V zemi Jane Austenové

• USA Austenland (více)

Láska Jane Hayes (Keri Russell) k dílu spisovatelky Jane Austenové jí komplikuje vlastní život. Protože by se také ráda stala hrdinkou milostného příběhu, celý život si šetří peníze na cestu do Austenlandu, výstředního rekreačního komplexu, ve kterém se hosté ocitnou uprostřed období regentství. Vyzbrojena čepcem, korzetem a výšivkami se Jane snaží zbavit nálepky staré panny... ale poznat, kde končí sen a začíná skutečný život — a možná skutečná láska — není vůbec snadné. (Bontonfilm)

Vědma

Dobrý nápad, který by bylo možné využít i lépe, ale v podstatě jsem se bavila a docela si takovou dovolenou dovedu představit v reálu. Ti typicky austenovští muži (teda mimo toho kapitána z Karibiku, ten se tam vzal jak?) byli dokonalí, hlavně britsky upjatě zamilovaný pan Darcy - Noble. ()

Aljak

Podľa mňa celkom roztomilé a príjemné. Aj keď zo začiatku mi to pripadalo ako typická šablóna romantickej komédie, ale potom sa to začalo zamotávať a príbeh sa ocitol v skvelej dejovej línii. Spočiatku mi prišlo náramne vtipné ako sa tri dospelé ženy - fanatičky do diel Jane Austen, takto oddávajú svojim predstavám a snažia sa tváriť, že sa ocitli v inom storočí. Aj keď taký "tábor" vôbec nebol márny, len škoda, že všetko (alebo takmer všetko) čo sa tam dialo bola len ilúzia. Ale kde je hranica medzi predstavami a skutočnosťou? V tomto prípade asi naozaj tenká, ale rozoznať ju bolo dosť problematické. A práve to sa mi na tomto filme páčilo najviac! Vďaka tejto hre na predstavivosť a skutočnosť sa z toho stal nadpriemerný film, teda aspoň pre mňa. Navyše chválim aj herecké obsadenie, Keri Russell bola na jednotku! ()

M.i.k.e

neškodná a po většinu času ani ne moc vtipná jednohubka,která se dá vydržet,ale znova bych jí určitě vidět nechtěl...50% ()

Lischai

Hraju larpy a Austinland je nejlepší film o tomhle koníčku, co jsem viděl. Nechává vás na hraně, co je pravda a co ne, co kdo co hraje a co myslí vážně. A díky tomu ten film umí být v jednu chvíli přiblble vtipný a pak najednou docela chytrý. A do toho spousta drobných i větších fórků, gagů a legrácek ve třetím plánu (lepení stuh tavnou pistolí nebo petování sádrového pitbulka). Pro nelarpové lidi asi za 3*, ale pro mě super neotřelá romantická komedie. ()

Streeper

Taková průměrná romantická komedie s prvky Austenové, která mě dostala. Moc se mi to líbilo, i když ne tak moc, abych to mu dala 4 hvězdičky. Určitě se na to někdy podívám znovu, protože to končí stejně krásně, jako všechny knihy Jane Austenové. Doufám, že Austenland někde existuje, protože bych taky chtěla poznat svého pana Darcyho. ()

Elyssea

Ze začátku to vypadá na příjemné guilty pleasure. Největší fanynka Austenové na světě (protože to jsou všechny) si plní fantazii v idylické Anglii. Kupodivu se dá zkousnout i typická role Jennifer Coolidge, která snad jiné než sexem posedlé ukecané ženy s velkým srdcem nehraje. Obsazení celkově je příjemné (snad až na to, že pan Hurst z P&P s Colinem Firthem hraje stejnou roli olezlého opilce i tady... na druhou stranu mě potěšila Georgia King a Jane Seymour), ale nalijme si čistého vína. Nejdůležitější je stejně ten pravý pan Darcy/Knightley/Tilney atd. JJ Field už je naštěstí Austenovou prověřený, takže hlavně na konci zachraňuje co se dá (a taky je to jediný muž, který tam za něco stojí). Scénář totiž rychle ztrácí kontrolu nad únosnou mírou blbosti a ty "nečekané" zvraty si mohl odpustit. Srdcovka z tohohle nebude, vidět to jednou nejspíš stačilo. Ale oproti nedávné pohromě s názvem Lost in Austen jde o příjemnou podívanou s několika slušnými hláškami. P.S. Brett McKenzie si jako správný Novozélanďan v Hobitovi zahrál - Lindira (aneb elfa z Roklinky). Suck it, Henry Nobley. ()

Sammya

To byla boží ptákovina :D knihu jsem četla a poměrně mě bavila, i když mi teda přišla v podstatě úplně stejná jako Já a pan Darcy. Každopádně film jsem chtěla vidět, protože všechno, co souvisí s Austenovou, mě baví. Musím říct, že i když mám pocit, že ten film z toho příběhu udělal ještě větší frašku než to působí v té knize (vlastně je to taková až parodie na tu knihu, come on, polonahý černoch s bradkou má působit uvěřitelně?), tak jsem se dost zasmála. Jasně, každou chvíli byl facepalm a cringing, ale pobavilo mě to, i když někdy jen tím, že to bylo tak směšný. Bylo to prostě všechno uvedené do extrému. No, co se divím, film, kde je Jennifer Coolidge, nikdo nemůže brát vážně ("You died?!" :D). Obsazení se mi líbilo, obzvláště JJ Feild (nemohla jsem v něm nevidět pana Tilneyho), James Callis a ten jeho knírek, Jane Seymour a Georgia King, všichni byli skvělí. Škoda, že tam nebylo víc scén s těmi herci v zákulisí Austenlandu. ()

metal.storm

Vykradnúť Jane Austen? To človeka len tak nenapadne. A preto, a pre ďalší dôvod, a to je, že som sa občas naozaj zarehotala, hovorím, nie je to vôbec zlé. A za Coolidge, ja ju proste milujem :) ()

misulka03

Tuto komedii je nutno brát hoodně s rezervou a už vůbec ne vážně. Na Jane Austenové jsem taky vyrostla a její romány mě taky nadchly, takže představa dostat se do jiné doby vytane na mysl každému. Tohle je pakt už opravdový extrém, který mě však pobavil, po filmové stránce se to bohužel moc hodnotit nedá nebo spíš hodnotit nechci. ()

kocik1

Austenland je něco jako gigolo bordel pro romantické dámy. Stejně jako si nedovedu představit, že si platím za to, že se ke mně někdo chová jako gentleman, tak se mi příčí hledat na tomhle filmu cokoli vtipného. A romantického? To už i slepice pohrabávající si v hnojníku mě dojímají víc. Mám prostě problém s tématem a s tím nenadělám nic. ()

Skuby47

Jsem stejně jako hlavní hrdinka tohoto filmu velkou ctitelkou Jane Austenové. Přečetla jsem všechny její romány a nakoukala všechny filmy a seriály podle nich natočené. Která žena by nechtěla prožít alespoň kousek života v austenovské době a najít tam vysněného pana Darcyho. Na tento film jsem se těšila a představovala si, jak se tvůrcům podaří spojení tehdejší doby s dneškem. Vcelku to docela vyšlo, i když ne stoprocentně. Ocenila jsem hlavní myšlenku, humornou nadsázku a vtipné hlášky, jakož i dobovou výpravu a kostýmy. Bylo to správně praštěné, jak se na parodii patří, trochu překombinované a pro neznalce díla této autorky i nesrozumitelné. Závěr této romance byl zcela v souladu s Austenovskými příběhy. Vždyť Jane přece jen nakonec našla svého pana Darcyho, i když to nebyl obdivovaný Colin Firth. Myslím, že by se myšlenky na zřízení Austenlandu měla chopit některá naše cestovka. O klienty by jistě neměla nouzi. Já se hlásím jako první. ()

Johnny.ARN

Hranica medzi tým, čo hráme a medzi tým, aký v skutočnosti sme je veľmi tenká a občas ju človek prekročí. To sa stalo aj v tomto filme. Herci hrali, ale zároveň boli sami sebou. Romantika priam sršala. Situácie mali taký typický anglický humor aj keď miestami poameričtený. Rozhodne nie zlé, Stifflerová máma rulez, preafektovaná blondýnka bavila v každej scéne a ústredná trojica držala dej pevne v rukách. Trošku prekombinovaný záver len vrátil divákov späť do reality. 2 z 5 ()

Mrkvič

Sice je od prvního představení postav jasné, co se a jak stane, ale i tak je to fajnová zábava. Jako mají chlapy nadsazené Postradatelné, tak mají ženské nyní tuhle odlehčenou a rejpavou romantickou komedii z romanticky ideálního prostředí světa Jane Austenové. Herci nejsou zvolení špatně a ten humor je opravdu příjemný i pro chlapa. ()

Pavlínka9

Je to neskutečně pošahaný (to se ale již od názvu dalo očekávat), s mojí oblíbenou a prdlou Jennifer Coolidge to jiné asi ani být nemohlo :D :D Je třeba to brát s nadsázkou, ale představa toho dvojího světa a zároveň posedlostí prožít "život" v dobách cca před 200 lety - vím o hodně holkách, co by to chtěly prožít ;) Realita x fikce - taky bych si nebyla jistá, zdali to na mě ten člověk hraje...bála bych se toho, ale asi bych to taky rozjela pak ve velkém, abych z toho pořádně něco měla :) Kostýmy jsou super, "zákulisí" pravého Austenlandu u bazénu s grilem - taky sranda :) A všechny ty kostýmy, zámky, vyjížďky, koně, cinkrlátka, holoubátka v klíckách v účesech metr nad hlavou :) Super, ale je to šílený a dost předvídatelný :) ()

hanagi

Vlastně netuším, proč tahle taškařice vůbec vznikla - z ducha děl Jane Austin nemá ani co by se za nehet vešlo. Strašlivě překombinované a nesnesitelně pitvořivé. A tak jediným pozitivem zůstává jen novodobý "pan Darcy". ()

terunka003

Austenovské, britské, romantické, správně švihlé, snové, vtipné. To takhle jednou přijdu vyřízená domů z práce, padnu po sto letech vyjímečně na gauč, pustím telku a tam tohle. Chytlo mě to od začátku, a bavilo mě to tak, že mi nevadil dabing ani otravné reklamy. Sen snad každé romantické ženy, která beztak tajně miluje nějakého pana Darcyho. Děj byl jednoduchý, předvídatelný, a pokud nebudete brát vážně některé trapné okamžiky, tak se vážně pobavíte. A navíc, JJ Feild je prostě rozkošný. ..tak si říkám, že bych měla oprášit svojí sbírku Jane Austenové, a pořádně se zamilovat.. ()

venalce

Celé to bylo takové austenovsky sladce ulepené, až do okamžiku, kdy jste najednou nevěděli, kdo to na koho hraje, a co je vlastně skutečné. Pak to začalo být skutečně zajímavé. Uvažuji o tom, jestli to náhodou nebyl záměr, aby se nám ženám dostalo ponaučení o tom, že romantické filmy mají s realitou pramálo společného a jsou v tomto ohledu spíše matoucí. A právě těch posledním 20 minut, kdy austenovská romantika dostala na frak (jen proto, aby ji nahradila ta hollywoodská), podstatně vylepšuje celkový dojem z filmu. ()