Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

carott odpad!

Totalitu na mladý zbohatlický hvězdičky, nejdřív válku a pak totalitu. Toto mohl natočit jen demagogický ubožák, bez ohledu na politický názor. ()

playboy_05 odpad!

Bábu jste sice přemluvili, ale vzhledem k momentální povolební situaci v naší zemi nevím jestli to bylo šťastné rozhodnutí... ()

Uhura

Řešením je zlomit naše stupidní prarodičovstvo, čehož dosáhneme zlomením mladých aby je zlomili... to vše v násilně omladinském podání pro imbecily. ()

AweDuckling odpad!

Ano, Issová a Mádl předvedli svůj vlastní názor... Ale ať účel tohoto videa byl jakýkoli, jejich "humor" byl vrchol nevkusu a trapnosti. ()

Neddo odpad!

Je to cca skoro rok od tohoto videa, dnes však už není levice jako levice tenkrát. Klidně bych mohl natočit video: nevolte pravici, pravičáci jsou náckové. Jestli se ovšem líbí protagonistům videa ODS,DDSS atd. a věří, že nás neženou do záhuby,tak to je vrchol. Příkladná ukázka, jak se chovat ke svým prarodičům je asi taky hezká ukázka pravice. A nezapomenout, že Mádl a Issová komunisty a jejich 40let nazažili (pouze pár let). Beru to pouze jako kampaň pro prvovoliče a studenty. Video určitě dělá vizitku,jaká je hodna na ČR. Ovšem každý má právo na svůj kometář. ()

BruceW

Velmi zajímavý pokus, který se v mnoha ohledech vydařil a v mnohém zase zklamal. Mádl a Issová jsou přesně tou dvojicí, která může mladé voliče oslovit, ovšem otázkou je zvolená cesta. Klipu nechybí jistá nápaditost, míra vulgarity a počet (pouhých) pokusů o vtip však již přesahuje pomyslnou únosnou hranici. Jako vyjádření vlastních názorů a snahu o jejich šíření je ale nutné respektovat. Na české prostředí každopádně velmi novátorské. ()

altaica

Mile kultivovanou formou vyjádřená dnešní mládežnická myšlenka: Proletáři všech zemí světa jděte do prdele!!!! ()

topi80 odpad!

To se nám jednou pokroková svazácká mládež, která v životě nedělala nic jiného, než odříkávala naučené texty a básničky, vydala promluvit do duše těm, kteří celý život pracovali, aby je poučila o tom, o čem ten život vlastně je. A že místo starých socialistů KSČM nebo ČSSD je třeba volit neomarxistickou ultralevici, která je v tomto díle z kdovíjakého důvodu nazývána pravicí. ()

Exix odpad!

Nechapu jak někdo tohle mohl natočit.A to co tam řikaji to rve uši.Madl a Issova oba maji sotva kolem 20+ a mluví jaký to tady bylo za kumunistu jako kdyby to snad zažili.Nemusim důchodce, ale tam znich udělali takový ždímaky společnosti.odpad!!! ()

iMilan

Super. Je to kontraverzní, má to vtip. Naštěstí "bábu" přemlouvat nemusím. Ta by nevolila Paroubka ani za patnáctý důchod. ()

amyth

Cokoliv, byť by nevkusné, co je aktivně zaměřeno proti komunismu a bolševismu, v našem státě srdnatě reprezentovanému oranžovým Bradavičníkem, je automaticky hodnoceno jako pětihvězdičkové ()

zly.dvojce odpad!

Pokud bysme to chtěli rozebírat politicky, jako důsledek polarizace, populismu a fašizace společnosti ze strany ODS (začalo to už před minulými volbami tričky "Mrtvý komunista dobrý komunista", překročilo to hranice oddělujíci demokracii od fašistického potlačování jiného názoru při vajíčkádě, potvrdilo nynějšími útoky na ČSSD a její představitele v podobě lahví od utopenců ci fyzického napadání) jsme se dostali do situace kdy se naše mladá demokracie blíži fašismu. A pak už není daleko ani k oněm generačním střetům. Toto video není pravda, toto je demagogie. Pravdou je, že toto video vnáší do společnosti vulgarismus a generační nenávist. A pravdou taky je, že se nejedná o občanskou iniciativu, ale o virální kampaň za níž stojí mediální agentura. Díky všem uživatelům kromě těch pár fanatiků, kteří ač různorodého přesvědčení politického, jsou schopni odlišit demokracii od fašizace, slušnost od sprostoty a skutečnost od demagogie. ()

Lennie

Myšlenka dobrá, dokonce ti dva občas mluví i pravdu, ale říkají ji hodně urážejícím způsobem. Upřímně, po shlédnutí se mi chtělo zvracet a neváhala bych nad odpadem!, ale s odstupem času a po tom, co jsem viděla pár parodií mi to asi nepřijde tak nechutné. ()

maoc

Tohle si zaslouží delší koment, protože demagogie a dezinterpretace některých narostla do olbřímých rozměrů. Soudíte Zelenku za tohle? Že jako někam klesl, že kopíruje a upadá? A jako proč? Jde o satirické komediální minivideo, tohle není rádoby intošský celovečerák, tak rozlišujte a neprskejte. Zelenku hodnotím v rámci české kinematografie docela vysoko a nevidím důvod, proč bych po tomhle klípku měl svůj pohled nějak měnit. To je, jako bych měl nějakého režiséra zatratit jen proto, že točí i reklamy. Byl bych úzkoprsý blb. No a teď k obsahu. Já jsem se bavil, 2x jsem se přímo rozchechtal. Pro někoho jsem primitiv. Aťsi. Tenhle klip měl oslovit mladé, byl na ně zacílen a to se mu povedlo naprosto dokonale. Ještě to rozvedu. Byl namířen na mladé, ale nebyl namířen proti seniorům. Vy to z toho necítíte? Mrzí mne, že komediální satirickou nadsázku, s kterou to činí, nejsou s to pochopit mraky lidí žijící ve společnosti, která dala světu komiky jako např. Wericha, Horníčka, Buriana, Šimka, Grossmanna, Smoljaka, Svěráka a partu z divadla Sklep. Takže ještě jednou. Je to nadsázka! Humpolácká, to připouštím, ale na adresu těch, co to urazilo, bych řekl jen větu: Kdo se cítí, ten se vtípí. Celé bych to uzavřel doporučením, abyste si přečetli také koment woodyho, protože ten k tomu dodává další velmi zajímavý postřeh, pod který se mohu s klidem podepsat.**********************BTW hudba je track Bluebirds od The Cinematic Orchestra. Nemůžu ale poznat ten první track, tipoval bych to na Mr Scruffa, ale nemůžu to dohledat a taky se klidně můžu plést. Kdyby někdo věděl, pisněte mi. TIA**********************PS: Tak volby jsou za námi, "pravice" si vedla celkem dobře, tak teď bych opravdu rád tu radu, kde najdu na netu úplně zadarmo to nejlepší animální anální porno se členkou italské parlamentní strany, Rocco Siffredim a úhořem. Čekám. ()