Po jednom mejdanu se Joe Doucett probouzí v neznámém pokoji a vedle kocoviny má mnohem závažnější problém. Neví kde je, nemá své osobní věci a hlavně - nemůže ven. V televizi navíc hlásí, že jeho žena byla zavražděna a on je hlavním podezřelým, po masakru v jeho domě zůstala naživu malá dcerka. A tak to zůstane na dlouhých 20 let. V Bílém domě se střídají prezidenti a on stále neví, kde je, kdo ho vězní, na jak dlouho a proč. Den za dnem v jedné malé místnosti. 20 let. Zničehonic se probouzí venku na svobodě. Jediné, na co od té chvíle myslí, je pomsta, za kterou jde nelítostně a brutálně. Brzy navíc v telefonu uslyší: „Jestli chceš vidět svou dceru ještě někdy živou, odpověz na dvě otázky. Proč jsem tě nechal uvěznit? A proč jsem tě teď pustil ven?" (Bontonfilm)

Ad4mson

Z původního filmu jsem viděl asi pět minut a dál jsem to nedával, zkrátka asijská kinematografie je pro mě až moc divná. Od remaku jsem nic nečekal a vyklubalo se z něj velmi příjemné překvapení. Má to spád, skvělou kameru (bitka na jeden záběr je vymazlenost sama o sobě), špičkovou hudbu (Lee spolu s Bañosem mě při závěrečné zpovědní montáži a geniální skladbě Destiny skoro dovedli k slzám) a po herecké stránce také není co vytýkat. Pointa je strhující a úderná jako by mě samotnej Brolin švihnul kladivem do ksichtu. Snímek, kterej mě při své zvláštnosti celkem dost rozhodil a to počítám jako jednoznačné plusové body. PS: Zvedám na pět, protože to ve mě neuvěřitelně rezonuje a stále to mám v hlavě. Pecka! ()

Illy

Dost dobrý. Hodně mě to bavilo a na rozdíl od původního Old Boye jsem neměl problém s rozeznáváním xichtů. Nekompromisní, brutální a Brolin jede. Sice moc nerozumím proč se toho ujal zrovna Spajk Lí, ale dobrá práce. ()

Vendo86

opat raz nepodarena americka adaptacia kultoveho korejskeho filmu, ktora viac menej kopiruje ci uz dejovo alebo scenami original, ocakaval som nieco novatorskejsie, zial marne ()

poet

No ani zďaleka sa to nechytá na korejský originál... Postava ktorú stvárňoval Sharlto Copley a mala byť kľúčová pre celý príbeh bola dosť nedotiahnutá. Parkov Oldboy patrí medzi to najlepšie čo som kedy videl a sú filmy ktoré by mali ostať bez ďalších napodobenín pretože by to bolo rovnako zbytočné ako robiť remake Krstného otca:) V podstate tomu chýbalo to napätie, hudobný doprovod a tá fyzická akcia ktorá dýchala z pôvodného filmu. Ako film to celkom funguje len žiaĺ v porovnaní s tým čo už väčšina videla u korejcov pôsobí americká verzia len ako tuctové krimi akých je kopec. ()

jacksax

Nevidět originál, dal bych asi čtyři... nebo taky dva. To že jsem shlédnutí o pět let odložil vůbec neuškodilo, ale mělo to být spíš dvacet. ()

no2

7/10 - Hodně zvláštní film, který určitě zaslouží druhé zhlédnutí, a vůbec ne nepovedený remake. Zatímco v orginále byl hlavní hrdina "zvířetem", v remaku z něj udělali "poamericku" superhrdinu. Potěší časté dějové zvraty a výborné herecké výkony (skvělá ústřední trojice Brolin + Olsenová + Copley, ale ani Samuel L. Jackson nezklamal - prostě jeho obvyklý výkon). To věznění mohlo být více rozvedeno - myslím, že dvacet let v jedné cimře, bez kontaktu se světem, s nezodpovězenými otázkami týkajícími se minulosti i budoucnosti - to muselo být šílené - v originále mi ty hrdinovy emoce přišly bližší realitě. Originál je opravdu o vlas lepší. Bylo by to za lepší tři hvězdičky, závěr zvyšuje moje hodnocení na čtyři hvězdičky - ta pointa je stejně šokující jako např. u Angel Heart, The Sixth Sense nebo The Village. ()

petikacka

Neviděla jsem origoš, takže jsem nevěděla, že čumím na remake, ale na film od Spike Lee. Vydržela jsem to do půlky jen z úcty k režisérovi. Co to jako mělo být za pííí*ovinu?! Nemělo to ani hlavu ani patu akorát se to tvářilo vznešenointelektuálně, ale myšlenka mi naprosto unikla. Pro mě byla i ta půlka naprostá ztráta času. Ještě bych měla dodat, že jsem film už kdysi viděla, ale jelikož mi z něj absolutně nic nenaskočilo bylo mi jasné, že je pro mě naprosto zapomenutelný. Za mě 45% ()

tomo41

Nuž, takto to dopadne, keď sa robí remake kvalitného filmu z ázijskej produkcie s hlavným zreteľom na to, aby bol jasne zrozumiteľný širokému publiku. To samozrejme nemohlo fungovať. Old Boy sa síce pomerne šikovne drží hlavnej línie a oblúku svojho ázijského predchodcu, no to je asi tak všetko. Epizódne vôbec nefunguje. Bojové scény sa viac podobajú na vystúpenie tanečnej skupiny ako na boj, motivácie a chovanie postáv je plytké, nerozvité, zabité. Brolin je v hlavnej úlohe nepresvedčivý (oveľa viac si tu viem predstaviť Bale-a alebo Pitt-a) a celkový dojem z filmu je potom chabý. Žiaľ Spike Lee natočil len prázdnu imitáciu Old Boy, ktorého poznám ja. ()

Dlaha

Skvělé, Brolin úžasný, příběh super. Finální zvrat překvapil (a to se tak často nestává). Originál jsem zatím neviděl, ale doufám, že mě nedonutí hodnocení změnit. ()

Snake.Charmer

Skvělá kamera, režie a démonicky dobrý Brolin, Samuel L. Jackson který tradičně září všude, kde se objeví a dokonale vyšinutý Sharlto Copley. Stejně jako originál, má i tato verze scény, které aspirují na to, stát se kultovními. V mnoha ohledech dokonce tento remake/adaptace překonává originál a troufnu si tvrdit, že spoustě "neasijatů" bude tato verze bližší. Tak se nenechte odradit modrou barvou a nízkým hodnocením a šup do kina! ()

honelnik

Ak by scenarista nevyprodukoval plagiat, ale adaptaciu originalu s vlastnymi gulami, mam taky pocit, ze by z toho Spike Lee a Josh Brolin vedeli vytvorit nieco s pridanou hodnotou (voci DESAT ROCNEMU originalu). Takto je americky Oldboy len zbytocny sled ikonickych scen prehnanych cez kopirak s celkom zlou hudbou. Pre ludi co nevideli original + 2*. ()

Martyr

Tak toto je veeeelmi maly brat originalu, ktory nikdy nedorastie. Objektivne zhodnotit sa to jednoducho neda, kedze original Oldboy je film, ktory so mnou intenzivne otriasol a dodnes ho povazujem za jeden z najlepsich kuskov ake som kedy videl. Brolin sa snazil urputne, niekedy bolo vidiet ze herecky vykon Min-sik-choia je nenapodobitelny, a tak ho len zufalo kopiroval gestami a mimikou. Mierne pozmeneny pribeh nie je prekazkou, to skor casti filmu kde korejski machri nechali divakovi priestor na premyslanie a pochopenie pribehu, a americania serviruju jednu vysvetlovaciu vetu za druhou ako na podnose...darmo, us divak nechce rozmyslat ale zrat popcorn. Porovnavat artovost zaberov a hudby tychto dvoch "bratov" ani nema zmysel. OLDBOY 2003 FOREVER! a nikdy inak. ()

warrenur

Radim sa k tym, co videli original a ten ich pozitivne uniesol. Po niekolkych remake-och, co som videl, ktore hollywood okopiroval z azie, som pred vzhliadnutim tohoto mal obavu, ze by som sa akurat mohol "nastvat". Nastastie pristup Spike-a Lee-ho je mierne iny, a teda az na par momentov a ineho zaveru, nejde o uplnu kopiu. Brolin to taha celym filmom a Eliske Olsenovie to taktiez velmi slusi. "Zaporak" ma zaujimavu osobnost a ako vzdy Samko Jackson tu tiez sadne v tej svojej vystrednej frizure a outfite. Potial sa to da a film pomerne bavil, i ked som samozrejme poznal dejove zvraty originalu. Zaporakova dazdnikova spolocnicka mi tam nesedela, posobila zbytocne a divne. Dost ma nahnevalo, ze surovost a autenticita bitiek su miestami dost mimo a digitalne zranenia to tiez pochovavaju. Naviac, sklamalo ma i kombinovanie deja v zavere. Inak by som nemal problem ist aj na trojhviezdie. Kto nevidel korejsky original, ten bude statisticky hodnotit vyssie. Ja opacne. Opat velka skoda. Neviem, cim to je, ale asi to hromsky vynasa. Pozriet si vynikajuce kusky z azie, divacky velmi uspesne a potom natocit remake aby sa americky a europsky divak bavil na "originalite" hollywoodskeho "tvorcu". Cim nechcem povedat, ze remake sa nemoze vyrovnat, ci dokonca predcit original. Na prstoch jednej ruky by som ich par vymenoval. Vo vseobecnosti vsak podla mojich poslednych skusenosti plati, ze "hollywoodsky parazit" nepekne cudzopasi na dokonalom "azijskom hostitelovi". Neplati to vzdy, ale myslim, ze mnohi zdielaju podobny nazor. ()

Wardan

Nejsem nijak velký fanda asijských filmů, ta západní je mi mnohem bližší. Proto jsem taky remaku Oldboye hned fandil. A na začátku mě to taky fakt bavilo. Ale nakonec to je ve všem skoro úplně stejné jako v originále, což mě opravdu štve. Asi bylo moc očekávat nějaké nové dějové konsrukty a zvraty. Jediná výhoda remaku tedy je, že Josh Brolin mě baví víc než původní představitel a celý film je mnohem srozumitelnější (což já osobně považuju za největší klad, ale většina lidí to smete ze stolu jako nutný ústupek tupým Američanům). Řemeslně na výši, bitka s kladivem super. Ve své podstatě je to poměrně zbytečná záležitost, která jen z drtivé většiny znovu přeřiká již řečené. Bavil jsem se ale dost dobře. Mezi třemi a čtyřmi. Dávám tři hvězdy, očekávání byla příliš vysoká. ()

KOZEL84

Hm,moc pěkný úsměv do kamery.To měl být jako happyend nebo co?Hodně blbý vtip tenhle přemak!A Copley byl neuvěřitelně špatný.Přesně takový by byl Oldboy kdyby byl americký-zapomenutelný. ()

barteca

Víc nemůžu...Některé scény jsou hodně stylové až artové. některé mě provokovaly nelogičností, asi je pro mě posun z asijské mentality do euroatlantské moc křečovitý. ()

Gastovski

Remake, kterému nelze nic vytknout. Spike Lee se nespokojil se sprostým okopírováním originálu, nýbrž si to natočil po svém a výsledek rozhodně stojí za pozornost. Navíc mě úplně odrovnalo, jak mistrně naservíroval závěrečné rozuzlení. Až do poslední chvíle jsem věřil, že TA pointa bude jinačí, než v korejském originálu. Nebyla. Ale takhle mást diváka , který si myslí, že ví co bude následovat a jak to skončí, to se mi strašně moc líbilo a na adresu Spika musím říct, že je to neskutečný borec. Origoš má sice malilinko radši, ale z hlediska hereckého obsazení a odlišné formy pojetí se skóre vyrovnalo. 4,4* ()

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers

Je rozhodnuto, Kick-Ass se přidá k Avengers