V Pennsylvanii dojde ke střelbě do lidí z nedalekého parkovacího domu. Výsledkem je pět nevinných obětí, které nemají nic společného. Případ vyšetřuje detektiv Emerson, který podle otisku prstu na minci, vhozené do parkovacího automatu, odhalí střelce. Je jím bývalý vojenský sniper James Barr, který byl již v minulosti vyšetřován pro vraždu lidí na misi v Iráku. Emerson si pro Barra okamžitě dojede, ale Barr tvrdí, že je nevinný. Emerson mu dává na výběr. Buď podepíše přiznání a dostane doživotí, nebo bude popraven. Státní zástupce Alex Rodin své případy neprohrává. Barr vezme tužku a na papír napíše, aby zavolali Jacka Reachera. Jedná se o bývalého vojenského vyšetřovatele, který po opuštění armády mění místa svého pobytu a nikdo neví, kde ho hledat. Jack se o případu dozví z médií a přijíždí sám. Rodin a Emerson mu však nedovolí nahlédnout do spisů. Reacher se dozvídá, že Barr byl ve vězení brutálně napaden a leží v nemocnici v komatu. Jeho obhájkyní je Helen Rodinová, dcera státního zástupce. Všichni, včetně jejího otce, to vidí jako ztracený případ, který její kariéře neprospěje. Reacher od ní dostane nabídku. Pokud  pro ni bude pracovat jako vyšetřovatel, zařídí, aby se mohl seznámit s důkazy. Informuje ji také o tom, že Barr byl vyšetřován pro vraždy v Iráku, ale protože se jednalo o lidi, kteří hromadně znásilnili několik žen, armáda případ nechtěla vyšetřovat. Barr ví, že kdyby Reacher zjistil, že je v tomto novém případě vinný, dostal by ho před soud a proto si je již teď jistý, že těchto pět vražd nespáchal. Reacher ví, jak by Barr uvažoval a jak by postupoval, kdyby to chtěl udělat. A způsob, jakým byly vraždy spáchány, rozhodně neodpovídá tomu, jak byl Barr vycvičen... (TV Prima)

mala_kea

Vypadá to, jako by McQuarrie zadaptoval výcuc z přebalu knihy. Vcelku vychytaná zápletka je komplet celá na stole po první půlhodině a pak už není na co koukat. Rozjezd je řádně temný a drsný, ale jakmile do koupelny vtrhnou "Mokrý banditi" a minutu se kopou do zadku jako v grotesce, naděje na vyváženou atmosféru je taky v tahu. Hlavním postavám, včetně samotného Reachera, se nikdo nezdržoval vdechnout trochu života .. i ohlodaný padouch, co ze sebe jediným monologem udělá totální klišé, jen sedí v pohodlí unimo-buňky a čeká, co bude. ()

Doomedx

V popisku filmu chybi zanr: Komedie, protoze ji to od pulky (napr. scena kdy se dva guyove snazi zmlatit Jacka do bezvedomi ve vane aj.) trochu pripominalo :). Neco mezi 3/4* = 70%. ()

burton

Tužku nepotřebuje, šikula je to. Vlastně nepotřebuje skoro nic, stačí mu jedno tričko a je to první agent v mém životě, co jezdí busem. Taky má paměť jako slon a vůbec, je moc cool. No, takže se na to mrkněte, stojí to za váš čas. Je to chytrý a místy i vtipný. ()

figliar

Za posledné roky sa na scéne objavuje viac a viac akčákov s vojnovým veteránmi, ktorý sa z čista jasna vracajú do služby, aby zachránili vlasť či nevinných občanov. Jack Reacher je jedným z nich, no v určitých aspektoch vyčnieva z davu. Tom Cruise mi ako hlavný predstaviteľ sedí ako riť na šerbel. Zápletka je v podstate ideálna, nie príliš prehnaná, žiadne nemožné kaskadérske kreácie. Skoro ako keby podľa skutočnej udalosti. Vážne ale iba skoro. ()

Raziel_cz

Pro mě jeden z nejlepších thrillerů posledních let. Případ, co se zde řeší, sice není nějak extrémně složitý, ale ta přímočarost dobře sedne k hlavní postavě. Je tu dost zvratů, správně dávkovaná akce i humor, takže se nebudete nudit. Snad jenom ta automobilová honička nemusela být tak rozvleklá. Film je taky fakt pěkně natočený a Tom Cruise, ačkoliv to není takový hromotluk, jako Reacher v románech, jak jsem vyrozuměl, roli zvládá naprosto v pohodě. Viděno dvakrát a pokaždé jsem si to užil. ()

BeranSon

Tom Cruise zase válí v jednom zamotaném, pro zpestření chaoticky podaném, vysoce efektivním krimi-špionážním trilleru. Ať už byl Jak Reacher jakýkoliv, jednu věc mu musím nechat - začátek byl prostě perfektní. Náběh filmu určili již začáteční titulky, které velice pěkně vybarvili celou okolní krajinu. Moment vraždy a rozuzlení = váždně paráda. Jenže jak se všechno začalo chílit ke konci, tak prvopočáteční nadšení pomalinku ustupovalo a já jsem nebyl tak spokojený jako na začátku. Akce je slušně přiměřená, což rozhodně chválím. Jako u většiny moderních filmů jsem se bál, že i tento skončí v akčních stájích a zařadí se do skupiny akčních pitomostí. Není tomu tak. Jasně, nějakou tu honičku si tvůrci ujít nenechali, ale to přeci k žánru neodmyslitelně patří, hlavně že nic není přehnané. Místy mi herecky vadila Rosamund Pike , která mi prostě příliš neseděla.... Jinak Cruise snesitelnýa koukalo se na něj jako vždy výborně. - 7/10 - ()

Heroine odpad!

OK, vím že jsem blázen, že na to vůbec koukám. Je to žánr sám pro sebe: Cruisova sebechvála v akci. Je rychlej, dobrej, sympatickej, spravedlivej, tajemnej, nebojácnej... nemůžu si pomoct, ale je to směšný a odpudivý. ()

Lyžař

Tak strasne rad jsem koukal na honicky v autech se stejnou kamerou jako pouzival A. Hitchcock. Tak rad jsem si zavzpominal na GTA, Need for speed, ale pak jsem prestal verit vlastnim ocim. Jack zacal delat blbosti hodne podobnych filmu. No ale co, i tak jsem se lehce nadprumerne bavil a to jsem vlastne chtel :-) hudba****scenar***herci****rezie****kamera*** ()

Puol

U mňa jeden z mála prípadov, kde to Tom Cruise "prepískol", lebo na postavu Jacka Reachera sa typovo príliš nehodí. I tak sa ale teším na druhý diel. ()

Qeo

Vlastně docela sympatická „detektivka” se slušným nábojem a akcí, která se řítí naloženým kamionem olova, rychlostí ptáka road runner. Bohužel po cestě naráží na divné machochistické kecy a celkově se děj řítí spíše do průměru. ()

Deratizer

Cruise si hraje na nebezpečného válečného veterána, na kterého nikdo nemá a bije se pomalu jak Seagal.. To je největší psina téhle série, Cruise v takové roli. Bije to do očí, ani nevím, za co ty tři hvězdičky. Totéž platí pro druhý díl. Vždy mi Cruise vadil, teď už mi nějak nevadí, ale v takových rolích je prostě k popukání, nehodí se na to (to jeho supermanství). ()

Thanoris

Tak tentokrát mě i Tom zklamal. Obvykle si řeknu, film nic moc, ale že tam byl Cruise, aspoň se na to dobře dívalo. Ale tentokrát... Od začátku přemýšlím, co to je, když pořád ukazují všechny záporáky předem. Čekám napětí, ale to se vždycky rozplyne moc brzy. Všechno, co se tváří jako potenciál, je žalostně nevyužito. Asi jako by králíček ze vtipu nakonec koupil mrkvovou zmrzlinu. Vlastně nejlepší napětí jsem získal omylem, když jsem při žehlení přehlédl, že Vězeň a Prokurátor není jedna osoba. ()

Trešlson

Poctivá filmařina, která mě díky obsazení Cruise do hlavní role slušně mátla tělem. Žádná akční jízda, ale thirllerová krimi žánrovka se zajímavým hrdinou, zajímavými záporáky a místy dost nelítostným, ale na druhou stranu přímočarým a jednoduchým vývojem. Víckrát asi nebudu potřebovat Reachera vidět a ani ke knížce mě to úplně nenalákalo, ale pořád slušný nadprůměr. 7/10 ()

Biopler

Veľmi slušný, napínavý film od výborného začiatku až do svojského zúčtovania na konci. Obával som sa, že Cruisovi táto rola nesadne, no nestalo sa, presvedčil ma, aj keď na môj vkus, ako hlavný hrdina, veľa rečnil. Škoda nevyužitia hudobných vložiek, lebo Kraemerova hudba v úvode sľubovala, že môže veľmi pekne podfarbovať scény. Prvá reacherovka naznačila, že je tu priestor pre napínavé a príbehovo hutné kriminálky. ()

radaza

První naprosté zklamání, které jsem zažil, bylo, když práva na Reachera koupil Cruise a bylo jasné, že 190cm vysoký metrák svalů bude hrát malý scientologický zakonzervovaný klučina. Bohužel zklamáním byl i film. Režisérovi se naprosto nepodařilo do filmu převést jakousi drsnou zaprášenost knih, když pominu tělesné parametry, tak navíc hlavní hrdina působil unaveně a nepříliš vojensky (to vystihl lépe Duvall). Zajímalo by mě, jak se autoři chtějí vyrovnat s tím, že Cruise už není nejmladší a určitě chtějí servírovat další díly. Mimochodem započetí dílem Jatka by celou sérii dalo do úplně jiné relace. Ovšem to by Cruise musel soupeře ve vězení podbíhat mezi nohama. Slušný thriller, na který se ale nepodívám podruhé 50%. ()

Jajar

V podstatě průměrný žánrový slepenec kriminálky, thrilleru a nadsazené akce s několika nostalgickými ohlédnutími do devadesátých let. Zápletka jak ze šestákového románu, postavy podle šablony a pár dobrých fórků v solidně řemeslně natočeném filmu, na kterém lze až příliš vidět ratingové ústupky. ()

PEZ

Nedotiahnute do spravneho konca. A zbytocne. Jacka Reachera pochovava tona klise. Zamrzi to, pretoze zaciatok je velmi vydareny, kamera, aj akcne sceny su viac ako obstojne, Tom Cruise sa do role Jacka hodi. Ale celucicky film "uplne nahodou" vsetko do seba zapada a od polovicky je to uz do oci bijuce. Takze tazko ostat napaty, ak vychadza vsetko bez (necakanych) zadrhelov. Za seba vravi to, ze Jack Reacher musi vraviet, ze nie je hrdina, aj ked kazdy jeho krok taky je a o Helen musi byt kazdu chvilu spomenute, aka je inteligentna, aj ked kazdy jej krok ukazuje presny opak (mimochodom Rosamund Pike cely film strasne prehrava). Naopak potesia male steky Wernera Herzoga a Roberta Duvalla (a male, no vtipne cameo autora predlohy Lee Childa). Christopher McQuarrie sa vezie na sinusoide. Potom ako nas pred 18 rokmi (to uz je to tolko??) potesil s Usual Suspects, presiel cez par obstojnych titulov az na dno (The Tourist) a teraz sa splha hore. Mal jedinecnu moznost vratit sa navrchol, zatial je to tak na pol ceste. Uvidime, co ukazu jeho najblizsie tri blockbustery (treba vsak spomenut, ze na ziadnom z nich nepracoval sam - nie ako to bolo tu). ()

PanMaur

Chtěl jsem dát 4*, ale nakonec musím zůstat u 3* a je mi to docela líto. Celý film má poměrně solidní napětí, Cruisovi to i docela sedlo, Rosamund Pike to taky poměrně zvládá a "Zach" je bohužel málo využitý, ale jde z něj mráz po zádech. Pak se ale něco stane a během jedné scény se film změní na něco jiného a ztratí své kouzlo. Celá tahle změna je pak zakončená takovým nijak zajímavým koncem ... poslední půl hodina mi přišla zkrátka odfláklá. Ale neříkám, že si ten film nezopakuji někdy rád. To zase ne. ()

Killingjoke

No, tak tohle pro mne bylo velmi milé překvapení. Poslední výstřel je napínavá a velmi vyvážená oldschoolová žánrovka, která svým pojetím hodně připomene atmosféru akčních thrillerů 80. let 20. století. Od první chvíle se jede ve velkém stylu, jednotlivé střípky se však odhalují postupně s přibývajícím časem, což je jen a jen dobře. Knižní předlohu jsem doposud nečetl (film ve mně však vzbudil jistou zvědavost a nejspíš po ni sáhnu) a tak jsem spíš očekával špionážní thriller. Jsem moc rád, že jsem se zmýlil a dostal dynamický a akční krimithriller. Christopher McQuarrie je pan scénárista, zde nám však dokazuje i to, že dokáže obstojně režírovat, pokud má v ruce dobrý materiál. Nevím sice, jak přijali fanoušci knižní série Toma Cruise v hlavní roli a nakolik se liší od literárního předobrazu, mně tam ale Cruise perfektně seděl od chvíle, kdy se poprvé objevil na plátně. Potěšila malá rolička Roberta Duvalla, ten chlap má stále i na minimu prostoru charisma na rozdávání. Takže super, kdyby náhodou vzniklo pokračování ve stejném duchu a kvalitě, určitě bych se vůbec nezlobil... ()

Jack Reacher míří do televize

Jack Reacher míří do televize

16.11.2018

6 let od uvedení prvního snímku Jack Reacher: Poslední výstřel přišel autor knižních předloh Lee Child s poněkud překvapivým obratem. Tom Cruise (Mission: Impossible – Fallout) je prý moc malý na to,… (více)

Jack Reacher 2 má režiséra

Jack Reacher 2 má režiséra

19.05.2015

První Jack Reacher vydělal 218 milionů dolarů a potvrdil tak lukrativnost Toma Cruise. Režisér Christopher McQuarrie se ale po Reacherovi vrhnul na pátý díl Mission: Impossible (uvidíme ho už 30.… (více)

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

Tom Cruise v novém Highlanderovi?

20.11.2014

Highlander se v roce 2007 dočkal pátého dílu s podnázvem The Source, který se ale nedostal ani do amerických kin. Bylo to jasné znamení, že by se klasika z roku 1986 měla nechat spát, v Hollywoodu to… (více)

Jack Reacher přijde o režiséra

Jack Reacher přijde o režiséra

18.09.2014

Tomu Cruiseovi je 52 let, stále se ale vrhá z jednoho akčňáku do druhého. Loni to bylo Nevědomí, letos Na hraně zítřka a příští rok nás čeká Mission Impossible 5. Na horizontu je pak i dvojka Top… (více)