Děj filmu začíná v roce 1956, kdy asistent manažera Manchesteru United Jimmy Murphy dává mladíkovi Bobbymu Charltonovi šanci zahrát si v prvním týmu klubu přezdívanému "Busby Babes". Manažer Matt Busby mezitím přesvědčí tajemníka anglické fotbalové ligy Alana Hardakera, aby umožnil Manchesteru United startovat v Evropském poháru. Tým sklízí úspěchy jak doma, tak v zahraničí. V únoru 1958 je anglický tým ochromen leteckou katastrofou, neboť poblíž Mnichova se zřítí letadlo s hráči United. Nehodu nepřežije celkem 23 lidí, včetně osmi hráčů Manchesteru United. I přes katastrofu Manchester United dojde v roce 1958 až do finále FA Cupu. (Ruud36)

Jenda

V tomhle filmu ani tak nejde o herce, jako o příběh. Ten také všechny herce, možná mimo Davida Tennanta, přehluší. (Sledováno den po tragedii letadla s týmem Lokomotiv Jaroslavl) ()

Morholt

Do pádu letadla dobré, ale poté jako by většinu herců i scénáristu chytla křeč, která vyvrcholila né zrovna povedeným povstáním z popela. MU, ačkoliv nejsem jejich fanoušek, by si určitě zasloužil lepší zpracování, o které si tenhle příběh vyloženě říká. 60% ()

hendrich6

Fotblových filmů je velmi málo a těch povedených ještě daleko míň, a tak jsem s radostí uvítal drama United o tragické události z roku 1958.I když je to tv film, tak je z produkce BBC a to už zaručuje určitou kvalitu.A kvalitní taky skutečně je,komorní herecké výkony a citlivá hudba jasně dopomáhají ke skutečně pěknému filmovému zážitku.Trochu mě jen mrzelo, že nebyly, kromě pár minut z tréninků, žádné scény a záběry ze hřiště,což určitě ke sportovním snímkům patří.Celkově ale dobrá podívaná,nemůžu jít níž než 80% ()

Marek1991

Musím uznať, že aj keď fanúšikom Manchestru United nie som, tak toto bol veľmi dobrý film. Zachytáva veľa vecí, ktoré sa diali okolo tragédie v Mníchove, ľudské príbehy, pocity a danú dobu. Dosť mi tu chýbajú veci o futbale, ale tie sa dajú prepáčiť, lebo sa to dá ospravedlniť, že zámer bol skôr dej okolo tragédie. Ale nejaká širšia dobová línia a podrobnejšie životy tých ľudí sa sem mohli dať. Koniec koncov je to opis hroznej veci, ktorá sa nanešťastie stala napríklad aj Turínčanom, Zambijčanom, či našim chlapcom okolo Trojáka, či z Lokomotivu Jaroslavľ. Je to smutné, že život prináša takéto tragédie do životov ľudí, ktorí mali radi život. Film má v sebe typický nádych ostrovov, či už dialógmi, piesňami, hudbou, prostredím a inými záležitosťami. Treba uznať česť a úctu ľuďom okolo Busbyho detí. ()

FFilipCZ

Pustil jsem si ho tak nějak symbolicky a také na truc, po včerejší unfair porážce MUFC s Realem v Lize mistrů :( Nefandím Manchesteru nějak dlouho, ale fandím mu celým srdcem a po tomto filmu si ho vážím ještě o to víc. ()

Makky

V skromnejšej televíznej produkcii sme svedkami udalosti, ktorá sa zapísala čiernymi písmenami do histórie najväčšieho futbalového klubu. 6. február 1958 mi každoročne pripomenie spomienka klubu ako fotka na sociálnych sieťach. Nikdy som však detailnejšie túto udalosť neštudoval a nechápem prečo. Film United je pocta ako hrom. Neviem ako pohltí film nefanúšika... a nezaujíma ma to. Manchester United nie je len klub, je to emócia. Je až neuveriteľné, ako sa tím z tak fatálnej situácie pozviechal a už po trinástich dňoch od katastrofy hráči vybehli na trávnik a vyhrali zápas... napriek tomu, že 8 z nich už bolo po smrti. Klub táto udalosť nepoložila, ale zocelila a aj naďalej staval na hodnotách, ktoré mu boli vlastné. A robí to doteraz. Som hrdý, že fandím tomuto klubu. ()

rt12

Emočně silný filmový zážitek o to více umocněný, že se jedná o skutečnou událost. Výborné zpracování, které mně nenechalo chladnou. ()

Thomassi

To je snad zlý sen. Tento komentář bude trošku netradiční. Včera jsem viděl film United víceméně o osudech fotbalistů Manchesteru United, které postihla letecká havárie. Dnes si sednu k počítači, že napíši komentář. První ale skouknu novinky na seznamu. A co tam do prdele nevidím. Letecká havárie v Rusku - pád letadla s hokejisty Lokomotiv Jaroslavl - reprezentanti České republiky Jan Marek, Karel Rachůnek a Josef Vašíček zahynuli. Nemohl jsem tomu uvěřit, a vlastně ještě ani nemůžu. I sport přináší oběti, ať už jakýkoliv. Je to smutné, ale je tomu tak. Film United vypovídá za vše. Jak to snášeli samotní hráči, ale hlavně vůle čelit tomu a začít znovu. Tento film by proto měli vidět všichni, ať už fandí fotbalu, hokeji nebo jinému sportu. Je to o odhodlání a o samotých lidech a je mi úplně jedno, že se jedná o TV film. Natočený je parádně a s úctou. A já jen doufám, že tak, jak to dokázali v Manchesteru v roce 1958, dokážou to i v Jaroslavli. Upřímnou soustrast. *** Komentář věnovaný všem hokejistům Lokomotiv Jaroslavl, Janu Markovi, Karlu Rachůnkovi, Pepovi Vašíčkovi a Pavolu Demitrovi *** ()

TominoLa

Nezapře se, že je to televizní zpracování. Myslím si, že tenhle příběh by si zasloužil lepší. Přesto jako velkého fanouška tohoto klubu mě tenhle film potěšil a ač to nemívám ve zvyku tak jsem * přisadil. Tahle tragédie co se stala 6. února 1958 Manchester United posílila a dnes se může pyšnit nejvíce tituly. Jako fanoušek jsem velmi hrdý. ()

SallyZen

Zatím nejlepší TV film, co moje oči spatřily. Fotbalem se docela zajímám a ejhle! O této havárii jsem nikdy neslyšel. Není to sice moc o fotbale, spíš o hráčích, hlavně tedy o Bobbym Charltonovi, ale to je jedině dobře, aspoň se víc kladl důraz na emoce a pocity, kterých bylo nemálo. Samotný zpracování děje a scénáře má o dost navrch oproti hereckému obsazení a výkonům, ale líbilo se mi, že i většina herců, které neznám(až na Tennanta) zahrála skvěle. Tu smutnou a občas i děsivou atmosféru tomu výborně dodávala Clintova muzika. Důkazem toho, že film na mě dost působil je i to, že jsem měl při těch dost emotivních scénách husí kůži. Bravůrně SILNÝ pane. 95% ()

shyster

Na můj vkus přijde katastrofa dost brzy (asi po půl hodině filmu) a následuje pak již jen obrázky doplněný vyděračskou hudbou, což si myslim, že taková událost si nezasloužila, když k tomu ještě připočtu závěr, který vyzněl do ztracena. ()

Kwaichi

Film ktorý upútal skôr emočným zážitkom ako špeciálnymi efektmi a násilím. Takých dnes už veľa nevidíme. Manchaster United je skutočne svetový unikát. Aj napriek ťažkým skúškam, ktoré ho sprevádzali od jeho vzniku podáva neustále skvelé výkony. Bud to asi tým, že ľuďom v ňom nejde len o peniaze, ale hlavne o pôžitok z hry a potešenie fanúšikov. ()

C0r0ner

Parádní rekonstrukce jedné z největších sportovních tragédií, jaká se v historii stala. I přes mírnou stopáž se to místo malinko táhlo, ale přesto měl scénář co říct a díky skvělým hercům a technickému zpracování vznikl moc dobrý film, který bych určitě doporučil každému fanouškovi sportu. 85% ()

Pajky3

Pro nezaujatého fanouška je to lehký nadprůměr. Je na tom vidět, že jde o televizní zpracování. Pokud ho navíc nijak neoslovují jména jako Charlton ,Busby nebo Edwards tak bych pochopil i průměr. Ale pro mě, jako fanouška Manchesteru United je to jasná záležitost, která popisuje jednu z nejtragičtějších situací, která ve fotbale nastala. Film o fotbalovém klubu, ale ne o fotbale. Protože v roce 1958 nebyl fotbal to nejdůležitější. Dojemně o tom, jak jeden tým povstal a nenechal se zlomit. ()

Icefist

V roce 1958 se z pohledu Manchesteru United neodehrál nejdůležitější zápas ani v Bělehradu, ani na Wembley, ale úplně mimo fotbalové hřiště. O tom je tenhle snímek a proto si téměř neužijete pohled na hru samotnou. Za sebe můžu říct, že mi to nevadilo. Nebudu se víc rozepisovat, protože to musí každý vidět sám. A přestože nejsem fanouškem ManU, tak příběh je sám o sobě tak silný, že nemůžu jinak. 100 % Oblíbená část- Busbyho oznámení Charltonovi, že bude debutovat ()

campix

Sportovní snímky opravdu zbožňuji, co více říci když se navíc jedné o film z fotbalového prostředí a je podle skutečné události. Tentokrát kolem jedné opravdu smutné události. Rudé ďábly opravdu nijak nemusím, to mám radši jejich modrou variantu a ani tento snímek na ně můj názor nezmění. Když ale nebudu brát v potaz fanouškovský rozměr, tak je United velmi dobrý snímek, plný silných emocí a neokoukaných britských herců. Prostě žádný velký biják, ale velmi kvalitní britský tv film, pro které mám opravdu slabost. ()

majo25

Škoda, že film je až príliš emotívny a veľmi patetický. Vidiet, ako chlapi-ostrieľaní futbalisti revú či sú psychicky labilní po leteckej havárii, povedal by som, že sú padavky, ktoré pri prvej prekážke pustia do gatí. Čo tento film drží nahore sú velmi dobré výkony hercov. Samozrejme aj samotné spracovanie filmu, rovnako ako 50. rokov - účesy, dresy, interiér. Hodnotenie: 65% ()

A.Beech

Film určený predovšetkým fanúšikom Manchestru United - teda napríklad mňe. Tým pádom som sa na "United" pozeral úplne inak, ako len na nejaký sfilmovaný dokument o futbalovom klube. Skvelé zachytenie histórie klubu a atmosféry a hlavne 2 skvelé herecké výkony. Vynikajúci David Tennant a (ťažko nájsť správne slovo) ohromujúci Dougray Scott spravili z filmu skvelý futbalovo-filmový zážitok. Film ktorý ukázal to, na čom je dlhé roky postavený úspech Man Utd - Never Give Up. 5* a žiadne "ale". There's only one United. ()