Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

chelseaman22

Jelikož je Julie zvědavá jako svině a současně trpí na bolest očí, tak se nikdo nemůže divit, že padne do pasti zabijákovi, který ženy primárně oslepí a sekundárně pověsí v suterénu. Nebohé Julii nikdo nevěří, takže celých 111 minut metráže dostává od našeho řezníka pekelnou čočku. Nebohá Julia. 80% Celosvětový příjem k 14. 9. 2018: $12,884,923 ()

ecceHOMMO

Kvalitne odvedená filmárska práca, pričom i samotný záver zanecháva u diváka trpký pocit a túžbu, aby film pokračoval ďalej, aby koniec nebol koncom. ***/**** ()

DaUr

První dvě třetiny jsou výtečné. Strach z neznáma a dostatek vážně děsivých scén (dívčí šatna, hřbitov) člověka připoutají k obrazovce a omámí ho velmi zručnou režií a kamerou, aby ho poté zklamali mnohem slabším závěrem. Přibližně od doby, kdy se dozvíme kdo je kdo, totiž atmosféra lehce uvadá a snímek žánrově padá do thrilleru, sice nadprůměrného, ale i to je po skvělém úvodu přece jen trochu zklamání. Výsledné dojmy jsou ale i přes to velmi dobré - ačkoliv horory (a vlastně ani thrillery) nijak nevyhledávám, výtečně jsem se bavil a zároveň se začal přiklánět k názoru, že co se budování děsivé atmosféry týče, jsou Španělé opravdu jedni z nejlepších. ()

st.jim

Oj, tak koukám, že po dlouhém čase opačný názor, než ostatní :) Psychologická slátanina, která mohla bavit tak před 15 lety, v dnešní době je trošku málo. Film plný nesmyslů a věcí, které akorát diváka uráží. Po 30.minutách jsem chtěl být v tom domě a oběsit se. Byl to horor vydržet tenhle španělský paskvil. ()

kinghome

Začínám milovat špaňelský horory. Úžasnej horor/thriller, který vsází na tísnivej pocit a pár malejch lekaček, při kterých sice nenadskočíte ale naběhne vám husí kůže a strašně nepříjemnej pocit. A také na to, že můžete s Julií typovat, kdo že je to zabíjí. Na film mě přilákal komentář LIVINGDEADa a to proto, že řekl, že horor končí špatně. Špatnej konec hororu si ředstavuju tak, že hlavní představitel zemře. A to se tady neděje což mě celkem zklamalo. Ale jináč to byl skvělý hororový zážitek. 85%.. ()

Qitek

Učebnicový příklad napínavého (i když v závěru už malinko natahovaného) nerváku, ošperkovaný naprosto precizní filmařinou. ()

rowdys

Pri pohľade na hodnotenia mám pocit, že som sa díval na iný film. Pochopím, že sa na TIFF po premietaní dobre že neroztiekli, lebo blahorečiť eurothrillery je teraz za oceánom veľmi hip, aj to, že dakomu imponuje tá poetika metafory "čím viac hľadám, tým menej vidím", ale to je spolu s prácou kameramana ozaj to jediné, čo sa tu dá vyzdvihnúť. Scenár predstavujú rôzne črepiny polouvarených nápadov pozmetané na hromadu, ktoré ale dokopy nemajú žiadnu konzistenciu a sú rozťahané tak, že vôbec nebavia. Ostáva tak ozaj len ten vizuál - Faurovo žánrové technické cvičenie z kompozície, na ktoré del Toro nalepil svoje meno len aby sa argentovskému Moralesovi dostalo pozornosti, lebo veď musíme si pomáhať, ale ináč tam Guillermov vplyv necítiť vôbec a keď sa na príbeh pozriete retrospektívne, uvidíte len jeden obrovský deravý ementál. Ku koncu sme už zívali div sme od nudy neoslepli. ()

Javad

< Parádička... zaslúžené 4* hviezdy > Z každého rožku trošku – mystérium, napätie, horor – a k tomu veľmi zručne natočené (pochvala kameramanovi). Nezostáva mi nič iné ako : odporúčam ! a to všetkým diváckym druhom. ()

uiu

Španělé prostě ty horory umí a podle mě se vyrovnají děsivosti a záludné atmosféře japonských hororů. Pokud se vám líbil Sirotčinec (ve kterém hraje i zde hlavní herečka), pak budete spokojeni stejně jako já. Sice jsem měla ke konci pocit, že to poněkud odflákli a mohlo to být ještě lepší, ale ten začátek a pomalé rozmotávání zápletky, to je želé třešnička na šlechačce. ()

elanius

(24/2012, BluRay720p) / Španieli ako z učebnice a za 1 k tomu. Atmosféra stojí na pocitoch diváka, ktorému pán režisér ponúkol zážitok hlavnej hrdinky originálnymi filmárskymi fintičkami... 8/10. ()

lennyd

Julia (Belén Rueda), stejně jako její sestra Sarah, trpí degeneračním onemocněním očí, které jim způsobuje částečnou až úplnou slepotu. Jednoho dne Julia zjistí, že Sarah spáchala sebevraždu. Když se pokouší pochopit příčiny, které její sestru k sebevraždě vedly, nachází stopy, které ukazují, že možná za smrtí Sarah bylo něco víc. Na zjištění má stále méně času, protože i u ní nemoc propukla v plné šíři... Těšil jsem se na typický španělský horor, a tak jsem trochu zklamán. Sice pár hororových náznaků ve filmu bylo, ale více by se film dal zaškatulkovat do žánru Thriller, zvláště pak v druhé polovině filmu, když už bylo jasné téměř vše. Možná právě proto je mé hodnocení o něco nižší než zde všeobecně okolo - jednak ono předvídatelnost závěru, jednak absence hororových prvků a jednak asi stopadesátý únik (nevídící) Julie před neviděným zlem už trochu nudil. Z kladných prvku lze určitě započíst Julii(ny oči), a vůbec celý námět slepoty a slušného (atmosférického) zpracování filmu... ()

mikestiff

Až na to tradiční klišé, že vystrašená ženská leze do situací, kde by v životě nešla (temná sklepní místa; opuštěný dům, kde zemřeli blízcí, atd.) je to fajn. ()

Yoshimitsu

Za posledních pár dnů jsem viděl dost filmu o lidských vadách. Nejvíce o němotě a teď se dostala na řadu i slepota nedělám to naschvál, ale nějak mi to přišlo pod ruku. Lidé zde dokazují, jak v tom umí žít dokonce i vyhrávat nad daným problémem. Žít v temnotě musí být hodně těžké a hru na slepou bábu bych určitě prohrál. Dávám 85% ()

Andreas83

Horor který se konečně odděluje od většiny ostatních a přináší zcela něco nového a neohraného, jedinečnou atmosféru, lekačky, mrazení v zádech a neustálé brnkání na nervy! Že to není nic nového? Myslím že bez počítačové animace je a nebo to tady už dlouho nebylo. ()

Brain-D

Velmi originální horor, ale chvílemi prostě ztrácí tempo. Upřímně od takového hororu jsem čekal více strachu. Je tu dost nevyužitého potenciálu. 60% ()

klima777

Tam, kde si film uchovává intimní, melancholický, případně tísnivý tón, je moc dobrý. Tam, kde se rozmachuje k líčení pohnutek vraha (zároveň uťápnutého maminčina mazánka, zároveň podivně orientovaného obsedanta) a jeho akcí, ztrácí dech. Tak co s těmi bláznivými Španěly? Většinou nezvládají herecké řemeslo (až na Ruedu; navíc Homar byl nečekaně příjemný); atmosféru budují velice hustou (ostatně jako vždy), byť poměrně lacinými prostředky; scénář je podivný (chování policistů, Líy, jejího otce atd.); samotný proces ztráty zraku je podchycen dosti bídně. Výsledný dojem rozpačitý. Možná to chtělo šikovného střihače... Trošku "hype", vezoucí se na vlně popularity Del Tora. Los Ojos de Julia nejsou nevydařeným počinem, jen mám pocit, že zápletek je příliš mnoho a výsledné vyznění zbytečně oslabují (2,49*). ()

ghatos

Takový slušný průměr, kde si fanoušci žánru mohou přijít na své. Scénář byl poměrně inteligentní. 60%. ()

Jacob23

Vyborny spanelsky thiller-pomerne originalne napsany,dobre natoceny,skvele zahrany vsemi (3mi) zucastnenymi.Belen Rueda po Sirotcinci opet vali a nemel jsem zadny problem se o tuhle zenskou bat,natoz ji fandit. Reziser ma mnoho podarenych napadu a dokazal je zkusene prevest na platno.Strihy a kamera jsou misty vytribene.Nebyt dvou hodne pritazenych zvratu nevahal bych s 5*. Film ma 2h cisteho casu,ale nudit se nebudete.Doufam ze B.Rueda nevidime naposledy..P.S. to jak je po vetsinu filmu sniman zahadny muz je naprosto genialni!jeho tvar uvidime az ke konci filmu ale stoji to zato ()

Kurikmoon

Zaujímavé. Napínavé, osobité. Atmosferické. Super obraz a Rueda opäť bezchybná a šarmantná. A aj pán neviditelný, keď zlé oči vypleštil. Bŕŕŕ. Btw. Tá pivnica sa mi podobala na pivnicu zo Sirotčinca. Asi si vypestujem fóbiu na španielske pivnice. ()