Říkají o něm, že je dinosaurus, on to však bere jako poklonu. Detektiv inspektor Jack Regan vede slavný přepadový oddíl londýnské policie a je to policista starého střihu, tvrdý jako žula. Výsledky má, jeho drsné metody se však pomalu přestávají vedení policie zamlouvat. Nedávají spát především důstojníkovi z oddělení vnitřních záležitostí Ivanu Lewisovi, který by Jacka asi nenáviděl ještě mnohem víc, kdyby tušil o jeho milostném poměru se svou atraktivní ženou Nancy. Zatím jen pozorně sleduje práci Jackova útvaru a čeká na jakoukoli chybu. Když Regan neuposlechne rozkaz, rozpoutá se v centru Londýna přestřelka mezi bankovními lupiči a policií, která Jackovi zláme vaz. Je suspendován a posléze i zatčen a uvězněn. Ještě ale není vše ztraceno, Regan i jeho tým udělají vše pro to, aby očistili svou pověst a zajistili průchod spravedlnosti. (Česká televize)

Premet44

Miluji britskou syrovost, chladnost. Toto oni prostě umí a to se jim nezapře. Tento film jsem očekával již delší dobu, respektive od doby, kdy Jeremy a Richard z Top Gearu měli za úkol vytvořit závěrečnou honičku mezi Jaguárem a Fordem. Pro mě osobě velmi vydařený snímek a Ray Winstone ve mě budil respekt, který budu cítit ještě dlouho. ()

Tomas_2002

Nebylo do zlý, ale za nějakého super drsňáka bych Raye Winstona neoznačil. To už tam měl lepší scénu Ben Drew. Pořád u mě vede "taken" s Neesenem. Ten si to sadistické mučení kriminálníků vyloženě užíval. Tenhle film měl super atmosféru, ale akce mohla být hutnější - automobilové honičky už dnes moc nikoho nebrou a v tomhle filmu jich podle mě bylo zybtečně moc. ()

s.u.g.e.r.

Nadprůměrná britská kriminálka. "Drsní" herci si hrají na ještě drsnější policajty, stokrát okoukaný příběh (ale funguje),sem tam slušné přestřelky, absence napětí. ()

Sao Saoi

Navnadilo ma vysoké skóre filmu a priznám sa aj to, že je to film z Veľkej Británie... V pôvodnom znení je to zážitok. Aj tempo filmu bolo výborné. Jednoduchá zápletka ale nevygradovala film tak na aký potenciál mala. Netuším rozpočet filmu, ale v niektorých častiach sa na ňom evidentne šetrilo, Naopak výkon hercom mi prišiel excelentný. Popro excelentnom Ray Winstone sa rodila nová hviezda mladých "hooligans" v podobe Bena Drewa. Steven Mackintosh zahral svoju klasiku. Jeho úloha mohla vygradovať, keby zahral ešte väčšieho slizáka... Inak naháňačka bola vydarená a dalo sa jej veriť... Celkovo dávam 55%... ()

bertrand odpad!

Spíš než Sweeney, tak Svině. Policejní jednotka je tu přestavena jako banda polofašistických zmrdečků v čele s parádním buranem Winstonem. Bohužel, pan B. měl chvíle, kdy fandil spíš padouchům než přiožralým násilnickým tupohlavům, prostě to nešlo ne a ne a ne. Film, který víc, než by možná chtěl vypovídá o dnešní britské společnosti....už holt není komu fandit, všichni jsou oběti. ()

JuiceOrange

Děj naprosto předvídatelný, scénář na houby, Ray Winstone tak drsný, až směšný, kromě toho poněkud nepohyblivý, kdyby měl opravdu běhat, tak ho asi trefí a ještě k tomu vypadá tak o 10 let starší. Ztráta času. Na Taken nebo Neesona nemá film ani hlavní představitel ani zdaleka. ()

onevoice

Jeden z najlepších filmov britskej produkcie aký som kedy videl. Ray Winstone ako neohrozený člen špeciálnej zásahovej jednotky jednoznačne ukázal, že je jeden z top hercov a aj v pokročilom veku láme nosy jedna radosť. Ako podotkol Červenak doslova fakt ako buldog.Skvele mu sekunduje pre mňa dosť neznámy Ben Drew ako jeho najlepší kamarát v jednotke. Strhujúci príbeh z ulíc Londýna si tí ,ktorí máte radi kvalitné krimi thrillery určite zamilujete. Plný počet bez debat. Snáď sa dočkáme pokračovania teda ja by som si ho určite želal. ()

Zick01

Jednoduchá zápletka, ale naprostor pecka filmek. Užíval jsem si ho od začátku až do konce a tvrdost Regana je absolutní :D k tomu super hudba, která to dokonale podtrhuje. ()

Montmorency

Tak docela realistické akční scény (né jako v hollywoodských filmech, že každá rána je zásah:-), na druhou stranu ale průměrná story a logické kiksy, že by jeden brečel - zavření do vězení a propuštění policajtem, který je zbaven odznaku, slušný běh poté, co si vytáhl 15cm žabikucha z nohy a asi nejhorší třešinka na dortu hlavní hrdina - nemám nic proti obstarožitním staříkům, co hrajou akční hrdiny, ovšem R.Winstone je prostě směšný - otylá želva, která se sotva rozběhne, když se vydýchá, tak dělá bububu super cool vystupováním a ještě k tomu klátí sexy roštěnku, která by mohla být jeho dcera (nikdy jsem neviděla tak odporné ''erotické'' scény....chudák holka:-)....když se dědula na konci prokazoval svým znovu získaným multipasem a nasedl k dalšímu zásahu, to už jsem se mlátila smíchem...takže za mě dobrý, já se pohledem na ''akčňáka'' Regana super bavila:-) ()

slonslon

Jedna z najhorších krimináliek, čo som videl. Film som dopozeral iba s veľkým sebazaprením. Popiera základnú logiku a fungovanie polície. Celý dej sa zameriava iba na prvoplánový efekt. Po technickej stránke bravúrne zvládnutý film, ktorému ale chýba akákoľvek hĺbka. Môže fungovať pomerne dobre pre cieľovú skupinu 10-12 ročných detí. ()

lineker

Lehce nadprůměrné (hlavně díky hudbě) akční krimi, kde podnět a přísudek v každé druhé větě tvoří slovo fuck. ()

Border

Jo takhle by to šlo.Zábavná a napínavá kriminálka o jednotce která honí bankovní lupiče.Winstone ale místy dost přehrává. ()

BEZHLAVY

Nelítostný souboj po 17. letech--obrazně řečeno, tak nějak na mne podobně působila atmosféra tohoto skvělého kousku ze série moderních anglických filmů, navíc ta namodralá kamera dělá extra dojem ala Odplata...A předpovídám Drewovi skvělou filmovou kariéru!!! A taky jsem brutalistu Rae Winstona poprvé viděl v hlavní roli, jinak je to můj oblíbenec od Skryté identity, tady mu to zase sedlo, i když mne se více líbí jako pravá ruka šéfa podsvětí ()

Googooplexer

Lepšie než som čakal. O dosť. Z anglických filmov som mal vždy pocit, že sú buď úplne dekadentné alebo úplne zábavné. Tento je dekadentný takým trochu (ale len trochu) zábavným spôsobom. No a čo mnohí ocenia, že konečne tu je film, kde kameraman nemal parkinsona, takže ani pri akčných scénach sa nemusíte diviť a domýšľať si, že čo a komu sa to a to stalo. Ale postavy sú vlastne dosť nezaujímavé a dej by tiež mohol byť zapletenejší o niečo viac. A vŕta mi v hlave to naozaj "nenápadné" sledovanie domu. Tak ale nebudem to kvôli tomu predsa pozerať ešte raz.... ()

jayjay11

Videl som veľa akčných filmov ... ale toto je ten z tých najlepších čo som videl!!! Podľa mňa je to jeden z najautentickejších akčňákov vôbec. Nečakal som od tohto filmu nič a dostal som super filmový zážitok. ()

BigRunner

Velmi svižná a napínavá britská kriminálka. Sympatický Jack Regan (Ray Winstone) je drsný policajt, který vede speciální policejní jednotku "The Sweeney" si ze svých nadřízených moc nedělá a ještě k tomu má poměr s manželkou jednoho nadřízeného. Rádoby vtipná zamilovaná zápletka, kde oba milenci jsou velmi drsní a snaží se chytat kriminálníky bleskurychle. Chybička se vloudí a dochází k pádu a zas v zestupu, ale to bych moc prozrazoval. Některé dialogy jsou velmi vtipné a stojí za to si je zapsat. Některé filmové zvraty dosti nelogické a vyznívají kýčovitě. Ale jinak vypneme-li mozek dobrý napínavý příběh se spoustou atomobilových i neautomobilových honiček. ()

Rupmen

Vypadá to jako pilotní díl uvažované TV série, který moc nedopadl. Filmu zoufale chybí charismatický hrdina resp. jeho představitel. Ten přitom bývá u akčních kriminálek základní podmínkou úspěchu. Ne vždy to ale vyjde. Snímek je to (alespoň mně přijde) zbytečně dlouhý, s děravým scénářem, ničím překvapující a tedy docela nudný. Poučený divák zde určitě neočekává žádné hlubokomyslné řeči a vybroušené dialogy, ale měl by se dočkat alespoň nějakých „tradičních“ hlášek. Nedočká. Dost mě proto překvapuje převládající nadšené hodnocení tohoto díla na ČSFD. Asi by měl tedy TV seriál přece jen šanci na slušnou sledovanost. Dva body jsou ale vážně maximum. ()