Před dvaceti lety ve školní knihovně zahynulo pět studentů. Z neznámých důvodů tam vypukl požár, oni uhořeli a od té doby tam jejich duše straší. Jakoby se od školy nemohly odpoutat. Možná je spojuje tajemství, které má být odhaleno. Možná je čas objasnit starou tragédii a pomoci jim dosáhnout klidu. Možná budou muset dokončit jednu důležitou věc: složit maturitu... Bláznivá komedie o partičce středoškoláků, kteří jako duchové dokážou vstupovat do živýh lidí, pohybovat předměty a obrátit celou školu vzhůru nohama. (oficiální text distributora)

sWONDER

Španieli ma týmto veľmi milo prekvapili. Podarilo sa im v pomerne krátkom čase ponúknuť veľa zábavy, až sa mi zdalo že už pozerám pekne dlho, ale v dobrom zmysle. Takto dobre a príjemne som sa pri "teenkom" nebavil dávno. Všetky postavy mi boli až divne sympatické, ako by som ich už dávno poznal. Zopár naozaj vydarených vtipov (Michael Jackson zomrel? Hm, ako malý som chcel stráviť na jeho ranči jednu noc.) výborne oživilo solídny príbeh, plný dobrých nápadov. Záver trošku prestrelený, ale veď na to sme zvyknutí z amerických filmov už dávno. 80% ako nič. ()

ANTYCHRYST

Velký překvapení :) pětice mrtvoláckejch duchů studentů mě opravdu bavila. Nechybí ani pár dobrejch songů, prostě celej filmeček je sympatickej, nenáročnej a příjemně pohladí na duši :) ()

Čiban

prvních 20 minut jsem to chtěl vypnout protože to nestálo za nic, ale potom mě to nějakým způsobem začalo bavit a dodíval jsem se a stálo to za to. ()

Megynka

Dala bych i pět hvězdiček, ale to by zase nebylo fér. Jinak ale pro mě naprosto úžasný film, který jsem, jak jinak, na konci totálně probulela :) opravdu povedené! ()

Scraffy

Zábavný kúsok, ktorý sa na nič nehrá a prináša pohodovú oddychovku. Nájde sa tu aj pár zaujímavých scén. Bavil som sa. ()

angel.CZ

Tahle rádoby komedie je v celosvětovém měřítku dobrá. V evropském chválitebná, ale od španělů je to na výbornou. Skvěle jsem se bavil až velmi nečekaně ! zasazená do roku 2012 a studenti z roku 1986 je skvělí nápad, šlo by to i lépe, ale proč ? Kdo si neslibuje od tohoto filmu Oskarové výkony, bude se velmi dobře bavit. Velké plus za hudbu a zvolené písně :-) Za Španělsko 75% ()

HEED

Z fleku dávám plný počet, proč? Je to pravý opak prciček, a přitom baví snad dvakrát tolik. Oldschoolová hudba, příjemně stravitelné charaktery jednotlivých postav. To osvěžení ze Španělska je tak čerstvé, tak nadupané skvělým humorem. Dlouho jsem se tak nenasmál u komedie. Rozhodně se nejedná o další Hollywoodskou tuctovku. Od tohohle by se měli amíci poučit, a už začít točit něco slušnějšího, než jen tuctovky stavěné na fekálním humoru. Přesto film podle mě není určen pro žáky školou povinné. To všechno příjemně zakomponováno do 88 minut včetně závěrečných titulků. Film se jen těžko prosadí na našich komerčních TV, pokud se k němu však nějakým způsobem dostanete, nebudete litovat. Jinak, stavět tento film vedle např. sexy párty nebo snad prciček je hloupost, proto plné hodnocení. ()

kaktusacek13

Konečně něco co nepochází z Ameriky a tváří se to jako teenagerovská komedie. Pěknej nápad, dobrý herci a kostlivec, co prostě nemá chybu :D ()

Dinsberg

Pro mě neskutečná psina, která ale přece jen nakonec zvážní. Ze smrti je potřeba si dělat legraci, stejně ze života nevyvázneme živý. ()

DooFooS

Překvapil mě hojně se vyskytující jemný inteligentní humor od temperamentních Španělů. S tímto filmem se jistě ještě u odpolední sietsty někdy potkáme. Bylo mi potěšením. ()

rafix

Tak tohle bylo vynikající zábava ve španělském stylu na americký způsob. A taky dokazují, že Španělé jsou dobrý v komedií. ()

opox

Se španělskými hororovými filmy již mám zkušenosti a to velmi dobré. I zde se jedná o duchařinu, ale úplně z jiného soudku a to komediálního. Nic moc jsem od toho nečekal a nakonec z toho byla hodně příjemná oddechovka pro dlouhé odpoledne. Za mě by to bylo tak za 3,5*. Jelikož ale takové hodnocení zde v nabídce není, zaokrouhluji po krátkém rozmýšlení přece jen nahoru. Představil jsem si totiž v hlavě jen tak zběžně, jakou slátaninu by z toho byli schopní udělat Amíci se svým nadáním natáčet absolutně nesnesitelné teenagerské komedie jak na běžícím páse... Což tedy rozhodně není případ tohoto filmu z dílny španělských filmařů. ()

Martanecek007

Ráda jsem se po té hromadě nových, tuctových, trapných, pubertálních a humorem překypujících komediích (převážně od amerických tvůrců) podívala na komedii, která mě pohladila na duši a vykouzlila úsměv na rtech. Rozhodně si nezaslouží Oscara, nicméně je to film, který svojí nevinností a vtipem dostává ode mně 5*, a to komedie zrovna 2x nemusím :-) ()

lobo87

Priemerná španielska komédia so zaujímavým námetom, neopozeranými hercami a hot pani riaditeľkou. Miestami naivné, miestami vtipné, ale celkovo príjemné... 60% ()

MorraEddie

Mno,nebylo to tak zlé jak jsem čekal. Minulý počin Javiera Ruize mě totiž nijak nepřesvědčil o jeho režisérském umu a i proto jsem byl k tomuto filmu docela skeptický. V rámci možností se jednalo o příjemnou duchařskou komedii,která rozhodně neudělá díru do světa,ale na zaplácnutí víkendového podvečera to bohatě stačilo. ()