Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

ondrula

Mám rád anglický kriminálky, tahle ale byla pro mě zklamáním. Vzpomněl jsem si, jak mi jeden kamarád (Angličan) říkal, že Čechy a Anglie si jsou hodně podobný; na tomhle filmu je to obzvlášť znát, protože občas mi přišlo, že se dívám na Bony a klid. Poměrně přihlouplá dějová zápletka je překonána už jen nepatřičností titulní postavy Raye Winstona. Jakkoliv se snaží vypadat drsně, působil na mě spíš jako nemohoucí pupkatej strejda s plnou hubou keců. Nemohoucnost je patrná v akčních scénách, do kterých se pro jistotu s moc velkým elánem nepouští a když už ano, čekáte, kdy mu mrdne v zádech. Bohužel se taky v každých druhým záběru obírá, šuká či líbá s pěknou, o 40 let mladší kikinou a to působí nejen nevěrohodně, ale i nechutně. ()

iampatrik

85% Žádná blockbusterová americká akce, plná efektů, ruských jaderných hlavic, TOHLE JE poctivá britská nekompromisní, syrová akce, příběh o jedné policejní jednotce, která si nebere servítky! Osobitá kriminálka s charismatickým duem Winstone - Leech! ()

vander19

Anglická akčná dráma dýchajúca neopakovateľnou atmosférou. Hlavnými hrdinami sú Winstone a Drew. Obaja dostatočne známy svojimi filmami aj v našich končinách. Mňa osobne prekvapila postava Harryho, ktorého som poznal ako prasáka z Podfucku, prevedenie Forda je síce kratšie ale o to lepšie. Dejovo je, ale film nudný, teda pre mňa. Začiatok bol v pohode, celkom dobre sa na to dívalo, ale pak začal milostný trojuholník, čo do týchto filmov nepatrí, pak strašná tragédia, umelá jak plastová flaša, a pak dobrý dojazd. A práve tá prostredná časť bola pre mňa utrpením. Film som dopozeral až po týždni, lebo sa mi to doho nechcelo a to je jasné znamenie, že viac ako 4* to mať nemohlo. Nakoniec som to skresal na 3* aj keď možno si to zaslúži viac. Hlavne atmosféra. Tou Londýnskou film dýcha naprosto dokonale, kamera krásne zobrazuje mesto, tmavé ulice, obchody, obchodíky. Proste toto bolo Dennisom zvládnuté dokonale. Škoda slabšieho príbehu resp. časti príbehu. ()

dormouse

Klasika v dnešní době velmi vítaná. Roy Winstone je velmi charismatický i přes svou nadváhu. Líbilo se mi přerušení klišé temných vyslýchacích cel na osvětlené moderní místnosti s krásným, výhledem na Londýn. ()

tterez

Tak trošku puberťácký pojetí drsňáckýho filmu. Držet baseballku, hodně se mračit a říct adekvátní počet sprostých slov.. Ale na britskej film je to ještě perla. 40% ()

Zombi

Výborná britská kriminálka, která je drsná jak Stathamův jazyk. Ale vážně, bitky jsou surové, akce perfektní, vyšetřování napínavé a osobní rovina zajímavá. Chladný look podtrhuje Winstone v hlavní roli drsňáka, který se s ničím nemaže. Scénář sice má logické díry, ale všechno tak rychle odsejpá, že mu to odpustíte. Slušné 4 hvězdy a velké překvapení. ()

Marys

Musím byť prísny - nebavil som sa. Bál som sa, že nebudem dostatočne rozumieť britskej angličtine, no londýnsky akcent to celé ešte podčiarkol. Plno akčných klišé, príbeh neoslovil, chýbalo napätie, vlieklo sa to a keď ešte dajú Hayley "zarezávať" s hentou horou chlapa, nevyšlo mi z toho veľa pozitívnych dojmov. ()

Santino7

Nick Love, zaujímavý to režisér. Spočiatku svojou rannou tvorbou u mňa priam exceloval (avšak Goodbye Charlie Bright som nemal možnosť vidieť) - či už šlo o desať rokov starý Football Factory z prostredia anglických futbalových chuligánov, alebo následne o štýlovú gangsterku Business. Jeden lepší ako druhý, skutočne! Bude to asi tým, že v oboch prípadoch žánrovo zahral presne na moju strunu, skrátka typickým britským štýlom nabité lahôdky bez štipky moralizovania, súcitu a podobných sračiek (ospravedlňujem sa za výraz, no niekedy to človeku proste inak nevydá). Potom však (žiaľ) nastal akýsi kariérny zlom, ak sa to tak dá nazvať. Outlaw bol pre mňa príšerným sklamaním (nedajte sa zmiasť mojimi dvoma hviezdičkami, nebyť práve tohto režiséra, film s najväčšou pravdepodobnosťou ani nedopozerám a pri následnom hodnotení som privieral oči všade, kde sa len dalo). Obrovská zmena ani nie tak žánru (stále sa to dá s kľudom označiť ako krimi), ako skôr jeho poňatia. Moralizovania bolo zrazu až-až, ako keby si to Love kompenzoval aj čo sa týka predošlých filmov, neviem, skrátka sa mi to nepáčilo. Jeho ďalšiu snímku (Firm) som doposiaľ nemal možnosť vidieť, hoci by som asi aj záujem mal, keďže sa opäť jedná o chuligánsku tematiku. Hodnotenie však neveští nič dobré, tak teda uvidíme. Potom bola akási pauza, na (kedysi) sľubného režiséra som po pravde aj zabudol a nijak špeciálne jeho chystané projekty nesledoval. Následne sa však z ničoho nič v televíznej ponuke objavil jeho najnovší počin, čiže práve tento film a z ničoho nič sa u mňa vzbudila značná zvedavosť, túžba vedieť, akým smerom sa ubral tentokrát (ospravedlňujem sa, že sa k podstate komentáru dostávam až teraz:-)). Tak v prvom rade treba povedať, že návrat do starých (pre mňa dobrých) koľají sa konal, a zároveň aj nie. Na jednej strane nám Nick Love opäť naservíroval vcelku drsný a štýlovo zaobalený príbeh bez škrupúľ (v štýle - jedna vražda, žiadna vražda... ani dve, tri, štyri), no čo sa zmenilo, tak to je strana. Tentokrát to totiž nie je z pohľadu chuligánov, gangsterov, dílerov či nejakých iných vagabundov, tentokrát máme "fandiť" policajnej zložke. Teda presnejšie, zásahovke. A tak trochu netypickej, so svojimi špecifickými metódami, ktoré sa nie každému budú páčiť (mne však áno, som totiž tak trochu poškodený alebo čo:)). No skrátka, opäť to má gule. Konečne! Síce to už nie je to čo kedysi, človek sa mení, vyvíja a bla bla bla... no isté náznaky tam proste sú a bodka. A hoci dej nie je natoľko zaujímavý (je skôr z tých jednoduchších), postavy nie sú natoľko zaujímavé (väčšina z nich je plochá a kasting tiež nie je nejak obzvlášť podarený... Winstone je skvelý, no viac mu sedia gangsteri a Ben Drew, hoci je to sympaťák a bolo vidno snahu, v prvom rade je to stále spevák a nie herec, to sa ukázalo aj tu). A v tých nedostatkoch by sa dalo pokračovať ešte nejaký ten čas, pretože ich skutočne nebolo málo, avšak cez to všetko musím povedať, že tento film ma čímsi aj potešil. Ešte to síce nie je úplne tip-top, no ako som už spomínal, vidno tam akýsi rysujúci sa návrat do starých dobrých koľají. Tak snáď si to ten Love nabudúce opäť neposerie, nechajme sa prekvapiť. 3/5 () (méně) (více)

Illy

Obstojná filtrovaná podívaná. Ale jelikož Winstone s brejlema vypadá přesně jako můj děda, toho ultra drsňáka mu nežeru. A v akčních scénách, hlavně běhu, prostě nestíhal. To už šlo trošku do parodie.... ()

Nolanofil

No zas taká pecka to nieje, to určite nie. Britské až na kosť, to ja rád. Pózerské až moc, to ja nerád.. Charizmatický hlavný hrdina, nesympatický jeho hlavný kámoš. Chytľavý a dynamický soundtrack, požičiavajúc si od Zimmera, Daft Punk a im podobným. Príbeh trochu naťahovaní, ale s výbornými scenáristickými vsuvkami a jedným do oka bijúcim oslím mostíkom (obeť v klenotníctve). Auto - naháňačky slušné, ale ničím výnimočné. Britská detektívna JEDNOHUBKA roka . ()

warrenur

Opat raz kvalitnejsie britske kriminalne dielko. Jednoducha, ale o to uveritelnejsia a vyborne zmaknuta zapletka s hustnucim ovzdusim, podfarbernym kvalitnou hudbou. Fajna kamera i akcne pasaze. Dialogom a herectvu opat nemam co podstatne vytknut. Typicky strohe a nerusiace. Velmi prijemna oddychovka. Odporucam. ()

pend

Snaha o oživení série vyšla tak napůl. Jenom prostě nemůžu věřit, že dýchavičný pupkatý Ray Winstone klátí takovou kost (Hayley Atwell), spíš mu závidím... ()

Marcin

Zo začiatku to vyzeralo ako priemerný, no však dobrý thriller a to som aj od toho čakal. No potom čo zabili jednu z týmu sa to celé zvrtlo. Klišé jedno za druhým, hlášky typu "Ja už nie som policajt" tomu moc nepomohli a celý film hodne degradovali a to čo vyzeralo ako pozerateľný film bolo preč. Ale dalo sa to dopozerať, takže dávam 2*. ()

KOZEL84

Je to jak když Patrice O'Neal mluvil o herectví Charlieho Scheena:“He sucks, but he’s good! But he sucks, at the same time.”Vepřovému Winstoneovi trapné krutodrsné výlevy (a to se ani nebavím o té jeho směšné romantické lince) zachran'uje zvráceně nemilosrdný záporák (bez většího prostoru).Takové je mají britové často mi přijde.Ben Drew byl celkem dobrej.Žádná pecka to určitě není.2aPůl přesně. ()

RakeW

Oi! Drsňácká reklama na nový Focus ST. Film, ve kterém se zastaralá příběhová šablona setkává s audiovizuálním pojetím 21. století. Koule tomu fakt nechybí, jen škoda toho příklonu k over-the-top momentům v pozdější fázi děje (nemám ani tak na mysli přestřelky či honičky jako spíš jednání postav a vůbec celého policejního aparátu). Syrovější a uvěřitelnější úvod mi vyhovoval víc. No, jdu si sehnat soundtrack... ()

mala_kea

Prvotřídní policejní nářez, kde si nikdo nebere servítky a prostě ti jednoduše rozmlátí hlavu pálkou nebo tě uškrtí na telefonním sluchátku. Takovéhle policejní nasazení se mi moc páčí. Navíc, když podobnou věc jsem naposled zažil u seriálu policejní odznak, rozhodně tuto smršť, která se během 170 minut prohnala mým počítačem, určitě ocením. Chápu, že dost z vás může být rozhořčeno a může tvrdit "A.C.A.B.", ale já si na tomhle částečně mastím mé ego. A ti bastardi si nic lepšího nezasloužili. ()