

Přemluvte debila Mádla a píču Issovou, ať si hoděj mašli. Tuhle hovadinu si snad objednal sám Prasoroubek. Přesně to totiž vystihuje termín kontraproduktivní. A vtipný je to jak Grebeníčkův milostnej život. ()

GilEstel

Tenhle krátký klip má dva rozměry. První je jeho vlastní obsah a forma prezentace, druhý je odezva široké veřejnosti, kterou klip vyvolal. Co bylo vlastně na začátku cílem? Vyjádřit svůj názor? Ano. Snaha alespoň symbolicky ovlivnit politický vývoj v naší zemi? Ano. Bylo tak činěno s dobrým úmyslem? Ano. Bylo to provedeno provokativně se snahou vzbudit pozornost? Ano. Obsahuje to recesi a není to myšleno smrtelně vážně? Ano. Ve výsledku přestřelili? Ano, to pochopili asi i oni. Je to hloupé a trapné. Spíš emotivně založené než chladně vykalkulované agitující. Celé je to tak trochu úlet. A nemá člověk v mladém věku na nějaký úlet tak trochu právo? __________ Jakmile došlo ke zveřejnění této nahrávky, snesla se na dvojici Mádl Issová masivní kritika. Schytali to ze všech stran. Podráždilo to jak zarudlý levičáky, kteří neumí brát věci z nadhledu a dotklo se jich to, tak z druhé strany filosofující intelektuály, kteří v tom hledají štvavou agitační kampaň, která má za cíl zasévání mezigenerační nesnášenlivosti do společnosti a fašizující tendence. Ti všichni měli rázem strašnou potřebu se k tomu vyjádřit a těm drzejm fakanům zavřít hubu, omlátit jim to o hlavu. ________ 7.5.2010 vyšel v Právu článek od Prof. Bělohradského s názvem NOVÉ STRANY, MLÁDÍ A DEMOKRACIE. Většina článků od Bělohradskýho je zajímavá. I tento mě zaujal. Tentokrát negativně. Ve své závěrečné části se otírá o předvolební klip PŘEMLUV BÁBU. Obviňuje mladé herce z antipolitiky, dvoubarevného vidění světa, násilné agitace. ___ Cituji některé pasáže: „Někdy vítězily (ve volbách) ideje levé, podruhé pravé, vcelku ale vítězila demokracie. A snad zvítězí i nad generací Issové a Mádla. Tragicky nový malus tohoto klipu je podvědomá biologizace politiky, mládí jako dobro, stáří jako zlo - obraz falešných zubů dokládá názorně neplnohodnotnost života ve stáří. Štvanice proti občanům, kteří nehledají práci, ale jen "zneužívají sociální dávky" je také potenciálně fašizující. Ta agitka představuje v Česku - potřebu nahradit složitost světa jednoduchým bojem dobra proti zlu. Ve světě kýče, v němž dobro a pravda jsou přísně odděleny od zla a lži, je snadné být kladným hrdinou.“____ Jistě pan profesor má pravdu. Tak to je. On je chytrý pán. Škoda jen, že se stejným jednoznačným úsilím se nepouští do opravdových problémů a politiků. Třeba by nám díky svému intelektu dokázal rozkrýt tu pavučinu špinavostí, která ve společnosti je, ale reálně není vidět. Místo toho to schytají dvě „hloupé děti“. Chtělo by to více nadhledu. Z toho jednoho klipu se rázem stala mediální záležitost, na které se každý přiživil. Všichni to brali strašně vážně. Jak směšné. Člověk by nevěřil, kolik u nás máme moralistů Dušínů slušňáků. Ať si každý zamete před vlastním prahem. ___________ Já se ptám. Čí názor má větší cenu? Člověka, který nahlas řekne svůj názor, ať už je jakýkoli a snaží se tak sám něco změnit a na něco upozornit nebo názor těch věčně filosofujících intelektuálů (ať už skutečných nebo těch kteří si na ně hrajou) trefujících se pouze do názorů jiných, ať už jede o formu nebo obsah a přitom jejich vlastní názor se nikdy nedozvíme? Na to ať si odpoví každý sám. ___________ Ačkoli nesouhlasím s většinou názorů uživatele Verbal, nemohu nyní nepoužít jeho citaci, která úspěšně vykrádá mojí oblíbenou psychedelicky-rockovou skupinu Pink Floyd „"HEJ! PIČO! Lív as kids eloun!!!" () (méně) (více)

Ruut odpad!

Dávám odpad protože takové věci nemají na filmové databázi vůbec co dělat! (ne pro kvality samotného klipu) ()

S.Quentin QUALE

Cynický a dle mého zcela nefunkční spot, který je daleko více ironický, než, jak vidím, většina lidí pobrala. Už to mám před očima jak namalovaný, jak někdo letí přesvědčovat svýho dědka, bývalýho náměstka ve fabrice, aby volil toho, komu mu ten dotyčný nakuká. Hovno leda! Národ idiotů opět ukazuje, co je mu vlastní. Kvůli 4 minutám chystá kameny, ale naprosto vážné vymývání hlav v podobě nehorázného populismu bude pro pár mincí bránit až za hrob. Tímto zdravím všechny idioty a komouše! ;) Jinak kvalita spotu 2,5*. ()

Mi Nü-Chai odpad!

Vozit bábu je rozhodně mnohem lepší, než ji přemlouvat. Ovšem jinak trololol videjko, odteď si Issovou s Mádlem pravidelně představuju an házejí lopatou na stavbě mládeže. [moc špatná propaganda; horší je již pouze Svatý týden s EU] ()

Adam Bernau odpad!

Nejhorší na tom je, že to mysleli dobře. V těch čtyřech minutách je opravdu všechno - dokonalá tresť českého úpadku, jakkoli jsou mi oba protagonisté sympatičtí. ()

kingik

Něco bylo vtipné a něco ne. Kromě toho, ti dva snad ani nevěděli, o čem mluví. Zvláštní, že je pro ně pravice tak moc bezchybná. Objektivní hledisko nebylo přítomno. 40% ()

IQ Tiqe

Dobrý, vtipný, adresný. Trochu nešťastně hází všechny důchodce do jednoho pytle, ale na druhou stranu, ti kdo vědí, že se jich netýká, to berou s nadhledem, ostatní se urazí a jejich zabedněnost se nezmění. Ale i když je to místy dost nevkusný, co není, mě pobavilo. ()

Sonnery

Čtu tady slova jako mravní poklesek, blití, demence, přehnaný, trapas roku, sračky, kecy, ubohost... Slova, který jsou charakteristický pro většinu zdejších uživatelů a jejich odborných příspevků. Jasně, je to tvrdý. Jasně, je to sprostý... Ale konečně, kurva, někdo našel odvahu na to, aby řek, co si myslí a to prosím veřejně. A né jako my všichni, co říkáme nahlas svoje myšlenky maximálně, když jsme na hajzlu sami a tlačíme to, co nás sere! Mrdky, srabi a to divný nic z ucha, když tam strčíte prst - to jsme! A kritizujeme tady někoho, koho bychom, byť jenom pro to, že udělali něco, na co my sami nemáme, měli obdivovat. Srabi ()

Ellesime

A tak...je to docela vtipné. Pokud odmyslím obsah a budu hodnotit jen formu, tak za dvě :) Navíc nevládnu velkými sympatiemi ke zmíněnému panu spisovateli, takže žádný problém s oním přirovnáním :)) Akorát moc nechápu, proč je to tady na čsfd... ()

stilgar1 odpad!

No co - propaganda byla, je a bude. Ale pokud je na dementní úrovni a užívá k přesvědčování hloupé lidi (tzn. elitu naší pop-kultury), není divu, že ta naše politika kráčí velmi rychle do té "kundery" (viz ty ubohé 4 minuty). ()

boshke

Já jsem tady asi jediný pravičák se smyslem pro humor nahlížející na toto dílko s nadhledem. Mně se Přemluv bábu líbilo. Bylo to vtipné a svůj účel, tedy aby se o tom začalo mluvit, to splnilo... 80% ()