Děj filmu začíná v roce 1956, kdy asistent manažera Manchesteru United Jimmy Murphy dává mladíkovi Bobbymu Charltonovi šanci zahrát si v prvním týmu klubu přezdívanému "Busby Babes". Manažer Matt Busby mezitím přesvědčí tajemníka anglické fotbalové ligy Alana Hardakera, aby umožnil Manchesteru United startovat v Evropském poháru. Tým sklízí úspěchy jak doma, tak v zahraničí. V únoru 1958 je anglický tým ochromen leteckou katastrofou, neboť poblíž Mnichova se zřítí letadlo s hráči United. Nehodu nepřežije celkem 23 lidí, včetně osmi hráčů Manchesteru United. I přes katastrofu Manchester United dojde v roce 1958 až do finále FA Cupu. (Ruud36)

JoudaCZ

Taková nedovařená pocta, připomínka tragédie určená hlavně pro fanoušky. Pokud nejste skalní fanda ManU, pokud jsou pro vás jména jako Duncan Edwards či David Pegg pouze jmény z dávné historie (v lepším případě), pak se tady o moc víc nedozvíte. Celkově mám pocit, že film neobstojí ani v žánru sportovních dramat podle skutečných událostí. Byť se zaměřil pouze na jednu postavu, Bobbyho Charltona tady moc nepoznáte. Vyprávění se nese ve stylu: hráli zápas a vyhráli, pak hráli další, Bobbyho bolela noha, Bobby dal dva góly... Určitou atmosféru si držely jen scény na Mnichovském letišti před startem. Průměrná televizní tvorba. ()

BEZHLAVY

Emoční záležitost nejen pro fandy MU, spíše dokumentaristicky zpracován snímek o katastrofě na Mnichovském letišti, která obzvlášť v letošním roce silně připomíná tragickou smrt hokejistů Jaroslavle. Nejde tady o žádné herecké výkony, ale o událost, která jistě silně zacloumá s každým i po více jak 50. letech ()

RojoDiablo

Opravdu dobré komorní drama. Určitě najdeme desítky lepších, ale vzhledem k mému fotbalovému srdci, které už dlouhá léta bije pro jediný klub, jsem tenhle film sledoval se zatajeným dechem od začátku do konce a zklamaný jsem rozhodně nebyl. 85% ()

babuca

Napriek tomu , že som fanúšikom MU a ten príbeh poznám desiatky rokov tak som mierne sklamaný. Asi som očakával aj viac futbalovej akcie ale hlavne scenár bol priemerne napísaný. ()

jayjay11

Ako fanúšik united už 22 rokov som vedel o tragédii skoro všetko, tešia ma aj nové veci okolo toho. Pri tomto slušnom filme som asi 4 krát vyronil slzu. Dosť dobré. ()

VVee69

Pre mňa ako veľkého fanúšika Manchestru United je tento film proste ako Biblia. Emócie. To je to čo zdobí Manchester United. A v tomto filme ich je veľa a aj výborne spracovaných. Úplne presné obsadenie Davida Tennanta do role Jimmyho Murphyho, ktorý sa mi páčil najviac z celého filmu. A broken heart, a broken dream, a broken plane a broken team. No words said, a silent vow, we loved you then, we loye you now. Subjektívnych 5 *. ()

hujerita

Film ma dostal, bol výborný, a to som fanúšik Liverpoolu. Malo to atmosféru, a aj dobré herecké výkony. Na tv tvorbu fakt dosť dobré. ()

MatoPalkes

Myslím že aj pre nefanúšika Manchesteru United alebo futbalu všeobecne to bolo dostatočne napínavé a zaujímavé. Ako fanúšik MU - zimomriavky. Herecky výborný David Tennant ako asistent Jimmy Murphy. ()

peproch

V podstatě televizní emoční konverzačka. rozhodně se nejedná o sportovní, akční nebo dramatický film. Vidíte bláto plácku na venkově, hezké oholené mladíčky, vlněné obleky a pulovery, Bobby Charlton je posttraumaticky symptomován z havárky letadla, kterou ale nevidíme, jen chvějící se židle a nervozitu ve tvářích. Tak abyste rozuměli, musíte něco málo vědět o poměrech v anglickém fotbalu před padesáti, sedeáti lety,  film jsem si neužila ačkoli patřím mezi ty, jimž Manchester v období kdy hráli Ryan Gigs, Teddy Sheringham, David Beckham, a bratři Nevillové ()