Primal

Austrálie, 2010, 80 min

Příběh se odehrává ve vnitrozemí Austrálie, kde Anja (Zoe Tuckwell-Smith) a její přátelé, následují mladého studenta antropologie, Daceho (Wil Traval), který se snaží vypátrat 12.000 let staré kreslené obrazce. Vše vypadalo jako poklidný průzkumný výlet, než se Mel (Krew Boylan) rozhodla nahá okoupat v nedaleké kaluži stojaté vody. Dříve nadšená skupinka přátel, tak musí náhle bojovat o své přežití. Boj, který jim odkrývá tváří v tvář pradávné zlo, obydlující nedalekou horu. (mosnak)

Astaroth12

Lakačiek tu bolo veľa a niektoré boli vydarené a vonkoncom sa neminuli účinku.Ako prišli k tým skalám od tej chvíle to naberalo na obrátkach a stále to malo silnejúce grády čo sa týka akcie.Dosť mi to pripomínalo upírske filmy a myslím si že značnú časť má tento film okopírované práve od nich.Silno na mňa vplývalo aj prostredie lesa,do príbehu to nieslo ešte väčší mrazivý efekt.Niekedy mi to prišlo ako detská hra na naháňačku a preto v niektorých momentoch mi to prišlo dosť naivne.Gore funguje a je ho tu veľa ale nie som presýtený.Hudba sa sem hodila.Skoro po celí čas ma film udržoval v napätí a preto dávam palec hore. ()

ledzepfan

Já nevím-Je to takový ten typ filmů, který se mi těžko hodnotí-protože ve svém základu není vůbec špatný ale styl jakým se prezentuje ho strhává do takové té horrorové průměrnosti a popcornové jednohubkovosti.........škoda, je tam pár scén, které svou blbostí klepou na vrata demence a taky momentu, kdy se děj cca v polovině na chvíli lehce zadrhne na jakémsi bludném bodě.......Možná, kdyby tvůrci ubrali z nekonečného nahánění v lese a více rozvinuli tu část v jeskyňi bylo by to na solidní 4 hvězdy -takhle by mi to bylo trochu blbé vzhledem k jiným opravdu poctivým horrorovým čtyřhvězdičkárnám :) 65% ()

jarkolar

No, kde jenom začít . . . Tenhle horor byl pro mě docela zklamáním. Řekl bych, že je to u mě nejslabší zážitek za posledních pár měsíců. Jedinej klad bych viděl v prostředí, ve kterém se odehrává, protože hory / lesy - prostě mimo civilizaci umí být pěkně napínavý už samo o sobě. Bohužel ono zlo, které má být v tomto filmu původcem strachu, nebo napětí na mě fakt nijak nepůsobilo a přišlo mi to celkově hodně lacinný. Stejně nízko bych zařadil i ty efekty, který na tuhle dobu působily fakt předpotopně ( ten finální emzák, desetimetrový skoky a pak i závěr ). O tom jak se chovaly postavy se nemusím moc rozepisovat, to už je klasika. Zakončení bylo předvídetalný a ničím zajímavý. Neodnesl jsem si nic, co by mi zůstalo v paměti, nebo bylo vyloženě originální nebo jinde neviděný. ()

mysiak

Austrálčania sa predviedli viac než slušne...atmosférický, celkom štýlový (čo sa týka niektorých záberov) a hlavne dobrý...spoilerovať nebudem, nenudil som sa tých 80 minút..dávam silnejšie 3 hviezdičky a odporúčam tento neznámy hororček pozrieť..možno sa aj budete báť o polnoci pri vypnutých svetlách ;) ()

GodComplex

Banda naprosto totalnich debilu na vylete po krasne australske prirode, kde bojuji s prehistorii. Kdyby to melo sympatictejsi casting, mohlo to byt fakt dobre, ale tady vlastne jen od zacatku do konce premyslite kdo z nich je nejvetsi idiot. Takhle brutalne otravnou sebranku zoufalcu uz jsem dlouho nevidel. 3/10 ()

topi odpad!

Strašná stupidita s otřesnými dialogy a ještě otřesnějšími herci, takový "výkony" jsem dlouho neviděl, fuj! Opravdu jsem se kolikrát chytal za hlavu a nahlas si říkal, co to kurva je??? A ten děj nemá cenu ani rozebírat, hovadina na entou! Už úvodní rozhovor v autě, kdy jedou hrdinové zkoumat 12000 let staré malby na skalních stěnách a kde byl naposledy před 120 léty strýček jedné z postav, mě mohl dát vytušit, co to bude za ptákovinu. Měl jsem co dělat, abych ději trochu nepomohl rychloposuvem. Co měla znamenat ta digitálně zmršená "věc" v jeskyni na konci filmu, to jsem jaksi nebobral. A ty zvuky, které ze sebe nakažení vydávali, to jsem myslel, že se zoufalým smíchem vypnu televizi. Kolikrát jsem se i přistihl s otevřenou hubou, ale úplně z opačného důvodu, než tomu bývá obvykle. Scéna s plyšovým medvídkem mě přesvědčila, poslat tuto dementovinu do odpadu! Tohle už nikdy a ted´, co nejrychleji zapomenout!! Myslím, že to takovej problém nebude. Naprostej souhlas s komentářem Ruut. ()

stration

Ha ha! Tak Australani se předvedli! Krásně krvavý, mesmlouvavý, drsný, nechutný, blboučký a levný horůrek, který fakt stojí za to! Celou dobu jsem se výborně bavil. Ale to nejlepší přišlo na závěr. Takovou poslední větu jsem ještě ve filmu neslyšel a to ani nemluvím o naprosto brutální country písni u závěrečných titulků. To se prostě musí ocenit! ()

dawe04

Zajímavý nápad o podivné jeskynní malbě varující před něčím, co i z Bob a Bobka udělá krvelačná monstra lačnící po lidském mase, si podráží nohy hnusnými triky, nelogickým chováním postav a absencí opravdového napětí. ()

honajz2

Málem to na ty čtyři hvězdy bylo, ale pokazila si to u mě schválně rozklepaná kamera při akčnějších scénách a taky překombinovaný závěr. Plus taky ještě megadebil Chad, který mi zpočátku přišel celkem v pohodě jako všichni ostatní, ale když začalo jít fakt do tuhého, choval se tak idiotsky, že by se tak nezachoval nikdo ani ze strachu o vlastní život. A taky se dalo dost jednoduše odhadnout, kdo to dotáhne nejdál. Ale jinak se mi to líbilo, mělo to dost podmanivou atmosféru, zajímavě se to vyvíjelo, v určitých věcech mi to přišlo i docela originální... Ono už vůbec začít horor, který od pohledu vypadá tuctově, scénou z paleolitu, slibuje celkem zajímavý zážitek. A on se i dostavil, ani mi nevadila jeho určitá lacinost, jen to výše vypsané. Byl to sice mírný nadprůměr, ale čtvrtá hvězdička tomu holt unikla... Ale tak aspoň jsem po delší době viděl horor z Austrálie a opět se přesvědčil, že budovat atmosféru prostě umí. Silné 3* ()

bourec

Filmů s podobnou tématikou je opravdu dost,ale ne vždy je to kvalita.Tohle australský dílo je je zpočátku taková klasika,mladý lidi jedou v autě do divočiny,a je to docela v pohodě ,i napětí se najde.Jenže postupně to začíná upadat,a když se ta buchta začne měnit,potom už je to úplná trapárna.A konec.Nějaká velká žížala,nebo co?Prostě nakonec kravina!20%. ()

Rodriguez

Velmi zajímavý australský počin! Tajemné jeskynní malby, masožravé pijavice a zmutovaní zajíci s broučky požírající vše z gumy, to je jen náčrt toho, co vás v tomto filmu čeká. Není to ale zdaleka vše! 80% ()

dubinak odpad!

BLBOST! Prostě tyhle kraviny mě fakt neberou. To, že australanům narostou v džungli ošklivý zuby mě na prdel neposadí. Neviděla jsem v tom žádnou atmosféru, nic, co by mě mělo vystrašit nebo snad vylekat. O hercích ani nemluvím. Prostě rychle zapomenout. Režisér se nechal slyšet, že pro všechny bylo natáčení velice namáhavé a nelehké. Pro mě bylo namáhavé zhlédnout to až do konce. Odpad! ()

Martrix

Zubatá příšera honí bloncku, která vás svým jekotem tak štve, že už se nemůžete dočkat, až zakopne. To je nuda, že? A co udělat to naopak? Zubatá bloncka nahání lidi a ti ječí a utíkají... . Primal se vcelku obratně vyhýbá nešvarům většiny podobných hororů, takže jsme například ušetřeni vysvětlování, co se to vlastně děje a dokonce se polovina filmu odehrává za deního světla. Postavy mají vcelku uvěřitelné charaktery, děj odsýpá a až na debilní konec se dá říct, že jde o lehce nadprůměrnou záležitost. Přitom když se nad Primalem zamyslím, tak jde o klasickou vykrvovačku bandy mladých lidí v přírodě. Ale to bylo Posvátné území (2009) taky a dopadlo mnohem hůř. U tohoto žánru totiž víc než jinde platí, že když dva dělají totéž, není to totéž. Ale aby to nevypadalo že jde o bůhvíco; jednou vidět a už nikdy více. Primal je co do kvality srovnatelný s Ruiny (2008). ()

Khumbac

Lesní filmy, neboli filmy v přírodě si vždy rád pustím. I když zde, hlavně ten konec, mohli stvořitelé udělat lépe. Nakažená bloncka to zahrála docela dobře, hlavně jeky jenž ze sebe vydávala. Ale jak sem již psal, konec mohli zmydlit lépe, ten mega-penis či plazícíse šlahouny si mohli odpustit, ale co, i tak pražená kukuřica, nohy na stůl pak se to dalo dokukat. ()

ecceHOMMO

Solídne austrálske prekvapenie s atmosférou, ktorú má mať kvalitný horor. Plusom počas filmu bolo aj tajomno ktoré si okolo seba príbeh vystaval a až v samotnom závere ukázal právú tvár. Horšie to však bolo so samotnými dialógami, hereckými výkonmi, či s charaktermi postáv (až na hlavnú postavu mi všetci prišli fádny, bezcharakterný). Napriek tomu ma však Primal zaujal.( A to najmä svojím " mrazivým" nádychom). ()

elanius

(114/2012, DVDRip) / Takmer presne podľa mojich predstáv. Asi moj najobľúbenejší hororový žáner, kde je skupinka mladých ľudí masakrovaná nejakou eko hrozbou. Nedalo sa nespomenúť na skvelý The Ruins. Len je škoda, že po veľmi sľubnom rozbehu došlo postupne aj na akčné scény. Nápadovo OK, ale to spracovanie. Pri prvej som myslel, že som zle videl, treba dať na vlastné oči, neviem či zámerne alebo len hroznými trikmi, ale fakt bizarnosť. Inak veľká spokojnosť, je to akčné, napínavé a správne odporné. (8/10) ()

Mihail123

Uf to bolo...priblblé, brutálne ale prekvapivo celkom zábavné. Dialógy postáv sú "prepracované" na maximum taktiež jednotlivivé vzťahy medzi nimi, celkovo film zaváňa miernou stupiditou. :) ()

drake31

Túžba po krvi ma priviedla k tomuto austrálskemu hororu, ale že by som bol nejako obzvlášť spokojný ... to ani nie. Rozbehlo sa to dobre, a vyzeralo to na peknú krvavú naháňačku v lesíkoch. To síce bola - z časti - ale všetky zložky filmu sa pohybovali v dosť priemerných hodnotách, a už to vyzeralo že to aj priemerne ohodnotím ale to by nesmel prísť ten neskutočne znehodnotený koniec ktorý bol doslovným utrpením pre oči, a to nielen kvôli efektom. Takže kvôli tomu nakoniec 2* ()

zdenny

Což o to, první nakažená to nehrála špatně. Řvala, vypadala divoce. Problém byl v jejím starém. To byl dobrý kokot. Myslím, že mladí mají na téma zombie a jiných nakaženců nadívaných spousty filmů. Proto ten vůl měl pochopit, že ta jeho stará už vlastně není jeho stará. Ten debil mě tam fakt hodně sral. Navíc bylo ve filmu několik nelogičností. A ten závěr byl opravdu celkem trapný. Nicméně se na film dívat dalo, třeba už kvůli kvalitní kameře a pěkným exteriérům. Při sledování tohoto filmu navíc člověka přepadá myšlenka, co by bylo, kdyby se to stalo třeba jemu a partě jeho známých. Jak bych se asi zachoval já, kdybych měl zabít blízkého člověka, když stále nejsem schopen uvěřit, že jeho nakažení je totální a konečné. Možná chápu celkem vysoká hodnocení některých uživatelů. Pravdou ale je, že vzhledem k některým nelogičnostem, a někdy až komediálním výjevům, nemůžu jít na dvě hvězdy. ()