Julia se vrací za svou sestrou Sarah, která po neúspěšné operaci stále trpí degenerativním onemocněním očí. Po příjezdu je zdrcena informací, že Sarah spáchala sebevraždu. Julia ovšem nevěří, že by si její sestra i přes své problémy vzala život a je pevně rozhodnuta zjistit pravou příčinu její smrti, ale čím hlouběji Julia pátrá, tím častěji je svědkem temných zjevení... (PetriK12)

peiton

Ďalší v poradí šťavnatý a poctivý psychothriller zo španielskej ,,kuchyne".Mám radosť!Ale POZOR snímok môže byť ľahko mätúci v jeho mysteri začiatku a jeho pána ,,tajomného",ktorého nikto nikdy nevidel,ale žiadne strašidlá tu prosím nehľadajte.Ide tu predovšetkým o dobre zvládnutý thriller z mäsa a kostí,ktorý Vás privedie k senzačnému finále.Tento kúsok rozhodne stojí za pozornosť. ()

Martin741

Dalsi ultimativny - strasidelny spanielsky horor. Atmosfera sa buduje pekne pozvolna, u Spanielov zeny neziapu ako hystericke kravy a chlapci su muzni, na horor su tu slusne herecke vykony, Belen Rueda je proste genialna, rezisersky skvostne : 85 % ()

Mefistofelle

Tenhle film má mezi horory neobvyklé postavení a dá se skoro říci, že je nadžánrový. Popsat by se dal zároveň jako psychologické drama i (svým způsobem) umělecký film. Úžasná je zejména práce se světlem a tmou, lokace a interiéry, herecké výkony. Dějových zvratů je tolik, že až do poslední čtvrtiny filmu sami nevíte, co se děje, a když se poté situace vyjasní, ani pak se nenudíte. Film totiž nepoleví ve svém tempu do poslední minuty a i když má stopáž skoro ke dvěma hodinám, neměla jsem na rozdíl od spousty jiných filmů pocit, že je to moc. Zbývá připomenout, že Belén Rueda, kterou jsme mohli vidět už v hororu El Orfanto, je jednoznačně talentovaná a je vidět, že role jí perfektně sedí. ()

bourec

Julie v bouřce a dešti.Tohle spojení mě nejvíc napadalo po uplynutí první půlhodiny filmu.Ne že bych to nějak nedokázal rozkousat,ale španěláci maj skoro ve všech thrillerech,hororech a podobnejch žánrech jaksi ztupený ostří.Je tady spousta oslavnejch komentářů,a asi zaslouženě,ale mě prostě tohle baví jen tak zpola.Co musim vyzdvihnout,je ovšem naprosto dokonalej vzhled toho psychouše,úplně to z něj tryskalo.50%. ()

Stallone

Jako zdejšímu hororovému expertovi mi byl tento film doporučen. Námět příběhu zajímavý, herecké výkony dobré, hlavní postava filmu hezká a sympatická. Zhruba první polovina filmu přes nefungující atmosféru nezajímavá. Osobně bych doporučil, vynechat mysteriózní prvky, které zde působí rušivě a celé to natočit jako syrový, čistokrevný thriller. Po hodině snímek vykrystalizuje a musím pochválit zajímavé scény předstírání slepoty, které považuji za nejlepší okamžiky filmu. Toto dějové prostředí mělo trvat déle a úspěšně ho dotáhnout. Pointa filmu se mi líbila. Z důvodu kulhající atmosféry a nezajímavý děj první půlky hodnotím lepšími 3* (3-4)*. ()

C0r0ner

Španělsko je pro mě z hlediska kinematografie zemí zaslíbenou. Žádný jiný stát totiž u mě nemá tak vysoké průměrné hodnocení svých filmů. Juliiny oči jsou perfektním thrillerem, který diváka sevře už po pár vteřinách a nepustí po celou dobu. Morales mimo jiné ukázal, že se od něj může absolutní většina Hollywoodu učit, protože tolik geniálních režisérských nápadů se nevidí v několika filmech dohromady. 100% ()

Gaaron

Neuvěřitelně silný zážitek, který trochu sráží jen překombinovanost (paradoxně přitom jednoduché) zápletky, která ale na druhou stranu dává divákovi možnost hádat co a jak a navíc tím Rueda (která míří nekompromisně do mé TOPky) protancovává s lehkostí sobě vlastní. Ostatně už sama ztráta zraku je tématem značně hororovým a tvůrci to moc dobře vědí a naplno toho využívají. Mistrně zrežírovaný, mistrně zahraný, udržuje film napětí od první do poslední minuty a dovoluje divákovi prožít si pořádnou závěrečnou katarzi. Nakonec jsem musel zatleskat, ač sám a u notebooku. Bravo! ()

Martrix

Taková škoda! Za první půlku bych bez mrknutí nasázel plný počet hvězd, ale pak se něco stalo...jako kdyby uprostřed natáčení přijela delegace scénáristů z USA a začali radit... . Prvních cca 40 minut mělo úžasnou atmosféru, příběh měl sílu, herci odváděli vynikající výkony... . Jenže to nevydrželo. Zbytečně dlouhá stopáž a pár hluchých míst obralo celý film o tempo. Ale co je hlavní, celý děj sklouznul do obyčejného vyústění i přesto, že má Julia's Eyes potenciál na tři dobré filmy. Morales je vynikající režisér, ale v tomto případě zaúřadoval zbytečně načechraný scénář. Přitom v tomto filmu snad ani nebylo nutné nikoho vraždit, protože ty nejděsivější momenty přišly úplně odjinud. Scéna v šatně, se slepými ženami...lahůdka. Kdyby se film víc motal okolo této věty: „Existují neviditelní lidé. Nepamatujeme si je. Na ulici do nich vrážíme. Neslyšíme jejich otázky. Jsou bez energie. Bez světla. Vákuum", ocenil bych to určitě víc. Váhám jestli mám dát vyšší hodnocení. Protože i přes ten konec Julia's Eyes svými kvalitami několikanásobně převyšuje všechny horory, které jsem letos viděl. Ale jo, poctivé 4* si zaslouží. ()

Pajky3

Hororový pátek třináctého Part II. - další z očekávaných kousků, který nezklamal, ale ani neuvrhl do stavu blaženosti nad skvělým hororem. Stejně jako předchozí film čistých 70%. Atmosféra dobrá, zajímavý styl. Zkrátka a dobře hororům ve španělské produkci to jde. Spousta dobrejch a originálních nápadů. Bohužel ani tak to nebyl nejpovedější kousek naší hororové noci, ten přišel až poté. Jen ten romanticko-dojemnej závěr mi jaksi nesednul. ()

pufina

2 a ½ - průměr. Než se film rozjede, tak do konce filmu zbývá 5 minut a naskakují titulky.. Belén Fueda byla velmi přesvědčivá, ale jeden herec celý film neutáhne. Zpracování silně pokulhává a než se příběh trošku rozjel, tak jsem se nudila 90 minut. Atmosféra slušná, ale od hororu/thrilleru zkrátka očekávám více. ()

Wormboy

Perfektny atmosfericky psychotrilleromiestamiazhoror s absolutne skvelou kamerou, ktory napatie davkuje v primeranych mnozstvach. Velmi neprijemne prijemne ... ()

campix

Klasika. Jedná se o španělský horor, takže pravděpodobnost že mi snímek Los ojos de Julia pocuchá mé lehko pocuchatelné nervy byla vysoká a taky se tak stalo i když zde nejde ani tak nadpřirozeno, jako o lidský aspekt. Zkrátka hutná atmosféra, zajímavý nápad, několik více či méně kvalitních zvratů, několik mrtvol a Belén Rueda v hlavní roli, a máme o spíše thrillerovou zábavu postaráno. Well done Spain. ()

čidlo

Neskutečná thrilerová láhůdka!!! Jsem unešen španělskou filmovou školou. Tohle je hold všem Hičkokovským filmům, bonbonek který jsem ochutnal a chci zas ochutnat! Za poslení dlouhou dobu nejlepší thriler co jsem viděl.Skládám hold režiséru Moralesovy a těším se sčím příjde příště! Ps: Gilermo del Toro jako producent nezklamal 100% ()

fashion

Vážne veľmi dobré. Budované napätie, ktoré je zárukou kvality. Sústredené, herecky profesionálne a hlavne prvotriedne. Milujem španielsku tvorbu, najmä, keď je tak skvelá. Odporúčam. ()

tomeek

Něco tak napínavého jsem viděl naposledy v Hanebných panchartech a to konkrétně prvních deset minut na farmě. Belén je opravdu MCBP se vším všudy, režie je skvělá, kamera perfektní, atmosféra by se dala krájet. Celý film vás totálně tísní pocit nejistoty, ale tak, že jsem to snad ještě nezažil. Výborně zpracovaný scénář vás nutí vymýšlet si teorie, ale nakonec vás uzemní pointou, která vás vůbec nenapadla. Efekty jako hra stínů a stroboskop ve tmě už jen dokreslují skvělost tohoto filmu. Obrovské překvapení, jako thriller to splnilo svůj účel na 100% a proto nemám důvod dávat míň než 5 hvězd. ()

stOKYi

Bol som príjemne prekvapený atmosférou filmu. Začiatok u väčšiny filmov býva pomalší a pomaly sa rozbieha. Vlastne ani nie pomalší ale nudnejší, ale tu som sedel v gauči napätý od začiatku až do konca. Možno malú chybu by som dal, že koniec bol príliš natiahnutý a zachovaný podľa tradičných hororových konvencií. ()

Copacabana

Originálny námet, pôsobivé spracovanie, temná atmosféra, zaregistrovala som aj záblesky hororu, no nedá sa povedať, že ide klasický horor. Ďalej myslím, že v niektorých pasážach dej napredoval dosť pomaly (hlavne na začiatku - dlho sa nevedelo whats going on), avšak tento nedostatok šikovne vynahradila napínavá druhá polovica filmu. ()

Khumbac

Když pomineme vizuální přednosti hlavní protagonistky tak to bylo dobře natočené. Neviditelný muž, který byl přece jen viditelný. A také to byl pěkný zmetek...todle udělat vlastní matce. ()

Mr.Ripley

Pozor, obsahuje náznakové minispoilerky! Je mi opravdu líto, že nemohu jít s hodnocením výše, ale k tomu mi bohužel pouhé přimhouření očí nepomůže. V tomto případě bych potřeboval hodně silnou pásku přes oči, jakou měla překrásná a talentovaná hlavní hrdinka, abych mohl zapomenout na logické lapsy a scénáristické berličky typu "děj se vleče odnikud nikam, hoďme na scénu matku z minulosti." ()