Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

KuZd odpad!

kdyby jenom Martha Issove vedela, ze levici vdeci za to, ze si muze sednou na gauc a natocit tohle trapne video. Ze jako zena vubec muze volit. A ze existuje neco jako Listina zakladnich prav a svobod prave diky levicovemu hnuti v Evrope. Kdyby jenom vedela ze komunisti != levice. Kdyby jenom vedela vubec neco a nekrakala jenom hloupe tlachy...jenze ona nevi.. nevi, ze nevi! ()

Napospas

Levice všeobecně je respektovaný myšlenkový proud, na kterém není nic špatného. Ovšem levice, jak ji u nás nastavil Jiří Paroubek, je zdegenerovaná, populistická, krátkozraká, agresivní, lživá a rozšiřující třídní nenávist. Proto je podle mě toto úsměvné videjko naprosto neškodné. Mí prarodiče levici taky nevolí, dokonce jsou se mnou členy místního sdružení nejmenované politické strany, ale bohuže: je to opravdu spíš výjimka potvrzující pravidlo, už dávno jsem si z vlastních zkušeností udělal obraz o průměrném voliči levice u nás. Zkrátka to není tak mimo, jak si tu většina uživatelů myslí.. ()

ivamka odpad!

Protekční dětičky se vyblily na levici, která už stejně je u dna. Tohle neprovokuje, je to ubohé a myslím, že báby a dědci si při tom klepou na čelo. Navíc ta jejich nezávislost tak trochu smrdí prachama. ()

JanKukulín

Ale tohle video si přeci primárně nedělá legraci ze starých lidí, z Kundery atd. Tohle video je záměrně trapné, pobuřující a parodizační, přičemž o originalitu (Silvermanová) tady rozhodně nejde. Účelem dle mého bylo poukázat na štvavou kampaň některých politických stran, která je už hodně nechutná. A jak to nejlépe dokázat je zcela jasné. Tím, že to vyhrotím do extrému. Jenom potom si toho někdo všimne. Silvermanová potom posloužila jako dobrá a velice vhodná předloha. Je docela zajímavé, jak zde někteří lidi tvrdí, že ona to přeci nemohla myslet vážně a Zelenka ano....vždyť Zelenka je přeci také znám svým mystifikátorstvým a hraním si s publikem a myslím, že Přemluv bábu je přesně tohle. ()

MartinX.

Jak jsem už dříve napsal, nedávám filmům méně, než jednu hvězdičku, ale tady jsem opravdu zaváhal... Srovnání "našeho" klipu s původním spotem od Sáry Silvermanové (jehož je ten český paskvil plagiátem) ukazuje na jakousi propast kulturní a mentální, která by skoro vybízela k emigraci. Jen mne to utvrdilo v pochybnostech nad Zelenkovým oslavovaným Rokem ďábla, který mi osobně připadal být velmi, velmi slabý. Pokud jsem udělil 4 hvězdy Karamazovům, a nehodlám to měnit, tak to platí za pasáže z divadelní verze, to, co tam přidal Zelenka, mi přišlo být zmatené a nedomyšlené. Přemluv bábu je poté hodně slabomyslný klip, eufemisticky napsáno. ()

merigieren odpad!

jeden z důvodů proč bych komunistům dal svůj hlas (už sem jednou dal za štvavou kampaň ODS) i když sou na můj vkus trochu moc extrémní. Myslím, že je to jen krásná ukázka, jak lze podkopávat principy demokracie, vtipné mi to nepřišlo, spíš hodně smutné... ()

DHDV

Tohle video perfektně poukázalo na některé vlastnosti našeho národa. Už jen za tu odvahu Mádla a Issové dávám plný počet. Předvedly svůj názor!!!!!!!! A už vím, proč je csfd.cz červená, stačí se podívat na ty "odpady"! :D :D :D ()

Eluin

Chápu, že to mělo být vtipně angažované, varující před "hrůzami levice", o které ale - jak si troufám tvrdit Mádl s Issovou zase až tak mnoho neví. Tento "krátkometrážní" snímek raději snad ani nebudu hodnotit. ()

RedDuck

Možná i díky tomuto klipu se Paroubek nestal premiérem a nezačaly socialistické námluvy s třešněma. Učel někdy světí prostředky:) ()

alambert

Myšlenka byla dobrá...přecijen, mělo jít hlavně o to, zvednout zájem mladých lidí o politiku, a to se si myslím zdařilo. Že to někdo začal brát doslova a levicové politické strany z toho udělaly sociální problém, to je druhá věc, za kterou si myslím tvůrci úplně nemůžou. ()

krabatt76 odpad!

Blahoslavení budiž chudí duchem , jichž je království nebeské.... Už vidím tato herecká dítka nějakého pravicového Ministerstva pro osvětu a informace,jak běží pro nepravicový instrument jako jsou např.dotace na divadlo či film.....PS: Babičky a dědečkové těchto dvou "prezentů" , už jste je oba alespoň přetáhli holí ? ()

Deratizer odpad!

Tydýt Mádl z ústavu pro choré nabádá vnučky, vnuky, "vnoučata", aby domluvili svým bábám a dědkům, co za modrou sebranku mají volit, za asistence rozumbradky Issové. Co dodat, nechte se oba přemrdat. Tonoucí ODS se stébla chytala a ani za organizované asistence zaplacených dětí se stébla neuchytila. Chacha, proč asi... ()

mi-ib odpad!

Už jenom ta první věta: "Kdyby jste věděli, že můžete změnit osud týhle země tím, že navštívíte svoje prarodiče, udělali byste to?" Každý má právo svobodně si vybrat koho bude volit, takže já se určitě nesnížím k tomu, abych někoho přemlouval, koho má volit. Zajímalo by mě kolik za to dostali a jestli to udělali zadarmo, tak to u mě oba hodně klesli. ()

levente

Je to názor. Můžeme s ním nesouhlasit, ale nadávat za něj Zelenkovi je ubohé. Jde vidět, že politika na csfd.cz by neměla mít místo. Hlavně proto, že tu lidi moc koukají na filmy a málo přemýšlejí o světě kolem sebe. Pro mě Zelenkův klip znamená především chuť něco udělat, neřečnit v hospodě, nedusit v sobě svůj pohled v nejistotách, jak na něj zareagují ostatní. Zkuste si přečíst třeba tenhle rozhovor: http://volby.ihned.cz/c1-43040390-paroubek-je-novy-diktator-a-cesi-to-nechapou ()

Blaogranas odpad!

Vskutku nechutná agitace, která nemá obdoby! Když jsem četl, že ze starých lidí dělá blbce, chtěl jsem si udělat vlastní názor a věnoval jsem ty 4 minuty tomuhle paskvilu. Nejenom, že z nich dělá blbce, ale taky vidláky, kteří jsou úplně vymaštění, zatímco elita žijící ve městě ví nejlíp koho volit. Ať už mají z politického pohledu pravdu nebo ne (to je věc názoru každého jedince), takovýmhle způsobem by si ji neměli dovolit podávat. PS: většina lidí si prdel nevytírá levicí, nýbrž papírem!!! ()