V roku 2000 vypukla v severofrancúzskej obci Outreau aféra pohlavného zneužívania detí. Osemnásť osôb bolo obžalovaných a medzi nimi i hlavný hrdina filmu Guilty Alain Marecaux, do ktorého domu polícia vpadla v skorých ranných hodinách. Alain strávil vo väzení tri roky a neustále sa snažil presvedčiť sudcu, že nič nespravil. Postupne prišiel o všetko: manželku, deti, prácu... Niekoľkokrát sa pokúsil o samovraždu. Obrat v jeho živote nastal, keď matka zneužívaných detí priznala, že klamala a za pedofilov označila prakticky každého, kto sa jej znepáčil. Súd veril deťom a spôsobil tak najväčšiu justičnú katastrofu v dejinách Francúzska. (sochoking)

Joshua2121

Krásny film o tom, ako ľahké je v dnešnej dobe prísť naozaj o všetko (rodinu, slobodu, zdravý rozum atď) vďaka jedinému, nevinnému obvineniu v kombinácii s povrchnou prácou ústavných činiteľov či právnych inštitúcií. ()

mirushbiatch

Strhujuci herecky koncert Phillippe Torretona v najvacsom justicnom skandali Francuzska.Ak to takto ozaj vsetko bolo,zabozrutom by som dal spravovat stat ludu...Psycho..Skvely film. ()

montel

Když jsou jedné noci Alain Marécaux (Philippe Torreton) a jeho žena zatčeni a obviněni ze sexuálních útoků na děti, prožívají svou největší životní noční můru. I přes malý dostatek důkazů a podivné výpovědi svědků zůstavá Alain i nadále ve vazbě. Z nahlodanou psychikou a podlomeným zdravím vyhlíží několik let tolik očekávaný soudní proces...Jasný důkaz toho, že pokud vás někdo obvinil ze znásilnění dítěte, jste odepsaný i když jste vinný nebo ne. Jestli se tento příběh skutečně stal tak, jak nám ho popsali filmaři nechápu jak můžou vůbec takový lidé pracovat v justici. Film je to ale velmi dobrý a kdo nezná případ tak jej jistě překvapí závěr. 70% ()

tatrak

Spravedlnost je opravdu slepá.U našich soudu by po těchto obviněních dopadli bohužel ještě mnohem hůř.Tam by se při odvolání pravdy nedočkali.Super zpracované téma. ()

PetMcHegoat

Obvykle dávám pět hvězd filmům, které chci rozhodně ještě vidět. Tenhle je výjimkou. Nervydrásající, sugestivně natočený příběh s oceněníhodným výkonem hlavního hrdiny Philippe Torretona. Režisér a scénarista Vincent Geranq se s reálným tématem justičního megaprůšvihu popral se ctí. Absurdita a beznaděj v jeho podání se dala místy až krájet, radši nedomýšlet, že se tohle peklo před lety opravdu odehrálo. ()

Awer

Tím, že jsem nevěděl, že je to podle skutečné události (a dobře, že to hned úvod explicitně neprozrazuje), jsem během filmu nebyl až tak znechucený - pořád jsem si připouštěl zvrat děje, nebo minimálně nějaké kudrlinky. A nebýt to true story, tak by tam něco takového dost chybělo, člověk by si řekl, že to je sice sugestivně lidsky i kafkovsky pojatý osobní příběh, ale ničím překvapivý a "něco takového by se nestalo". Jenže nejen česká policie neumí pracovat s dětmi a když holt "nelžou" (a přesně vědí, co dospělí myslí pojmem pravda), načež se matka rozhodne jim neubližovat nad to, jak jim sama ublížila, a uhájit aspoň tu nesmyslnou pravdomluvnost, dopadá to vážně takhle. Přesto, se všemi morálními výhradami, by to jako jeden případ z miliónu snad ještě šlo. Ale procesně nejděsivější je samozřejmě okamžik, kdy první rozsudek tvrdohlavě stojí za totálně tendenčním vyšetřováním. To bych ve Francii 21. století - opravdu - nečekal. Celkově kvalitní a důležitý film, fajn, že nepateticky pojatý, ačkoli mi zároveň připadá, že malinko malinko nedrží pohromadě, děj trochu skáče a postavy jsou vykreslené tak obyčejně, až jsem se chvílemi neměl čeho chytit. Ale to možná vůbec není chyba snímku... ()

Sopholojong

Presne to iste ako v pripade polskych 25 rokov nevinnosti. Viac ako skvely herecky vykon hlavneho aktera (akoby to ani nehral, ale bol skutocne uvazneny a nasnimany skrytou kamerou), silne emocie a divakova bezmocnost nejako pomoct. Chyba ale nejaky poriadny tah na branu, nejaka viac zapamataniahodna scena. Len si to ide priamociaro vo svojich vazenskych a byrokratickych mantineloch. Takisto travenie casu vo vaznici je hotova "selanka" - ziadne bitky, ziadne znasilnovania, ziadne konflikty - ako letny tabor. Sceny s absolutnym opustenim sa (vzdanim sa) na psychiatrii vyborne a vedomie toho, ze spravodlivost ako pojem neexistuje. ()

gastronom

Dnešní shlédnutí tohoto snímku ve mě zanechalo velice silný dojem.Malinko mi tam chyběla jen nějaká šarvátka s vězni ale dramatických scén tam bylo dost tak to vlastně ani tolik nevadilo.To,že se to opravdu odehrálo je velice smutné a zarážející ale bohužel se podobné věci událi,jsou a nejhorší je,že určitě ještě budou. ()

lestatos

Francúzska sociálna dráma , natočená podľa skutočnosti. Mrazivo šokujúce, bez zbytočného pátosu zato ale neuveriteľne silné. Potvrdenie faktu , že súdna a výkonná moc vás môže zomlieť a rozdrviť aj v krajine s bohatou a dlhou demokratickou tradíciou. Zničiť život človeka je ľahké, a zdá sa , že z pozície sudcu aj beztrestné. Senzačný Phillipe Torreton . 75% ()

Terrific

Mám rád tyhle filmy based on a true story. A můj názor na tuhle dobu, to jenom utvrzuje, společnost je jedovatá a falešná . A je to už tak zvrácené, že se před soud dneska může dostat téměř kdokoliv a že vám to zničí život, na to z vysoka sere pes. Tohle téma je opravdu ošemetné a hodně citlivé a když se dostane pod ruce mladému soudci, kterého zajímá pouze jeho, kariéra a jeho arogance a tupost je nekonečná, tak tu máme velikej problém, jelikož tenhle frajer si překrucuje pravdu pouze k obrazu svému a zajímalo by mně kolik lidí poslal, takhle za katr. Bohužel spravedlnost je již dlouhé roky slepá, tudíž trest pro tohodle parazita typu důtka, mně opravdu vytočil, Tenhle zmrd měl jednoduše skončit v base a dělat tam dlouhé roky kurvu a pochopitelně přijít o veškerý majetek. Každopádně výkon hlavního herce a jeho brutal proměnu je za silné 4. ()

hujerita

Fúúú tak to bol iný nárez a nie kurací. Návod ako rozbiť na kompletku psychiku celého človeka. Je až na neuverenie, že mu žiadny pokus o samovraždu nevyšiel. Keďže je to podľa skutočnosti, tak ten film dostáva ešte extra atmosféru a bonus navyše. Keď sa človek pozrel na hlavného hrdinu, bolelo všetko s ním, doslova a do písmena bojoval proti fuck mašinérii súdov a policajtov. Pripomínalo mi to boj s veternými mlynmi. Na konci som čakal nejakú väčšiu satisfakciu, ale samozrejme som ju nedostal. Pretože skutočnosť a nie Hollywood. Hlavný predstaviteľ úžasný a aj Mads Mikkelsen (mimochodom tiež skvelý v podobnom filme) bledne závisťou pri jeho hereckom výkone. Samozrejme réžia je civilná a to sa mi na tom páčilo. Mohlo sa to zvrhnúť na všetky možné strany a štýly, ale režisér sa držal svojej predstavy a skvelo to ukočíroval. Amen. ()

lineker

Asi nejsem sám, kdo si u tohoto příběhu alespoň jednou nevzpomněl na naše Kladivo na čarodějnice. Jedna malá velká lež rozpoutá lavinu. Když se pak případu chopí mladý, ambiciozní po slávě toužící soudce spirála zkažených životů se roztočí naplno. Jenže středověk je středověk. Myšlenka, že něco takového je možné v tomto tisíciletí ve vás nutně vyvolá pocity na zvracení. ()

Katgatoo

To se snad ani nedá popsat jako justiční omyl. Jestli jste připraveni koukat na film, kde budete celou dobu mít touhu někomu dát pěstí, tak do toho. Po filmové stránce super. Vtáhlo mě to do děje, možná až moc. Budu mít vrásky ze svrašťování čela ještě zítra. ()

Jan00

Z vlastní zkušenosti mohu potvrdit. Soudy v jakémkoliv státě stojí všeobecně za hov... Přestože se Německo v Čechách dává za vzor, není to pravda! Obchodní soudy v Německu řeší běžně 8 let spory a více... U nás tzv. "Hanba sprechen". Tak, jako ve filmu bylo ukázáno, že soudce musí případ odročit (aby kolegové stihli vlak), u nás zase spěchají na oběd, či jsou v přípravách na dovolenou... Prostě soudcovství je jen taková hra, koníček... Také u nás funguje zajímavý institut soudce, který sám, přestože je nařčen z podjatosti rozhoduje sám o sobě, zda je podjatý či nikoliv. To už není ani k smíchu, ale k pláči...! . ()

AdminkaDF

Film natočen podle skutečné události Vás nenechá chladnými. Kdo má rád například film Hon nebo zná kauzu Kajínek, určitě bude tento film pro něho. Film byl pro mě uklidňující v tom, že ne jenom česká justice stojí úplně za hov*o. Tento snímek je silně emotivní, není ovšem přehnaně vyšperkovaný. Je to čistý realismus, který donutí nejednoho člověka nad lecčím přemýšlet.. Jak asi dopadne týpek, který je uvězněn na tři roky do vězení, několikrát se pokusí o sebevraždu, přijde o rodinu a nakonec vyplave na povrch, že obvinění vzešla z držky bláznivé špinavky? ()

Fibonacci

ODporný hnus, výsmech súdom a spravodlivosti cez slzy. človek, aby sa dneska bál, že ho obvinia z kokotiny na druhú a bráńte sa teraz. vždy ked bol ten mličnak sudca na obrazovke mal som chuť mu priyebať. perfektný film. najsilnejsi moment bol ten, ked sa to skoncilo, zistil som, ze to bolo real. je mi veľmi smutno zo života, že to neje vymslené... ()