Příběh bývalého vojáka Edwarda Younga, který bude muset několik let po konci občanské války čelit nebezpečí daleko horšímu, než byli nepřátelští vojáci ve válce. Poté, co vinou záhadné epidemie ztratí svou manželku i syna, se vydá na dlouhou cestu, na níž bude pátrat jak po příčinách záhadných problémů, tak po novém smyslu života. (ČSFD)

Knor

Tohle je naprosto boží. K plný palbě tomu chyběla jedna extrémní scéna, pamětihodná extrémně násilná, úchylná nebo zlá scéna. Jinak jde o vynikající pecku, miluju vypravěčské filmy, tady je vyprávění hlavního hrdiny pomalé, podtržené nádhernou kamerou a božskou hudbou a funguje to na výbornou. Zombíci vypadají skvěle ( i když tu nepředstavují tu největší hrozbu ) a období občanské války je fajn. Pomalý děj mi vůbec nevadí, díky atmosféře a vypravěčství film příjemně odsejpá a já slintal blahem. Škoda jen, že tvůrci neměli přeci jen více odvahy, opravdu by to pak nemělo chybu. ()

Eilem

Prekvapivo to nebolo zle. Film bol celkom dobry, mal pribeh ktory bol jeho hlavnou crtou a nie hororovy prvok, ten bol vedlajsi. Z tohoto faktu ale film asi vytazil prave vsetko co mohol a viac neponukne a nicextra necakjate. Pre fanusikov zombie tematiky rozhodne povinna jazda. 6/10 ()

Viper86-V1

Tak jsem se těšil, že milovníkům zombie hororů s radostí doporučím tenhle tajný tip na tuze originální žánrovku (zombie v době americké občanské války? Why not!), ale výsledek je velice nepovedený. Nemrtví tady tvoří jen kulisu ke komornímu existenciálnímu dramatu hlavního hrdiny, který po ztrátě rodiny hledá nový smysl života. Slabí herci, celý děj v jednom lese, nedomyšlené bez pointy, nehodící se hudební doprovod, nezajímavá kamera (animované flashbacky se ale hodně povedly!) a především neskutečně POMALÉ tempo, kdy ty necelé dvě hodiny subjektivně odsýpají jak nějaká Bergmanova trilogie. Skvělý nápad, výsledkem je ale jen onanistické nízkorozpočtové cvičení scénáristy a režiséra v jedné osobě, který navíc nevyniká ani v jedné z těchto disciplín. ()

Ravenous

Velice pomalu, ale nadmíru příjemně mě podmanivý vypravěčův (nejspíš prapravnuk hlavního hrdiny Edy, Malcolm) hlas dostal do děje, a já jsem společně s Edwardem Youngem pobíhala po panenských lesích a stráních, střílela nemrtvé sousedy, mohutně filozofovala a zachraňovala nevinné panny ze spárů bídáků, co si myslí, že jim patří svět. Teď vážně, žádná prdel to tedy nebyla. Bezvýchodnou situaci a hrdinovo zoufalství a ztrátu víry ještě umocnila nádherně nasnímaná podzimní krajina. Nízké náklady filmu neubraly na kvalitě, naopak to vypadalo tak nějak více opravdově. Hlavně ze začátku jste si připadali, že jste součástí příběhu, nebo jako v počítačové hře, k čemuž přispěly i krásné kreslené pasáže a hudba. Bohužel s přibývajícími minutami film poněkud ztrácel na kvalitě. Že se jedná o dobu nedlouho po občanské válce Severu proti Jihu ve filmu nehrálo žádnou roli. Nebýt pár uniforem ani bych to nepostřehla. I hudba, která film doprovázela, byla chvílemi dobově docela mimo. Navíc téměř stejné “elfí“ pláště nosili i poloviční hoši z Kraje...ale to vše je jen detail, který na kvalitě neubírá. Pro mě hodně silný zážitek ...příště na to juknu za střízliva :D ()

djbarrel

Chvíli jsem váhal po přečtení některých recenzí, zda bych se na film měl vůbec dívat. Nicméně jsem to zkusil a rozhodně jsem nebyl zklamán, ba přímo naopak. Je to hodně inovativní, hodně emocionální, hodně jiné a hlavně hodně dobré. Ačkoliv téma je už 100x ohrané, tenhle styl zpracování je opravdu bomba. Líbili se mi i animované vsuvky, opravdu zajímavé zpracování. Celkově bych filmu vytkl snad jen některé malinko slabší masky a konec, který byl tak trochu neukončený. Jinak pecka. 92 % ()

george16

Po první třetina bych tenhle film hodnotil jako velmi špatný, ale ouha, pak se to hezky rozjede, styl vyprávění mi strašně seděl, skvělí herci a úžasná hudba. Nevím proč ale hned jsem si vzpomněl na Ravenous. Vyprávění se sice zdánlivě táhne, ale je to evidentně záměr, abyste si vychutnali atmosféru. Beru to jako nejlepší kanadský horror co jsem kdy viděl. Survival film se zombiema v úplně jiném kabátě jako znáte. ()

NightScene

Jo celkem dobré. Docela se mi líbilo, že to je natočené, jako kniha s vypravěčem. Jako horor slabé, ale jako drama dost dobré. A nápad s zombie apokalypsou zasazenou do dob občanské války je celkem supr. Režisér odvedl docela dobrou práci a stejně tak herci. Příběh dobrý, zombíci luxusní, atmosféra výborná! Hudba je nepřekonatelná. Celkově 60% jelikož některé ostatní filmy o zombíkách jsou o dost lepší než tenhle. ()

bluefoxi

Exit Humanity - Tento film mi nepřijde ani tak hororový, jako tragický... vypráví o životě muže, který v momentu ztratí vše ( ženu, syna, obydlí ) a zbyde mu jen jeho kůň, les plný zombie a puška s náboji... zvrat přijde v té chvíli, kdy Edward po namáhavé cestě plné útrpného zabíjení zombíků narazí na dům, kde se setká s mužem jeho věku, Izacem. Ten mu sice z prvu nedůvěřuje, ale poté se z nich stávají přátelé a spolubojovníci. Na scéně se náhle objevuje skupinka lidí, kteří pod vedením krutého generála přeměňují lidské osoby na zombí v bunkru v podzemí. Našim hrdinům nezbývá nic jiného než se je snažit zastavit.... ke konci hlavní hrdina opět přichází v boji o většinu svých přátel, které potkal na svojí cestě. Ale jako kapka naděje mu zůstane Izacova přítelkyně, se kterou se rozhodne žít a přežívat ve srubu v lese... Film je též plný hloubavých momentů, kdy autor popisuje básnicky daný děj, že Vás vtáhne přímo do děje. ()

aannemer

Skoro dvě hodiny patetických žvástů o prdu, které mě nezajímaly, polofilosofické dialogy mezi lidmi bez jakéhokoli vzdělání a sem tam nějaký ten zombík. Ti alespoň trochu vypadali, takže za jednu hvězdu. Jinak ale šílená nuda, 2x jsem u toho usnul a několikrát jsem to posunoval dopředu, aby to moje utrpení už už skončilo. ()

Digmen

Rád bych se dnes vrátil do roku 2011. Jako hlavní důvod uvedu skutečnost, že se mi do ruky dostal film se zajímavým námětem. Jak známo, zombie filmů je poslední dobou plný pytel. Málo který je opravdu kvalitní, nebo se alespoň přibližuje něčemu, čemu by se kvalita říkat dalo. Ale zpět k filmu, o kterém bych vám dnes rád napsal. Jmenuje se "EXIT HUMANITY" a sleduje osud Edwarda Younga od konce občanské války, ve které bojoval a kde se poprvé setkal s oživlými mrtvolami. Snímek je rozdělěn na části, které fungují jako kapitoly jeho deníku, které zároveň on, jakožto vypravěč znova pročítá. Provede nás všemi zásadními momenty jeho života a ukáže nám, že ikdyž je válka krutá, existuje ještě něco horšího. Film má velmi pozvolné tempo, řekl bych, že spíše velmi pomalé. Je plný filozofických úvah hlavního protagonisty, až se vám do hlavy začne vtírat pocit, že ve snímku hraje jen a pouze jeden herec. Akčních scén je velmi poskrovnu, ale když příjdou, jsou zajímavé. Kostýmy jsou takéž na vysoké úrovni. Hudba neoslní, ale zároveň ani neurazí. Animované předěly některých scén jsou perfektní a jen podtrhují atmosféru, která prostupuje celým filmem. Zápory jsou jednoznačně spojené se stopáží filmu a tím nejhorším je opravdu hodně pomalé tempo, které nemusí vyhovovat každému divákovi. Každopádně se jedná o nadprůměrný kousek, který by měl potěšit příznivce netradičních zombie filmů s hutnou atmosférou. Hodnocení : 65% ()

othoson

Tak spíše než hororem bych to nazval postapokalyptickým rozjímáním o životě. Zombíci tu hráli jen do počtu a byli relativně neškodní, protože většinu "lumpáren" dělali zase ti lidi... Zkouknout se tento film dá, ale rozhodně bych jej nenazýval nějakým klenotem... Prostě takový film, který si pustíte jednou za život místo toho, abyste museli čumět do zdi, nebo na Ordinaci v růžové zahradě, aniž by vám bylo líto ztracených dvou hodin vašeho života... ()

musolini

Poměrně zdlouhavý a rozvláčný film o mém oblíbeném tématu zombií.Nápad umístit zombíky do občanské války je pěkné zpestření tohoto tématu,kdy se většinou tento žánr odehrává v současnosti a zombií jsou jak Usain Bolt.Tady je to jiné a je škoda,že to tak dopadlo.Spád to nemělo skoro žádný,jen chvílema,akce tam taky moc nebylo a děj to nezachránil.Prostě 2 hvězdy tak akorát. ()

naytsirk

Na mě to bylo moc dlouhý a ukecaný…To, že to stálo asi sto dolarů a je to na tom hodně vidět, by mi až tolik nevadilo, ale skoro dvě hodiny blábolení o tom, jak je někdo smutný a jak je to všechno na prd, mi prostě přišlo nezáživný… ()

fabregas1

Zombie film z dob Americké občanské války,tentokrát i zjistíme,jak tady zombíci vlastně vznikly.I když zombie vypadali dobře,tak moc nebezpeční nebyli.Film byl celkově pomalý,ale zase to mělo příběh s dobrou atmosférou,pro mě to byl zlatý střed. ()

BillieM

Ze začátku jsem zvažovala, jestli mě film vůbec bude bavit, ale po nějakých 20-ti minutách jsem měla jasno. Příjemné a zajímavé pokoukání, plus zombie, pro ty mám slabost. :-) ()

dr.who

Velke prekvapenie.. Aj ked niekolko krat spomenuty maly prinos na poli originality scenara - vobec nevadi. Tento film vnimam aj ako taku malu sondu do osobnosti cloveka stracajuceho uplne vsetko, jeho prerod a ziskanie nadeje v totalnej beznadeji. Moze byt. ()