Kříž cti

• Norsko Into the White (více)

fifty30

skvela severska drama o tom ako sa aj z tych najvecsich nepriatelov môžu stat velmi dobrí priatelia. Vo filme sice chyba akcia ale vsetko to vynahradzuje silny pribeh ktory rychlo vtiahne do deja. ()

Von Kempelen

Jo, za války se dějou věci, který by měly bejt nepochopitelný, ale přitom naopak právě tyhle příběhy staví válku do pozice čirýho nerozumu a šílenství. Začátek filmu mi moc nebavil, to se přiznám, nelíbilo se mi chování postav, přišlo mi moc dramatický a přehrávaný, ale časem se film trochu zklidnil a vůbec nebyl špatnej. I závěr působil tak nějak realisticky, žádnej happy end ani konec světa. ()

Baerdeller

Komorní film podle skutečné události o tom, že vojáci jsou nakonec taky jenom lidi. Příjemný a nenáročný film s adekvátní stopáží, obstojnými hereckými výkony v perfektním severském prostředí, jenom je to trochu moc předvídatelné, ale jinak ok... Poctivě zasloužené 3*. ()

Yelush

Piati idioti zavretý na chate. Film bez emócie, dialógy trápne, správanie sa postáv ťažká imbecilita, žiadna dráma, žiadny akčný film, žiadny vojnový. Z toho by bola zaujímavá divadelná hra, ale ako film ma to veľmi sklamalo. Nepovedal by som, že je to úplná hovadina, pozrieť sa to dá, ale toto dielko vo mne toho veľa nezanechalo. ()

Major776

Někdy i malé věci dokážou velké zázraky. Nejvíce si vážíme toho co ztratíme.To jsou jen některé z lidských vlastností.....Film je opravdu silný ve svém základu a neklopýtne ani zmála.Proto si zaslouží zcela oprávněně plný počet hvězd. P.S.: A kdo si toho nevšimne ať jde radši na nějakou akční masáž z hollybloodu plnou explozí a jisker za xxxx miliónů. Nejlépe 4D !!! -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- SPOILER !!! Toužím po tom močit opilý pod polární záři a zpívat! ()

onevoice

Zostrelia sa návzájom. Spoločne zdieľajú jeden opustený drevený dom. Snažia sa prežiť. Postupom času pochopia aká je vojna nezmyselná. Je lepšie s ľudmi žiť ako ich zabíjať. Bol to pre mňa nádherný filmový zážitok ako sa z nepriateľov stanú priatelia. Užil som si to aj vďaka výbornému prekladu od wisha_cz. Ďakujem. Začínam byť veľkým fanúšikom severskej kinematografie. ()

Brisingr

Velmi příjemné překvapení po všech stránkách. Vcelku originální námět, působivá norská krajina (ze které toho však většinu filmu moc nevidíme) a sympatické herecké výkony. Vyzvedl bych možná Ruperta Grinta, který dokázal, že rozhodně není stíhán stíny své kouzelnické minulosti. Krásných 80%!!! ()

JerryPilsen

Psychologické drama odehrávající se v podstatě v jedné místnosti.Trochu to ujelo na logice,spřátelení probíhalo až moc rychle. ()

Mate0

Mám moc rád severské filmy a jsem velký fanda...a jak jsem viděl že tento film je a je z válečného prostředí měl jsem o důvod víc ho vidět....boužel se ale nekoná nic zázračného.....jen "nudný" film o dvou skupinách pilotů v nehostiné krajině a hrajou si na válku v chatce,opravdu jen průměrný film,škoda čekal jsem opravdu více. ()

janmatys

Naprostá špička! Jeden z nejlepších filmů poslední doby. SPOILERS! Mezi oběma stranami to na začátku výborně graduje a v konečné fázi, když se z nich stanou přátelé, člověk naprosto věří všemu, co je v rámci děje vyřčeno - také asi proto, že je film natočen dle skutečné události. Když na konci filmu pak vydíte Štrunka v zaměřovači pušky spojenců, skoro se Vám zastaví srdce ... a to i přesto, že je to němec! Zasloužených 90%. ()

radek.896

Je v něm dost napětí, vtipi a i akce při potyčkách. Překrásná norská příroda a bravurně vybraní herci, ale ke konci už to bylo zdlouhavé - proto ,,jen 4*''. Ze začátku si hráli na válku a napařovali se, který národ je lepší. Britská neústopnost se při hádkách velmi povedla a drásala skopčákům nervy. Hodněkrát jsem se smál a jak angličanům tak i němcům jsem jejich původní mluvě velmi dobře porozuměl. Osobně si myslím, že v českém dabingu postradají němci jejich charisma bez typické tvrdé německé výslovnosti - tedy pokud umíte cizí jazyky, zvolte originál nebo jako já anglické titulky. Těm, co milují válečnou akci, tak ať popojdou dál, zbytečně dají 2 nebo 3*... ()

Edwin44

Tak tohle mě mile překvapilo. Čekal jsem nějaký psychologický drama, ale nakonec to celé bylo o tom, jak se potká 5 chlápků, které rozděluje válka, ale lidskost je naopak spojuje. Všichni herci hráli výborně, dokonce i Rupert "Wesley" Grint mě přesvědčil o tom, že by mohl být britský pilot. To že celý příběh vychází se skutečné předlohy ještě umocňuje nádheru tohohle snímku. Jak už psal Enšpígl, snad poprvé ve filmu mě bylo líto smrti nácka. Tak nějak ale jsem čekal, že to neskončí úplně dobře, přeci jenom tohle nebylo z USA :-). Skoro jsem uronil slzu, ale překonal jsem se. Za mě lepší 4* ()

Dexter94

Velmi zajímavý film a proti hovadině, která je také z prostředí Norska - Čas hrdinů, je to velmi zajímavý film. Všechny upozorňuji, že se neobjedná o akci ale spíše o psychologický snímek. Působil na mě překvapivě velmi netradičně. Za mě velmi slušných 80%. ()

radimhasalik

Přemýšlím, zda-li je možné něco filmu vytknout a těžko hledám záporné argumenty. Děj není nijak objevný, ale zároveň je docela věrohodný. Film byl natočen podle skutečné události a věřím, že se to takto nějak odehrálo. Pokud máte rádi lehce psychologické filmy a zase nemusíte nekonečné psychologické debaty, pak je tento film pro vás. Jestli hledáte akci a napětí, tak se filmu vyhněte obloukem, protože vás asi bavit nebude. Za sebe ovšem hodnotím nejvyšším počtem hvězdiček. Dobrá práce! ()

SoHai

Výborný film o dvou rozdílných - a přesto zcela stejných - světech dvou britských a tří německých vojáků, kteří poznají, že na nepřátelské straně bojují také lidé. ()

soson92

Naprosto úžasný a nevšední film, který ukazuje absurditu války. Tolik smíšených pocitů jsem u válečného filmu ještě neměl. ()