Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

..Anya

Proč, probůh, takovej poprask.? Tenhle snímek neměl za cíl donutit Vás, aby jste udělali to co je v něm jasně řečeno. Nýbrž spíš má vyzívat: "Hej, zaprděný hloupý mladý lidi, jděte volit, jinak jde země do sraček!" Kdo v tom hledá víc, může skutečně narazit na vulgarismus apod. Klip neměl napadat, ale zaujmout mladý lidi(?říká vám něco "virální marketing"?), pobavit je, zvednout je u židle - aby si později v hospodě mohli říct, že to bylo docela vtipný a třeba nějak začít diskutovat nad současnou politickou situací. Nad kterou nutno říci v dnešní době ne jinak než zaplakat. A proč? Protože Vás to nezajímá? Proč by mělo? Pustim si nahlas v tramvaji Lady Gaga a nějaký politici mi můžou bejt volný, navíc minimální mzdy jistě za vlády ČSSD porostou:D. Vemte si jak jsou vlastně ta média supr věc. Tenhle vtipnej nářez si získal víc publicity než se vůbec někomu z trojice tvůrců mohlo snít, účel splněn. ()

frbulka

Tak tohle je opravdu silný kafe. První dojem, který ve mně převážil po shlédnutí videa byl vnitřní zmatek. I když nemůžu zapřít, že Mádla a zvlášť Issovou mám hodně ráda a doleva nikdy nezabočím, to ještě nestačí k tomu, abych zvedla palec. Pozitivum: opravdu jsem se zasmála. Negativum: u toho smíchu mi občas šel mráz po zádech, zvlášť ty věty ke konci o četnosti návštěv prarodičů podle jejich politického smýšlení...Mrzí mě dvě věci, které vystihli ve svých komentářích dobře uživatelé Jillen (poslední větou) a kiddo (celým komentářem). Jednak, nadsázku v tom moc nevidím, maximálně tak v předkládaných obrázcích a bohužel, PŘEMLUV BÁBU URČITÝM ZPŮSOBEM SHAZUJE ZÁKLADNÍ PRINCIPY DEMOKRACIE. Na druhou stranu, mezi mlaďochy je tento klip určitě oblíbeným a významně napomohl rozhodnout se mnoha mladým voličům bez názoru, prostě proto, že klip je in. Ale otázka zní: je to tak správně??? ()

SuperFigo odpad!

Nejhorší je, když se někdo snaží mluvit o něčem, ale místo mluvení používá jen jednostranný propagandistický nátlak bez fakt. To video je tak ubohé, že to snad ani není možné, k čemu se dokáží snížit účinkující. A co víc, ono se to snad i někomu líbí? Asi lidem bez rozumu, kteří jdou tupě jako jedno "modré" stádo a chovají se přitom hůř, než za diktatury. ()

Haide odpad!

Blbý vtip. Vrchol nevkusu... Nemám ráda, když se někdo naváží do starých lidí a konec videa s obrázkem hrobu je doopravdy vrchol drzosti. V tomto by se kvalitní režiséři neměli angažovat... ()

Kakho-oto odpad!

Strašné, vůbec bych to ani na ČSFD nedával... Ale když už to tu je: jasný ODPAD! Mádl a M. Issová (bohužel i řada jiných mladých lidí) není nic jiného než netolerantní a nemyslící "pravicoví svazáci"... Taky mě dost dostalo, že M. Issová nakonec volila Stranu zelených, která tento volební spot označila za trapný (a pak natočila jeho volné pokračování...). Apropos dle mě byla vláda ČSSD nejsvětlejším momentem polistopadové doby (hlavně vláda M. Zemana). Nechtěl jsem to tu psát, ale po přečtení několika pravicových názorů mně to nedalo. ()

Porp odpad!

Nemohol som veriť vlastným očiam ani ušiam, keď som toto videl. Tu nejde o to, či je správnejšie voliť pravicu alebo ľavicu. Tu ide o elementárne etické hodnoty. A tie sú v tomto videu nehorázne pošliapané. A to nie je správne. ()

Lipi21 odpad!

0% Pořád mi hlava nebere, že je pod tímhle podepsán Petr Zelenka. Se vší úctou k jeho předešlým dílům, tímhle u mě klesl na samotné dno. Přijde mi k pláči, když narazím na člověka, kterému se tohle líbí - kam až česká společnost klesla. Ještěže aspoň tady na csfd je hodnocení vcelku odpovídající. ()

kondor77

Nám Čechům tyhle satiry nejdou. Jsem sice volič levice (Piráti pro mne jako důchodce nejsou levicí), ale nemyslím, že by nám kvůli nějaký přihlouplý "pražský hérečce" klesly preference. S ohledem na volební výsledky nicméně za pět. Ale Martha Issová by se měla věnovat spíše herectví (jako herečku jí mám moc rád) a né politice. ()

Šípek odpad!

Tyto vulgární děti noci bez špetky úcty ke stáří si pro svůj věk asi těžko mohou uvědomovat, co byl život v totalitní společnosti. A podotýkám, že jsem o cosi starší a na gymplu jsem také zvonil klíčema. Teď, co jsem viděl tento hnus fialovej, přemluvím pár lidí, a nebude to kvůli mojí sobeckosti, aby volili levici, možná dokonce ultra levici. Podobní spratkové si totiž nic jiného nezaslouží. A to jsem oba dva považoval za solidní herce, tímto u mě nadosmrti skoncovali. ()

_Vertol_ odpad!

Zajímavé, jak roky budovaná image jednoho z našich nejlepších současných režisérů mohou zničit 4 minuty naprostého zoufalství. K Issové a Mádlovi se nebudu vyjadřovat, jenom bych se rozčílil - až budou mít děti, rádi je svěří senilním babičkám a dědečkům na hlídání a rádi zapomenou na svoji propagandu. ()

SHA

Podle mě i lepší 2*.. Nevím, mě to tedy nějak neurazilo.. Jo, občas to přestřelí, ale myslím, že účel - vyvolat debatu, upozornit na to, že levice je tady v tom státě vážně nějeká divná - to splnilo.. A že se to nelíbí všem? Ale to ani nemělo :-P Komentář, který to, myslím, celkem vystihl: salahadin ()