Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

Astaroth12

Tak toto mi nesadlo.Celý príbeh o neviditeľnom mužovi bol čistý ojeb. Neskutočne ma nasieralo,že vrah bol všade a najmenej o 10 krokov pred patriacou sestrou.Má to pár svetlejších atmosferických chvíľok ale zas je v tomto filme veľký priestor pre nudu.Kamera bola úžasná ale neodpustím jej,že niektoré scény celkom zahmlievala-všimnite si Juliu,keď oslepla a prišiel k nej ošetrovateľ,tak bolo všetko vidieť ale keď mali ukázať jeho tvar,tak kamera tak uhýbala,že nebolo vidieť nič.A keď si sadol k nej otočený v takej neprirodzenej polohe až hrôza,áno režisér chcel čo najdlhšie udržať tajomno okolo tváre ošetrovateľa ale celkom na úkor logiky.Totálne sprostučký film, ktorého zachraňuje jedine fakt, že finále disponovalo veľkou dávkou napätia. ()

baribal

Po strance duchariny, jsem se moc nebal, protoze od zacatku vite kdo je onen. Ale jako thriller jsem se bavil naramne, belen rudeda je vyborna herecka a k tomu dobra kost. Produkce del tora je proste spica. ()

Krt.Ek

Poučení z Los Ojos de Julia: Střežte se lidi žijících ve stínu, hrozí, že vás budou chtít stáhnout k sobě do tmy! ___ Film nemohu nedoporučit, což jsem však, upřímně řečeno, tak nějak tušil už před projekcí, španělskou žánrovou tvorbu posledních let (zhruba od roku 2010 a dál) totiž velice cením. Abych blíže přiblížil samotný snímek, jedná se o typický španělský thriller - napínavý, jiskřivý, spletitý a tajemný. Krom toho musím taky pochválit, že se filmařům povedlo užitím různých druhů objektivů (tedy předpokládám, že to bylo technicky řešeno takto) vtělit handicap titulní hrdinky (totiž to, že pomalu ztrácí zrak) do filmové formy - sofistikované a svěží ozvláštnění. Pořádat doma soukromé filmové projekce pro přátelé, uváděl bych tento film v dvojbloku s filmem Čekej do tmy (1967) s A. Hepburn v hlavní roli. 80 % ()

FromHell

Keby tam nehrala Belén Rueda tak by tento film v žiadnom prípade nedopadol tak dobre.Tvorcovia išli na istotu,postavili to celé na jednej herečke (v dvoch úlohách) a vyšlo to na výbornú! ()

Sandiego

Ne často má člověk příležitost shlédnout tak koncentrované dílo, zvláště v žánru thrilleru. Los Ojos de Julia na první pohled nabízejí již dosti vytěžené téma, ovšem byla by chyba se proto snímku vyhnout. Nejenže film zdárně kličkuje mezi již užitými situacemi, ale své téma působivě variuje v narativní, filmařské i fabulační rovině. Oscilace mezi viditelností, neviditelností, světlem či tmou probíhá na všech rovinách a vytváří ve svém žánru velmi progresivní kousek, dokazující že španělská "škola hrůzy" rozhodně neřekla své poslední slovo, spíše se posunula ještě o stupeň víš. Juliiny oči totiž nejsou jen dokonalé žánrové dílo, ale i z hlediska filmového jazyka podnětným a vzrušujícím dílem. Už z toho hlediska není na místě filmu vyčítat přemíru zvratů a přílišné sázení na náhodu. Vlastně silně koncentrovaný tvar vzniká i v samotné výstavbě příběhu - vše je prostě do dna využito a těžko se najde nějaká vzdušná skulina. Tím pádem ale vzniká až klaustrofobní pocit, v silném vleku dynamicky se rozvíjejícího pátrání se člověk nemůže ani pořádně nadechnout a trochu delší stopáž uteče skoro jako mrknutí oka. Navíc po Almodóvarovi přichází španělský film s další lahůdkovou postavou psychopata - tato je však daleko zajímavěji vykreslena a přenáší hlavní téma na zcela novou, nejistější až reflexivní rovinu. ()

pevico

Guillem Morales a jeho příběh o "neviditelných" lidech..jak je vidět, toto téma ho velice zaujalo a zůstal mu věrný i ve svém druhém filmu..nemůžu se ale ubránit pocitu, že oproti El Habitante incierto (Nezvaný host) tomuto snímku něco schází.. ()

Macejko

Určite to nie je horor (ľakačky v podstate žiadne), ale ako thriller je to vynikajúce. Má to perfektných hercov (Belén Rueda zo Sirotinca opäť exceluje), kopec originálnych a výborne spracovaných nápadov (hrdinkin "point of view", uhly kamery neodhaľujúce aktérov a podobne), je to napínavé a čo ma dostalo najviac - pointa sa podľa môjho názoru NEDÁ s istotou uhádnuť! Skvelá hra s divákom prostredníctvom nadhadzovania rozličných teórií a klamných indícií. ()

Makky

...a Španieli pokračujú! Takýto zážitok mi už fakt chýbal. Belén Rueda opäť v desivo nezávidenia hodnej úlohe a opäť pod produkciou Guilerma Del Tora, to jednoducho nemohlo byť zlé. Už úvodná scéna navodí krásne mrazivú atmosféru a hoci sa v priebehu filmu nájde zopár hluchých miest, tá hustá atmosféra dominuje stále. Rovnako zopár špičkových nápadov, až mi to miestami pripomínalo Sirotinec. Julia si však ide svojou vlastnou cestou a tá je hoci najlepšia už na začiatku, uspokojí aj na konci... Zrak je nenahraditeľný! ()

lestyna

Po dlouhý době skvělý Thriller u kterého jsem místy nemohla ani dýchat. Tak hustá atmosféra, že by se dala krájet. Žádný blbý lekačky jako u béčkového hororu.No prostě po shlédnutí sem si začala svých očí vážit daleko víc.Navíc ta úžasná syrovost celého filmu kterou jen tak nikde neuvidíte. ()

Lulu13

Moralesov reparát sa podaril! Po El Habitante incierto je Los Ojos de Julia rozhodne vydarenejší snímok. Stále mám určité výhrady, opäť mi tu vadil miestami príliš prekombinovaný dej a niektoré postavy i situácie by som úplne vypustila. Pointa je však tento krát vydarená a chválim najmä dobre vybudovanú atmosféru, ktorá by sa hlavne v poslednej pol hodine dala krájať. Záverečný "zápas" v tme mi síce pripomenul podobné scény vo Wait until dark, alebo Silence of the lambs, no keďže sa znova jednalo o veľmi efektnú scénu, vôbec mi to nevadí. ()

italka63

Souhlasím ve všem s rejžánkem, jen bych ještě přidala to, že poslední dvě minuty jsem byla totálně naměko.....jeden nikdy neví, co ho čeká...skvělá Belén Rueda, hudba, jasně čtyři hvězdy. ()

pepua

Taková klasika žánru, je to zdlouhavé i svěží (mrazák), překvapivé i tuctové (např. Oidipovský komplex)... ()

runner85

Po višňovej tragédií som dneska išiel na istotu, a dostal som všetko po čom moje srdce túžilo a dokonca aj bez višní. Horor to je asi len tak prvých pár minút , ale to som od toho ani nečakal, ale treba povedať že mysteriózny thriller to je a to poriadny! ... ()

TominoLa

Belén Rueda je úžasná. Jak v Sirotčinci tak i tady předvádí excelentní výkon, kterým ještě podtrhne už tak hustou atmosféru. Tyhle role ji vyloženě sednou a těším se na další její film. A teď už se pádím přebalit. ()

Trevor

Na filmy mi asi najviac vadili dejové do očí bijúce ( a nie len do tých Julkiných) faily. Po udalostiach, ktoré ju postihli nemal pán doktor najmenší problém pustiť Júliu lieči sa do domu, ktorý urýchlil jej stratu zraku a že nikomu nechýbal ošetrovateľ Iván...Ale tak záver sa akosi musel vyriešiť a treba povedať, že horor to bol celkom vydarený, avšak trochu zdĺhavý. Ubrať tak 20 minút a trochu skrátiť pátranie by nebolo na škodu veci a zážitok by bol o čosi pôsobivejší. Ale tých niečo vyše 70% je dobrým odrazom kvality filmu, tentokrát fanúšikovia ČSFD hodnotili objektívne. ()

radektejkal

Detektivka moderního ražení, mysteriózní thriller, nám přináší jen to, co už jsme tisíckrát viděli a věděli - za všechno může Ivan. ()

kalap

Neskutočne napínavé, príťažlivé, vzrušivé a keď Belén Rueda pobehovala po pľaci bosá bola tak neskutočne príťažlivá, že som mal chuť odpojiť sa od svojho tela vliezť do filmu a povedať jej, chcem ťa. Ale to už by bol úplne iný film. ()

berusche

Dobré to bylo. A úplně nejlepší byla ta kamera, ta mě teda uchvátila. Záběry byly opodstatněné, moc se mi líbilo, jaký je mezi nimi přechod a vůbec jsem měla dojem, že i úhel není tak běžným. Hlavní představitelka pro mě jako v jiných byla příjemným osvěžením a musím říct, že co role, tím víc z ní mám dojem, že ten její psí čumák je geniální. No a teď k naprosté perle a tou je atmosféra celého filmu: uffff!!!! Jsou tam chvíle, kdy vás to donutí cítit se přesně tak beznadějně, jako se cítí ona. A to jen díky umu režiséra a scénáristy, dobrá práce. Co je pro mě trochu překážka, jsou některé vztahy, které nebyly tolik popsáné a rozvité, jak bych čekala, stejně jako vazby na hlavní hrdinku, tady to pokulhává úplně zbytečně. ()

Chen

Osobně zdejší nadšení nesdílím. Atmosféra na mě nefungovala, napětí bylo jen občasným jevem a ta přehnaná sentimentalita také příliš nepomohla. Zručně natočený thriller, ale vynášet do nebes ho nehodlám. ()

Morloth

První dvě třetiny filmu zajímavě stylisticky pojaté. Příjemně budovaná atmosféra, fungující logika, neotravné herectví. Konec však poněkud bezzubě tápe a hledá dostatečně šokantní pointu, která se nedostavuje.Prospěla by kratší stopáž. ()