Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

UncleG

Jéje. Jsem tedy mírně akademicky rozčarován, kolik vzrušení dokáže vzbudit takováhle nicotná hovadina. A protože banalitám, na něž shlížím ze svýho chrámu blažené nevědomosti, nepřikádám sebemenší váhu, nemůžou mě podobné vejblitky jakkoli rozhodit. Jinak doporučuju všem, kdo zapřísáhle kážou něco o své příslušnosti k pravici nebo levici, ať si napřed vyzkouší webový dotazník "Political compass". ()

Vyrida odpad!

Ikdyž mi pořád asi pořádně nedochází co tu dělá tato trapná propaganda politických stran, která navíc kopíruje video od Sarah. Ale když už si někdo dal tu práci a vyplnil popisek k této kravině a naservíroval nám ji i do FILMOVÉ databáze, tak proč tomu ten odpad s radostí a s úsměvem na tváři nepřihodit že? ()

Lum3n

Nijak mě to nevadí, ani neuraží, ale je to asi to nejzbytečnější video, jaké jsem viděl. Pokud by to někoho pomohlo přemluvit, rozhodně bych se nezlobil, ovšem těžce pochybuju, že by se jim to u kohokoli s měřitelným IQ podařilo. ()

Magyar odpad!

Čekuju Novinky, nezahlídnu-li tam šokantní zprávu, že vytvořit odpad bylo Zelenkovým výchovným záměrem a parodií na volební spoty takzvaně "vážné". Chm .. tak to vypadá, že se půjdu posilnit spánkem, aby mě to drama nepoložilo. ___ Edit (27. 4.): Takže nakonec je to kočkopes apel na stav současné politické kultury & levice je stejně zlo. Zelenka toho rána asi vstal levou nohou. ()

blackrain odpad!

Ubohá politická agitka. Tohle má jako přesvědčit voliče, aby volili pravici? Akorát to rozpoutá diskuzi, která stejně vyšumí do ztracena. Když to nebudu brát příliš vážně, tak se jim vlastně povedl velmi slušný vtípek. ()

vorheese odpad!

Petr Zelenka konečně pochopil, že tvrdé teenagerské jádro pravicového voličstva na intelktuální kusy a germanistické archaismy jako "inflace", "DPH" nebo "státní dluh" neslyší. A proto jim natočil agitačku obsahově odpovídající kvality. Je to prostě hustýýý a je tam píííča...no zkrátka manifest krásné pravicové budoucnosti. ()

Dr.Zhivago odpad!

Zvratky tvořené skutečně vytříbenými ingrediencemi lidské hlouposti a mravního selhání. Tato "šavle" hozená do éteru vzbuzuje stejné reakce jako pohled na "ševle" nalezené na rohu ulic po propařené noci. HNUS. ()

suicide

Jednu hvězdu ne za to, že by to bylo hrozný, ale za to, že na čsfd to nemá co dělat. Jinak samozřejmě každý má právo vyjádřit veřejně svůj názor a stejně tomu tak je na druhé straně... nikdo vás nenutí ten názor vyslechnout. Nemyslím, že klip Mádl s Issovou natočili pro peníze, spíše z přesvědčení.... zajímavá reakce ze Slovenska je: http://www.youtube.com/watch?v=UOeCBOwx0BA ()

Kaluž

Tohle hodnotit nebudu, s filmovým médiem to má pramálo společného, nechápu proč to tu vůbec visí. Trochu mě překvapilo, že se pod tuhle trapnost podepsal Petr Zelenka, ale chápu, bylo třeba nakrmit rodinu (alespoň doufám, že v tom nejede z osobní iniciativy a zadarmo). To, že bychom neměli volit socialisty snad už všichni víme i bez Mádla a Issové, ne? ()

type_B odpad!

Dělá se se mi na blití! EDIT: milé děti, je možné, že se ve vaší rodině skrývá diverzant ze západu rozvracející budování socialismu, může to být váš tatínek, maminka, děda kulak anebo strýček továrník. jsou to lidé, kteří vidí v kapitalismu jen to hezké, peníze, nový automobil nebo novou milenku, ale nevidí bídu dělníků a vykořisťovaných, navíc nemyslí dopředu - a komunismus je budoucnost. rudá hvězda svítí na lepší zítřky! takoví jako staří kapriciózní agrárníci nemají v naší společnosti místo a je třeba jim to vysvětlit - a když ne po dobrém, tak po zlém, nejlíp v lágru nebo v uranovém dolu. a když je přesvědčíte, dostanou lopatu zdarma! ()

swed

Sprostá a ubohá demagogie. Mádl s Issovou evidentně používají hlavu a levačku na jednu a tu samou věc. 1/10 ()

stration

No to je brutální! Až se nechce věřit, že si to nezaplatila levice.... Ale účel pobouřit to plní dokonale. Jo a doufám, že Vy, kteří jste byli rozhodnutí volit pravici, si to teď nerozmyslíte. ()

Thomassi odpad!

Tak toto je vrchol největší drzosti. Kam ten náš národ spěje. Mádl a Issová ze sebe dělají největší zastánce pravice, ale asi si neuvědomují, že to nemá daleko k tomu, co se u nás dělo před sedmdesáti lety. A to jsem měl Mádla docela rád, ale po této sračce nevim nevim.... Já osobně levičák nejsem, ale nejsem ani čistý pravičák. Je to věc každýho, ať si zvolí svoji stranu, žijeme přece v demokracii. Sem tam to bylo sice vtipné, ale podle mě to spoustu lidí urazí. ()

Herr_Flick odpad!

Zaráží mě, že narážím i na komentáře politicky orientované, nad čím jen kroutím hlavou. Ono se to přece nakonec od samotného klipu vůbec neliší. Každopádně je tenhle apel, který předvádí ti dva kašpaři, absolutně nechutný (klidně i pro pravicového voliče). Nechutné řeči doplňují trapná média a nejtrapnější pokus o humorné podání. ()

Toyotomi odpad!

Issová je kráva, to víme všichni, ale že i Mádl...A o panu režisérovi - o tom bych radši ani nezačínal... Člověk by měl volit podle toho, co která strana nabízí/dokáže a ne jestli je levá, nebo pravá... Teda, jako komouše bych nevolil tak jako tak ale... Chápete mě, ne? ()

Toj odpad!

Tahle věc ubližuje uplně všemu napříč politickým spektrem, všemu s alespoň minimální inteligencí... Ta "nenávist" vůči starým lidem je pouze velmi tvrdý humor, který byl použit jako argument proti téhle kampani, ale mě normálně tolik nevadí. Vadí mi ta hloupost, povrchní náhled, vadí mi kundera, vadí mi ukradený koncept... Když nad tím přemýšlím... Dělá Zelenka něco originálního? I ty jeho knoflíkáři jsou vlastně ukradenej Jarmuschův Mystery train... ()