Před dvaceti lety ve školní knihovně zahynulo pět studentů. Z neznámých důvodů tam vypukl požár, oni uhořeli a od té doby tam jejich duše straší. Jakoby se od školy nemohly odpoutat. Možná je spojuje tajemství, které má být odhaleno. Možná je čas objasnit starou tragédii a pomoci jim dosáhnout klidu. Možná budou muset dokončit jednu důležitou věc: složit maturitu... Bláznivá komedie o partičce středoškoláků, kteří jako duchové dokážou vstupovat do živýh lidí, pohybovat předměty a obrátit celou školu vzhůru nohama. (oficiální text distributora)

tinss_18

Najskôr som od tohto filmu nečakala niečo špeciálne. Ale keď skončil, tak som ho hneď odporučila aj iným ľuďom. Páči sa mi scénar, sympatickí herci a celkový film. Fakt odporúčam si pozrieť. Možno si budete zo začiatku myslieť ako ja, že ak to natočilo Španielsko a nie USA alebo VB (ktorí majú pre mňa kvalitnejšie filmy niektoré), že to nebude dobré, ale zdanie môže klamať. A zišlo yb sa celkové hodnotenie filmu zdvihnúť :) pre mňa 80% ()

dagyšpandr

Povedená španělská komedie, která může hrdě konkurovat americké produkci a nemusí se stydět za svůj původ. Prostředí střední školy a téma maturity je srozumitelné po celé Evropě i v Americe. Oceňuji minimum vulgárního humoru a neokoukané mladé herce. ()

qwentin

Přežil jsem první minutu. Po ní jsem chtěl film vypnout,ale vydržel jsem a hele...celkem to šlo. Každopádně to není žádné veledílo, které má skvělou kameru, scénář a režii, ale pokud od toho nic moc nečekáte ( je to komedie pro děti, tak kdo by od toho měl něco čekat?), Tak si příjemně ukrátíte volnou chvilku a ještě se v ní i celkem pobavíte. ()

lilylove

No mně se tenhle film opravdu hodně líbil,nechyběl tam humor,napětí ani ten kousek romantiky.Ta písnička na konci byla úžasná :) ()

Tominko12

Bol som veľmi zvedavý, čo môže ponúknuť súčasná španielska komédia a sklamaný som veru nebol. Nič výnimočné to síce nebolo a chýbalo mi tu viac vtipných pasáží, v konečnom dôsledku to bolo fajn. Oceňujem hercov, ktorí sa sem hodili a tiež španielske piesne, ktoré nemôžu byť zlé. ()

leto.sk

Priblblé, prvoplánové a lacné žartíky ala Kameňák. Občas až trápne, či skôr zbytočné. Pri tomto filme môžete vypnúť všetky hemisféry, pochopí ho aj vaše morča. Ale na odreagovanie, prečo nie, I keď som sa asi tri krát celkom zabavil, za 88 minút toho film ponúkne veľmi málo,,, ()

Bellatrish

Velice příjemný film, který hned nabírá svižné tempo. Komedie typu "teenage", která se rozhodně řadí k těm lepším. Od začátku, až do konce je sice předvídatelná a ne každý vtip byl opravdu vtipný, ale herci byli příjemní a příběh (ne zrovna originální) byl také dobře podaný. Na druhou stranu, některé vtípky byly opravdu výborné (Můžeš do ní vstoupit, ale já bych měl strach) a vryly se mi do paměti. Také mohu ujistit romantické duše, že se dočkají i pěkné "love story". Takže, co více říci? Neurazí, pobaví, je příjemnou oddechovkou a na některé herce je více než pěkný pohled :-). I přesto, že jsem si dlouho pohrávala s myšlenkou jestli dát 3, nebo 4 hvězdičky, nakonec zůstávám u 4 a jsem si jistá, že se na Maturitu duchů někdy s chutí podívám znovu. Sice se nejedná o nic světoborného a převratného, ale vzhledem k mému očekávání se stala příjemným překvapením a myslím si, že za shlédnutí stojí. ()

Darxandri

Slušná zábava od našich kamarádů ze Španělska. Humor je osobitý a nebojí se občas zahrát i na trochu tvrdší notu. Příklad sekretářky, která si četla rozhovor ducha a živé holky u počítače. Každopádně je to fajn oddychová zábava, která neurazí a člověk se u ní dobře pobaví. Určitě doporučuji. :) ()

vinducha

Příjemně odsýpající týnejdž komedie. Jednohubka ,  která pobaví . Mírný úsměv při sledování a při některých momentech se člověk i uchechtne. Tak tohle je prostě nenáročná zábava. ()

Destoroyah

SWITCH WEEK / 5) GHOST GRADUATION Javier Ruiz Caldera mi fakt týmto filmom dokázal zlepšiť náladu. Či už je to horor, komédia alebo fantasy, stálo to za to. Zo začiatku sa to hrá na obyčajnú duchársku komédiu ale už vtedy som vedel že nepôjde len o to. Musím hneď pochváliť výber hudby ktorý vo filme zaznie tak päť krát, takže to využili až príliš veľa krát. Herci dobrý, komediálne to hrá skvelo aj keď pár vtipov bolo mierené skôr na menšie publikum a ten hrejivý pocit naozaj dobrého filmu som v sebe nemal už sakra dlho. A preto môžem v pokoji povedať že film spĺňa všetky svoje potenciály. Film bez pochyby stál za to. HODNOTENIE: 8/10 ()

motaz

U tohoto filmu se budete opravdu bavit. Jen doufám že americké produkce nepříjdou za rok s remakem jako tomu bylo u [Rec]. ()

hajner

Výborné,nekonvenčné a hlavne iné. Konečne niečo, mnou nevidené. Už po pár minútach je zjavné,že tento film nieje z Ameriky ani komerčne propagovaný. Perfektné. ()

Matthecius

Naplňuje mou představu komedie. Komedie nemá být složitá, ale musí Vás zabavit po celou dobu trvání, aby jste neměli čas odejít. Tohle naplňuje Maturita duchů. Tvůrci ostatních částí světa by se mohli přiučit, jak využít potenciál střední školy a "teen komedie". ()