Knick: Doktoři bez hranic (2014) (seriál)

Jednoznačne najlepší a najkvalitnejší seriál aky som v celom svojom živote videla.

V zemi Jane Austenové (2013)

Romanticke komedie zboznujem rovnako ako ruzovu farbu, ale tato je ozaj fajn. Najlepsie si ju uzijete, ked ste literarny analfabet a o Jane Austenovej viete len to, ze existovala a ze napisala akusi Pychu a predsudok. (A ak ste fanusik Cerveneho trpaslika, nejake vyjavy PaP si pamatate z neho 😃) Pravi milovnici tohto zvlastneho historickeho obdobia urcite neocenia z velkej casti americke ponatie Austenlandu, ktore dost zbilo percentualne ohodnotenie filmu. Ale na nenarocny oddych vyborne spravena vec. Mate tu Stiflerovu mamu, doktorku Quinnovu, velmi sympaticku hlavnu hrdinku, 2 tuctovych mamlasov a jedneho čáva, kvoli ktoremu som si tu komediu vlastne pozrela, lebo predpokladam, ze inak by som sa o nu ani neobtrela, co by bola skoda!

Food Choices (2016)

davat hodnotenie odpad po 15 minutach, to je ozaj odborne posudenie dokumentu. dokumentov na tuto temu som videla celu kopu a tento patri k tym vydarenejsim. par veci, ktore ma zaujali a mali by byt akymsi odkazom pre spolocnost: Nesmime dopustit, aby nas obavy z pesticidu odrazovali od konzumace tolika ovoce a zeleniny, kolik se do nas vejde. * Pokud jite maso, a pokud jite maso z velkochovu, jsou vase obavy z pesticidu v rostlinne strave smesne, protoze konzumaci rostlin jste vystaveni pouze casti pesticidu, z nichz vetsinu muzete smyt. Nezapomente, muzete myt, namacet a pouzit prostredky na odstraneni. Z masa hamburgeru, ktery se chystate pripravit, pesticidy nesmyjete. * Daleko mensi stopu zanecha rostlinne jidlo, i kdyz je ze 2000 km vzdaleneho mista, nez zivocisny produkt od reznika pres ulici. * Navic, z hlediska zmeny klimatu, vyprodukuji bio-kravy o 40-60% vice emisi sklenikovych plynu, mysleno metanu, oxidu uhliciteho a zaberou vice mista nez velkochovy. * Kdo urcuje, ktera zvirata budou tyrana a zabita? V Americe jsme se rozhodli, ze budeme jist kravy, prasata a ovce, ale v jinych castech sveta jedi psy a kocky a v jinych castech sveta jedi hady a opice. * Vite, vsichni mluvi o holokaustu, ale co ten holokaust, co delame zviratum? Kazdy rok zabijeme stovky miliard zvirat a vy si prajete mir na zemi? Mir na zemi je pro vsechny zive bytosti, nejen pro lidi. * "Bud sam tou zmenou, kterou chces videt ve svete." (Mahátma Gándhí)

Hobit: Neočekávaná cesta (2012)

Na to, že som veľký fanúšik Pána Prsteňov, som sa k Hobitovi (aj to len k prvej časti), dostala pomerne neskoro. Knihu som čítala už pradávno, takže ma rozdiely nerušili, aj tak som však bola udivená, ako mohli tú tenkú knihu naservírovať v troch dlhých filmoch. Sklamaná som nebola. PP má svoje čaro, ale aj Hobit skrýva svoju vlastnú magickú atmosféru. Len som si potvrdila, že Tolkien bez Froda sa mi páči viac. Tento Hobit ma svojím kukučom nesral až tak veľmi, ako Elijahove oči roztvorené ma maximum. Musela som si zvyknúť, že Gandalf je sivý a aj sivý zostane. Trpaslíci boli zábavnou zmeskou vtipných masiek, ten hlavný samozrejme vyčnieval svojou charizmou, ukovanou pre filmového diváka. Ale nevadí, oko sa potešilo. Ešte postreh k slovenskému dabingu - poniektorí škrati mali príšerné hlasy. Napr. ten rozpuchnutý kráľ škratov mi hlasovo vôbec nesedel a v podstate aj horskí trolovia zneli zvláštne. Keď to však zhrniem, aj tak je to na 5 hviezdičiek. Ja som veľké dieťa, takéto rozprávky mi kľudne servírujte každý deň.

The Compass (2009)

Naozaj som to chcela ohodnotiť lepšie, ale ak počas filmu máte niekoľko desiatok mikrospánkov, tak sa to proste vyššie vytiahnuť nedá. Tajomstvo som videla dávnejšie a bolo spravené omnoho lepšie. Kompas som chcela vypnúť už po 15 minútach ale nakoniec som to dala s určitými ťažkosťami do konca. Mám rada dokumenty, ktoré v človeku povzbudzujú pozitívne myslenie, ale nech sú vo forme, ktorá vás nenúti pri sledovaní zaspať...

Ona (2013)

V dvoch tretinách filmu som si povedala, že keď toto bude mať nejakú šialene dobrú pointu, tak zo súčasne cítiacich 2 hviezd to vystrelím na 3. Nuž nestalo sa. Beriem myšlienku filmu, ale jej spracovanie bolo nezáživné ako sexuálny život akváriových rybičiek... Toto nás teda čaká v blízkej budúcnosti, že budeme mať radšej svoj pc ako ľudí naokolo? Čo tak sledujem, už teraz má mnoho z nás radšej svoje mobily ako normálnu komunikáciu z očí do očí. Jedna hviezda je za Joaquina. Je to môj obľúbený herec, aj keď tu sa naňho pozeralo dosť ťažko. PS: Všetci, čo si doma odkladáte zamilované listy... viete, kto ich písal? :D

Bezva ženská na krku (2016)

České komédie aktívne vyhľadávam, ibaže toto bol sladký a veľmi predvídateľný príbeh, ktorým sa síce dá zabiť večer, ale nijako neohúri. Priemer, párkrát som sa zasmiala, takže nebudem krutá, 3 hviezdy.

Rychle a zběsile 8 (2017)

Najlepším hodnotením je sama skutočnosť, aké masy ľudí prúdia do kina na túto ságu. Už to bolo viackrát spomínané, veľa filmov sa "poserie" už vo svojom druhom pokračovaní. Fast and Furious si za tých 16 rokov zbiera stále viac fanúšikov a séria zreje ako víno. To, že kultová jednotka bola založená viac na pretekoch a tie sú v posledných častiach iba filmovým doplnkom, vôbec nevadí. Takto sa príbeh v každej časti nabaľuje o scény, ktoré len tak ľahko a v takej súvislosti neuvidíte. Tank, lietadlo, ponorka... čo bude ďalej? Čokoľvek, ale isto to bude dobré. Neexistuje žiadna iná filmová séria (dokonca ani HP a LoTR), ktorej časti by som videla viackrát ako toto. Herecké obsadenie je časť od časti lepšie a aj hercov, ktorých som nemala rada, už po FF znášam lepšie. (The Rock). Len na Stathamovi stále pracujem. (Keď sa naširoko usmeje, je fakt hnusný.) V tejto časti mi nepadol až tak do oka malý Nikto, ten tam bol ozaj do počtu a hlavnú rolu fackovacieho panáka predsa už dávno obsadil Roman. Charlize zahrala presvedčivú mrchu a čím bola ku koncu viac nasratá, tým bola lepšia. Nakoniec musím spomenúť ešte jedného sympoša: "Kubánec" z úvodu. Zhrnutie: Najlepšou časťou s najlepším "tímovým duchom" zostáva stále 5ka a veľmi veľmi veľmi mi chýbajú Han a Gisele (Brian a Mia samozrejme tiež). Osmička však splní očakávania všetkých priaznivcov a verím tomu, že si získa aj ďalších nových fanúšikov Rýchlych a Zbesilých :) Videné 2x v kine.

Dark Secrets: Inside Bohemian Grove (2000)

Som trochu v rozpakoch. Človek by čakal, že uvidí viac ako solídne zahrané divadelné predstavenie pre dvetisíc divákov. Hľadala som tam satanistické znaky ale akosi som nenašla. Nevravím, že je to normálne, ale tak ako by Alex pozeral na ľudí pochodujúcich s figurínou v podobe človeka, ktorí ju nakoniec podpália a hodia do potoka? Nuž a takéto vynášanie Morény sa u nás predsa deje každý rok. Nech už sú pohnútky papalášov akékoľvek, určite je dobré, že si na nich niekto taký, ako je Jones, posvieti. Dokument je ale zbytočne dlhý. Opakovanie je síce matka múdrosti, ale niektoré scény vidieť znova a znova, to už trochu nudí. 3 hviezdičky, pretože nechcem ani veľmi chváliť, ani haniť.

xXx: Návrat Xandera Cage (2017)

Ale no tak, veď je to akčná komédia, pokiaľ chcete duchovné filozofické filmy, tak hľadajte v iných vodách :) Netreba sa zamýšľať, či je ten alebo onen trik možný, keby som to robila, tak z väčšiny filmov nemám nič. xXx trojka je veľmi vydarený oddychový pohodový film, ktorý jemne prepojil jednotku aj dvojku. A veľmi efektne. Efektné je tu vlastne všetko. Dobré aj zlé postavy, vydarený exteriér, vtipné hlášky. Ľudia sa postupne menia z nesympatických na sympatických. Ruby Rose sadla postava skvele, pri Deepike ma trochu rušila jej angličtina. Pol mínusového bodu za to Rusko. A chcem mať v päťdesiatke takú kondičku ako Vin Diesel :)