Dominik je normální kluk. Má mnoho přátel, tu nejvíce sexy holku na škole, bohaté rodiče a dostatek finančních prostředků na nákup značkového oblečení. Ale jeden nevinný polibek všechno změní. Začíná se stranit okolí, všechen svůj čas tráví u počítače. Schází se s neznámou dívkou, která ho zavede do „místnosti sebevrahů“, ze které není úniku. Chycen do pasti utkané z jeho vlastních emocí, se Dominik zaplétá do sítě intrik a postupně ztrácí to, čeho si nejvíce vážil. (oficiální text distributora)

honajz2

SPOILERY Předem se omlouvám, jestli budu příliš sprostý, ale ten film mě prostě naštval. Tak tohle byla dobrá kravina. Nečekal jsem moc, ale ve finále jsem dostal mnohem míň. Ten film mě vlastně štval už od počátku - Dominik má mnoho přítel, holku, bohaté rodiče, vše co jen chce. Chová se jak arogantní kokot a tím mi byl dost nesympatický. Pak jednoho dne chudáček malá zjistí, že je gay (později z toho vyleze, že je bi) a celá škola se tomu blbci směje. On se z toho sesype a přidá se do nějaké fantasy virtuální hře (proč? z jakého důvodu zrovna fantasy?), kde se přidá do skupiny Místnost sebevrahů. Tam objeví Ameriku a pozná emaře. Sice už jenom to téma "teď jsem zjistil že jsem gay" mi lezlo na nervy a z vyvrcholení u juda se mi zvedl dekl, ale nakonec jsem za tuhle část filmu byl ještě rád a považuji ji za tu lepší. Co tedy nastalo? Ale nic, jen z Dominika se stal strašný emař, dozvěděl se velkou pravdu o tom, že život je vlastně sračka, stojí za prd a že ta smrt je vlastně dobré řešení (k čemuž ho dovede jiná emařka, která ho do Místnosti sebevrahů dostane a doslova mu zasere hlavu těmihle myšlenkami), pak se jednou totálně pořeže, zavře se v pokoji, rodiče totálně ignoruje a právě jeho rodiče shánějí psychiatry, aby mu pomohli. Jeden jim řekne, že se vše dá vyřešit, jen to chce čas, ale to těm pitomcům strašně vadí, chtějí to vyřešit pokud možno okamžitě, nejlíp do druhého dne a protože by museli čekat, vyhodí ho. Najmou si jinou, která mu předepíše prášky, které chce Dominik věnovat té svojí emařce, aby se mohli společně zabít. Dominikův táta vypojí internet, Dominik konečně vyleze ven, řekne všechno rodičům, pak je na internetové detoxikaci (!) a nakonec se rozhodne jednou jít ven do baru, vezme si svoje prášky a s vidinou, že se po smrti uvidí s tou svojí milovanou, se zabije. Emařka ale mrtvá není a když se o Dominikově smrti dozví, vyběhne konečně ven a začne naprosto příšerně předstírat, že je z toho zdrcená, rozbrečí se a křičí, jenže to celé vypadá, jako kdyby se měla každou chvíli proměnit v dinosaura. Pak už jenom vidíme, že se Dominikovi blbí a bohatí rodiče z nějakých neznámých a nepochopitelných důvodů rozešli a video zachycující umírajícího Dominika pořízené nějakými fektami z baru je kult na internetu. Upřímně, už dlouho jsem neviděl tak trapný, přehnaně dramatický a směšný konec. Dokonce jsem se u toho nejednou rozesmál. A o to víc mě nepříjemně překvapuje, že to přišlo z Polska a ne z USA. Já nevím, co mám pozitivně hodnotit na filmu, ve kterém jsou všechny postavy těžce nesympatické, nějaké poselství či pointa mu chybí (čekal jsem něco ve stylu "sebevražda k ničemu nevede" a dostal jsem tenhle zkriplený mišmaš, který snad ani nic neříká, míchá hromadu odlišných témat dohromady a k psychologii přihlíží strašně zjednodušeně - navíc ani ta homosexuální linka nikam nevedla a nebyla dořešená. A kde přesně z toho vyplývá poselství, že se rodiče mají svým dětem věnovat? On se jim svěřil se vším, oni ho vyslechli a stejně se zabil.) a celkově působí svojí přehnanou vážností až směšně. Prostě samoúčelná depka jak se sluší a patří, navíc na Komasu si dám pozor - sice je hloupé hodnotit člověka na základě jednoho filmu, ale je to podle mě vůl. Úplně nejlíp tenhle film ve svém komentáři vystihl uživatel Freemind. Ano, technicky to nevypadá špatně. Za to 1*. A za co přesně mám dát víc? () (méně) (více)

hellstruck

Trochu jsem se obávala, že půjde o zfilmování zkreslené představy většiny lidí, tedy, že se emo nutně musí týkat homosexuality, depresí, sebevraždy.. V podstatě to tak bylo, i když o to emo vlastně nakonec vůbec nešlo (kdo viděl, ví..).Téma je pro mě přitažlivé, protože posměch kvůli tomu, že je někdo "jiný" mi je dobře znám.... Ale tady mi to u hlavního hrdiny připadalo takové nepřirozené,umělé... Na druhou stranu nevyzrálým jedincům, kteří se zrovna hledají, jde udělat bordel v hlavě hodně jednoduše (tady v tom případě jde o růžovovlasou holku, co chce umřít a zároveň stáhnout všechny s sebou, alespoň to tak nechtěně vyznělo..). Rodiče, kteří nechápou a jde jim v podstatě jen o vlastní klid tu byli vyobrazeni dobře. Ale animovaná část tomu nesmírně škodí, navzdory ostatnímu zajímavému zbytku, mě tohle prostě nesmírně nudilo a připadalo přitažené za vlasy. Škoda toho virtuálního světa, protože jinak bych byla schopná hodnotit výš, ani písnička od Billy Talentů to nezachrání :-)Jinak mám jakýsi dojem, že uživatel/ka JFL asi viděla jiný film, protože tady nikdo nikomu skutečnost, že je homosexualita psychická porucha, nevnucoval.. ()

vyfuk

Téma emařů a sebevražd se popravdě kolem mě dost točilo, takže vím o co jde. Musím řici, že mě film dost příjemně překvapil a jeho sledování jsem si v celku užíval. Jediná dost slabá stránka filmu byla virtuální verze, která vypadala zbytečně, vyblitě a divně. Ale dokázalo to dávat potřebnou atmosféru. Celkově vzato měl film stinné a světlé stránky. Světlých avšak jednoznačně převládá. ()

Marqta

Nemám tušení jestli to mělo působit kontroverzně, realisticky, moderně a cool, nebo jestli to mělo být šokující odhalení. Na psychologický film je to moc prázdné, na kontroverzní počin moc málo originální a na film o dnešních teenagerech a jejich problémech moc umělé a svým způsobem ploché. Čisté elegantní "high luxury" prostředí, šedý filtr na kameře, kontrasty černé a bílé téměř všude a dobře vyhlížející herci tomu dávají prazvláštní atmosféru, nebudu popírat že po vizuální stránce a nakonec celé audiovizuální stránce tomu nemám co vytknout. Úvodní scéna v divadle byla podle mě jedna z vůbec nejpovedenějších a o to víc mě zklamalo, že se z toho nestalo nic kloudného. Ze začátku jsem byla hodně nadšená a hodně zvědavá, ale po celkem krátké době (na to že film trvá skoro dvě hodiny) se děj zpomaluje a postupně dalo by se říci téměř zastavuje. Divák se poté začíná ocitat v jakési animované hektické ale prázdné show prolínané mnohými "psycho- klišé" výjevy. Nebudu vše házet do jednoho pytle a řeknu, že tam několik světlých momentů bylo, ale ne zas tolik, aby mě to udrželo od nudy. Co se týče konce samotného, nebyl tak špatný jako 15 minut které mu předcházely, to je asi tak vše co bych o tom mohla říct. Abych to nějak shrnula- koukalo se na to hezky, ale ten obsah byl převážně bídný, což je škoda protože námět by měl obrovský potenciál a s tímhle audiovizuálním zpracováním to mohla být opravdu pecka,,,ale tak co se dá dělat. ()

Frajer42

Spoilery!Ten, kdo vám tento snímek doporučil, zoufale volá o pomoc. Moje hodnocení nebude zřejmě plně vypovídat o potenciální kvalitě snímku, neboť se snímek točí kolem dvou věcí, které se mi dost hnusí. Tedy kolem nejdebilnějšího životního stylu EMO a kolem jedné z nejtrapnějších sexuálních orientací - gayství. Dokonce došlo i na jakousi dehonestaci juda, na které se budu nyní dívat jako na teploušský sport, kde se dva páni mohou ohmatávat až k vyvrcholení. Téměř dvouhodinový výlet mezi retardy, kteří neumějí dát svému životu smysl, či si alespoň najít vynikající koníček (filmy, hry, sport, sex, ...), který jim zlepší náladu v každém momentu, kdy jim vyvstanou na mysl podobné 3.14čoviny. Animovaný útěk do virtuálního světa na mě poté působil maximálně rušivě. Vedu zřejmě příliš spokojený život, abych podobný film dovedl patřičně docenit. ()

• V hudobnom podklade filmu sa objavila aj skladba „Nothing To Lose“ od kanadskej kapely Billy Talent. (metal.storm)
  • Když se Dominik (Jakub Gierszał) poprvé podívá do místnosti sebevrahů, lze si povšimnout různých hrobů. Jeden z nich uctívá památku frontmana skupiny Nirvana Kurta Cobaina, který spáchal v roce 1994 sebevraždu. (vyfuk)
  • Film získal na 19. ročníku Art Film Festu (Trenčianske Teplice, Trenčín) ocenenie Modrý anjel za najlepšiu réžiu. (rudeboy)