Na střední škole v Grizzly Lake řádí sériový vrah, zabíjející studenty. Riley ale i tak více zajímá mladík jménem Clapton, kterého miluje už celé roky, ale přebrala jí ho kamarádka... Riley je studentkou na střední škole v Grizzly Lake, ale rozhodně nepatří mezi populární žáky. I přesto se kamarádí s mladíkem jménem Clapton Davis, který je považovaný za nejvíc cool týpka na škole. Clapton randí s Ione, která byla kdysi kamarádkou Riley, ale pak si začala s Claptonem a jejich přátelství se rozpadlo. S trojicí kamarádí ještě Sander, který se pokouší sbalit Riley, ale ta mu úspěšně odolává. Jednoho rána byla jedna ze studentek střední školy velmi surově zabita u sebe doma, což studenty značně vyděsilo. Vrah napadl i Riley, když se pokoušela oběsit ve škole, ale nikdo jí to nevěří. Vrah ji nejprve zkouší zabít ve škole a pak i u ní doma. Policie se však na to netváří ani podruhé. Tentokrát je tam ale Clapton, který Riley vyslechne. Clapton má sice pro Riley slabost, přesto chodí s Ione. Vrah znovu udeří až na večírku u Sandera, kde zabije bývalého přítele Ione, který se chtěl o Ione poprat s Claptonem. Ředitel Verge na tyto události reaguje tím, že podezřelé studenty nechá po škole. Jeden z nich je vrah. Po škole zůstalo několik žáků, ale byl tam i jeden, kterého nikdo neznal. Jmenuje se Elliot a je po škole už 19 let v kuse. Ve filmu ve zkratce vidíme celé ty roky zpět a hlavně to, že s ním první den byla po škole i Ione. V tu chvíli se dozvíme o příběhu Ione a její matky, které si vyměnily těla, a Ione se se svojí duší vrátila do matčina těla v roce 1992. Její matka se zase zmocnila jejího těla v současnosti a právě ona začala chodit s Claptonem. Ione si s matkou vyměnila tělo, aby vyhrála v taneční soutěži. Ione je v minulosti úplně nadšená. Jen se do ní zamiloval mladý ředitel Verge, ale Ione ho nechce, takže se pokusí všechny zabít bombou, ale to se mu nepovede, jen si zjizví obličej. Když jsme se dozvěděli příběh Ione, vracíme se do současnosti, kde musí skupina studentů zjistit, kdo je vrah. Zatímco se dohadují u filmu, podle kterého vrah zabíjí, jeden z nich je zabit. A zatímco všichni vyšilují, Elliot dokončí své výpočty o konci světa a zjistí, že má nastat za 10 minut. Protože ví, co konec světa způsobí, pošle Toshiba, který zůstal také po škole, Riley do minulosti, aby všechny zachránila... (TV Prima)

JohnCZ

Detention je něco mezi totální hovadinou a geniálním filmem. Nehorázný komediální mindfuck chrlící jeden popkulturní odkaz za druhým, který ale naprosto cíleně nedává smysl. Film s šíleným tempem obsahující momenty, kdy stíhat číst titulky a zároveň sledovat všechno na obrazovce je prakticky nemožné (já se vracel poměrně často). Film mi svou střelenosti hodně připomínal Scotta Pilgrima, jen s tím rozdílem, že tohle je mnohem zábavnější. Za odkaz na u nás ne moc známý devadesátkový seriál "My So-Called Life" má u mě film velké plus. ()

Astaroth12

Toto je silná parodická vecička, ktorá si vyhliadla hlavne teen vyvraždovačky, ale aj veľmi známe filmy, ktoré z veľkou chuťou paroduje.Aj tu sa naskytol priestor pre trápnosť, naivitu a v konečnom dôsledku aj silový humor. Ale na druhú stranu má zaujímavé nápady, niektoré hlášky sa podarili, a aj triky mali slušnú úroveň.Tento film príbeh postráda ale nechýba mu svieži nadhľad na vec.Ako paródia, môže byť, ale ako horror, sa tento film brať nedá. ()

ledzepfan

Dát tomuhle 4 hvězdy mi příjde trošku přestřelené..... ale když u filmu opakovaně chrochtám pobavením a nahlas se sám sebe s úsměvem ptám: Doprdele, co je tohle za vymaštěnou ptákovinu? Tak to už o něčem svědčí (minimálně o tom, že jsem napůl vepř trpící samomluvou). ()

O.Peta

Tenhle film vyloženě testuje divákovu toleranci. Směs všeho možného na co si vzpomenete. Přes mé na první pohled záporné hodnocení v podstatě nemám moc slov na vyjádření pocitů. Detention se totiž snaží být co nejstupidnější, takže jde spíš o to, kdo mu to nakolik sežere. Spousta scén a odkazů pobavila, ale jinak nejde o typ zábavy, který bych vydržel 90 minut. Kdyby to bylo spíš podobnou formou třeba jako tento kraťas, určitě bych film ocenil víc, takto 50% ()

kaylin

Americký snímek „Vrah zůstal po škole“ má celkem originální pojetí. Vlastně hodně originální pojetí a v jednu chvíli se najednou mění v trochu jiný žánr. Jsem si jistý, že tohle nekousne každý divák a díky tomu označí film za pitomost. Pokud ale na hru přistoupíte, užijete si skutečně rychlou, bláznivou, ale především velmi zábavnou podívanou, která vás překvapí. ()

slunicko2

Každý chvilku tahá pilku aneb Tvůrci se určitě dobře bavili. 1) Chvílemi duchaplný film je vhodný pro důvěrné znalce americké "středoškolské" pop kultury - smršť občas i vtipných odkazů působí zejména v prvních dvaceti minutách osvěžujícím dojmem. Jakožto neamerikanofil jsem některé z nich neocenil buď kvůli odlišnému smyslu pro humor anebo prostě proto, že jsem to v té rychlosti ani nestihl. Inu, známý režisér videoklipů 39letý Joseph Kahn dal ve svém druhém celovečerním filmu své vášni pro klipy opravdu volný průchod. Až posud všechno fajn._____ 2) Další příjemnou vlastností jsou pěkní kluci. 19letý Josh Hutcherson (Clapton Davis), 20letý Aaron David Johnson (Sanders), 29letý Walter Perez (Elliot), 30letý Aaron Perilo (Mike), Michael Esparza a další a další._____ 3) Musím poznamenat, že Josh Hutcherson se popsal v rozhovoru pro out.com jako "mostly straight". Od spoluzakladatele nadace SBNN to zní mile._____ 4) Snímek obsahuje občas i docela zajímavé myšlenky. Jak se vám líbí tato? Well, I am starting my own music site. Its going to list new releases and review albums from bands that nobody's heard of except for me and if they have I'll just dismiss them with scathing comparisons to avant-garde folk rockers. Everything's great on a ultra precise one hundred point scale and there's no place for feedback. If readers want to bitch about they'll have to go on their twitters. Good taste is not a democracy._____ 5) Dávám tři hvězdičky. Čtvrtou si schovám na případný přídavek po druhém zhlédnutí._____ 6) Velmi zajímavý koment: Shadwell, J*A*S*M. ()

Vampireman

Detention je jako intenzivní droga působící hned po injektáži. Div jsem nedostal schízu, když svojí dokonalostí v odkazování nevědomky odkazoval na věci osobního života. Všech těch tisíc a milion referencí je neskutečně schopně zarežírováno do fungujícího multivrstevnatého celku, jenž funguje i multižánrově, což je obdivuhodné. Až stihnu chápat všechny odkazy, bude to jistých 5*. Ale kamufláž stylu rugbysta mutující v mouchu plive kyselinu a místo ruky má televizor nebo Iron Man monster medvěd cestující v čase je takzvaně for the win. ()

vanadium

"Té holce to tak trvá než vypadne z baráku.":D :D :D Tuhle scénu jsem si pustil snad desetkrát, takový záchvat smíchu jsem opravdu dlouho neměl:))) Dalším věcem jsem se ale už moc nesmál, z části kvůli rychlému sledu celého filmu (takže jsem to ani nestihl pochytit), z větší části kvůli svému kulturnímu barbarství (takže jsem ty humorně míněné dialogy nebo scény nepochopil). Detention je totální zhulenecká ptákovina, bylo tam megahustě narážek na jiné filmy, kulturu a společenské dění. Mě to moc neoslovilo, ale tvůrci se při tvorbě tohoto filmu očividně dobře bavili:) ()

Eldrick

Co čekat od režiséra, kterýho "udělalo" MTV a strávil celou kariéru točením videoklipů? Řemeslně se tomu nedá nic vytknout, režisérsky i scénáristicky nápaditý, ale zavání to průjmem typu GLEE a podobných zvěrstvev. Byť inteligentní, tak přeplácaná slátanina, která se vydává za totální trash a je primárně určená právě MTV geekům. ()

StrYke

V každém filmu by měly být určité hranice, bohužel to ale Detention ani zdaleka nemá a není tu problém cestovat časem, být silným díky hmyzí krvi nebo se přemisťovat z místa na místo. Omluvte mě, ale to už je moc.. ()

honajz2

Já mám dojem, že si tvůrci ukrojili moc velké sousto. Jako, udělat parodii VŠEHO ze skoro každého žánru, chce fakt kuráž a talent. Kuráž tu byla, ale talent. Zpracované je to sice hezky, i když teda po 20 minutách to nejlepší jde pryč, i co se humoru týče a má to jedny z nejlepších úvodních titulků, co jsem kdy viděl (naposledy se mi takhle líbily snad v Enter the Void). No, a co z toho vzniklo - totální šílenost. Bohužel v tom horším slova smyslu. Je tady tolik popkulturních narážek (a všechny poberou snad jen tvůrci filmu), že už to je časem otravné a nevtipné, teda jo, pár hlášek tu je dobrých, ale většina jich je v prvních 20 minutách a pak to prostě padá. Finále je pak už pěkně nudné - kromě snad té poslední hlášky, jak je tam ta invaze mimozemšťanů. Není to spoiler, on celý ten film je mindfuck, takže tu spoiler může být všechno a nic. Prostě je to až na pár výjimek nevtipný skoro až experiment, co se tak nějak úplně nepovedl. Tohle by ukočírovali možná borci z Tromy, ti už těch šíleností udělali víc než dost. 2* ()

Caminzind odpad!

Nonsensová parodie na horror, to tu ještě, tuším, nebylo. Větší smysl by asi mělo číst Joyceova Ulyssea v originále. Tenhleten detenční ústav od choromyslných pro choromyslné hravě přebije i ty nejšílenější tripy doktora Learyho. 18% ()

bourec odpad!

Mám rád normální film,normální parodii.Tohle je trochu jak malinový pivo.Hezky se vo tom mluví,je to točený jinak,ale chlastat se to nedá.Píčovina a ztráta času.Když pak člověk zjistí,kde se tenhle rejža udělal,a to na MTV,kde vo nic dobrýho nezakopneš,tak jsem doma.0%.P.S.Je úplně nádherný,jak některý přechytralý bukvice vo týhle dementálnosti dokážou napsat třicet řádek a víc,Chacha,chichi,chocho. ()

cariada

Nehorázná pitomost, která nebyla ani moc vtipná. Naprosto chyběl děj. Byl jen slet gagů nějak poskládaný do sebe. Mě to moc nebralo. ()

dubinak

Komu nevadí mít v hlavě totální bordel z různě promíchaných žánrů a podivných dialogů, které vycházejí z úst ztřeštěným postavám, asi si tento film užije. Připravte se ale na brutálně rychlé střihy, nenavazující scény, podivnou posloupnost zápletek a možná až filmový dadaismus. Tohle je totiž pekelně svižná jízda o cestování v čase, vraždícím masovém vrahovi, ufo, nadpřirozených schopnostech a mnohem víc. Nevím, jestli si to umím představit víc jako komiks než jako film, ale ve finále nemůžu říct, že by to byla úplná kravina, protože scenáristicky to nakonec docela zapadá do takové té přijatelně ulítlé roviny, která neurazí. ()

C0r0ner

Nebyla to až taková haluzárna, jak jsem čekal, ale přesto ta smršť fórů, odkazů na kdeco, mrtvol, krve, vybuchujících slepic, psů, lidí a vůbec všeho a celkově největších prostě píčovin stála za to. Dokázal bych si to představit ještě víc mrdlejší, ale takhle taky fajn. 85% ()

FritoleXx

Maximálně stylový film, který cílí především na moderního, mladého diváka. Parodie na teen filmy ze středních škol se spoustou odkazů na filmy, hudbu či osobnosti, které nemá obyčejný divák moc šanci pochytat, protože je toho fakt příliš a rychlejší tempo tomu ještě dopomáhá. To je ale dobře! Ani minutu jsem se nenudil, žádná prázdná místa, jeden vtípek zadruhým. Neexistuje tam snad jediná normální scéna, každá má schválně retardované dialogy nebo je sama o sobě trapně vtipná. Takhle dobře jsem se u komedie už dlouho nebavil a věřím, že kdybych viděl všechny ty filmy z osmdesátých a devadesátých let, tak si to užiju ještě víc. Geniální snímek. ()

venison

Dokoukáno s velkým sebezapřením.. Něco mezi komedií a parodií na horory.. Scénář drží jen silou vůle.. Herci kategorie "D".. Slátanina bez hlavy a paty, u které se divák ani moc nezasměje.. ()