V zemi Jane Austenové

• USA Austenland (více)

Láska Jane Hayes (Keri Russell) k dílu spisovatelky Jane Austenové jí komplikuje vlastní život. Protože by se také ráda stala hrdinkou milostného příběhu, celý život si šetří peníze na cestu do Austenlandu, výstředního rekreačního komplexu, ve kterém se hosté ocitnou uprostřed období regentství. Vyzbrojena čepcem, korzetem a výšivkami se Jane snaží zbavit nálepky staré panny... ale poznat, kde končí sen a začíná skutečný život — a možná skutečná láska — není vůbec snadné. (Bontonfilm)

BOURQUE

Komédia, založená na príbehu od J. Austen . Osobne si myslím, že tento film so svojim scenárom viac škodí ako prispeje k popularizácii príbehu Pýcha a Predsudok. Radšej tú knihu od J. Austen, prosím! Osobné hodnotenie: 60% (**) ()

pepa3rd

Nemůžu říci, že bych byl vášnivým čtenářem románů spisovatelky, kolem jejíhož "fanclubu" se to tu celé točí, ale minimálně Pýchu a předsudek považuji za jeden z nejlepší dramatických seriálů, který kdy byl natočen. Tím chci na úvod říci, že nějakou průpravu k tomu, abych se mohl u podobné komedie královsky bavit, mám. Ačkoliv jsem rozpoznával odkazy k předloze, tak postrádaly většinou jak humor, tak opravdový romantický prvek. Vznikla tak rádoby bláznivá romantická "komedie", která není ani bláznivá, ani romantická, ale za to je nepřehledně nelogická. 40 % ()

chrispe

Velmi příjemná romantická oddechovka v historickém kabátku. Řekla bych, že i napínavá. // Edit. 11.8.2017 Koukám, že jsem ten komentář trochu odflákla :D každopádně se jednalo o film, který mi v poslední době vážně zvedl náladu, byl pohodový a vím, že se na něj ještě někdy ráda mrknu a dost možná se zařadí k mým oblíbeným. Nečetla jsem nic od Jane Austen, ani nic podobnýho (i když si pořád namlouvám, že si někdy přečtu), ale i tak to bylo zkrátka moc fajn. Boj o Jane byl vyrovnaný, ale mé srdce přeci jen trochu víc zaplesalo k jednomu z nápadníků a držela mu palce. Sakriš... možná si to pustím znovu hned!! :D Kdyby měl někdo tip na podobný film, tak sem s ním! ()

xKatiex

Ja viem, ja viem, je to v podstate riadna sranda, ale pri 90% filmu som mala pocit, že je to strašne úbohé - až príliš na to, aby som si mohla povedať, že celkom fajn oddychovka. Asi nerozumiem tomu "morónskemu" zmyslu pre humor a nadsádzke...A to nie som takú Austenovský puritán. Škoda, ak by som bola tak šialene zamilovaná do pána Darcyho ako hlavná hrdinka, možno by som to nebrala tak tragicky. ()

Blackey.

Asi takhle, nikdo od toho nemůže očekávat, že to není kravina... Ale zábavná kravina, mě to bavilo, hezky jsem si u toho odpočala po práci, zkrátka taková oddechovka obzvlášť vhodná pro blázny do Austenové. Jen trochu míň Jennifer Coolidge a místo toho víc JJ Feildse by neuškodilo... ()

Luxocculta

Začátek dával určitou naději, že by mohlo jít o alespoň průměrnou romantickou komedii parodující svět Jane Austenové. S každou další minutou ale bylo jasné, že jde o přešlap můj i všech, co se na tvorbě téhle nejen scénáristicky slaboduché zmatenosti podíleli. Bohužel, Žádná legrace, jak jsem si původně myslel. O jeden, dva tanky ve scénáři navíc a mohl z toho být docela pěkný film. ()

Rastabilly

(58%)Překvapivě příjemná oddechovka. Dobře tu funguje postava "Stiflerovy mámy". Do toho ještě "doktorka Quinová". No nepodívejte se na to. ()

Pampa

Milá romanťárna. Začátek je fajn, ale koncem ztrácí dech. Vzhledem k začátku se to mohlo odvíjet trochu jinak a zachovat si předchozí lehkost a humor, ale to by potřebovalo delší stopáž, takže to potřebovali rychle ukončit. Něco na způsob existujících reality show, kde se moderní ženy a muži oblékají, bydlí a chovají jako koncem 18 a počátkem19 století. ()

pekas

Pár dobrých komediálních momentů, pár romantických momentů nijak zvláštních, Stiflerova máma opět výborná, jako v Pravé blondýnce, chlapi co se živí "herectvím". Střízlivě druhý den posuzuju jako průměr. 55% ()

ostravak30

Tak tohle je totální pitomost. Bohužel je to totální pitomost i na komedii i na romantický film. Z komedie chybí ty komediální prvky, z romantického žánru pak ty romantické. Ty jsou až v závěrečné líbačce. Jinak bohužel v tomto filmu smysl nenacházím. Nezasmějete se, romanticky se nezasníte, je to jen neskutečně hloupé a idiotské tlachání několika rozmazlených paniček, které neví co s penězi a časem a jedné krávy, která si tuhle hru vymyslela s pravidly, která stejně všichni porušují. Herecké výkony stojí za zdrávas královno a jediné, co stojí za řeč je tak celkem slušná hudba. Tak tohle je typ filmu, který je opravdová ztráta času. ()

Petule3

Nápad dobrý, zpracování ne až tak, ale na jeden nudný večer....proč ne. Přemýšlela jsem, z kolika filmů by takový svět musel existovat pro mě, když můj vnitřní svět je vlastně jeden velký film poskládaný asi ze sta různých...no, bylo by to zajímavé a určitě bych se nebránila ale :). ()

Charlinka

Teď nějak nevim jak ten film brát. Na jednu stranu ten film byl neuvěřitelně kýčovitý což však byl jeho cíl. Na druhou stranu však také skončil kýčovitě. Nevím čeho chtěla režisérka dosáhnout. Nicméně jsem se hodně nasmála a tudíž to pro co jsem sem k tomu filmu přišla jsem dostala. ()

PrincessB

Poněkud ukřičená (viděno s českým dabingem), ale vcelku příjemná romantická komedie. Velmi kladně hodnotím hlavně soundtrack a obsazení (Noble i Jane byli perfektní). ()

slavsiamir

Romanticke komedie zboznujem rovnako ako ruzovu farbu, ale tato je ozaj fajn. Najlepsie si ju uzijete, ked ste literarny analfabet a o Jane Austenovej viete len to, ze existovala a ze napisala akusi Pychu a predsudok. (A ak ste fanusik Cerveneho trpaslika, nejake vyjavy PaP si pamatate z neho 😃) Pravi milovnici tohto zvlastneho historickeho obdobia urcite neocenia z velkej casti americke ponatie Austenlandu, ktore dost zbilo percentualne ohodnotenie filmu. Ale na nenarocny oddych vyborne spravena vec. Mate tu Stiflerovu mamu, doktorku Quinnovu, velmi sympaticku hlavnu hrdinku, 2 tuctovych mamlasov a jedneho čáva, kvoli ktoremu som si tu komediu vlastne pozrela, lebo predpokladam, ze inak by som sa o nu ani neobtrela, co by bola skoda! ()

Idoviren

Abych pravdu řekla, jsem docela nadšená, i když nejsem zatvrzelá fanynka Jane Austen. Je to možná otravně romantické a přecukrované, ale z nějakého důvodu se mi to líbilo. Spojení doby, která je symbolem potlačování těch nejbouřlivějších emocí a dneška, kdy se neskrývá nic, je už samo o sobě hrozně zajímavé pozorovat a přitom to není vůbec tak otravné, jako kdyby se někdo rozhodl natočit "austenovku 21. století". Až do konce jsem napjatě čekala, jak tahle slaďoučká romance bude končit. Skvělé obsazení co se Stifflerovy mámy, Doktorky Quinnové týče a hlavní představitelky týče. A parádní pan Nobley. ()

Eruwen

Jsem jednoduše nadšená. Nečekala jsem nic zvláštního a popravdě, někdy je lepší nic nečekat, protože pak ten film opravdu dokáže překvapit - a to velmi mile. Bavila jsem se od začátku do konce, film krásně a bez problémů jede a pěkně vás nechá na vážkách až do konce, jak to vlastně dopadne. Je to zkrátka romantická komedie, takže nečekejme nic jiného. Účel to splnilo do puntíku a rozhodně se to zařadilo mezi mé filmy, ke kterým se stále ráda vracím. ()

AnysekMel

Jako nefanynka "šíleně romantickejch románů" jsem od toho nic nečekala. Asi kvůli tomu mě to docela pobavilo. (Je to rozhodně kvůli Stiflerově mámě.) ()