WikiLeaks: Válka, lži a video

Francie, 2011, 44 min

Režie:

Paul Moreira

Julian Assange

Sledujte vyšetřování kontroverzní webové stránky, která se stala předmětem největší diskuze desetiletí. Uvidíte exkluzivní rozhovory s Julianem Assangem. (Insomnia)

Zeck

WikiLeaks a noční můry plné moči na prostěradle v podání americké vlády, armády a ostatních složek této bašty "demokracie" a vzoru pro všechno živé na Zemi. Ano, hrdá Amerika a převážně její armáda se už od války ve Vietnamu poučila a novináři si už nesmějí dovolit takový luxus v podání pravdivého válečného zpravodajství z války, kde se "šíří demokracie" na ropných polích. Ostatně, kurva, vždyť něco takového jako válka do které je zatažena polovina armád západního světa, je přece jen soukromou party na dvorku oplocené zahrady, kde volně dostupné informace pro občany platící ty armády, nepřichází v úvahu! To se pak objeví jedna webová stránka, která pouze zveřejňuje jí zaslané informace vytvořené přímo armádou, kde vévodí takové lahůdky jako vraždění dětí, civilistů nebo neozbrojených novinářů, případně jasně deklaruje, že zbraně hromadného ničení byl jen rafinovaně lživý pojem, a hned je oheň na střeše a demokracie v celém světě ohrožena! Škoda, že lidem je to stejně u prdele a večer si zapnou televizní noviny na Nově, kde uvěří naprosto všemu, co je jim naservírováno. 11/9 pak zapálí svíčku se zdviženou pěstí směrem na Blízký východ a salutem směrem k americké vlajce a pravá podstata jim bude nadále unikat. Jediné, co mi chybělo u v tomto dokumentu zobrazených směšných nařčeních členů WikiLeaks ("tresty smrti pro všechny", "jsou to špióni", "teroristi!!!", "nechat popravit je málo"), ze strany amerických republikánů a jiných pomatenců, bylo ohrané a trapné klišé o tom, že "jsou to všechno jen konspirační teoretici". ()

vander19

Dá sa povedať, že toto je taký jemný predkrm pred tým čo na nás Assage a spol. vypustili v roku 2013. Prišlo mi to ako keby nám chcel ukázať, čoho je schopný a ochotný zobraziť a v roku 2013 to naplno roztočil. Je vidieť, že mnohé dokumenty ešte nemal rozšifrované a tento dokument sa až tak netýka jeho vlastnej osobnosti. ()

NinonL

V dokumentu mě nejvíce zaujal odhalený příkaz Hillary Clinton, bývalé ministryně zahraničních věcí USA, americkým velvyslancům a dalším diplomatům. Měli špehovat diplomaty ostatních členských zemí OSN a sbírat o nich citlivé informace, včetně vzorků DNA. K čemu měla/mají tato kompra sloužit? K vydírání, zastrašování, k nátlaku? Ostatní informace o vzniku WikiLeaks jsou celkem známé, v tomto dokumentu jsou ovšem patřičně ideologicky upravené. Jako kdysi, za vlády Husáka, soudruzi. ()

fonzie666

Je správne čo vytvoril Julian Assange? Je možné akceptovať v celom rozsahu zverejnené dokumenty bez toho, aby sme videli celý príbeh odohrávajúci sa okolo každej správy?... Postavte vedľa seba dvoch ľudí a ukážte im jednú vec. Nakoniec, keď im dáte túto vec opísať tak zistíte, že každí z nich ju videl z iného uhla. O tom, čo Julian Assange urobil a čo neurobil správne si už musí urobiť záver každí sám.. ()

Marek1991

Neviem ako vy, no ja som z toho cítil jasný postoj proti Wikileaks a práve tu to bola téma, kde akákoľvek jednostrannosť vadí. Ľudia platia dane, ich vlády potom vyrobia vojnu, páchajú tam zločiny a keď začne niekto o tom informovať verejnosť, ktorá na tie informácie má právo a podľa mňa aj všetky mená by mali byť verejné, lebo ak niekto pácha zločin, nie je na tom nič ospravedlniteľné, tak je kritizovaný a ako sme mohli počuť pošpiňovaný, označovaný za teroristu, konšpirátora, vyzývalo sa tu na jeho smrť zabitím, dolapenie a trest smrti, proste ešte si dovolil Pentagon naňho povedať, že má na rukách krv. Tak to mi stačilo, Pentagon a ľudia tam majú na rukách milióny až desiatky miliónov mŕtvych! Toto mi stačilo, všetky tie mainstreamové kecy, však tu obhajovali vraždy, vymyslenú vojnu a pritom zisťujeme z vojenskej komunikácie, že o žiadnu Al-kájdu tu nešlo, len o boj proti šítom podporovaných Iránom a to máme možnosť vidieť aj dnes v Sýrii, či inde, kde nachádzame zbrane v rukách teroristov, ktorí vraždia deti a prezident USA sa usmieva do kamier, dostal nobelovku a pritom má mnoho detí na svedomí. To, čo sa stalo Manningovi je neospravedlniteľné, ako ho ten "judáš" Adrian Lamo udal, pritom vedel, že ho za to môžu zabiť a on sa profiloval ako jeho kamarát. Nuž je ťažké pre približne 120 ľudí súperiť s miliónom a pól zamestnancov, ktorí si svoje zločiny ospravedlňujú všelijak možne a s verejnosťou, ktorá si ospravedlňuje svoju nečinnosť a to, že sa nechala oklamať. Viete nemyslím si, že je pravda to, čo tu povedali, že väčšina odsudzuje to, čo Manning vyniesol, ale ak je to pravda, už sme v totalite a Manningove nádeje, že nastanú zmeny a reformy sa asi nenaplnia. Nedivím sa, že to nedávno vraj oľutoval, čo ani nemusí byť pravda, ale pochopil by som to, lebo ľudia tie zločiny ešte obhajujú, je im fuk život cudzích ľudí a imperializmus ešte podporujú. Či je Assange samoľúbi, neviem, pripadalo mi, že najmä pri tej konferencii to nezmyselne vyhodnotili, možno spolupráca s mainstreamom nebola tá správna, nakoniec je vidieť ako dopadol, no ešte žije, mnohí hackeri nemali to šťastie s v tých "slobodných" a "demokratický" USA mnohých zabili a niektorých zrejme aj onálepkovali samovraždou. Tento dokument neprináša nič nové, skôr sa snaží zdôrazniť kritiku tejto organizácie. Najnovšie sa vraj v USA bojuje proti dokumentu o Pirate Bay, proste oni sa tam pravdy boja ako čert kríža. Wikileaks má moju plnú podporu, aj keď sa dnes ľudia správajú ako ovce a uveria všetkým klamstvám na tých, ktorí im chcú priniesť aspoň závan slobody, no vidieť, že svet sa točí iba okolo záujmov USA a Izraelu, vidieť to napríklad na prípade Snowden. Ešte na záver by som dodal, že Francúzi to dosť prehnali a odflákli, takže nabudúce by mali porozmýšľať skôr oni, čo vypustia. Ľudia, ak budete proti slobodnému prístupu k informáciám a budete podporovať nedemokratické, totalitárne postupy, špehovania, vraždy a iné praktiky, tak ste v "prdeli". Začnite už niečo robiť proti tomuto matrixu! () (méně) (více)