Sergej je mladík z kmene sibiřských pastevců. Má za úkol přes zimu hlídat stádo sobů, na nichž závisí život celého klanu. Jednoho dne objeví poblíž vlčici s mláďaty, a navzdory zažitým pravidlům se rozhodne šelmy ušetřit. Postupně si vlčí rodinu oblíbí - bude ale muset vyřešit problém, jak ji ochránit před ostatními lidmi, kteří by s ní rozhodně neměli žádné slitování. (oficiální text distributora)

Fridecka

Trochu naivní a spíše pohádkový příběh o vztahu člověka a vlka, který nikdy nebude jako vztah člověka a psa. A zde je vidět jak to vypadá, když se člověk v tomto vztahu pokusí něco měnit, příroda si nedá poroučet... Místy vás snad příběh dojme a chytne za srdce, ale zcela určitě vás vtáhne do děje krásná a divoká příroda Sibiře dokreslená podmanivou hudbou. ()

Ondr@932

Perfektní dobrodružné drama.Krásná příroda sibiřských pastevců a také krásní vlci:-) Skvělé barvy,zvuk a obsazení. A proto dávám zasloužilých 80% ()

celticek

Nemůžu přijít Vanierovi na chuť. Krásná příroda, jednoduchý příběh, asi jsem nějaký rozplasaný, ale ta "převýchova" mě vážně nebere. Do škatulky drama bych to vůbec nezařadil. ()

duffi1

Takyto dobrodruzny film dokaze zaujat a udrzat divaka pri obrazovke. Prijemna hudba v spojeni s prekrasnymi obrazkami divokej prirody su hlavnymi crtami tohto filmu. ()

aannemer

Úchvatné, nádherné. Jednu jedinou výtku - kdyby to bylo v nějakém sibiřském nářečí nebo alespoň v ruštině. Francouzština zde nepůsobila příliš věrohodně. Ae to jen na okraj, vrtoch perfekcionalisty. ()

Džótí

Uklidňující film, který mě vtáhl do své přírodní a rodinné atmosféry. Při tomhle filmu se mi oživily mé ideály z dětství - život v přírodě se zvířaty a v rodinném kruhu. :-) Pohoda jazz. Navíc při sledování v teplé vaně... která ovšem za 102 minut vychladla a při sledování mrazivé krajiny běhal mráz skutečně po zádech. :-) ()

topvideo

Pekná príroda, nelogický príbeh. Celý kmeň je závislý na svojom stáde sobov a nechajú ho strážiť mladému zajacovi, ktorému sa zapaľujú lýtka a láska k vlkom.... ()

Matt2626

Celý čas som sa nemohol zbaviť pocitu, že film mal byť natočený ako dokumentárny a vôbec by mu to neuškodil. Možno by sa divák dozvedel viac informácii o kultúre a prírode od rozprávača. Takto hrala v celok snímku prím len prekrásna príroda a nádherné obrazy zvierat. Dejová línia, ktorá bola inak dosť slabá, ostala v pozadí. A ani záver úprimne nebol celkom podľa očakávaní. Každopádne myšlienka a námet krásny a s ohľadom na úžasnú scenériu a náročné filmovanie to stálo za hriech. 75% ()

karel63

Já jsem kočkomil, ale malá vlčátka mě chytla jako asi každého. Krásné scenérie, dobrá hudba a perfektní herecké výkony. Konečně na mě letos dýchla zima. ()

Iroquois

"Nemáme mít strach z vlků ale z lidí"... přirovnání k Dances with wolves, které tu čtu, pokulhává. A rozhodně né proto, že by Tanec s vlky byl lepší film než tento, jak zde někdo tvrdí. Je to úplně jiný příběh, jiné myšlenky, jiné zápletky a musím říct, že se vše hodně povedlo. Kecy typu, že film nemá myšlenkový a filozofický přesah, jsou bláboly ...;-) ()

k.rakonos

Jedním slovem nádhera. Nespoutaná, divoká a drsná příroda. Úchvatná kamera, trošičku té romantiky, prostě večerní balzám na duši:-) ()

andy60

Chyběl tomu trochu propracovanější příběh, abych mohl dát 4 hvězdičky. Film vsak zcela jistě zaujme skvělou kamerou a nádhernou přírodní scenerii. I to přátelství člověka s vlkem bylo pro mě takové příjemné pohlazení na duši. ()