Po páde komunizmu sa vo východnej Európe rozrástol organizovaný zločin a pre mnohých  zločincov sa sídlom stala Praha... Nájomný vrah Ray Carver (Cuba Gooding Jr.) dostane objednávku odstrániť vedenie mafiánskej rodiny Tavanianovcov. Nepodarí sa mu však zabiť šéfovho zástupcu Demjana Ivanova (Louis Mandylor), ktorý sa zbabelo ukryl za dievča. Tú Ray zabiť nechcel, čím vlastne nesplnil úlohu, na ktorú ho najali. Objednala ho mafiánska rodina Suverovcov, pretože Tavanianovci porušili prímerie a zamiešali sa im do obchodov. Do ich sporu sa zaplietol aj český drogový boss Nikolaj Dvořák (Bogdan Uritnescu). Michail Suverov (Andrew Bicknell) sa rozhodne vyriešiť situáciu rázne a do Prahy povolá Alexeja Andrejeva prezývaného Vlk (Dolph Lundgren). Väčšina ľudí si myslí, že Vlk je len mýtus a v skutočnosti neexistuje... Ray medzitým prijme zákazku protistrany na zabitie Suverovcov. Vojna medzi mafiánskymi klanmi sa začína. Ray má v Prahe ešte jednu osobnú úlohu. Kedysi dávno v Spojených štátoch prijal objednávku na zabitie muža. Pri čine ho videla mužova malá dcéra Janice. Ray ju zabiť nedokázal a celý život ju z diaľky sledoval a ochraňoval. Nakoniec sa s ňou osobne zoznámi a ona náhodou zistí, kto Ray v skutočnosti je. Ten však nemá čas dievčaťu čokoľvek vysvetľovať, jeho úlohou je zabiť Suverova. Tajne prenikne do jeho sídla a zastrelí mladšieho brata Bobbyho Suverova (Leo Gregory) pred očami jeho priateľky. Práve ona prezradí, kto je vrah a Rayovi ide o život. Michaila Suverova zasiahli na jeho najcitlivejšom mieste, čo má jednoznačný dôsledok - vyšle Vlka na Raya. Ako dopadne súboj dvoch nájomných zabijakov? Pri bitke sa Rayovi podarí nad Vlkom zvíťaziť, ale nechá ho nažive. Ale až budúcnosť ukáže, či to bol dobrý ťah... (TV JOJ)

tterez

!! Bez špetky fantazie, absolutně d3m3ntní (pardon) dialogy. "Ženská je zticha na diskotéce, kde všichni řvou a chlap jí řekne drž hubu..?" "Nájemnej vrah zachrání nájemnýho vraha?" ..jako proč? je tam jedna blbina za druhou.. Asi to psal pěknej pitomec, a ještě větší to mohl podle takovýho usekanýho scénáře natočit. Ztráta času! A já si jdu do kasičky hodit hodně peněz za ošklivý vyjadřování :-D ()

janesX

Dolph Lundgren je zárukou zlého filmu, no na druhej strane ho pozná každý, takže jeho meno môže paradoxne pomôcť kompenzovať nejaké tie straty. Čo sa týka réžie, taký Luc Besson by z tohto príbehu dokázal vymlátiť ďalší hit storočia, tento tvorca to má ale omnoho ťahšie, pretože trpí nedostatkom na to potrebného talentu. Súboj zabijákov má množstvo nedokonalostí, ale dá sa pozrieť. Často mravenčia práca dobre hrajúcich vedľajších postáv navodí vážnu atmosféru, no potom - sa objaví Dolph. (A je to v prdeli.) A vy si už len hovoríte, že ten klobúk čo tu má na hlave hrá sakra lepšie ako on.. ()

Jayem

V podstate dosť podobné ako Najomní zabijaci s Van Dammom akurát o triedu horšie. Ale na druhu stranu Dolphova postava ma pobavila. ()

PepeCCM

No co se asi tak dalo čekat? Nijak to nevybočuje z průměru Lundgrenovek posledních let, ale vlastně to, že zde má spíše vedlejší roli, filmu pouze škodí, protože je to asi jediná postava, která v tom filmu za něco stojí. O ruskejch mafiánech, kteří v průběhu filmu postupně přichází o svůj super ruskej akcent je škoda mluvit a Cuba Gooding Jr. je na tom snad ještě hůř. Super nájemnej vrah, kterej po celej film vystupuje spíš jako největší lůzr a při jeho scénách, kdy se snaží nějak emočně projevit bych mu snad nevěřil ani barvu jeho pleti. Nicméně jak sem říkal, ač je to docela neobvyklý, tak celej film zachraňuje aspoň Dolph s jeho havajskou košilí, kloboučkem a dvěma devítkama v ruce. Film akorát na kocovinu. ()

BOURQUE

Čo o tom povedať? Je to „jednoduchý“ akčný film z kategórii B. Možno je to skoro už C-čkový. Ten, kto tu celé až tak „zahraňuje“, je D. Lundgren. C. Gooding Jr. až na niektoré scény sklamal. C. Bassols vypadá sexi :). PS: Absolútna hláška filmu: „Kto ste?“; „Vyučená opica, ktorá tancuje tak, ako mu pískajú (D. Lundgren)“. Osobné hodnotenie: 61% (**) ()

Hapretor

Lundgren je zarytej "béčkař", ale co tady dělá Gooding, to nechápu. Je to obyčejný, jen na zabití času. Nic sem neočekával, nic navíc nedostal, jen tupá vymývačka mozku. Velmi nenápadité. ()

MickeyStuma

Válka ruských gangů v Praze. Byť se několik pražských scenérií ve snímku objeví, natáčelo se v Rumunsku. Proč? Tvůrci nedostali filmové pobídky? Pro nás velká škoda. Dolph Lundgren si osobně opět střihl pro něj typického rusa a hlavní roli přenechal Cubovi Goodingovi Jr., u kterého jsem si již zvykl na fakt, že zanevřel na komediální role a pustil se do akčních filmů. Celkově tento počin není nijaká výhra, ale jako obyčejný nenáročný thriller na večer funguje vcelku dobře. ()

Vencik89

Sledoval jsem to jedním okem, protože mě to celkově moc nezaujalo. Na jedno zkouknutí je to celkem fajn film, ale podruhé bych už asi zvolil spíš nějaký dokument na national geographic o kopulaci šneků. ()

Kissak

Ač se děj odehrává v Praze, tak dějově to vypadá tak na Rumunsko nebo nějakou bývalou republiku Sovětského svazu. Ale Lungren roli pojal s nadhledem a tak se divák mohl celkem bavit slušnou akcí i když béčkového ražení. Cuba Gooding Jr. taky vcelku obstál. ()

RobLord odpad!

Scénárista Derek Kolstad mě uchvátil Johnem Wickem. Jenže efektní a herecky nadupaný John Wick je vedle tohoto podprůměrného celuloidu jako Rolls-Royce vedle rezivějícího embéčka, jako ruská Praha vedle New Yorku. ()

Ozzy2

Jedna hvězda za Vlka.Jinak nechápu, že se to odehrávalo v Praze, kterou připomínají jen některé švenknuté scény, ale ty ulice, ve kterých se to odehrává, to byla možná Bukurešť, nebo Kišiněv, ale ne Praha.Je mi smutno, že diváci vidí Prahu tak zuboženou. Herci: Kdyby Cubu hned na začátku sejmuli, tak by mi to vůbec nevadilo, takže něco tam bylo špatně.A ty "ruský" držky...co příště obsadit opravdové rusáky?jen ten Bobby tak vypadal, jinak bída. Akční scény naprosto hloupé, to, jak si tam všichni nabíhají do dávek z Uzi, to je fakt příšerně diletantský. Ani jeden z těch dvou zabijáků by nepřežil ani minutu. ()

Psycho.R

Myslím, že na tomhle filmu je jasný, že děj je druhořadá záležitost. Už jsme ho viděli v Seagalovkách nebo Van Dammovkách před 2008 - JCVD. Ovšem přece jen je v něčem lepší. Za prvý Ukrajinu vystřídala naše matička stověžatá, což je k plusu, ovšem některý záběry mi spíš připomínají již zmíněnou zemi. Nevím, proč jsou všude reklami a nápisy v angličtině, když by měli být česky. Proč jsou tu všude rusáci? A proč mají stěny v bytech vždy pochmurnou a ošklivou barvu? Každopádně jsem pochopil, proč nehrál Dolph hlavní roli. Ta postava Vlka mu fakt sedla. Ukázal se v dobrý formě a Goodinga, který spíše svým charakterem sekundoval by dal v pohodě. Jak už tu někdo psal, právě blonďatej obr je svými hláškami, příchody deus ex machina a nezničitelností tim nejlepšim ve filmu. Taková pohodovka na večer. ()

Matt007

Tak já Vám nevím, topornej Cuba Gooding Jr. citující bibli a Havajskej hošík Dolph Lundgren mě opravdu nepřesvědčili, abych uvažoval alespoň o trošku lepším hodnocení. Nejvíc mě tu asi dostávala ta neskutečná tupost rádoby gangsterů. ()

TomStrom

Dobrý, na béčko rozhodně slušnej film. Moc velkej rozpočet to samozřejmě nemělo a scénář není žádnou zhmotněnou nápaditostí, tak na jedno zkouknutí je tohle dílo ale ideální. Cuba Gooding Jr. se role nezhostil nijak špatně a pokud trochu zapracuje na hereckém projevu a muskulatuře, tak nevidím důvod, proč by jeho herecká kariéra nemohla pokračovat v podobných polohách. Vyloženě pochválit ale musím Dolpha Lundgrena, protože tady v tomhle filmu měl neskutečnej šmrnc a roli si evidentně užíval. Vypadá to, že starej pes se skutečně naučil novým kouskům, protože takhle sympaticky zahrát jsem ho ještě neviděl. ()

Acrobat odpad!

Bez debaty hovadina, ktorá by obe národy mala naštvať. Mečiarova éra a pozvánky sovietskych strelcov boli nenávratne preč už dáávno, niektorí zabudli a mladí majú smartfóny. Fontána sa nekoná. Ale "zabijaci" Kuba a Vlk ako názov večerníčka, chodia v pohodičke a majú taký plán krytia, taký plán úniku a profesionalizmu, že jeden sa zabuchne a nezatvára dvere do "13-tej komnaty" a druhý s uterákom likviduje nájazdy katastrofálne zmýšľajúcich Rusov. O taktike nemôže byť reči, nebodaj o tom, že štyria strelci s AK-47 (alebo vz. 58) netrafia chlapa za barom. Armádne strelivo, maximálna prieraznosť. Wick ani náhodou nebol o tom, lebo tam nemali čas tasiť, prvá vec, druhá, že už sa nechodí s AK-47. Silácke reči, kde jeden len pózou likviduje ľudí a druhý číta bibliu a tým to má byť ospravedlnené. Trápne je človeku, keď sleduje týchto "zabijakov". Kde nie je osud, iba Chrysler 300S s pražskou EČ, tam nikto neberie. (videné 07.08.2016, BDrip) ()

Shitonit

Moc mocinky dobrý. Dolph je nekonečně sladkej, celý to je nádherně natočený. Jediný co mě sralo, jsou ty záporný figury, protože nesnáším takový vymrdaný sráče který se roztahujou v naší matičce.. Naštěstí je Kuba s Dolfíkem rozsekali na mikrosoučástky, a já byl závěrem megaspokojenej. A je mi úplně fuk, jestli je film áčko béčko nebo co, výslednej dojem byl fajn. ()