Úředník Holeš (Mikuláš Huba) jen shodou náhod před svým odjezdem na služební cestu neoznámí manželce, že odchází k milence. Když se vrátí, najde svoji ženu (Viera Strnisková) mrtvou. Zároveň zjistí, že z bytu zmizelo deset tisíc korun. Sám se ovšem stává jedním z podezřelých. Dalšími podezřelými jsou manželé Fialovi (Ivan Mistrík a Zdenka Grúberová), kteří si k paní Holešové přišli půjčit právě inkriminovanou částku. Čin však mohl spáchat i soused, údržbář nebo bratr paní Holešové. Kapitán Jakubec (Ladislav Chudík) a poručík Michalko (Viliam Polónyi) tak stojí před obtížným úkolem… (Česká televize)

Filomena.I.

S přibývajícími podezřelými přibývali súdruhovia aj súdružky a další súdruh sem a zase tam, co se na scéně Chudík objevil. Navrchovanost súdruhou dovršil hláškou „Česť práci súdruh vedúci“ ku podozrivému, a tím mne naprosto oprostil od sledování děje a už už na čudlík sahajíc chtěla jsem ku konci přetočiti, neb trpezlivosť vytratila se dočista. Nuž kalena nejspíše ocelí budovatelskou tah tento ustála jsem a dotáhla film do řešení konečného se všemi těmi súdruhmi pospolu aj vrahom súdruhom odhaleným. Jsem však z toho všeho potrefená poněkud, že tunaj píši česko – slovensky (neb slovensko – česky?) se stále se opakujícím slovem. Ano, takto otravné to bylo. Zdá se, že nová vlna slovenská nespláchla tých súdruhou do kanálu. Třetí hvězda zavěšená má malý tik nervní, takže maličko poblikává. ()

Arsenal83

Veľmi sa divím, že tento film nie je v červených číslach. Hlavne, že všetky Poirotovky sú vysoko nad 80%, pritom tu máme slovenskú krimi klasiku, ktorá je zahraná geniálne a odrežírovaná tak, že do konca človek nevie, na čom je, a hodnotenie je skoro priemerné. Filmu absolútne nič nechýba, len farba, ale to sa dá odpustiť. Mená ako Chudík, Mistrík, Huba, Dibarbora, Zvarík, Grúberová, to sa človek môže len skloniť. ()

Anderton

Od Smrti v daždi som dostal presne to, čo som čakal. Jedna vražda, viacero podozrivých, z ktorých ju jeden z nich určite spáchal a malá lesť na záver. Rýchlo to ubieha, postavy pofajčujú, podozriví sú nervózni, atď. Ak by to nebola prvá slovenská detektívka, tak by som povedal, že používa všetky naše detektívne klišé. Lettrich ich používa, ale zatiaľ iba z cudzích vzorov (vlastne nie tak úplne, české detektívky boli predsa tiež naše). Napríklad aj z takej Agathy Christie v samotnom závere, ktorý ma mierne svojím rýchlym a kvázi šokujúcim rozuzlením sklamal. Pokus o akési posolstvo z úst hlavného komisára pôsobí bohužiaľ rozpačito. Pritom takí Hriešni ľudia s takýmito motívmi dokázali pracovať obratnejšie. ()

majo25

Po Volaní démonov som presne vedel, do čoho idem a opäť slovenská kriminálka nesklamala. Povedal by som, že ešte o čosi lepšia ako posledný film z trilógie. Celá plejáda hviezdnych hercov (nielen charizmatický Chudík či vtipný Polónyi), schopný scenár - možno nie tak do detailov prepracovaný, ale schopný. Lettrichova réžia štandartne s citom. Nebyť čiernobielej kamery, ani by som netipoval 60. roky. ()

Martin741

Prva cast skvelej detektivnej trilogie rezisera Andreja Lettricha dostala nazov Smrt prichadza v dazdi. Ladislav Chudik a jeho pomocnik Michalko /Polonyi/ su akymsi slovenskym ekvivalentom Sherlocka Holmesa a Watkinsa, co len kvitujem. Scenar je mimoriadne kvalitny : ide o vysetrenie vrazdy miestnej pani. Filmu vladne kvalitna rezia, vyborne dialogy, no a pan Chudik vedel a vie hrat. Trilogia, akych vznikalo len minimum v ceskoslovenskej kinematografii, a ktorej som fundom. 82 % ()