Organizace, která se za každou cenu snaží přijít na to, čeho je člověk svědkem krátce před svou smrtí, násilně mučí své oběti. Jednoho dne se s dávkou štěstí podaří několika obětem z jejich zařízení uprchnout. O několik let později se mladá žena a její přítelkyně vydávají zpět na místo svého věznění, aby zde započaly krvavou cestu pomsty proti svým věznitelům, kteří je v dětství mučili. (PetriK12)

Bloody13

Vykastrovaná zbytečnost. Tam, kde originál útočil svou nevypočitatelností, syrovostí a brutalitou, tam remake dokazuje, že Amíci na tyhle předělávky prostě nemaj koule. Martyrs v jejich podání ztratili úplně (ale fakt úúúplně) všechno, v čem původní film vynikal. Teď už jen čekám na novou PG-13 verzi Haute Tension, aby dílo zkázy bylo kompletně dokonáno. ()

*CARNIFEX*

V rannom veku ťažkým osudom skúšaná Lucia sa po úniku zo spárov bezcitnej skupinky nemilosrdných ľudí nečakane ocitá v opatere sestier sirotinca Sv. Márie. Po desiatich rokoch prichádza do domu svojich mučeníkov, aby sa raz a navždy zbavila monštier, ktoré ju od detstva prenasledujú. Napriek tomu, že má po svojom boku najlepšiu priateľku Annu, nebude to také ľahké ako sa na prvý pohľad môže zdať. Anna totiž vždy pohybovala o reálnosti Luciiných historiek, pričom samotné preludy pripisovala jej zlému psychickému stavu. Nepotrvá však dlho a uvedomí si, že pravda môže byť v niektorých prípadoch bolestivejšia, ako by sa človek mohol domnievať. Francúzsky "Martyrs" je nielen že jedným z mojich naj hororov, no zároveň sa stal kultovým snímkom, ktorý "očaril" takmer celý svet. Ja osobne nerozumiem a nechápem, "prečo, začo, načo" bolo treba robiť remake, či si zas americká produkcia myslela, že niečo dokáže spracovať lepšie, dokonalejšie, no myslím že si väčšina divákov veľmi rýchlo uvedomí, že čaro samotného príbehu je nenávratne v prdeli. Oceňujem snahu tvorcov ísť iným smerom, no faktom je, že im nič iné ani neostávalo. Máme tu nejaký nový spôsob laškovania s obeťami, no je toho málo, taktiež bojov s preludmi či samotného násilia je pomenej ako v originále. Správanie osôb je hlúpejšie, záver je síce "novší", no akýsi nezaujímavý. Napriek mnohým negatívam by sa zdalo, že ide o úplný prepadák, no podľa mňa nový Martyrs pozeráteľný je. Navyše, keby tu hneď človek napísal neviem aké negatívne hodnotenie, toto si fanúšik hororu, prinajmenšom zo zvedavosti, utiecť nenechá - 35% ()

George Stobbart

Podobne neopodstatnená a parazitujúca zbytočnosť ako boli svojho času remaky "Quarantine" a "Let Me In". Avšak zbytočnosť ešte horšia; povrchná, neefektívna, stupídna, s absenciou akejkoľvek kvalitatívnej hodnoty, jednoducho ZLÝ VTIP. A viac slov ani pozornosti tomu venovať nemienim, nad siahodlhými rozbormi a porovnávaniami nech sa tu rozdrapia a mudrujú iní. ()

Karamanlis

Dlho som nemal chuť ísť do tejto prerábky mojich obľúbených Martyrs, no nakoniec sa mi na počudovanie páčila. Tento americký remake síce okrem neodmysliteľného hereckého preobsadenia neprináša nič inovatívne a v podstate iba kopíruje Laugierov pôvodný príbeh, napriek tomu sa mu však nečakane podarilo navodiť mi rovnaké nepríjemné pocity, aké som mal počas pozerania originálu. ()

Marceloo

Mladému dievčaťu sa po dlhom období, počas ktorého musela prežívať nepredstavitelné muky u svojich trýznitelov, podarí od nich utiecť. Dostane sa do ústavu, ale stále sa jej nedarí dostať z hlavy strašlivé zážitky. Našťastie si nájde kamarátku, ku ktorej si vybuduje dôverný vzťah, takže svoje životné utrpenie znáša o niečo jednoduchšie. O niekolko rokov neskôr je Lucy odhodlaná postaviť sa démonom z minulosti a vykonať akt pomsty, na ktorý tak dlho čakala. - Na ČSFD to začalo presne podla mojich očakávaní. Na zahraničných hororových portáloch mali Martyrs záporné hodnotenia už vtedy, keď bol na svete len poster, takže mi bolo jasné, že sa hodnotenie bude uberať rovnakou cestou aj na našej milovanej stránke. Budem sa snažiť porovnávať s Martyrs z roku 2008 čo najmenej, ale niekolko prirovnaní musím spomenúť. U mňa osobne vyhráva remake, ktorý vznikol len sedem rokov po prvom horore, v hereckom obsadení. V pôvodnom horore z Francúzska som s postavami súcitil len počas najkrutejšieho mučenia, ale v tomto horore som si narozdiel od pôvodného vytvoril kladný vzťah k postavám už na začiatku. Možno to bolo spôsobené tým, že som už vedel, že to, čo ich čaká, nebude nič príjemné, ale to na tomto fakte nič nemení. Ďalšou vecou, ktorú musím porovnať, je prostredie. V tomto horore sa mi lokalita páčila ovela viac, pretože sa mi zdala dosť vzdialená od civilizácie, čiže vhodnejšia k zobrazeným aktivitám. Musím pochváliť hudbu, ktorá sa mi velmi páčila a aj lakačky, o ktorých som si myslel, že sa sem vôbec nehodia, ale z kontextu vyplynulo, že boli dosť podstatné. Remake Martyrs má samozrejme aj množstvo slabín. V porovnaní s pôvodným hororom je brutalita stiahnutá na minimum, lenže je ťažké porovnávať horor z vlny New French Extremity a obyčajnú USA produkciu. Ďalšou slabinou je kamera, ktorá je často doslova lietajúca a nie velmi výrazná práca so svetlom, ktoré má v duchovnej podstate filmu podstatný význam. V duchovných odkazoch sa remake na pôvodný snímok absolútne nechytá, aj keď sa tu množstvo symbolov ako napríklad kríž v dome alebo záver snažia na túto symboliku poukazovať. Avšak slabší kontrast medzi zvrátenosťou a náboženstvom môže byť spôsobený miernejším zobrazením brutality. Ani som si to neuvedomil a nakoniec je celý môj komentár o porovnávaní. Velmi rád udelím Martyrs štyri hviezdičky, pretože mňa osobne dokonca až prekvapili a dokážem si predstaviť, aký osud ich na ČSFD čaká. + dve herečky z The Wicked ()

• Producent Jason Blum prohlásil, že tento remake „zničil originál ve všech ohledech a nikdy neměl vzniknout“. (LUKICKK)
  • Název filmu se objeví až těšně před závěrečnými titulky. (noelcoward73)