V zemi krve a medu

• USA In the Land of Blood and Honey (více)

Pŕíběh o lásce, který se odehrává na pozadí války v Bosně... Během bosenské války, je zajatá Ajla přivedena s dalšími ženami do srbského tábora, aby sloužila vojákům. Velitel zajateckého tábora Danijel zjistí, že Ajla je dívka, se kterou se kdysi setkal v nočním klubu a zamiloval se do ní. Snaží se ji diskrétně  chránit. Jejich  láska znovu vzplane, ale mohou si navzájem věřit? Režijní debut herečky Angeliny Jolieové se soustřeďuje na to, jak válka ovlivňuje morální a emotivní stránku jedinců. (TV JOJ)

pafka

Je s podivem, ze film natoci hollywoodska herecka, ale naprosto evropskou optikou a vypravenim. To je nejvetsi prekvapeni z filmu. Dalsi se ale nekona, snad jen ziskana fakta vas mohou trosku obohatit a udivit. A pozor - zasadně nedoporučuju dabing - typicka ukázka, jak to nemá vypadat. ()

rigby

Scénář ve stylu: Ještě tyhle hrůzy ukázat. A pak jakoby si vzpomněl, že je potřeba doplnit nějaký příběh, aby divák u filmu vydržel. Proč ne dojemná a tragická lovestory? Jako celovečerní film tohle schéma nefunguje. Angelina ve své touze spasit svět přišla o všechny zuby. ()

gezper

Na svůj režijní debut, ještě k tomu celovečerní, si Angelina vybrala extrémně těžkou látku. A ne že by se v ní úplně utopila, má to světlé (hlavně v první třetině) chvilky, ale velké sousto bylo a více než dvouhodinovou stopáž nezvládá kompletně a komplexně vyplnit k mé spokojenosti. PS: je zde k vidění srbská vzhledová light verze Daniela Craiga a generál s křestním jménem Nebojsa. [40%] ()

Rodriguess

Angelina a jej velmi sikovna praca. Film ani chvilu nenudí, dej ma prijemny spad, herci to velmi dobre zvladli. Vobec nic mi na tomto filme nechybalo a niekedy mi prislo aj dost zle pri niektorych scenach. Hodnotím velmi pozitivne! ()

tatka

Moslimov nemám rada, a ani Angelinina dvojhodinová agitka na tom nič nezmenila. Ale je to politicky hyperkorektné - dobrý moslim a my, neveriaci psi a suky. Priemerný americký filmíček, obalený ostnatým drôtom. Nie je to až také zlé, keď si predstavím, že to spáchala Angelina J. ()

david666

Hodně realistické. Bohužel věřím, že toto se opravdu v té době dělo. Některé scény jsou fakt už celkem na hraně, ale narozdíl od ostatních tady si myslím, že toto téma Angelina zvládla velice dobře. Ačkoliv je škoda, že je tady pouze pohled z jedné strany. ()

kramatos odpad!

+1 za zaznění že válku začli musulmani, -1 za jednostranné dělání zvířat ze Srbů a -1 za rozdělování na Srby, Chorvaty a muslimy. Ukazuje se, že Angelina je vymatlaná 3,14ča, tedy další -1. Takže konečné skóre je -3 pod odpadem, neobvyklé ale né nemožné. EDIT: Roztrpčen sem špatně počítal, je to pouze -2* pod odpadem. ()

MartinReno

Angelinu ako herečku dosť nemožem vystáť,no svojou réžiou ma dostala na lopatky.Tuctova Barbie s perami ako kapor to proste intelektuálne zmákla.Može byť. ()

ivanlaris

Film bol mimoriadne pôsobivý. Nerozumiem všetkým tým negatívnym komentárom. Keby komentujúci nevedeli vopred, že režisérom bola Angelina Jolie, asi by hodnotenia boli iné. Toto bolo realistické. Niekedy až príliš. ()

desnik

Působivý pohled očima ženy...už po deseti minutách jsem zůstal hledět do jaké brutality se Angelina pustila. Temnou stranu této války ztvárnila hodně povedeně...hned se mi vybavil Pianista a další kvalitní filmy, kterým se tenhle rozhodně vyrovnává!!! ()

iwee23

Angelina se prý při vytváření filmu snažila o nestrannost....já jsem až na malou výjimku cítila silně protisrbský postoj. Navíc divák, který nezná příčiny a vývoj konfliktu,nemá šanci pochopit, co se v kterém období dělo, ani vytvořit si vlastní názor na celý konflikt. Samotný příběh je jedna dlouhá nuda. ()

DrifterSoul

Silný film o bezmoci bezbranných tam, kde se ke slovu v důsledku okolností dostanou zmagoření, primitivní, neotesaní nacionalisté, Jejich jediným kriteriem pro hodnocení druhého člověka je jeho národnost, nikoliv povaha, schopnosti, vnitřní kultura. Tento lidský odpad bohužel vždy "vytváří" dějiny. A nutno aktuálně dodat - jen ve skrytu čeká znovu na svou další příležitost. Kdekoliv - ne jen na Balkáně. Nelehké téma, kterého se Angelina překvapivě ujala a ač ho nezvládla jistě na jedničku, přesto má za tento počin můj velký obdiv. ()

Tomulka

Až na tu stopáž perfektně zvládnutý film. Režisérsky dokonale provedený! V poslední době se mi nelíbil u filmu hlavně casting, tak zde musím casting pochválit. Zana Marjanovic a Goran Kostic zahráli excelentně své role. ()

flukes

Velice emotivní film, škoda, že tam nemají ropu, možná by Evropa a USA zasáhli a teď by tento film možná nebyl. ()

dogzila

Po tomto filme mi ostala v hlave nechutná pachuť. Nie brutálnej nezmyselnej vojny, ale toho ako si ju predstavujú amíci. Angelina, Angelina do takejto rieky už nevstúp pls!!! ()

andy60

Angelina u mě víc boduje na filmovém plátně, než na režisérském postu. Celý ten příběh nešel nijak do hloubky, neprobudil ve mě ty správné emoce. Scénář nebyl nijak skvostný, dialogy jakbysmet. Vím - byl to první pokus, třeba to napodruhé vyjde lépe. ()

Alena.Durech

Skvelý film! Zanechá stopu v človeku na veľmi dlho. Absolútne nechápem kritikám. Každý nech si urobí názor sám po zhliadnutí. Veľmi realistické zábery, bez zbytočného pátosu, bez zbytočne častej dramatickej hudby (lebo tá vám v ušiach neznie pri bombardovaní a strieľaní) a bez hollywodskych omáčok. Tie síce niekedy padnú dobre, no tento film ich nepotreboval. Nehodnotím historickú stránku filmu. Hodnotím zachytenie doby, ľudí, reality vtedy dennej vojnovej rutiny a príbeh lásky, ktorá obom pomáha lepšie prežiť časy a zároveň ich ničí. Tu človek pochopí výraz, keď nemáte na výber ako budete žiť svoj deň. Proste sa musíte nejako prispôsobiť. Angelina - klobúčik. Hneď ťa mám radšej :-) Možno ma oslovil ten film námetom aj preto, lebo som kedysi dávno mladučká a nepripravená zhliadla autentické zábery na videu, ako zabíjajú rad do radu chlapov do masových hrobov práve z týchto miest. A chcela som na to zabudnúť, to však nejde. Nechápala som prečo sa to môže diať. To sa pochopiť, samozrejme nedá, ale film mi priblížil udalosti okolo. Každá vojna je strašná, tak nehejtujte ľudkovia nad chujovinami na sociálnych sieťach. Skutočne ťažký život v krajine je totiž zobrazený vo filme ako je tento. ()

stuj

"Romantický / Válečný / Drama"? Romantický? To se asi někdo přepsal. Je to hlavně drama a válečný. Připomenutí relativně nedávných hrůz, které se odehrávaly docela blízko. Ale jako film bohužel nic moc. ()

Pitt a Jolie u moře

Pitt a Jolie u moře

19.07.2014

Angelina Jolie zahájila svoji režisérskou kariéru před třemi lety dramatem V zemi krve a medu. Na začátku příštího roku uvidíme její válečný životopis Nezlomný, studio Universal už nicméně stihlo… (více)

Proč Gravitace nepřitáhla Downeyho a Angelinu?

Proč Gravitace nepřitáhla Downeyho a Angelinu?

22.02.2014

Alfonso Cuarón se s loňskou Gravitací piplal mnoho let. Film měnil studiový dohled a složitě se pro něj vyvíjela nová filmařská technika, výraznými změnami potom prošlo i obsazení. Dvě stěžejní (a… (více)

Angelina Jolie dohlíží na zajatecký tábor

Angelina Jolie dohlíží na zajatecký tábor

21.12.2012

Loni si vyzkoušela režii v balkánském romantickém dramatu V zemi krve a medu... a zdá se, že se jí za kamerou líbilo. Právě totiž rokuje se studiem Universal o režii filmu Unbroken. Půjde o adaptaci… (více)

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby