Filmová adaptace komiksu "Návrat Temného rytíře", komiksu, který udělal z Franka Millera hvězdu.
Starý a zahořklý Batman je pronásledovaný lidmi, kteří mají strach z čehokoliv většího než jsou oni sami. Je označen za nebezpečného psychopata a speciální jednotky na jeho stopě si dávno vyškrtli první část z možnosti 'živého nebo mrtvého'. Batmanovi největší protivníci jsou zatím propuštěni z bran Arkhamu jako vyléčení a okolí neškodní lidé. Štvanice na Batmana vrcholí a do toho hodinky odtikávají poslední minuty zbývající do atomové války. Proti Batmanovi se nakonec postaví i pragmatický Superman, který pro své přežití v nové době obětoval svou svobodu a stal se přizpůsobivým služebníkem systému. Batman jde po posledního boje. Do boje, který nemůže vyhrát... (oficiální text distributora)

mark9th

Právom považované za jednu z najlepších anime od DC. Druhá časť sa mi páčila o trošku viac než prvá. Drsný a musím povedať, že aj poučný príbeh zabalený do krásnej, temnej animácie. ()

Fungore

Tak jsem od druhého dílu podle zdejšího hodnocení čekal něco trošku víc..a né že by to bylo špatné, ale očekávání to bohužel nenaplnilo. Vadilo mi, že to není vytvořeno na 100% vážně, bez nějakých dětských situací, hlasů a tak podobně.. přesto se ale jedná o povedený animovaný film. ()

IZFNP

Jedna z naj animovaných komiksoviek, i keď výhradne v kombinácii s prvým dielom. Viem, že pri pozeraní oboch mi v hlave stále behalo, ako mi film plní moje fanúšikovské priania ešte pred tým, ako som si uvedomila, že nejaké mám. ()

Drozdo57

Ach nie. Jednička bola kravina, ale druhá časť ma zabila,. Celú dobu som sa držal za hlavu. Nič na obrazovke nedávalo zmysel. A to som bol dokonca opitý. To naozaj komixoví fanúšikovia nemajú nič dobré na čítanie že toto hodnotia tak vysoko? ()

vofo

Naprostá špička. Brutální, krvavá, nekompromisní podívaná, která je podpořena famózním originálním dabingem v čele s Peter Wellerem. Jeho Batman je drsný a lidský zároveň. ()

3dgeorge

Po skvelom navnadení z prvého animáku by človek čakal pokračovanie v podobnom duchu no príbeh je trocha zmetočný a do správneho navnadenia to ide pomaly a pravda je taká, že ani epický záver v podobe súboja Batman vs. Superman, nemôže zachrániť celú druhú časť... ale už len kvôli danému súboju stojí za to pozrieť si to... ;) ()

tommei

Beru to jako přepis komiksu. Beru to jako něco, u čeho se předpokládá určitá nerealnost scén a děje. Policisté mají opravdu zatraceně špatnou mušku, asi hodně pili "před natáčením" :D. Nicméně hodnotím atmosféru, která na mě dýchla. ()

spawnxp

Úvodem je třeba jasně říct, že comicsová předloha Franka Millera je lepší po všech stránkách - výtvarně uplně jinde a příběh je "dospělejší" (ovšem srovnávat comics a animák je vždycky trochu zavádějící). Ale! Ale v animovaný řadě je to asi jeden z nejlepších Batmanů co jsem viděl. Zahořklej "důchodce" Batman je brutální a vostrej jako břitva a třeba scéna v "Love Tunnelu" je naprosto vynikající. Stejně jako finální konfrontace. Určitě by ale mohlo bejt míň toho poskakovaní/uskakování před kulkama - pro staršího pána trochu trapný válet se furt po podlaze nebo co. Ale to je detail, scénář (díky kvalitní předloze) drží, má to hlavu a patu. Plná palba. ()

andrewXx

Úžasné animované spracovanie konca pre mňa najväčšej superhrdinskej ikony Batmana. Snímok by sa mohol brať aj ako doplnok k Nolanovej trilógii. Aj keď je animovaný, rozprávka to rozhodne nie je. Filmu nechýbajú silné scény, brutalita, emócie a dokáže strhnúť. Všetkým týmto aspektom sekunduje skvelá réžia Jaya Olivu a scenár podľa predlohy Franka Millera. Pre fanúšikov temného rytiera povinnosť a zážitok. Aj keď prvý diel sa mi páčil o čosi viac. Tlieskam! ()

cad_bane

Tohle má docela hlubokou myšlenku a určitě se jedná o jedinečný Batmanovský příběh. Obě části měli hlavu a patu, finální bitva s Clarkem byla zábavná a i Joker tu působil tak jak měl. Zajímavé tu jsou i vedlejší postavy hlavně Gordon.Dost dobře tu ladily a doplňovaly příběh tv spoty, zachycovaly závažnost situace. A animace dost povedená. Rád si tyhle dva filmy zopakuji a možná i komiks. ()

Desmi

Batman sice vznikl z kresleného komiksu a jeho animované provedení tak může být do jisté míry návrat ke kořenům, přesto dávám přednost hrané verzi. 'Strhující' akční scény v animáku, ať jsou sebepovedenější, mohou jen těžko konkurovat těm v hraných filmech, což je tento případ... ()