Chlapec z Brooklynu se stane svědkem brutální vraždy své matky a čím je starší, tím je posedlejší nalezením vraha. Přes den je tichým premiantem ve škole, v noci samozvaným hrdinou. Jenže, co to vlastně znamená být skutečný hrdina? Sean Donovan byl jen školák, když se jeho rodina stala obětí přepadení, které ho připravilo o matku a z jeho otce učinilo trosku. O mnoho let později si na hrůznou událost sedmnáctiletý Sean stále pamatuje a nehodlá se s ní smiřovat. Pravidelně navštěvuje místní oddělení policie a prohlíží fotky zločinců v naději, že najde tvář muže, který vzal jeho matce život. Zatímco jeho otec propadá alkoholismu, tráví Sean noci obcházením těch nejtemnějších zákoutí města a plánuje pomstu. Když se Sean málem stane obětí drogového dealera, poslechne premiant své pudové instinkty a konečně ze sebe vypustí vztek, který se v něm už od dětství hromadil. Detektiv Teresa Ames z oddělení vražd se dozvídá o řádění a chce tomu učinit přítrž. Je možné, že ten tichý mladík, kterého vídá přes den, je onen samozvaný bojovník, kterého se snaží dostat v noci? (HBO Europe)

agassi68

Takto to mám rád! Príbehy o pomste ma nikdy nepresýtia. Tento je z tej lepšej polovice. Priznám sa bez mučenia, že som mal tiež podobné myšlienky ako hlavný hrdina a to sa mi nič také nestalo. Prekážalo mi len to, že musia byť zaradené do filmu pomaly všetky rasy, aby sa nik necítil ukrivdený. Záver ma výnimočne nesklamal. Tiež nechápem, prečo nie je Caleb Steinmeyer uvedený medzi hercami, keď perfektne stvárnil hlavnú rolu.. ()

BOURQUE

Slušný film so slušným príbehom a hereckým potenciálom. Škoda, že z režisérskej stránky sa to nepodarilo vyzdvihnúť na lepšiu úroveň. Osobné hodnotenie: 68% (**) ()

sadlokan

Hrdina je zběhlý v chemii,ovšem v šití superhrdinských obleků asi ne,přesto způsobí několika zlotřilcům slušnou polízanici,dalo by se říct. ()

MickeyStuma

Je to obyčejný sedmnáctiletý kluk, který od ostatních ničím nevyniká. Jmenuje se Sean Donovan a jeho matku před očima zabil nějaký ničema. Vzniklé trauma si stále nese a dusí v sobě nenávist k lidem, kteří problémy řeší násilím. Když je něčeho svědkem, nepřihlíží a okamžitě zasáhne. Stal se z něj něco jako ochránce slabších. Snímek však nesleduje hlavně likvidace zločinců, ale jeho život takový, jaký je. Ponurý, dychtivý, zkrátka nenávistný se vzpomínkami na svou matku a na fakt, že vrah nebyl dopaden. Námět připomíná klasickou sérii Přání (Touha) smrti. Rozdíl je však v pojetí příběhu. Tvůrci nechtěli kopírovat něco, co tu už bylo mnohokrát. Když pominu fakt, že se to místy táhne, jedná se o vcelku vydařenou psychologickou sondu člověka, nenávidějícího křivdy a násilí na slabších lidech. ()

Kingjiri

Mojí pozornost si snímek dokázal udržet předevšim díky sexy latino-američance Zulay Henao v hlavní roli a mile mě překvapil něčekaně povedenym závěrem, což jsou i moje důvody pro udělení třetí hvězdy. Jinak ale převážně nudná a neatraktivnim způsobem zfilmovaná podivaná, která nenabízí téměr nic originálního. A je režisérova ostuda, že nedokázal i přes silnej námět vytvořit nějakou zajmavou atmosféru. Typickej příklad filmu, na kterej si díky jeho průměrnosti (nebo možná spíš nevýraznosti) po pár dnech ani nevzpomenu. ()

messi@h

Jak se tak dívám, v hodnocení se tady lidi dělí na spokojené a nespokojené, průměr se moc nevyskytuje. A musím říct, že souhlasím s oběma stranami. Film má sílu, rozhodně to není tuctovka, ale na druhou stranu mám taky tak nějak pocit, že se místy trochu táhne a dalo se z toho vytěžit víc. Prostě takové nezávislé "akční" drama. 65 % ()

vozralec

Průměrný film s mnohokrát viděným námětem pouličního mstitele. Snad jen ten závěr byl docela překvapující. ()

sWONDER

Malému chlapcovi zabijú mamu, neskôr keď vyrastie si chodí po nociach a nakopáva -strieľa vrahov....Znie to obyčajne a predsa je to zaujímavý film. Nie je to však nič výnimočné, tak na jedno pozretie. Chalan je síce v skole úspešný, avšak pri plnení "kriminálnej" činnosti už tak namakaný nie je. Na to že je to On by prišiel aj Stevie Wonder a čo potom šikovná detektívka. Tempo filmu je dosť pomalé, snaží sa hrať na viacerých ihriskách, ale čí už dráma, thriller alebo krimi je to slabota. Tak z každého trochu. Koniec ma však celkom príjemne prekvapil. Kiež by bolo viac takýchto Wonderov , čo by dávali hajzlom na prdel. ()

slavokvasic

Velmi zaujímavý film, po viacerých stránkach. Ako aj neznámym hercom v hlavnej úlohe ( no odviedol skvelú prácu, a rolu nahnevaného, utiahnutého a mierne pošahaného teenegera som mu uplne uveril ). Film oživila a skrášlila sympatická, pekná latino herečka. Ani som len nevedel čo mám od BW čakať, keďže nebol velmi propagovaný a je to viac-menej neznámy film, no bol som nadmieru spokojný. Omnoho lepši, aj herecký zahraný film ako 80% obrovských hollywoodskych "thrákov". ()

dzberry

Ajtakrajta, možná lehce zaspoileruju, potřebuju si odplivnout. Adolescentní Zorro s odpornou mastnou patkou přes čelo má trauma z dětství, páč mu zabili matku, a proto touží po pomstě a kdykoliv může zavítat do kanclu mordparty. Aha. Pak je tady sličná detektivka, která se tváří jako šéf všech šéfů (..a neumí běhat a házet..), je rozvedená a má problém s borcem, kterého před nedávnem zatkla a kterého si zrovna podávají před soudem, přičemž ona netuší, jak ten soud dopadne, borec jí navíc vyhrožuje, jsou tam nějaké podivné techtlemechtle a eeeee....jdeme dál. Tihle dva – Zorro a detektivka – se seznámí. No a pak ona mladého tak trochu prokoukne. Zorro totiž (do)zorruje a blouzní a sype. Hlavně v noci. A jeho fotr je vyléčený alkoholik. A ví víc, než chce říct. A všichni jsou v tom zamotaní až po uši a vše souvisí se vším a se všemi. Uff. A už dost... Tohle se až tak moc nepovedlo. Finále vytažené z mixéru... ()

jafuska

Zajímavý film,z prostředí špatně fungující rodiny, otec nestabilní, syn, který pátrá po vrahovi své matky, navíc je emocionálně nestabilný, film, který se spíše hodí na odpoledne, než celovečerní film, něco může diváka zajumout něco zase ne, záleží jak se kdo dívá na tento žánr, žádná velká katastrofa se nekonala, a hodnocení tomu plně odpovídá ()

DJ Kritik

Tuctový film, ktorý netreba nejak zvlášť registrovať. Dobrý nápa, dobrý začiatok a tam to celé skončilo. Ostatné ma už len sklamalo. ()

Plastík odpad!

Co to bylo? Dialogy jako víno - ale ze dvou dní otevřené krabice. Nelogičnost - on se postaví pasákovi, a až když leží na zemi zmlácený, vytáhne si nůž a ve finále, když má pálkou přetažený žebra, tak ... . (nechci prozrazovat děj;-)))) To je definitivní. Jak to dopadlo? Nevím. Jen chci podotknout, že ani herec Caleb Steinmeyer není v kolonce "Hrají:" vůbec uveden. To vypovídá o mnohém. Ale o tom herci se už zmínil ve svém příspěvku "sochoking" - za to patří pochvala. ()

mark9th

Az necakane dobre. Narozdiel od typickych holywodskych ''bad-ass'' movies sa toto vydalo trosku inou cestou, drastickejsou a realistickejsou. Bez prisunu pravidelneho klise sa z toho pre mna stala vysoko nadpriemerna zalezitost, ktora si neberie servitku pred usta a nezdrzuje sa bezhlavymi dejovymi linkami. Ziadna love story, ziadny sucit, len celkom uveritelna zivotna filozofia jedneho samozvaneho ''hrdinu', ktory je frustrovany svojim zivotom. ()

johnsnow

Zaujímavá dráma s občasnou slušnou akciou ktorá na konci trošku zdivnie a urobí z hrdinu čistého kokota. No ale na jedno pozretie ideálne a nebyť tých blbých 5 minút na konci dám aj 4. ()

Mamlas

S výrazným přeskakováním je to dívatelné drámíčko o poškozeném klukovi s traumatem z minulosti. Působí to poloamatérsky, casting mezerie. Hlavní hrdina je totiž nezajímavý, necharizmatický, muskulaturně vyzáblého stylu, který však každého přepere. Chaotická režie, střih a kamera tomu taky vůbec nepomohly. Chyběla nějaká zkušenější ruka a mohlo to být dobré. (25%) ()

srolyma

Velice slušný filmeček. Nejdřív to vypadá jako komorní drama o (ne)vyrovnání se chlapce s násilnou smrtí matky a jeho komplikovaném vztahu k otci ex-alkoholikovi. Ale milý chlapec, typický školní outsider s umaštěnými vlasy a hlavou věčně v knížkách, tajně posiluje, trénuje bojová umění, zkoumá policejní registry a po nocích bere spravedlnost do svých rukou. Pak se tu objeví fešná hispánská kriminalistka, která si dá dohromady jedna a jedna a začne se o chlapcovo hobby hlouběji zajímat. Celý film plyne pomalu, v poklidu, jedna rovina střídá druhou a najednou je tu závěr, který to celé posouvá o level výš. ()

Crybaby

Skvelo to fungovalo aj v dramatickom aj v kriminálnom smere. Príbeh plný klišé o chlapcovi ktorý nemal ľahké detstvo, otec alkoholik a matku mu zavraždili ale scenár bol vcelku originálny. Koniec bol napumpovaný naplno a nebyť tej červenej známky ktorú som nečakal tak by to bolo ešte o niečo lepšie. 9/10 ()