Když Rory Jansen (Bradley Cooper) vydá svou první knihu, je výjimečná. Je to událost, která se přihodí jednou za generaci a která rozbouří literární svět i veřejnost. Přátelé ji s nadšením doporučují, kritika je také nadšena. Kniha je všude – od knižních klubů, po letadla a akademickou půdu. Stylem, který je svěží a moudrostí o životě, se zdá být jaksi nadčasovou. Rory se okamžitě stává literární hvězdou. Charismatický, talentovaný, inteligentní, mladý autor má zdá se všechno: báječný život, milující manželku (Zoë Saldana), svět mu leží u nohou - a to vše díky jeho slovům. Ale čí to jsou slova? A čí to je nakonec příběh? V okamžiku, kdy Rory dosáhne nejvyššího úspěchu, jej vypátrá Starý muž (Jeremy Irons) a konfrontuje jej s faktem, že on je skutečným autorem novely. Starý muž vypráví o nádherných nicméně tragických vzpomínkách na své vlastní mládí v období po druhé světové válce v Paříži, které ho přivedly k napsání knihy. Když Rory vidí, že jiný muž zaplatil za pravdu a svůj životní příběh, je konfrontován s nevyhnutelnou otázkou kreativity, ambice a morální volby, kdy je vydáván na milost těmto pohnutkám. Příběh napsaný jako příběh v příběhu. Roryho život je sám o sobě fikcí. Za tím vším je skutečný živý literární lev, Clay Hammond (Dennis Quaid). Sváděn a zaplétán do rozhovoru o skutečném významu této novely, krásnou a mazanou absolventkou (Olivia Wilde), nemůže zabránit spojení mezi příběhem a jeho vlastní tajnou minulostí. (oficiální text distributora)

Kozlowski8

Rory Jansen je mladý spisovatel, snažící se prosadit, avšak u vydavatelů ne a ne uspět. Vše se změní v okamžiku, kdy ve staré tašce, zakoupené v pařížském starožitnictví, objeví na stroji napsaný příběh... Divák sleduje několik časových příběhů, které jsou pěkně a srozumitelně vyprávěny. K tomu připočtěme příjemné dialogy, tři krásné herečky a slušně se prezentujícího Bradleyho Coopera (kterého jinak moc nemusím). Chyběla mi však větší dramatičnost. Celé to bylo takové moc v klidu, zaoblené. Myslím, že příběh mohl nabídnout ostřejší momenty a hlavně na závěr jsem čekal nějakou výraznou pointu. 65%. ()

esmoke

Příběh ženy, které muž vypráví příběh jiného muže, kterému jiný muž vypraví příběh o své ženě :-) Prostě a jednoduše snaživý spisovatel, kterého nikdo nechce vydat, objeví starou aktovku a v ní rukopis románu, který mu přijde úžasný. Jde o sílu psaného slova, lidskou čest, smysl života a takové věci. (2D dabing) Rozpočet: $6 miliónů, Tržby: $13,231 miliónů. ()

paddy35

Fantasticky zpracovaný trojpříběh o hned několika spisovatelích s pohnutými životními osudy. Skutečné mistrovské dílo současné kinematografie. Velice inspirativní snímek, po kterém jsem i já - začínající autor - ihned sedl ke stolu a pustil se do tvorby vlastního příběhu. ()

Gregor_Samsa

Pěkně zamotané. Pobral jsem to až v poslední scéně a i tak si nejsem zcela jist, že jsem to pochopil úplně. Krásné smyčce Marcela Zarvose. O čem ten film vlastně byl? O rozhodnutích, která činíme, nepřikládajíce jim žádnou váhu, a o jejich následcích? Jak už nelze nic vzít zpět, jen dál žít? Nebo je to film o lásce, o ztrátě? O slovech, která někdy tak samovolně padají na papír? V první půli mě to chytlo jen tak napůl, nebo spíš i vůbec; ale pak, kdy se to všechno rozklíčovávalo, snad jako ve Svících, co dohořívají, tam mě to pohltilo – v ty momenty, kdy Olivia chce podlehnout, ale nevyřčená pravda nakonec vše zastaví... [80%; 2016-11-14 Home sweet home] ()

LencaN

Většinu filmu jsem byla napnutá a nemohla jsem ani odtrhnout oči. Děj je navrstvený do tří realit - spisovatel píše o spisovateli, který ukradl knihu o smutném životě jiného spisovatele a pod svým jménem ji publikoval a sklízel ovace. Ta "nejsvrchnější" realita s Dennis Quaidem mě moc nebavila. Šlo tam jen o jednu studentku, která se chtěla dostat k autorovi knihy, přičemž těžko říct, co po něm vlastně chtěla. Dějová linka s Bradleym Cooperem mě bavila naopak hodně. Objevil se tady vnitřní rozpor kvůli krádeži knihy - Přiznat se? Jak by na to reagovalo okolí? Jak bych mohl žít s vědomím toho, že moje úspěchy patří někomu jinému? A rovina s Benem Barnesem byla plná zármutku, výčitek a životních milníků, které možná měl ten hoch zvládnout jinak. Každopádně se mi z toho filmu motalo v hlavě spoustu otázek a teorií. Jediné co mi vadilo, byl konec. Rozuzlení bylo jako facka. Doslova. V negativním slova smyslu. Bylo to studené jako psí čumák, bez kouska citu. ()

Veber

Asi jsem čekala více, nebo trochu něco jiného. Přitom mám příběhy s více liniemi moc ráda, ale zde mi občas přišlo, že vlastně nevím, co postavy chtějí, nebo vím, ale ony pláčí na špatných hrobech a celé to moc nemá uspokojivé řešení. Člověk možná musí hlavně odpustit sám sobě... ()

Teachman

Námět a zápletka: 6/10 ... Vizuální stránka: 7/10 ... Soundtrack: 5/10 ... Didaktický potenciál: 4/10 ... Celkový dojem: 7/10. ()

MrKrahujec

Tak mi při zhlédnutí přišlo na mysl, že něco velmi podobného se říkalo a říká o jediném sovětském nositeli Nobelovy ceny Michailu Šolochovovi a jeho taktéž jediném dobrém románu Tichý Don. Až na to, že ten se ke svému provinění (opepřeném navíc tou zmíněnou Nobelovou cenou) zdaleka nepostavil tak přímě a kajícně jako hrdina tohoto filmu. ()

PTuranyi

Dobre natočený emocionálny príbeh spisovateľa ktorý píše príbeh o spisovateľovi, ktorý ukradol príbeh iného spisovateľa. Zároveň sa tu preplietajú 2 ľúbostné príbehy respektíve 3. Pekný prípad príbehu v príbehu, ktorý prináša morálnu dilemu a "hlboké" poučenie. Herci odvádzajú dobrú prácu hoci scenár miestami príliš tlačí na emócie a núti ich do rozhodnutí ktoré nie sú nutné. ()

winifred1

3 samostatné příběhy propojené do jednoho jediného...Úspěšný spisovatel Clay (Dennis Quaid), milovaný a obdivovaný u svých čtenářů a také čtenářek - Danielle (Olivia Wilde), vydává svou novou knihu, z které předčítá pasáže...až na konci se dozvíme, že jeho kniha je autobiografickým počinem a Clay nám v ní vypráví svůj vlastní životní příběh: Rory (Bradley Cooper),a Dora (Zoe Saldana) jsou mladý zamilovaný pár...Rory se snaží uživit jako spisovatel, ale nedaří se mu, jak by si přál...Po nalezení rukopisu jej vydává za svůj vlastní a slaví s ním velké úspěchy.....vše změní okamžik kdy potká starého muže (Jeremy Irons), skutečného autora rukopisu, který pro něj ztratil jedinou ženu svého života...3 linky se propují...také Rory kvůli rukopisu, který vydával za vlastní ztráci Doru, ač ona byla hlavním důvodem, proč se kniha vydala....a Clay alias Rory...? Stal se z něj úspěšný spisovatel, ale ženu, kterou tak miloval a pro kterou to vše dělal ztratil také... Zajímavé je, že v americké verzi Dora Rorymu odpouští...nicméně výsledek je stejný...Clay zůstává opuštěný, bez manželky, kterou stále miluje, protože nedokázal odpustit sám sobě.. Bradley Cooper podal výborný výkon a rozhodně tomu pomohlo i to, že se natáčelo převážně v jeho rodné Philadelphii, scénař napsali jeho dlouholetí kamarádi Brian a Lee..Film se natáčel pouhých 25 dnů s velmi nízkým rozpočtem (asi 6 mil. dolarů). Scénář vznikla více jak 10 let a první byl do role obsazen právě Bradley Cooper. Obrazy jednotlivých dějových linek jsou odlišné...přesto velmi impresionisticky laděné, že máte chvílemi pocit, že se nedíváte na film, ale že čtete knihu...vlastně 3 různé knihy...vše je doprovázeno krásnou hudbou. Těším se na Bradleyho v TSLP, který by mu mohl vynést nominaci na Oscara. ()

Matyman

Velice zajímavý snímek, který jsem zpočátku moc nechápal, ale postupem času jsem tomu přišel na kloub. Tempo filmu je docela pomalé, ale nedá se říci, že bych se nudil. Naopak . Tempo mi umožnilo pořádně nad příběhem přemýšlet a zároveň o nic nepřijít. Dávám 4 hvězdičky... ()

lukasonder

zaujímavá téma, ale niečo tomu chýbalo - mal som pocit, že už som to niekde videl/čítal a bolo to neskutočne predvídateľné... od začiatku až takmer do konca som vedel čo sa bude diať... ()

robbez

Působivý zážitek. Pokud si mám vybrat mezi životem a fikcí, tak chci raději to druhé. Je to totiž většinou ta zajímavější varianta. ()

Matth

Veľmi sympatické rozprávanie o slovách a príbehoch, ktoré tvoria. Nesnaží sa vykresliť nevykresliteľné ani rozpovedať nerozpovedateľné, no každým slovom sa približuje viac a viac k filmovej perfekcii. Jeden dialóg z tohoto filmu dokázal povedať viac ako dokáže povedať väčšina filmov vo všetkých svojich dialógoch. ()

Stebielko

Film rozpráva príbeh o spisovateľovi, ktorý rozpráva príbeh o spisovateľovi, ktorý stretne spisovateľa a ten mu rozpovie svoj príbeh. ()

frenkie

Popsat slovy Slova není jen tak. A tak se o to ani nebudu pokoušet. Lepší je Slova vidět, plně vnímat poselství, které film nese a nechat se unášet skvělými hereckými výkony. Oscarový potenciál z filmu přímo příští, ať už za kameru, scénář nebo již zmiňované herecké výkony. Zvláště Jeremy Ironsovi by neměl uniknout, tedy alespoň podle mého názoru. Ale i Dennis Quaid či Bradley Cooper byli velmi dobří. Film jsem si moc užil a pro mě je to jasně pětková záležitost. ()

Kriss_tyna

Kouzelné propojení pro milovníky knih a filmů.. Pozvolný děj bez velkých zvratů či dramatických scén, přesto jsem chvilkama tajila dech, pečlivě naslouchala slovům a v každém okamžiku vnímala melodickou zvýrazňující hudbu.. Výkonem zasahující Bradley Cooper a bolestně moudrý Jeremy Irons mě svým příběhem v příběhu naprosto pohltili.. ()

Blažena

nuda, nuda, nuda, jednoduchost, předvídatelnost, mizerné herecké výkony.....dokoukala jsem na to jen kvůli pěkným ksichtům ()

fabregas1

Pro mě průměrné drama s dobrým námětem a taktéž herci. Film plný otázek a emocí, který si u nás vydobil místo. ()