Cesta na tajuplný ostrov 2

• USA Journey 2: The Mysterious Island (více)

Sean je nejmladším potomkem rodu Andersonů, který žije poklidným životem s matkou a jejím přítelem Hankem. Brzy se však dostane do problémů se zákonem, když se vloupá do radiostanice, aby zachytil zprávu od svého dědečka. S pomocí Hanka ji rozluští a zjistí z ní, že tajuplný ostrov existuje. Hank sestaví pomocí několika knih mapu se souřadnicemi neznámého ostrova v Pacifiku a oba se vydají na cestu. Když se snaží pronajmout loď, nepodaří se jim najít nikoho, kdo by jim za vysokou odměnu vyšel vstříc. Štěstí se na Seana s Hankem usměje až s příchodem pilota vrtulníku Gabata a jeho dcery Kailani, kteří jsou ochotní oba dobrodruhy přepravit na určené souřadnice. Cestou je ale smete hurikán a oni se probudí na pláži neznámého ostrova se skalním průchodem do vnitrozemí. Pochopí, že se dostali na tajuplný ostrov. (TV Nova)

Lilien

nič pre mňa.Oproti predošlej časti ešte o niečo slabšie ,dosť hlúpejšie a plné trápneho humoru, hrdinstva. Tajuplný ostrov je predloha ktorá má prakticky neobmedzené možnosti byť napínavá, dobrodružná plná akcie. Napriek tomu je to iba nudné putovanie s ostrova bez akého koľvek tajuplna. Ale aspoň som sa naučil že keď sa nepozeráš včele do očí tak sa dá osedlať. A super inteligentný, citlivý bývalí vojak a úspešný vševedúci podnikateľ- stavbár The Rock mal radšej dávať niekomu cez hubu v inom filme. ()

zipacna

Efekty se mi líbili, příběh možná i taky. Rock, Caine i Guzmán byli fajn. Ale ta hlavní postava (Hutcherson) je tak strašně nesympatická až trapná, že to bije do očí. A ta trapnost kazí celý film. ()

Zombiepod

Veľmi rád pozerám filmy tohto druhu z jediného dôvodu - oddychovka, ktorá sa dá pozerať donekonečna bez ujmy na zdraví. Oproti prvému dielu ktorý síce s Journey 2 nemal toľko spoločného jednoznačne lepšia verzia, ktorá či už náplňou sterilného deja alebo vizuálnou stránkou napreduje. Rocka v týchto vtipných hlúpostiach môžem a jeho hudobné okienko bolo skvelé, Caine detto. Dokonca som sa niekolkokrát aj schuti zasmial čo sa mi až tak často nestáva. Fantasy oddychovka, ktorá nemá žiadny nový nápad, napriek tomu je to ľahký nadpriemer pre celú rodinnu. /60%/ ()

hamir0

Na můj vkus až moc rodinné, přeplněné nejrůznějšími romanticko-dobrodružnými klišé. Humoru jen co se do traileru vešlo. Nesympatický Hutcherson, nevyužití Johnson s Cainem. Pro jednou úplně stačilo. ()

Adrai

Jeden velkej vtip. 1) Policejní honička zakončená skokem do bazénu a výsledkem je pro Vás trest ve formě cesty na druhou stranu světa aby jste se mohl podívat na ostrov o kterým nikdo neví? Teda kromě 3 různých spisovatelů co mapu toho ostrova tisknou asi každého vydání své knihy (jednu mám doma a mapa tam není - asi ji budu reklamovat)? 2) Kde se tam vzal ten Michael Caine? Dle mě prohrál sázku a hrál tam zadarmo :) 3) Dwayne Johnson - skála sice už hrál ve větších blbostech, ale pořád nepochopím proč ten vazoun nehraje ve více akčních (i kdyby to byly Béčka) filmech než v podobných tomuto ... ()

Miagy

Film sa dal pozriet aj ked nikoho naramne nenadchne. Kvalitne efekty tu chybaju, ale pre detskeho divaka to je, myslim, fajn pohadka. Pozitivne hodnotim aj neprehnanu akciu, vtip, prostredie. PLUS: mila pohadka pre deti, pobavi aj nenarocneho divaka, natacanie v "pralese", Jules Verne zije a pripominame si ho aspon takymto sposobom, treba o nom hvoorit, pisat. Film som nevidel 3D ale 2D a zdalo sa mi, ze su tu presne tie efekty "negativneho" 3D t.j. ze objekty vyskakuju z platna, skoda ze som nebol v kine, mohlo to vyzerat dobre,,,napriklad taky PROMETEUS, bol pre mna totalnym sklamanim. co sa tyka 3D. MINUS: v dnesnej dobe asi viacmenej nuda pre narocnejsieho divaka, malo fantasie. ()

TommyDiamond

Verneovky jsem nikdy nečetl a ani pořádně nevím o čem jsou. Ale z příběhu, který nám byl servírován jsem pochopil, že si z každé Vernovy knihy půjčili něco. Splácali to nejzajímavější do sebe a oblékli do moderního kabátu. Scény přizpůsobili tak, aby ve 3D vynikli a hurá máme film. Mě osobně (když přivřu levé oko) se tento film líbil. Při filmech, které jsou vytvořeny pro 3D jako tento, mě některé scény když se dívám ve 2D doslova bijí do očí ( jako kdyby vykreslené a počítačem přehnaně upravené). [minus]- Dwayne Johnson. Jemu role otců a otčímů nesedí. Když ho vidím očekávám násilí. Tři hvězdy budou spravedlivé. Celkově 60% ()

slavokvasic

Slabý film, ktorý mal však obrovský potenciál, no absolútne ho nevyužili. Dwayne Johnson to ako tak držal na úrovni, aj keď tie rodičovské sračky mu fakt nesedia. Pekné efekty, ale inak ničím výnimočné. Slabé 3* ()

Tuomijoki

Celý film je neuvěřitelný kočkopes smíchaný ze všeho, co tvůrci považovali za vhodné umístit do dobrodružného filmu. Ač to o filmech nikdy netvrdím, tenhle byl naprosto předvídatelný, naprostá většina následujících scének se přímo nabízela. Všiml jsem si také velkého množství chyb, zejména těch logických (nemyslím ale obří brouky, liliputí slony a ostatní věci, které tak jsou schválně). I přes to všechno je to docela dobrý dobrodružný film, na který se možná někdy v budoucnu ještě jednou kouknu. Možná. ()

dj_kure

Dávam 4*, byla to prdel a zpívající gorila mi tam taky sedla. Očekávání jsem měl někde na -50ti takže jsem byl letos nejlvíc překvapenej, mile samozřejmě :). Jen víc takových oddechovek, už se jich dělá zoufale málo, myslim těch povedených ;). 70% ()

beso74

Veľmi nevyvážený snímok, v ktorom sa vypuklo prejavujú neresti pokračovaní. Chaotický dej, opakujúce sa dejové zvraty, vykrádanie jednotky, zmnoženie ústredného tímu, veľa logických dier (spoiler!!!! čo robia zvieratá v čase keď je ostrov potopený?), odhalený nový príbuzny (takmer ako z telenovely) a v neposlednom rade aj toporná snaha spraviť film pre všetkých od 9 do 99, miestami aj starších poslali tento film do kolien. Zlomenému väzu sa vyhol len vďaka nápadu s mapou, klasikmi dobrodružnej literatúry , či odkazmi na iné verneovky. Škoda, tvorcovia mali v ruke solídne karty a dokonca i tromf menom Dwayne Johnson, ale mať dobré karty nestačí, treba pridať aj trošku schopností a povedzme si pravdu, po zhliadnutí predošlého Peytonovho skvostu Jako kočky a psi: Pomsta prohnané Kitty si myslím že to mohlo dopadnúť aj podstatne horšie. ()

TEKAS

"It's bigger than you" a nevěřícný výraz Dwayna Johnsona :D Ano taky se divím, přece jenom on je obr. Moc mu tahle role starostlivého taťky nesedí. Ale film je plný dobrých hlášek, je vtipný a příjemně ubíhá. ()

Hexa

1 hvězda za Dwaynea a jeho nabitý hrudník a 2 hvězdy za Cainea, protože ten chlap dokazuje, že ať hraje v čemkoliv cokoliv, vždycky to zvládne na jedničku. Zbytek skupiny už takové výkony nepodává. ()

jadran90

Včelka Mája revival aneb proč už není poník in. Na jednu stranu o chlup lepší než jednička, na stranu druhou zneuctění Verneovek. Pokud u filmu přemýšlíte, kolik chyb nebo nelogičností už v něm bylo, není to zrovna dobré znamení. A tady jsou všichni chytří jak rádio. Nadějný verneolog neví, že na tajuplném ostrově číhá nebezpečí? To si nemohl vzít alespoň pistoli a kameru, když už ne armádu a novináře? Za to by se s ním měl propadnout most do země Terabithia. No jo, je to pro děti. Jen aby pak neměly strach z vrabce. Jestli dobrodružná hudba je plus, efekty jej mažou. A že jich tam bylo. Vlastně už chyběl jen King Kong, ale tvůrci asi chtěli ušetřit, tak se spokojili s nedigitálním King Rockem. V roli otce je asi jako slon (normální velikosti) v porcelánu, ale jinak sympatičtější než Hutcherson. Hudgens i Guzmán splnili přesně to, proč tam oba byli, super. Vanessa už nám dozpívala na střední, takže film řeší i otázku jejího dalšího studia. A jinak kluci pamatujte - pro sbalení holky bum bum bum prsama nebo shodit ji z výšky a tak tak zachránit. ()

TSZ

Dobrodružný film pro děti. Zábavný a barevný kýč, který díky věčnému popichování mezi Cainem a Rockem, sexy Vanesse Hudgens a píčovinkám typu létání na obřích včelách nebo boj s gigantickou ještěrkou bude bavit i dospělé diváky. ()

JeanMarthan

Příjemná a nenáročná podívaná co pobaví po náročném dni. Až nečekaně výborné efekty a pro mě i sympatické obsazení. ()

Zephyras

Pro prcky, které chcete seznámit s verneovkami asi dobrý, ale dospělák si to moc neužije. Každý krok je předvídatelný, až to bolí, hlavní postavy neskonale "nadané", že umí všechno, na co sáhnou, ať už jde o řízení ponorky, létání na obřích vosách nebo hindštinu. Film plete (dost na sílu) hned několik příběhů dohromady, takže výsledek působí jako guláš od pejska a kočičky. Slabší tři hvězdy jen za to, že se film snaží dovést děti k dobrodružné literatuře... ()

Scraffy

Taká novodobá rozprávka. Je to celkom pekne urobené a efekty sú dosť dobré. Som spokojný. Bavil som sa. Vidieť to v kine, tak idem s hodnotením vyššie. ()

Jacccob

Klasická americká kravina s pár světlými momenty a neskutečně předvídatelným dějem. Po náročném dni v práci proč ne, ale jedna projekce bohatě stačí. ()

Jules Verne potřetí a počtvrté

Jules Verne potřetí a počtvrté

18.08.2014

Ačkoliv z letošního Hercula filmová série nejspíš nebude, Dwayne Johnson naříkat nemusí. V minulých letech totiž infiltroval hned tři jiné a žádná z nich zatím není u konce. Rychle a zběsile 7… (více)

Pod Rockem se zatřese země

Pod Rockem se zatřese země

16.10.2013

Dwayne Johnson jen nedávno dotočil historickou fantasy Hercules: The Thracian Wars a právě předvádí bicepsy na placu Rychle a zběsile 7 v režii Jamese Wana. Má ale v plánu několik dalších projektů, k… (více)

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

Tenhle méďa bude válčit s bubáky

28.01.2013

A pomůže mu Dwayne „The Rock“ Johnson. Když má něco úspěch, zákonitě se vyrojí plagiáty. Méďa není výjimkou. Ale tenhle projekt, jehož hrdinou bude opět digitálně animovaný a mluvící plyšový medvídek… (více)

Dwayne „Lobo“ Johnson?

Dwayne „Lobo“ Johnson?

18.07.2012

Antihrdina Lobo nepatří do první komiksové ligy. Nebaví ho zachraňovat svět a předvádět se v pestrobarevných kostýmech. K jeho zjevu patří metalové pomalování, řetězy, lebky, démonické oči a tlusté… (více)