Přemluv bábu

všechny plakáty
Krátkometrážní / Publicistický / Dokumentární
Česko, 2010, 4 min

"Zajeďte za bábou a dědou a přemluvte je, aby volili pravici."
Jiří Mádl a Martha Issová se videem obsahujícím tuto výzvu rozhodli apelovat na mladé lidi. Vyzývají je, aby se pokusili zvrátit výsledky nadcházejících parlamentních voleb svým vlivem na prarodiče. (oficiální text distributora)

Jack.Pott odpad!

Stejně jako po roce 1945 mnoho českých mladíčků a slečen nekriticky propadlo autoritářsky-levicovým názorům, i dnes je kolem nás mnoho svazáků, kteří fanaticky zbožňují ideu volného trhu, globálního kapitalismu a práva silnějšího. Teoreticky můžu reklamní spot Přemluv bábu brát jako poučnou demonstraci této skutečnosti, prakticky jej ale považuji za zoufalou trapnost. Osobně respektuji všechny demokratické politické strany, a jsem ochoten vážně a trpělivě diskutovat s kýmkoli, kdo k debatě přistupuje stejně; protože pouze při vážné, trpělivé a tolerantní komunikaci lze kultivovat společnost. Uvědomme si, prosím, že třeba i Masaryk spolupracoval se sociální demokracií, která v 19. století začala prosazovat toho času šokující nápady - volební právo pro ženy, minimální mzdu, všeobecné zdravotní pojištění (potažmo právo na lékařskou péči) atd. Právě "levicové" odbory potom měly lví podíl na pádu autoritářských totalit ve východní Evropě, když v Polsku vytvořily obrodné hnutí Solidarita. Když si tady pod spotem Přemluv bábu čtu názory některých jedinců, že "bábu je potřeba rovnou umlátit kladivem, pokud volí třeba sociální demokracii", nemohu než takové komentátory považovat za hlupáčky. ()

Dave_ff odpad!

No, vlastně ani nevím, jak se slušně vyjádřit, co si po shlédnutí tohoto paskvilu myslím o těch dvou "hercích". ()

hadouken

Nikomu nenutím své komentáře, ale když si čtu ty plky co jsou psané dole? To je směšné, mějte si své názory a politická vyznání, ale tady se hodnotí film a ne koho volim... A že to třeba okopírovali z Ameriky? Hlavně, že Amerika nic nekopíruje co? Film je to dobrej, vtipnej, s myšlenkou, hodně se o tom mluvilo a psalo. A když si vzpomenu na to kolik info o tom bylo a pak si přečtu některé komenty tady, tak to vidím, že to dopadlo na úrodnou půdu. ()

Muff odpad!

Primitivní a trapné. A to, co je primitivní a trapné, nemůže být vtipné. Ale možná je to jen tím, že nesnáším tyto dva špatné herce. ()

baclajean odpad!

Veľmi jasný odkaz, veľmi primitívny humor (ako to Česi mohli spraviť Kunderovi???)... Issová má dobrú výslovnosť, nuž ale to je asi tak všetko. Toto naozaj nie je ani na jednu hviezdičku. ()

garry odpad!

Bylo to tak strašné když ti dva pulci mluvili o starších lidech, že to zafungovalo úplně opačně. Mladí za bábou nejeli a staré to naštvalo, že šli k volbám a volili levici. ()

huasca odpad!

Dobrý komentář k tomu je v Týdnu od Martina Fendrycha http://www.tyden.cz/rubriky/nazory/glosar/issova-a-madl-geniove-pravice_166638.html Casopis Týden je fakt solidní. Tato kauza mě velmi vyděsila, jak něco tak sprostého a hlásajícího nenávist je našimi médii přijímáno tak mírně ( třeba idnes, čt24..) Zvenčí - např www.britskelisty.cz ?( nevím přesně adresu) se diví, jak Ceši klidně berou něco takového fašizujícího, co překračuje hranice. Jsem člověk středního věku, do důchodu daleko, ale nevím, proč by mi ho pak měl někdo vyčítat. Vždyt odvádím státu půlku platu, aby mi ho mohl stát spořit. Ale nespoří ho myslím ani pravice, ani levice a ani je to nezajímá. Vytváří se dojem, že pak ti mladí živí ty staré. Ono se to těm nahoře hodí, vyvářet cíleně nevraživost mezi lidmi. Nejraději bych si ty prachy dávala do slamníku sama! Například za náš kraj kandiduje za ODS nějaký Boháč ( máme na něj reklamu na každé zastávce), který podle průzkumu ( časopis Týden - nějaké číslo 3 tomu nazad ) procestoval za naše peníze 1milion 580 000 Kč ( Nigerie, Mali, Kapverdy..od roku 2007 -všechno státní zájem - přitom s těmito zeměmi neobchodujeme) O financování školství - jak za CSSD - Buzka-vyhodila peníze za lyžování v Liberci, tak i pravice nám tu prodává nějaké televize za 100 000, přitom normálně stojí 25 000 pod záminkou, že jde o prevenci. Kdo je v mafii, tak telku za úplatu vezme. Nikomu - ani pravici, ani levici nejde o ty děcka - o nějaké fakt účinné programy na prevenci drog. Tenhle klip byl úžas. Musela jsem se srovnat s tím, že příjemné tváře z obrazovky můžou být - zrovna tak jako politici -teatrální psychopatické hysterické a velmi hloupé bytosti. Po téhle zkušenosti už nevěřím žádnému xichtu na obrazovce... ()

superzurda odpad!

Ulhaná propagandistická agitka. Nevím jestli bojovat proti bolševismu bolševistickými metodami je dobrý nápad. Je to stejné jako když jdou fašouni na Cikány. Jedni asociálové mlátěj druhý. Krom toho by mě zajímalo, který pravák si utírá prdel levou rukou. Zobrazit takhle Kunderu je hodno vtipům základní školy .......... no my to dělali i na střední, ale to už bylo trapné. Petr Zelenka si chytl do lasa mladé žáky posledních ročníků základní školy a před dalšími volbami jim pustí klip: "Zastřel každého, kdo je jinej, posílíš demokracii!". Protože jiný cíl než vychovat z následující generace úplné dementy tady nevidím. ()

pierre9 odpad!

Volím pravicu, ale tak toto je jedna nehorázna sprostosť. "Jestli v týhle zemi zvítězí u příštích voleb levice, tak za to budou moct starý lidi, protože to jsou ti, co levici volej." Aj priemerne inteligentný človek, ktorý si vidí ďalej od nosu to nemôže brať vážne. A keby som bol Čech a rozhodoval sa pred tohtoročnými voľbami, koho voliť, toto video by pravici spravilo skôr medvediu službu. A ešte jednu vec si neodpustím, nerozumiem tomu, že na CSFD pribúdajú aj takéto počiny, to tu o chvíľu budeme hodnotiť Youtube videá? ()

haack odpad!

Propaganda (ještě k tomu hnusná a nevkusná) z rukou takzvaných umělců dnešní doby... To mi něco připomíná... Umění a politika by se neměli křížit. Jedno nemůže sloužit druhému a naopak... Nikdy. 0/10 ()

stepec11 odpad!

Radši budu volit komunisty, než koukat na Mádla s Issovou a tohle přihlouplý video! Jediná věc, která ve své odpornoti a hnusu přibližuje Lazy Town!!! ()

lisma odpad!

Formou a obsahem nedůstojný, trapný a zaujatý škvár, který nestojí ani za odplivnutí si. Myšlenka mohla býti sebelepší, leč výsledek je takový jaký je. ()

Hans07 odpad!

Trotlík, který jen škatulkuje (viz. Show Jana Krause) lidi podle toho, zda volí levici či středolevici nebo fandí někomu jinému než Slavii a pseudoherečka Issová, která podle mého neumí do pěti napočítat si budou dělat trapnou prdel z velikánů jako je Milan Kundera, kterému nesahají ani po paty, tak to jsem buď viděl a slyšel špatně nebo ti dva HODNĚ přestřelili. Odpadovým humorem si nezaslouží nic jiného než odpad! ()

Peči odpad!

Obsahově- co se týká ideologie- bych s tím souhlasil. Ale pokud jde o formu tak to je zkrátka katastrofa. Trapný čtyřminutový odpad. Takovou hrůzu bych spíš čekal právě od někoho z levice... ()