Zakázaná láska uvnitř spolku neonacistů. Když Lars odejde z armády, protože je mu kvůli nařčení z obtěžování znemožněn kariérní postup, dostane se přes starého známého náhodou na sraz dánských neonacistů. Jejich předseda v inteligentním Larsovi vidí velký potenciál a snaží se ho získat pro svou věc. Lars se postupně skamarádí s Jimmym, jedním z nejaktivnějších členů skupiny, který ho má připravit na plnohodnotné přijetí do organizace. Zatímco společně opravují přímořskou chatu, kterou organizace využívá pro ubytování zahraničních hostů a oslavy, postupně jejich vzájemné pošťuchování a špičkování přeroste ve vášeň. Jenže být gay, je v očích pravicových extremistů ještě horší než být imigrant. Dramaticky napjatý film se díky mixu queer a proti-extremistických témat stal žádaným artiklem na festivalovém trhu a obrazil několik desítek mezinárodních přehlídek i bez GLBT zaměření. (Česká televize)

jiri.twist

Přiznám se, že jsem film před časem "vyhodil do koše" a nedíval se, protože jsem si pustil začátek - mučení gaye, přetočil jsem kus - hákový kříž, pak kus dál a další mučení primitivů, a už byl film vymazán. Dnes jsem si jej stáhl znovu a titulky ondreje76, když o něm psal. Překousl jsem začátek a ted píšu ještě plný dojmů. Naprosto kontroverzní film s výbornými hereckými výkony. Myslím, že nemá cenu více psát ... 91099 ()

JirkaLexa

Neskutečné drama, které vyústí v celku ironický konec. Zajímavý námět příběhu a člověku, který jde dle mého pohledu z bláta do louže, aneb z armády do neonacistické organizace. Silně napínavý a vyhrocený děj, ve kterém bych ocenil zejména výkony aktérů v rolích Larse a Jimma, kteří se předvedli opravdu ve velkém. Dále pak skvělé zpracování organizace, které bylo propracované a se vším všudy. Holt láska v této komunitě a v tomto prostředí může být někdy téměř smrtelně nebezpečná, neméně mezi dvěma členy stejného pohlaví... 75% ()

Twat

Od filmů většinou čekám cokoliv a dobrej film poznám podle první věty v textu od milého pana oficiálního distributora, plakátu, pár obrázků z galerie a hodnocení, většinou mi to vyjde. U Bratrstva jsem se mizerně sekl. Už když se soubor jmenoval Broderskab(2009)gay-themed, věděl jsem, že něco nehraje. Stejně jsem si ho pustil a udělal jsem chybu. Těšil jsem se na syrovou drsnou dánskou sondu do zákulisí extrémní pravice, místo toho jsem dostal Argentinskou telenovelu na homosexuální fašistickej způsob. To mám za to že si nečtu anotace. Queer téma a to, že se snímek nevyvíjel podle mých představ bych ještě zkousl, u topornýho výkonu a žádného charakterového vývoje hlavní postavy jsem začal skřípat zubama a u poslední třetiny kdy snímek dokazoval jak je předvídatelný, prázdný a hloupý jsem měl chuť ho vypnout. Vůbec mě nezajímalo co se s Romeem a Juliem stane, až se to provalí a pouze to z dálky sledoval. Jediné, na co jsem se celou dobu těšil, byl Tlusťochův coming-out. Snad nebudu spoilovat, když napíšu, že jsem se nedočkal. Zkrocenou horu zase o něco odložím. ()

Adiemus

Kvalitní variace na film Shank, ale částečně i Un Amour à taire po šedesáti letech. To se tak málo změnilo? Zvláštní, že film byl natočen v Dánsku, vzhledem k historickým souvislostem bych spíš tipovala na Norsko. ()

sehe

V Dánsku natočený film,podľa mňa jednej z najtolerantnejších krajín, vznikol film o extrémne pravicovej skupine a homosexuálnom vzťahu ich dvoch členov.Bratstvo je vynikajúci film, no svojou tématikou nepritiahne každého.Ešte aj záverečná hudba pri titulkoch bola skvelá. ()

dzberry

Náckovské romantické drama o dvou zamilovaných hovniválcích, kteří zjistí, že mnohem lepší než "69" je "88". Není asi ani třeba dodávat, že tahle toporná kombinace pochopitelně smrdí průserem i bolavou zadnicí. Oba broučci v hlavních rolích to dávali víc než věrohodně (i to ono, brr, oj, uff, bravo!!), příběh sám ale nic objevného nepřinesl, vývoj postav i vyústění víceméně nalajnované od počátku. Ale fandil jsem jim, Romeům, to zas jo! Vsadím se, že JXD má tenhle dánský snímeček raději než trilobitky... ()

Ukrizku

Vztah Jimmiho a Patricka mi přišel mnohem zajímavější než ústřední milostná zápletka. A pak už jen podotýkám, že krom Jimmiho byli všichni ti chlapi příšerně škaredí a ve svých postojích odporně uniformní. Otázkou je, nakolik to museli hrát. ()

bart-leby

Velmi podařená homofašistická romance. Mezi vyznavači čisté árijské rasy to (nejen) v posteli pěkně jiskří… Ale v rámci genderové vyváženosti bych příště uvítal podobně laděný příběh o dvou rennies. ()

DonBraso

Safra,to mě silně zaskočilo.No hold,když jsem o filmu nic nečetl a rovnou šel na věc,tak jsem si pomalu říkal,jestli nejsem nakonec někde v Modrý ústřici.Co naplat,tady šlo o obsah a severský zvyk jemností režisérských počinů.Dánové umí a tenhle příběh byl parádní.Skvělý herci,kdy dva už jsem znal ze skvělého seriálu Most učarují divákům vždy úsměv.Pravaček tu enormně moc nebylo.Základ neonacistycké igeologie tu byl načrtnut pěkně,ale určitě né skvěle.Pravda,kdo tuhle tématiku zná,tak většina filmu jede naprosto podle stejných šablon.Tady se spíše v jedný chatce dějou pěkně šťavnatý pánský věci:)Já jen čekal,kdy si oholí hlavu Lars,to jsem se nedočkal,tak to bylo jiný vlastně :D.Co jiný nebylo,že je tu opět nějaká menší strana,která hájí svoje práva,svojí krev a hrdost.Toho si člověk užil pět minut,sem tam srandička na pláži a jinak příběh o dvouch chlapech.No natočeno to bylo vážně pěkně,až od srdce,ale i zde občas chápání postav jsem jaksi nepochopil.Tou první je,když je Ebbe navštívil v tý chatě,tak těm dvou muselo být jasné,že to o nich ví,že jsou spolu i fyzicky,ale oni jakoby to byla normálka.To mi sakra zkazilo náladu.Vcelku škoda málo využitého potenciálu Patricka ve skvěle zahraném Mortenu Holstovi.Úplný konec nechápu doteď a mám ho v hlavě co tím ten prodavač nakonec myslel.Byl gay,neměl rád nazi,byl to snad žid?To mi přišlo,že režisér chtěl trochu šokovat a zbytečně,ale i tak smutný,vášnivě chladný film o lásce netypicky z řad pravicových extremistů.85% ()

prezyvka

Výborné! Skupina ľudí, ktorá hlása svoju ideológiu a s nečakaným zvratom, ktorým sa ich názory výrazne porušia. Napokon z toho vznikol veľmi zaujímavý, napínavý a nezvyčajný príbeh :) ()

kolodej1

tohle asi není příliš film pro mě. Dívat se na dva nácky, jak po sobě lezou, to mě tedy fakt nebere. Ale i jinak mi to přijde herecky i dějově nevýrazné a nezajímavé. Na téma neonacismus už jsem viděl silnější snímky. Tady je navíc tohle téma spíš jen kulisou pro homo vztah ()

BarVo

Váhala som medzi 3 a 4 hviezdami, bolo to nesúrodé. Neonaci prostredie spoľahlivo zabilo aj menší náznak pochopenia, či sympatie, ale to by až tak nevadilo. Horšie je to s vykreslením postáv, o Larsovi človek až do konca nevie čo si myslieť a pritom tu má pomerne široký priestor. Naproti tomu tu bola uveriteľná a uchopiteľná postava Jimmyho, ktorej prerod napriek minimu slov a absencie životného príbehu bol pre mňa zaujímavejší než hlavná zápletka. ()

Grimsrund

Veľmi solídne napísaný, zrežírovaný a predovšetkým výborne zahraný komorný snímok o dvojici pravicových extrémistoch, ktorí sa do seba zamilujú. Náročná téma, ktorej sa však autori zhostili na výbornú. Nie je to patetické a nešuští to papierom. A samozrejme depresívne otvorený záver. Čo dodať? Veľká škoda, že sa tento silný a inteligentný film nepresadil v oscarových nomináciách. ()

Lubos N.

Silný příběh a velmi povedené zpracování ! Skvělá atmosféra, málo slov o to víc (skrytých) emocí. Výborní oba dva hlavní představitelé. Komorní, tísnivé, smutné, zamilované... Moc pěkný film. ()

Jarmika

Film kde je krásně vykreslena láska i vášeň... Jen ten konec, už jsem chtěla stáhnout jednu hvězdu, ale hudba ze zad titulků si mě podmanila a celkově je toto dílo natočeno tak skvělě uvěřitelně. Nečekala jsem, že někdy v životě ucítím lítost k neonacistům, tak tenhle film ve mě vykřesal nové emoce, otázky a rozšířil mé povědomí o lidství. Takže vlastně si určo zaslouží plný počet. ()

Peregrina

velká škoda, že jednoho z hlavních hrdinů hrál tak příšerně nepohledný herec.... tím pádem jsem měla velký problém jim tu big love uvěřit. Ale proti gustu..... ()