Spiker01

Bryan Cranston s dobrým režijním vedením uhraje všecko. Už po prvním plakátu, kde vypadá jako Stan Lee, jsem očekával utajenou pecku, ke které se mnoho lidí nedostane a musim říct, že už kvůli závěrečnému mega bustu a sličné Diane Kruger to rozhodně stojí za to vidět. Nebezpečně se film opírá o téma Narcos, ale don Pablo se tu naštěstí jenom mihne a Infiltrátor tak stojí na vlastních nohou. O to víc mě to ale láká s blížící se třetí řadou pustit i do onoho seriálu. ()

herr_carter

Trefa téměř do černého. Potom, co jsem nedávno s otevřenou hubou odsledoval brilantní Narcos, jsem naštěstí narazil na tento nový film, který si opět bere do úst medelínskou tématiku a mafii narkobaronů kolem epochálního Pavla Eskobarů. Je mi jasné, že si budu muset výhledově udělat čas a nakoukat celého Perníkového dědka, jelikož Bryan Cranston, to je opravdu třída a je vidět, že do drogové tématiky zapadá jak zadek do hrnce. Filmu prakticky nemohu nic vytknout, to stoupající napětí se dá krájet a člověk si jenom říká, kdy to těm nastrčeným agentům přestanou kolumbijci a jejich podplacené přátelé žrát. A to je asi právě jediné zrnko pochybnosti na celém filmu - Pan Musella se do kartelu dostal jako když louskne prstem a co nevidět se začal stýkat pomalu s Escobarem, ta rychle získaná důvěryhodnost mi trošku neseděla, jinak ale pecka ve svém oboru. I Benjamin Bratt už přechodil pubertu a dokazuje, že si dokáže střihnout jednu z pravých končetin největšího drogového bosse všech dob hodně uvěřitelně................moje hodnocení = 8 z 10. ()

DwayneJohnson

Bryan je teď v kurzu, to se musí nechat. Nejsou to sice nějaké megahity, ale povětšinou filmy, které (hlavně) díky němu zůstanou dlouhou v paměti. Tentokrát jako agent FBI na stopě kolumbijského drogového kartelu, který v 80. letech byl asi nejmocnější na světě. Ale když nastoupí "Bob" není jisté nic, pro nikoho na světě, ani ta veselka na konci, kde jsem úplně zapomněl na Diane, jak jsem jí dřív nemusel. Asi už stárnu, každopádně téhle vydařené výpravě s výbornou hudbou odpouštím i tenhle, pro mě dříve velmi důležitý detail. ()

vyfuk

Infiltrátor není špatný film, ale není ani nějak extrémně dobrý. Asi největším trnem v oku je to, že i když film pojednává o něčem zajímavém, tak alespoň mně to přijde jako houpání se sem a tam. Nějaký zjišťování informací tady. Nějaké to napráskání zde. Člověku z toho po pár minutách začne jít hlava kolem. Asi hlavní důvod, proč jsem vlastně na toto vůbec koukal byla touha vidět v nějaké té další roli Bryana Cranstona. Ale to už podle mě dopadlo mnohem více Proč právě on? a nebo All the Way. To jsou filmy, co bez pochyby stojí za zmínku. ()

Vajonek

Perníkový táta se snaží dostat kokainové taťky? Proč ne, to může stát za to! Dlouho jsem uvažovala, zda mi vadí ta určitá rozvláčnost, táhlost, poklidnost (s občasnými výbušnějšími, akčnějšími scénami), se kterou je příběh podáván. A asi jsem se rozhodla, že vlastně nevadí. Ano, stopáž by mohla být kratší, trochu té akce navíc by se asi také dalo přimíchat. Něco mi ale říká, že ač jsme z jiných mafiánských a drogových snímků zvyklí na vysoké tempo, spoustu krve, násilí a podvědomě to stejné očekáváme od každého dalšího z těchto filmů, tak reálnější obraz daného světa (a světa těch, kteří se do něj snaží infiltrovat) kreslí spíše tento film. Ono než dojde k těm krvavým akčním scénám, je asi v praxi třeba spousta kecání bez násilí, vyjednávání malých a menších dohod, drobných krůčků, budování vztahů, důvěry, příprav k větším akcím; asi je ten mafiánský svět vlastně místy docela nuda. S pocitem, že právě toto má zřejmě film co nejvěrněji zprostředkovávat a že se mu to poměrně daří, mu celkem ráda právě ty zdlouhavější nudnější pasáže i to, že není vždy úplně lehké se ve všech těch přípravách a rozhovorech orientovat (kdo, co, s kým), odpustím. Moc se mi také líbil hudební podkres úvodu a závěrečných titulků. A odnáším si z Infiltrátora dva, pro případnou kariéru protidrogové agentky zřejmě stěžejní, poznatky - dobře si rozmysli, děláš-li pro DEA či podobné spolky, jestli si budeš pořizovat rodinu. Dávej bacha, až se budeš infiltrovat, aby se ti tvé nové já a nový život příliš nezalíbily, mohlo by být pak docela náročné vracet se zpět ke starým známým pořádkům. 75 %. ()

• Když Bob Mazur (Bryan Cranston) slaví s manželkou v restauraci výročí, stěžují si, že dostali špatná místa, protože neměli rezervaci. Přitom ale měli objednaný dort i s blahopřáním. (Milan25)
  • Části filmu se natáčely na letišti Dunsfold Aerodrome. Na tomto letišti se také natáčel Top Gear (od r. 1978). (kellne)
  • Film se odehrává v roce 1985, ale v bowlingové herně je možné vidět automatické počítadlo skóre, které se poprvé objevilo až v 90. letech. (vojacekr)