Jen nevinného člověka lze zahnat tak vysoko... Bývalý newyorský policista Nick Cassidy (Sam Worthington) odpykával tvrdý trest ve vězení za údajnou loupež diamantu v hodnotě desítek milionů dolarů. Zoufalý muž po zběsilém útěku z vězení nemá už co ztratit a odhodlá ke svému poslednímu činu. Pod fiktivním jménem Walker si pronajímá pokoj v 21. patře luxusního newyorského hotelu Roosevelt a vyleze beze slov na římsu, kterou odmítá opustit. Osud zdánlivého sebevraha přitáhne pozornost široké veřejnosti, která k němu s napětím vzhlíží k nebi. Všechny oči se upírají na neznámého muže, který se patrně chystá skočit dolů. Nick odmítá s newyorskými policisty komunikovat, na místě si ale vyžádá přítomnost vyjednavačky Lydie Mercerové (Elizabeth Banksová). Ta vzápětí pochopí, že záhadný muž má svůj motiv a nejedná se o obyčejného sebevraha. Co se na římse ten den odehrává, totiž vůbec není náhoda. (Česká televize)

URBAN

Dokonalý zločin , ale vážně by mě zajímalo proč to tolik uživatelů neoslovilo . Áčková akce drama všechno a to už od začátku a herci sice neznámí , ale pěkně znalí svého řemesla . ( 25.9.13/MAC ) ()

panMartin

Celkem zajímavý nápad. Hezky jsem si užíval, když do sebe pěkně všechno zapadalo. Člověk neví co čekat a je to mnohdy i dost dobrá věc. Thriller okořeněný stylem lupičských filmů láká na charimsatického Worthingtona, sympatického Bella a božskou Rodriguez. Muž na hraně disponuje především slušným námětem a hereckým obsazením, předvídatelné ale to nějak nevadí, některé momenty si prostě musíte vychutnat např. závěrečný skok hlavního hrdiny dolů.. ()

Radiq

Vytvořil se ve mě rozpor, protože z poloviny to jde, z poloviny ne. Co šlo: Jamie Bell + Genesis Rodriguez (pěkně se na ně dívalo), vykrádací scény), akce. Co ne: Worthington (nemusim ho), Elizabeth Banks (vážné role jí nesedí), často dost nesmyslnej děj. Přesto mě to docela bavilo. Je možny, že to bylo ovlivněný tím, že jsem se vzbudil ve 4h ráno a nešlo mi spát, tak jsem si pustil tohle, než budu muset do fachy. Každopádně je to průměrná oddechovka, kterou už nepotřebuju nikdy vidět. ()

Vecko99

Uznávám, že tenhle film vás ničím jen tak nepřekvapivý a že některé scény moc nenavazují na druhé, ale i přesto to pro mě byla více nadprůměrná podívaná, která si takovou kritiku nezaslouží. Konec nemusel být tak kýčovitý, ale kde dneska v americkém filmu není? ()

Woody77

Vyborny film kde som sa ani na chvilu nenudil. Dynamický pribeh kde cas pri sledovani zbehne velmi rychlo a clovek si oddychne. Hudba perfektne zapadala k jednotlivym scenam. Scenar,rezia, strih vsetko bolo konzistentne a ladilo to spolu.Ludia tu ozaj urobili dobru pracu. ()

viperDavid

me se celkem libi filmy tohoto zanru, peknve vymyslene i provedene. Genesis Rodriguez je vazne mistrovske dilo, doufam, ze o ni jeste uslisim. Jinak poutave, zajimave hezky stravitelne 4* ()

Liznic

Vypadalo to jako příjemná jednohubka, ale postupně se z filmu vyvine něco zbytečně moc blbýho. 2* za 2 ňadra Genesis Rodriguez.... ()

ivan_drago

'Film ve své jalovosti a nesmyslnosti předkládá impotentní příběh o jakési pomstě.... bla, bla... Nesmysl střídá nesmysl a k hlouposti filmu přispívají všichni zúčastnění v čele s Worthingtonem, který na té římse vypadá jako by se mu chtělo srát a né že mu de vo život jeho a jeho rodiny... A ten otec na závěr je taky velkej přestřel... Zde to bohužel jde do kytek už od scénáře a nic filmu nepomůže... Ani celkem "sympatický" Ed Harris... Film se snaží být napínavý a vtáhnout do děje, ale to se neděje... Všechno je tak nějak umělé a těžko uvěřitelné, o nějaké atmosféře nemůže být ani řeč... ()

Jizni Tlapa

Naprosto lehká nadprůměrka. Nic víc,nic míň. Šikovný nápad, podpořený zajímavým hereckým obsazením a sázka na známé tváře. Největší průšvih je pak v naprosto nudném a vleklém zpracování, v obsazení vedlejší role kradoucího bratra a v ucintaném závěru, který je jednodušše krokem vedle...v neposlední řadě scénář, nedávající jediný zajímavý dialog. Nikdy více není třeba... ()

Johnny.ARN

Worthington, Bell, Banks a Harris sa stretli v celku slušnom, sofistikovanom filme. Dej napínavý, stále som čakal, ako sa to nakoniec skončí. Výprava nič moc, ale niekoľko záberov z tej výšky vážne stálo zato. Taktiež potešila čerstvá mexická samička, s ktorou sa dúfam ešte niekedy stretneme. 3 z 5 ()

Bobik9

Velmi příjemné překvapení! Originální příběh, který vás napíná od první do poslední minuty. Výtečné herecké výkony: Muž na hraně Sam Worthington je sympaťák každým coulem, takže mu musíte fandit. Jeho brácha Jamie Bell se mi sice do role tolik nehodil, nicméně nezklamal. Anthony Mackie, Elizabeth Banks, Edward Burns a skvělý záporňák Ed Harris. K tomu všemu extrémně sexy Genesis Rodriguez. Nebýt toho extrémně amerického konce, tak by se to u mě nevyhnulo 5*. ()

danco123

Zo začiatku to vyzeralo ako klasický americký scenár v ktorom už vopred vieme čo sa udeje lenže koniec bol tak vyšperkovaný žeby ho čakal málokto. Smola toho úvodu teda 1.polovice filmu inak by si film zaslúžil minimálne 4* takto sú to len slabé 3* ktoré zachránil vydarený záver. ()

rowdys

Na toto som sa dosť tešil, lebo som naivne očakával akúsi variáciu Schumacherovej Telefónnej búdky. Niečo podobné nosím v hlave už zopár rokov a Muž na hrane má k tomu celkom blízko až na to, že je oholený na kosť, aby si ho dokázal pozrieť i Jožin z Bažin. Začne budovať zaujímavú atmosféru, kým hneď na začiatku druhej tretiny neprídete na to, o čo že to vlastne pôjde. Film si potom úplne pod sebou vykope latrínu a dobrovoľne sa do nej prekoprcne z tej Worthingtonovej rímsy. Bol som však i napriek tomu ešte naklonený ohodnotiť ho ako oddychový priemer, kým som si po fuck-logic finále, ktoré sa nedá označiť ináč, než "poskladané z písmenkovej polievky," nemal chuť vyšľahať oči mixérom. ()

noriaki

Tak stupidní thriller, až je to iritující. Křečovitě se snaží působit inteligentně a rafinovaně, ale čím víc se děj zamotává, tím víc je vidět jak naivní film to je. Kupodivu je ale svým způsobem zábavný, takže jsem neměl problém ho dosledovat bez přeskakování. Když vezmu v potaz, že nemá prakticky žádné výrazné plus, jen tři výrazné mínusy (scénář, herce, atmosféru), tak nedopadl až tak špatně. Alespoň technicky je to slušná práce. ()

elanius

(75/2012, BluRay720p) / Štandartný krimi-thriller ktorý je ozváštnený len tým, že týpek stojí kdesi na rímse. Pravdupovediac ak by bol hocikde inde film by bol rovnaký. Ešteže je film remeslne na úrovni a raz pozrieť sa dá bez újmy. (6/10) A ak by ste chceli vidieť stát niekoho na rímse ešte raz ... http://www.csfd.cz/film/276325-ledge-the/ ... ()

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

Kevin Smith a nejdivnější horor všech dob?

14.10.2013